Кад ће Србија ући у ЕУ

Tu pricu bi mogao da mi prodajes da ja nemam prijatelja koji je radio prosle sezone tamo i koji je bio jako nezadovoljan. Rekao je da se vise tamo ne vraca nikako. Srbija je majka.
Daco...šta misliš o Srbima, koji su pobegli iz Srbije...žive u nato državama i tamo plaćaju porez...hvale Srbiju...ali, samo na rečima...ne pomišljaju da se vrate u Srbiju...kakvi su to ljudi..
 
Србија неће никад ући у ЕУ из више разлога.

За улазак у ЕУ потребно је колико-толико функционално раздвајање законодавне, извршне и судске власти. Ово је кључна ставка. То се неће никад догодити. Са овом ставком муче се и неке земље које су већ у ЕУ (Вишеградска Четворка, Хрватска, Грчка, Румунија и Бугарска), али у њима је ситуација много боља него у балканским земљама. Ово је разлог што Турска, Србија, Албанија, Македонија Црна Гора, Украјина никад неће ући у ЕУ. Дакле потребно је независно судство, или судство које макар тежи ка томе да буде независно. Као и независно функционисање полиције. Не мора да буде савршено, али мора да има неки полицајац као Начелник Гордон и неки тужилац као што је Харви Дент. Без њих нема ни ЕУ.

Друго, Бриселу мање битно, али се исто провлачи као ставка, потребно је имати стабилну демократску смену власти и минимум медијске и личне слободе. И ово је проблем у рецимо Пољској и Мађарској, где постоји стабилна демократија и лична слобода, али је медијска упитна. У Србији постоји само лична слобода, док су демократија и медијска слобода...

Упитне.

Треће, што се у српским медијима представља као најважније, је проблем Косова. Србија мора да престане да блокира улазак Косова у међународне институције.

Четврто, што се у Срб исто предствља као битно, али у ствари није толико, већ је више као минус, је што су кинеске и руске канџе дубоко у свакој пори српског ткива.

Пето и последње су расизам и предрасуде самих Европљана. Европа је до Беча. У неким описима се ту провлаче и Чешка и Словенија. Даље не. То је ускогрудо претежно протестантско-центрично виђење ствари, али је просечан Ханс тек од скора прихватио, донекле, да су Италија и Шпанија Европа.

Ставке један и два су биле веома велики проблем свих балканских режима.

Србија је у вртлогу короне постала кинеска провинција, јер су изманипулисани грађани, већ слуђени полуистинама да Европа хоће да нам отоме наше Косово, дочекали руске и кинеске солдатеске као ослободиоце од злих Европљана.

Србија и ЕУ?

Темпи пасати.
Према неким информацијама од лика који је пословно био у Бриселском парламенту Србији се још и посебно ставља терет деведесетих. Каже да су га третирали у стилу "види србин а нормално се понаша".
 
Konstrukcija je da Srbija naseli 600.000 imigranata. Trajno. Plus one koje vrate iz EU.
Мислим да до тога неће доћи. Него за пар деценија кад климатске промене крену на наплату имаћеш десетине а можда и стотине милиона миграната који ће бежети из исушених подручја...мада је то већ почело.
 
Према неким информацијама од лика који је пословно био у Бриселском парламенту Србији се још и посебно ставља терет деведесетих. Каже да су га третирали у стилу "види србин а нормално се понаша".
da nas zaista žele primiti i da smo im baš neophodni...nebitan razlog...bili bi primljeni po kratkom postupku
 
Према неким информацијама од лика који је пословно био у Бриселском парламенту Србији се још и посебно ставља терет деведесетих. Каже да су га третирали у стилу "види србин а нормално се понаша".

Европске Нације немају проблем са ружном прошлошћу као таквом, јер је сви имају, али је за њих уобичајени шаблон формално извињење, прдење о вечно неповредивим људским правима и наученим грешкама, и онда у основи, наставак нормалног живота уз крокодилско ридање једном годишње.

Србија, али, то није урадила, већ је заузела став "Ми нисмо никада урадили апсолутно ништа погрешно, и Русија то може да вам потврди". Иако је.... много грешна.

То иритира ЕУ.

Србе онда иритира то што је ЕУ иртирана, па настављају да ударају контру и флертују са ЕАУ.

ЕУ онда удара блокаду.

"Мрзе нас јер смо православни" бива изговорено у београдским кафићима.
 
