Kad mi dodje vreme umiranju, odlasku sa ovog sveta

bas kao

Poznat
Poruka
9.657
ne smatram da cu imati taj luksuz zato sto vecina nema

zato se svaki dan ponasam kao da je zadnji, jer moze biti
jasno mi je, ali ne planiramo svi tako d a odemo, iznenada, vec dostojanstveno - nisam ja bre ziveo na ovoj zemlji kao mufljuz, i neci ni da odlazim kao mufljuz, nego cu bre da koga god zanima - najavim unapred.

a koga ne zanima, koga ja ne zanimam, toga i nije briga

ja od mog moga Boga imam dozvolu, i imam bre tvrdu veru da cu imati vremena da se sa svima oprostim, da OPROSTM, koga god ja licno zanimam - ne moze me niko oterati bre iznenada sa ovog sveta... pa pre ce taj ugasiti nego ja!

ti kazes da sam ja luksuzan? u redu, ako tako mislis, hvala ti..

ali ja mislim da sam temu trebao da nazovem - dostojanstvo samrtnog casa
nasuprot tome imamo navod
Luka 12,20A Bog njemu reče: bezumniče! ovu noć uzeće dušu tvoju od tebe; a što si pripravio čije će biti?
a jel sam ja taj bezumnik?
ja mislim da nisAm, nego da cu unapred da najavim koga god zanima - DA IDEM, ko god 'oce da se oprostimo, od dece zene, itd, da cu im dati priliku, luksuz ti kazes, a ja kaZem dostojanstveni ODLAZAK.

A KO TO HOCE DA MI ODUZME, ZAKRVICEMO SE PRE NEGO ODEM. mOGU DSA SE PREDOMISLIM, I NE IDEM , NEGON DA SE BIJEM JOS.

Poslednja izmena:

kiriku1

Iskusan
Poruka
5.433
Toliko volim Boga da jedva cekam kada cu "Bogu na istinu"... To ce za mene biti trenutak neopisive srece... Svaki dan sam sve blizi tom trenutku... Kao ono kad malo dete treba da vidi roditelja posle mnogo godina, e ja sam sa jos vecim iscekivanjem...
Inace naravno da volim i zivot i necu da idem pre vremena, jer me zivot jos gradi kao licnost... U tome uzivam na odredjeni nacin. Kako god, ne odricem se zivota... Zivim ga kao covek...

svesnaglista

Legenda
Moderator
Poruka
66.017
Dace mi moj Bog bar malo vremena da se oprostim od svojih, OPROSTIM

KAD MI DODJE VREME UMIRANJA, odlaska sa ovog sveta
necu nestati samo, vec cu se pozdravitI sa svima, OPROSTICU SE OD SVIH

kada mi dodje vreme ... ZNACU, ALI RECI CU I VAMA:sad2:

JEL TO NIJE POSTENO?
Ako do tada ne shvatiš da nemaš od koga da se opraštaš i da nemaš
ni gde da odeš, onda si džabe živeo.

Tom Jones 1

Ističe se
Poruka
2.654
Dace mi moj Bog bar malo vremena da se oprostim od svojih, OPROSTIM

KAD MI DODJE VREME UMIRANJA, odlaska sa ovog sveta
necu nestati samo, vec cu se pozdravitI sa svima, OPROSTICU SE OD SVIH

kada mi dodje vreme ... ZNACU, ALI RECI CU I VAMA:sad2:

JEL TO NIJE POSTENO?
Ok je samo ako taj pozdrav neće da glasi: "UBIJ TE ME!!!" Prečesto sam slušao i izgubio toleranciju...

bas kao

Poznat
Poruka
9.657
Ok je samo ako taj pozdrav neće da glasi: "UBIJ TE ME!!!" Prečesto sam slušao i izgubio toleranciju...
nisam na to mislio; ti govoris o eutanaziji, to je sasvim drugo pitanje, a ja sam pokrenuo temu da mi neki izgubimo roditelje, a da nismo stigli da se oprostimo, iz raznih razloga
Neki osjete da je blizu kraj
e, upravo sam na to mislio

bas kao

Poznat
Poruka
9.657
Aha, pa to jeste. I mene duša zaboli zbog toga. Da svisnem kad ih se setim.
od boli slaba vajda... a ja vam pricam vec mozda godinu dana, da neko mora da bude kriv, pa ako nema ko, ja adam, prvi covek sam kriv za sve

mi sada mozemo mene da analiziramo da je taj kompleks krivice na neki nacin kompleks ''velicine'' kojim ja uravnotezujem u stvari onaj drugi kompleks, kompleks manje vrednosti koji su mi pok. roditelji nabili:
otac je otisao kada sam posao u srednju skolu, postedjen sam saznanja da umie, a majka se na neki nacin oprostila sa mojom porodicom, a ja sam izvisio - OPET, jer sam bio overseas, radeci, dok su oni svi imali letnji raspust

Poslednja izmena:

Tom Jones 1

Ističe se
Poruka
2.654
od boli slaba vajda... a ja vam pricam vec mozda godinu dana, da neko mora da bude kriv, pa ako nema ko, ja adam, prvi covek sam kriv za sve

mi sada mozemo mene da analiziramo da je taj kompleks krivice na neki nacin kompleks ''velicine'' kojim ja uravnotezujem u stvari onaj drugi kompleks, kompleks manje vrednosti kiji su mi pok. roditelji nabili:
otac je otisao kada sam posao u srednju skolu, postedjen sam saznanja da umie, a majka se na neki nacin oprostila sa mojom porodicom, a ja sam izvisio
Znam da od bola vajde nema ali ne pomaže kad pomislim na njih. Čini mi se da mi nikad ni jedno osećanje nije bilo toliko žestoko. Do koske me zaboli...

bas kao

Poznat
Poruka
9.657
Znam da od bola vajde nema ali ne pomaže kad pomislim na njih. Čini mi se da mi nikad ni jedno osećanje nije bilo toliko žestoko. Do koske me zaboli...
ja sam jos kao dete znao da mora da se nadje krivac, ali kada krivac sam nece da se javi, nikad nije ni hteo, onda sam se setio kao vec sredovecan covek, da sam u stvari ja adam za sve kriv - to se zove posledica pada u greh, prvobitni greh adamov [i evin]... mora da boli, i treba da boli, i to je razlog zasto sam resio na vreme da se oprostm kada mi dodje vreme umiranju, da one koji ostaju manje boli, jer od boli slaba vajda

Poslednja izmena:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.