kad ljubav izda, sva vrata se zatvore...

Da li se otvara alternativa?
Da li se i nesvesno odbijaju ljudi?
Pa sigurno ako pozuris i nisi spreman za novu vezu a hteo bi nesto na silu dok nisi rascistio sa svojim osecanjima jer dok si u nekoj negativnoj fazi ti i ne mozes nekog normalnog da privuces i sve je obojeno nekim crnilom.
Ali kad to prevazidjes onda ima mogucnosti za sve, za nov pocetak, za novu sansu ljubavi.

jeste li nekad bili u situaciji da posle bolnog i teskog raskida budete na neko vreme ''prepusteni'' sami sebi??
da se prosto nikakva alternativa ne otvara, mozda ne jer je nema, nego i nesvesno odbijate ljude od sebe i ne primecujuci to??

To se desava zbog razocarenja Kad te neko razocara, sledi vreme svesnog ili nesvesnog preispitivanja samog sebe (a uglavnom nesvesnog)
Zavisi koliko je tesko razocarenje Nesvesno ili svesno odbijanje ljudi od sebe je vec korak ka depresiji priznali mi to ili ne

e, u principu se slazem sa vama po ovim pitanjima... i plasi me sto posle raskida nikako da se vratim u ''normalu''...
i kad izadjem sa nekom novom devojkom, nekako je cudna atmosfera izmedju nas, prosto kao da osecas napetost i tenziju, i pitam sebe posle svakog sta se desava...
je l' to stanje neke ''blaze'', da kazem ljiubavne depresije il' je to korak ka nekom ozbiljnijem problemu??
vec 4 meseca je proslo, al' vreme kao da je stalo za mene...

Individualno je vreme koliko nekom treba nekog da preboli a zavisi i od toga koliko je ljubav bila jaka, nekom trebaju i godine.
Neko ulece iz veze u vezu i ponovo dozivljava razocarenje za razocarenjem, neko zaledi svoja osecanja...
Sa novom devojkom verovatno osecas nesigurnost pa ti to stvara tenziju jer nisi opusten.
Ja bih ti savetovao da se opustis i da ides na upoznavanje bez nekih pretenzija, polako samo, upoznaj je bolje, nigde ne zuri i videces vremenom sta ce se spontano izdesavati.

Individualno je vreme koliko nekom treba nekog da preboli a zavisi i od toga koliko je ljubav bila jaka, nekom trebaju i godine.
Neko ulece iz veze u vezu i ponovo dozivljava razocarenje za razocarenjem, neko zaledi svoja osecanja...
Sa novom devojkom verovatno osecas nesigurnost pa ti to stvara tenziju jer nisi opusten.
Ja bih ti savetovao da se opustis i da ides na upoznavanje bez nekih pretenzija, polako samo, upoznaj je bolje, nigde ne zuri i videces vremenom sta ce se spontano izdesavati.

svestan sam toga, al' mi se cini da je jos uvek jaka mentalna blokada, koju treba razbiti nekako... ugl, ovo zvuci kao pravilan sled ophodnosti... :)

jeste li nekad bili u situaciji da posle bolnog i teskog raskida budete na neko vreme ''prepusteni'' sami sebi??
da se prosto nikakva alternativa ne otvara, mozda ne jer je nema, nego i nesvesno odbijate ljude od sebe i ne primecujuci to??
nemam taj trip da ne primecujem ili odbijam klin se klinkom izbija..inace ljubav ne izdaje tek tako bez naznake i naglo

Углавном ми је тако, појављују се разноразни, али једноставно дуго времена треба да прође..не мора да буде болан и тежак раскид разлог, него једноставно не мислим да се свакоме одмах све коцкице са неким новим поклопе.

Da. Ja sam posve svesno propuštala prilike. Ljude. Umove. Udvaranja. Osvajanja. Nije mi niko trebao. Ja nisam "preletač", "prilikaš". Neko ko "juri", "krade" i takoC to, znate...Ne. Moja duša kada čisto zavoli, ona i nakon raskida pati. I nadalje je volela ono šta nije imala. To sam bila ja. A, kakva je to ljubav, ako neko može odmah u srcu da zameni te, u umu da pokvari te? Kažite mi. Meni je bilo važno, sta ja mislim. Osećam. Kako se ja ponašam. A, svačije ponašanje njegova stvar. Ja u sebi ljubav tu nisam mogla da "izdam" . Meni nisu trebale tudje ruke da me grle, tudje usne da me ljube, tudji pogledi da me greju. Ja želela sam što više nisam imala. Ja sam živela svaki Božoji dan od tog dodira iz secanja, od svakog trena i reči, iz prošlosti. To je bila moja hrana za dušu, što se kaže. Nisma ja mogla da zamislim ni u ludilu, pored nekoga, nečega, nikoga i svakoga. Moj je um spavao na nečijim borama smejalicama, moja duša je spavala u vazduhu izgubljena. I to je ok. Meni je bilo važno da ne izneverim sebe. Da ne izneverim sta najcistije u duši sam osećala. Za nekoga. ♥

• Podržavam
Reactions: Nao

Nemam pojma, kod mene je to nekako nedefinisano. Ako se vezem za osobu i postanemo bliski treba mi vremena. Mada ako prekinemo svaku komunikaciju treba mi jako malo vremena bez obzira na intenzitet emocija i bliskosti.

da ti cika da savjet , Kad sam bio mladji , tuga me je ubijala u tim trenucima , nisam znao sta bi radio . I onda sam otkrio dobar recept , jednostavno odes na neko turisticko mesto (karanovac) i zaboravis na sve probleme . Tamo ides sa ciljem da se provedes i ubijes od alkohola , ali skoro uvijek nadjes nesto da nabodes . Dobar dio cura idu na turizam samo za kres. Mozda tamo upoznas i ljubav svog zivota , nikad se ne zna , ali mala promena okruzenja zna da godi .

da ti cika da savjet , Kad sam bio mladji , tuga me je ubijala u tim trenucima , nisam znao sta bi radio . I onda sam otkrio dobar recept , jednostavno odes na neko turisticko mesto (karanovac) i zaboravis na sve probleme . Tamo ides sa ciljem da se provedes i ubijes od alkohola , ali skoro uvijek nadjes nesto da nabodes . Dobar dio cura idu na turizam samo za kres. Mozda tamo upoznas i ljubav svog zivota , nikad se ne zna , ali mala promena okruzenja zna da godi .

u je postade jako samouveren ti

Back