Quantcast

kad muskarac zeli bebu...

klejbezabla

Obećava
Poruka
71
Zive zajedno dve godine, vole se, savrseno funkcionisu na svim poljima, planiraju svadbu na leto...Ona studira, a on je svoj faks zavrsio i zaposlen je. I sad...on ocajnicki zeli bebu, a ona bi da malo sacekaju, da prvo zavrsi druge stvari, rano joj je sa 22. On vise ne moze da izdrzi cekanje,oseca se uskraceno, a ona smatra da je on pozuruje i forsira. Jesu li, po vama, ovo dvoje, uopste, za bebu? Oboje imaju svoje razloge i na neki nacin su upravu,ali...ko tu treba da popusti, ako uopste moze? On zeli porodicu iskljucivo sa njom, sada, a i ona bas sa njim, ali malo kasnije.

medved_bg

Elita
Poruka
15.545
Meni je jedino logično da se deca (ako se već nije omaklo) rode kada su oboje spremni i to planiraju.
Mislim da nije u redu da jedan partner forsira drugog na takvu odluku.
Upravo ovako.

Mislim, kapiram da devojka hoće da diplomira i da nađe neki posao, kao i on, ili sama sa sobom još nije spremna da bude majka.
U oba slučaja je to dobar razlog za odlaganje.
Prekid studiranja zbog deteta nije naivna stvar, pobegne to vreme očas posla, a i pitanje je da li će moći posle da se vrati knjizi i privede to kraju. Drugo, ako on nedajbože ostane bez posla, šta će, odakle njoj i detetu zdravstveno, od čega bi živeli? Ebg, dete je najlakše napraviti.

georgejune

Starosedelac
Poruka
157.984
Zive zajedno dve godine, vole se, savrseno funkcionisu na svim poljima, planiraju svadbu na leto...Ona studira, a on je svoj faks zavrsio i zaposlen je. I sad...on ocajnicki zeli bebu, a ona bi da malo sacekaju, da prvo zavrsi druge stvari, rano joj je sa 22. On vise ne moze da izdrzi cekanje,oseca se uskraceno, a ona smatra da je on pozuruje i forsira. Jesu li, po vama, ovo dvoje, uopste, za bebu? Oboje imaju svoje razloge i na neki nacin su upravu,ali...ko tu treba da popusti, ako uopste moze? On zeli porodicu iskljucivo sa njom, sada, a i ona bas sa njim, ali malo kasnije.
E kad budemo culi koje..po mogucstvu zrele..mozemo komentarisati

klejbezabla

Obećava
Poruka
71
Pa, njegov razlog je da, prosto, zeli dete, vise od svega, i to je "jedino prirodno i normalno" i "nema razloga da nemaju bebu sad", a njen je to da nije spremna psihicki, da treba da zavrsi faks i zaposli se pre nego sto postane majka. Sad, koliko su to pravi i zreli razlozi, pitanje je.

Ériu

Veoma poznat
Poruka
12.966
On ima 28. Smatra da je cekao koliko je mogao, nema vise sta da se ceka, a ona... ona verovatno "nikad nece ni biti spremna". I eto, vole se, sve je idealno, sve imaju, ne vidi "pravi, dobar" razlog da ista vise cekaju.
jeste "on" nju sada optuzuje da nece nikada biti spremna, a sto se umesto toga ne stavi u njenu situaciju i razmisli da li bi on u istoj bio spreman na decu. i da li je on sa 22 godine mogao tako sve da ostavi i da kaze e od sad cu da gajim decu. nema veze sto nisam zavrsio to sto sam poceo, i nema veze sto nemam posao (ako nema posao). ocu decu, evo odma, sad odma! izvini, ali to je neodgovorno ponasanje. nema nista cudno u tome sto neko sa 22 godine jos ne zeli decu jer se taj prag jednostavno pomerio na gore. a osim toga sasvim je ok sto ona razmislja da treba prvo da diplomira, jer posle uz dete mozda hoce mozda nece moci nesto da uradi. a da on nadje lepo statriju koja isto hoce da pravi odmah decu, umesto sto insistira nekome ko to jos uvek nece....ne treba nista raditi na silu, a poslebno ne nesto sto podrazumeva toliku odgovornost i posvecenost tokom...pa ostatka zivota.

