Quantcast

Kad ceo svet stane

Olja.S

Aktivan član
Poruka
1.473
Screenshot_20200325-212957.png

Jackson Browne pevač / tekstopisac Rolling Stone, jedan je od mnogih poznatih ličnosti kome je dijagnostikovan virus covid 19. U jednom od intervjua kaže :
" Može se širiti samo ona bolest koja se ne shvati ozbiljno."

Ovo je tema za slike iz sveta u vreme korona virusa COVID 19. Tema je podsetnik - na ovo što jeste danas, za ono sutra, kad sve prođe.

(Nisam znala gde bih je drugo postavila, ako joj nije mesto ovde premestite je.)

Andrej Bolkonski

Aktivan član
Poruka
1.497
Prelepi gradovi,prelepi prizori iz gradova koji su sredjeni,jos pre ko zna koliko godina.Mi na zalost u beogradu,ima da idemo po iskopinama nasih
ulica,jer nismo zadnjih sto godina,nista uradili,da grad konacno dobije svoj trajni lik. Hvala ti Olja.S sto si nam priustila zadovoljstvo da vidimo
nesto bar na slikama,ako vec nismo u mogucnosti,da vidimo u "zivo".

Olja.S

Aktivan član
Poruka
1.473
Prelepi gradovi,prelepi prizori iz gradova koji su sredjeni,jos pre ko zna koliko godina.Mi na zalost u beogradu,ima da idemo po iskopinama nasih
ulica,jer nismo zadnjih sto godina,nista uradili,da grad konacno dobije svoj trajni lik. Hvala ti Olja.S sto si nam priustila zadovoljstvo da vidimo
nesto bar na slikama,ako vec nismo u mogucnosti,da vidimo u "zivo".
Lep je i moj Beograd ali i bolan i tužan koliko su i sve ove slike drugih gradova danas isto to - tužne. Nema one gradske užurbanosti, bukvalno nigde, to pokazuju ove slike kad bolje pogledaš u njih.

Andrej Bolkonski

Aktivan član
Poruka
1.497
Lep je i moj Beograd ali i bolan i tužan koliko su i sve ove slike drugih gradova danas isto to - tužne. Nema one gradske užurbanosti, bukvalno nigde, to pokazuju ove slike kad bolje pogledaš u njih.
Tacno je da je i kod tih stranih gradova,SADA tuzno. Ali kada ova napast (virus) prodje,oni ce opet uzivati u lepoti tih svojih gradova.Ali mi,mi cemo
stalno imati eksperimente u Beogardu.Kako koji nadobudni Gradonacelnik Beograda dodje,on ce nam prodavati svoje provincijalne ideje,kako nas
grad treba da izgleda,iz njegove vizure.Ovo kako je sad "sredjen",sve govori sta se tek sprema.!

Olja.S

Aktivan član
Poruka
1.473
Tacno je da je i kod tih stranih gradova,SADA tuzno. Ali kada ova napast (virus) prodje,oni ce opet uzivati u lepoti tih svojih gradova.Ali mi,mi cemo
stalno imati eksperimente u Beogardu.Kako koji nadobudni Gradonacelnik Beograda dodje,on ce nam prodavati svoje provincijalne ideje,kako nas
grad treba da izgleda,iz njegove vizure.Ovo kako je sad "sredjen",sve govori sta se tek sprema.!
Eksperimenti u Bg nisu deo ove teme. Možda je za to što govoriš zaista i potrebna tema, pa eto ideje da je otvoriš, ako je neko drugi nije već otvorio. :) Ova tema nije ni politika, ni ekonomija, ni arhitektura i lepota gradova. Ona je samo pokušaj da, uz pomoć ovih fotografija, pogledamo i malo dalje od nas samih, za vreme ove pandemije.

Andrej Bolkonski

Aktivan član
Poruka
1.497
Eksperimenti u Bg nisu deo ove teme. Možda je za to što govoriš zaista i potrebna tema, pa eto ideje da je otvoriš, ako je neko drugi nije već otvorio. :) Ova tema nije ni politika, ni ekonomija, ni arhitektura i lepota gradova. Ona je samo pokušaj da, uz pomoć ovih fotografija, pogledamo i malo dalje od nas samih, za vreme ove pandemije.
Potpuno si u pravu.Bas zato sam ti se zahvalio.Prosirila si nam vidike.Nisam mislio na politiku.Mislio sam samo na lepotu gradova,u kojoj beskrajno
uzivam.I naravno da zalim,sto mi nemamo arhitekte,koji bi nas Beograd zaista napravili da staje dah.Moram ovde izneti,da sto se tice prirodnog
polozaja,Beograd je na drugom mestu u svetu.Ispred Beograda je jedino,Rio de Zaneiro.Ali sta vredi,kada ne znamo da iskoristimo,tu svoju
prirodnu prednost.!

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.