Према неким информацијама од лика који је пословно био у Бриселском парламенту Србији се још и посебно ставља терет деведесетих. Каже да су га третирали у стилу "види србин а нормално се понаша".
Ми смо за њих мали Руси, геополитичке игре. Бугари су били већа сиротиња од Србије па су постали чланица ЕУ.
 
Европске Нације немају проблем са ружном прошлошћу као таквом, јер је сви имају, али је за њих уобичајени шаблон формално извињење, прдење о вечно неповредивим људским правима и наученим грешкама, и онда у основи, наставак нормалног живота уз крокодилско ридање једном годишње.

Србија, али, то није урадила, већ је заузела став "Ми нисмо никада урадили апсолутно ништа погрешно, и Русија то може да вам потврди".

То иритира ЕУ.
Каже ми тај познаник да су му спомињали агресију на Хрватску. И такође, неки турски чиновник му је рекао да зна да Србија, БиХ и Турска никада неће ући. Ал њега наравно брига јер ради за масну плату.
 
Каже ми тај познаник да су му спомињали агресију на Хрватску. И такође, неки турски чиновник му је рекао да зна да Србија, БиХ и Турска никада неће ући. Ал њега наравно брига јер ради за масну плату.

Добро, зависи са ким је причао твој познаник. Да ли му је нешто рекла Урсула фон дер Лајен или чиновник Финске Лабуристичке Партије који је чуо на Отогу Пагу да су Срби зли кад је био на одмору.

Србију реално ЕУ не занима још од 2007. кад се осамосталило Косово.

Осећања су обострана.
 
Добро, зависи са ким је причао твој познаник. Да ли му је нешто рекла Урсула фон дер Лајен или чиновник Финске Лабуристичке Партије који је чуо на Отогу Пагу да су Срби зли кад је био на одмору.

Србију реално ЕУ не занима још од 2007. кад се осамосталило Косово.

Осећања су обострана.
Нижи чиновници ко зна из којих земаља, али Србија је и у немачком парламенту проглашена за агресора деведесетих тако да је то неко генерално мишљење.
 
Нижи чиновници ко зна из којих земаља, али Србија је и у немачком парламенту проглашена за агресора деведесетих тако да је то неко генерално мишљење.

Не знам да ли је немачки парламент икад заседао о Србији, не верујем. Мислим да имају преча посла.

Србија се види као агресор у ратовима 90их, јер она то и јесте била.

Али чак ни то није толико страшно.

Проблем је што Србија то не признаје, већ се позива на ауторитет Русије и Кине у тврдњи супротног.

Али чак је и то све небитно, и то су све веома површни разговори, као у неком међународном кампу где се деца из различитих држава упознају по први пут, па Срби први пут виде црнче у француском кампу, а Малтежани први пут виде плаву особу у шведском кампу.

Оно што је битно су ставке један и два из моје прве поруке на овој теми.
 
Ми смо за њих мали Руси, геополитичке игре. Бугари су били већа сиротиња од Србије па су постали чланица ЕУ.

Само зато што инсистирамо да будемо Мали Руси, по сваку цену.

Мислим, ја не инсистирам, али 97% грађана Србије-да.
 
Не знам да ли је немачки парламент икад заседао о Србији, не верујем. Мислим да имају преча посла.

Србија се види као агресор у ратовима 90их, јер она то и јесте била.

Али чак ни то није толико страшно.

Проблем је што Србија то не признаје, већ се позива на ауторитет Русије и Кине у тврдњи супротног.

Али чак је и то све небитно, и то су све веома површни разговори, као у неком међународном кампу где се деца из различитих држава упознају по први пут, па Срби први пут виде црнче у француском кампу, а Малтежани први пут виде плаву особу у шведском кампу.

Оно што је битно су ставке један и два из моје прве поруке на овој теми.
То за немачки парламент ми је рекла тетка која је дуго живела у Немачкој.
Али вероватно си у праву да су те прве ставке најбитније. Но то што никада нећемо ући у ЕУ не значи да не треба да останемо кандидат и узимамо лову. :cool:
 
То за немачки парламент ми је рекла тетка која је дуго живела у Немачкој.
Али вероватно си у праву да су те прве ставке најбитније. Но то што никада нећемо ући у ЕУ не значи да не треба да останемо кандидат и узимамо лову. :cool:
niko ne daju lovu džabe...toga nema, to nas skupo košta...običan narod plaća ceh
 

Back
Top