georgejune

Starosedelac
Poruka
157.984
Pa, njegov razlog je da, prosto, zeli dete, vise od svega, i to je "jedino prirodno i normalno" i "nema razloga da nemaju bebu sad", a njen je to da nije spremna psihicki, da treba da zavrsi faks i zaposli se pre nego sto postane majka. Sad, koliko su to pravi i zreli razlozi, pitanje je.
Pa evo prosto odi negde na selo i svako ce ti reci da nije rano..niko nije sebi postavljao ta pitanja gde cemo i s cim cemo..poenta je vise sto se ona oseca pod presijom pa automatski ponasa antiprotivno..to je za osudu po meni..jer ne verujem da je spremna prekinuti s njim ako se mimoilaze u misljenu kad je pravo vreme.. a evo ti jos 1 dokaz..postavi ovu istu temu samo zameni godiste i zelje i videces da ce iste ove zene reci da je on nezreo i da trazi normalnog muskarca koji zna sta oce:ok:

RaniMraz

Zainteresovan član
Poruka
431
U ovoj situaciji njeni razlozi su racionalni a njegovi emotivni.

Ona će detetu kad bude zaposlena moći da pruži mnogo više a ako ga sada rodi ima velike šanse da ne završi fakultet ili da studiranje nenormalno oduži, što se dešava mnogim mladim roditeljima.

Njemu je u suštini svejedno i ne gubi ništa ako dobije dete malo kasnije.

Ne mogu da kažem da je ona u pravu a on u krivu ali na njenom mestu ja bih radila onako kako ja mislim da treba. Ali opet može da se desi da devojka završi fakultet i sve to pa da opet ne želi da mu rodi dete - ne može je on naterati na to sve dok ona sama ne oseti potrebu.

Ona možda neće biti spremna ni sa 45.
On je možda bio spreman i sa 15.

Individualna stvar - ne mislim ni da treba čekati ni da treba žuriti ali svakako treba oba partnera zajedno da se odluče na to.

Ja sam prvi put ostala trudna sa 26 a moj suprug je u to vreme imao 17. Omaklo nam se ali oboje smo hteli dete i rodila sam ga ... posle dve godine smo planski dobili i drugo. Meni je sve vreme bilo super jer sam imala završen fakultet i dobar posao - otišla sam na trudničko, dobijala sam deo plate i jedina obaveza mi je bila da čuvam klince. On je morao da radi od starta jer nam jedna plata nije dosta i bogami mnogo mu je trpela i škola i kasnije fakultet koji naravno uz decu ide mnogo sporije nego bez njih. On je to sam hteo i odlučio ali verujem da bismo imali problema da sam ga ja na tu odluku naterala bez njegove volje jer nikome nije lako da se školuje i usput izdržava dete ili više dece.

ludopileglodjekosku

Buduća legenda
Poruka
27.368
Dušo, prirodno i normalno je da, kada nekog izistinski voliš, želiš da bude srećan, imaš razumevanja za njegove želje i potrebe, trudiš se da mu život olakšaš a ne otežaš.
Varijanta "ja sam spreman za dete sada i odmah" je po mom mišljenju znak da me momak gleda kao inkubator a ne kao majku svoje dece. Ako neću ja, ima koja hoće.

Pitanje je, da li želiš provesti život sa nekim ko te nimalo ne ceni?
Još jedna stvar za razmišljanje je: ako ti u startu nametne svoj stav po pitanju krupnih stvari, za deset godina ćeš nositi zar i feredžu i govoriti samo kad ti se obrati.
Momenat broj tri: ostaneš trudna, prekineš školovanje i šta onda? Kakva je tvoja budućnost u buđavoj državi u kojoj ni doktori nauka nemaju posao? Radićeš sa srednjom školom? Ili ćeš ostati domaćica i čekati njega da ti udeli koju kintu? Vrediš onoliko koliko ceniš sebe, koliko stojiš iza svojih uverenja, i koliko istrajavaš u svojim ambicijama i naporima. I možda zvučim ko neka baba, ali bitno je da "imaš svoje parče hleba", svoj papirić sa pečatom "diplomiran...", bitno je da znaš gde želiš da bude tvoje mesto na ovoj planeti, svejedno da li kao domaćica ili kao profesor ili bankar ili žongler u cirkusu, i da tu odluku doneseš ti a ne neko drugi umesto tebe.

medved_bg

Elita
Poruka
15.545
Dušo, prirodno i normalno je da, kada nekog izistinski voliš, želiš da bude srećan, imaš razumevanja za njegove želje i potrebe, trudiš se da mu život olakšaš a ne otežaš.
Varijanta "ja sam spreman za dete sada i odmah" je po mom mišljenju znak da me momak gleda kao inkubator a ne kao majku svoje dece. Ako neću ja, ima koja hoće.

Pitanje je, da li želiš provesti život sa nekim ko te nimalo ne ceni?
Još jedna stvar za razmišljanje je: ako ti u startu nametne svoj stav po pitanju krupnih stvari, za deset godina ćeš nositi zar i feredžu i govoriti samo kad ti se obrati.
Momenat broj tri: ostaneš trudna, prekineš školovanje i šta onda? Kakva je tvoja budućnost u buđavoj državi u kojoj ni doktori nauka nemaju posao? Radićeš sa srednjom školom? Ili ćeš ostati domaćica i čekati njega da ti udeli koju kintu? Vrediš onoliko koliko ceniš sebe, koliko stojiš iza svojih uverenja, i koliko istrajavaš u svojim ambicijama i naporima. I možda zvučim ko neka baba, ali bitno je da "imaš svoje parče hleba", svoj papirić sa pečatom "diplomiran...", bitno je da znaš gde želiš da bude tvoje mesto na ovoj planeti, svejedno da li kao domaćica ili kao profesor ili bankar ili žongler u cirkusu, i da tu odluku doneseš ti a ne neko drugi umesto tebe.
Potpis i dopuna, čisto da se ogradim, jer ko zna kakva je tu priča sa druge strane:
Normalno, ako devojka ne zna da li će biti za bebu nakon diplomiranja i posla, znači, kad završi te tehničke probleme, ako ne zna da li će ikad biti spremna za decu, pošteno je da mu to kaže, pa da on ima sve informacije da donese odluku o svom životu. Mislim, ako treba da se razilaze zato što ne mogu da se usaglase oko deteta, bolje da to bude ranije nego kasnije.

ludopileglodjekosku

Buduća legenda
Poruka
27.368
Potpis i dopuna, čisto da se ogradim, jer ko zna kakva je tu priča sa druge strane:
Normalno, ako devojka ne zna da li će biti za bebu nakon diplomiranja i posla, znači, kad završi te tehničke probleme, ako ne zna da li će ikad biti spremna za decu, pošteno je da mu to kaže, pa da on ima sve informacije da donese odluku o svom životu. Mislim, ako treba da se razilaze zato što ne mogu da se usaglase oko deteta, bolje da to bude ranije nego kasnije.
Naravno. Mada mislim da sa 22 godine retko ko je baš spreman za majčinstvo, posebno na pola faksa. Ili im dosadi studiranje pa trudnoću iskoriste kao razlog da odustanu (i skinu roditelje-finansijere školovanja) s vrata, ili se trudnoća "dogodi" pa eto, odluče se za bebu a ne za abortus. Ali ako devojci faks ide kako treba, zašto bi remetila kontinuirano kretanje ka konačnom cilju: diplomi? I ko, normalan, traži od svoje devojke/momka da napusti studije jer se eto njemu/njoj nafrljilo da ima dete?:roll:

I još nešto, da je tema obrnuta, da se muškarac požalio kako njegova devojka (koja je završila faks, ima 28 godina i radi) traži od njega da imaju bebu a on je na pola faksa, sjatio bi se i muški i žeMski deo foruma da je proglase bludnicom i hvatačicom na bebu sirote mladeži. Licemerje na kvadrat!
Jer normalno je da muškarac nije spreman da postane otac do sedamdesete ali "tak je prirodno" da mi žene to želimo od kad se rodimo.

Poslednja izmena:

RaniMraz

Zainteresovan član
Poruka
431
Slazem se sa vecinom odgovora i razumem oboje, na neki nacin. Samo nisam napomenula da nema govora o prekidanju skolovanja, nego o studiranju uz roditeljstvo. Boze moj, on bi cuvao dete...
Nije to tako jednostavno kao što zvuči.
On možda ima svu dobru volju da čuva dete ali to ne znači da će ona uspeti da se isključi i tera studije kao da se ništa ne dešava.
Ljudi kupe mačku pa ih poremeti a ne dete ...

Doduše, 22 godine su već neka treća godina - u tom slučaju i nije strašno, neka sačeka još godinu i po da ona završi. Osim ako nije gubila godine ...

Slične teme

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.