Kad ce se normalizovati odnosi Amerike i Irana?

Наравно.

Америка је предводник слободног света. Имам примедби на америчку демократију, па ипак, нема много демократскијих земаља од Америке, земље велике.

У САД је самим актима оснивања републике и обликовања друштвеног уређења осујећена свака могућност увођења демократије док им је сам појам флоскула за наметање америчке воље а сама реч је мобилизацијска парола јавном мнењу за оправдање шовинизма, пиратерије и крвожедности.
 
Иран, некада.

15405_img-1449058843_share.jpg
 
Гледај да се јасно и гласно изјасниш да нећеш.
Želiš mi batine? :lol:

Moramo prihvatiti da ne žele sva društva iste vrednosti i način života. Nekada je Poljska imala ozakonjen abortus, a sada je zabranjen i u toj zemlji žene umiru, jer lekari ne smeju da operišu ženu koja ima problematičnu trudnoću sve dok fetus ne umre. Žene u EU zemlji su izgubile prava koja su decenijama imale i to nikoga ne uznemirava. Ali marame žena u Iranu treba da nas uzbuđuju...
 
На жалост, реформе Петра Алексејевича Романова (Великог) се нису 100 % примиле у Русији, тако да у Русији имамо и данас хибридни режим који кубури са демокрацијом.

Ипак, у Русији нема политичких слобода, али људских слобода, за разлику од Ирана, има прилично.

Нпр. код вас жене морају да се боре да им главе не би биле замотане, а у Русији жене могу да буду слободне колико желе.
kako ti vise ne dosadi da propagandises? a bar mislim da to ne radis za pare. gde je istina u tvojoj replici?
kakve veze demokatija ima sa motanjem glava, jer ja vidjma induse sa turbanima svaki dan na poslu? jel im neko brani da nose turbane?> ne - pa kakve veze to ima sa demokratijom? ner znam? jel svi indusi nose turbane? ne, samo neki
 
Volim Iran kao Islamsku Republiku i zelio bih zivjeti u Teheranu i klanjati u njihovim dzamijama. Iranke su lijepe i obrazovane cure i ozenio bih se tamo. Drago mi je sto sam siitski musliman i sto slijedim Zapovjednika Vjernih Imama Alija a.s.
kakve to veze ima sa nama amerima i odnosom sa iranom?
ja bih voleo na KARIBE, ili bar neko grcko ostrvo, a da nema opasnosti
 
Želiš mi batine? :lol:

Moramo prihvatiti da ne žele sva društva iste vrednosti i način života. Nekada je Poljska imala ozakonjen abortus, a sada je zabranjen i u toj zemlji žene umiru, jer lekari ne smeju da operišu ženu koja ima problematičnu trudnoću sve dok fetus ne umre. Žene u EU zemlji su izgubile prava koja su decenijama imale i to nikoga ne uznemirava. Ali marame žena u Iranu treba da nas uzbuđuju...
zene umiru? ma, kako to? trudnice? ja mislim da si ti isto pozdravljena sa pamecu, - pa zar nije poljska uvazena clanica eu? sta pises ti, si citava?
 
zene umiru? ma, kako to? trudnice? ja mislim da si ti isto pozdravljena sa pamecu, - pa zar nije poljska uvazena clanica eu? sta pises ti, si citava?
U Poljskoj je ukinut abortus. Žele ljudi da žive u skladu sa svojim (katoličkim) vrednostima.

Malo su se nešto bunili u EU, pretili im sankcijama, pa je to palo u zasenak od kako su im Poljaci postali korisni u ratu u Ukrajini.

Samo čekam da počnu priče o tome kako se "Poljaci u Ukrajini bore za evropske vrednosti", kao što sad pričaju za Ukrajince, a i jedni i drugi... sve cvećka do cvećke. :lol:

Dok se tako nešto dešava u Evropi - svi moramo da očajavamo, jer žene u Iranu moraju da nose marame. Marame na ženama iz Saudijske Arabije ne treba da nas uznemiravaju. Ali Poljaci i Saudijci su dobri prijatelji sa Amerikancima, a Iran im je neprijatelj...

Uobičajene dvostruke vrednosti i licemerje.
 
U Poljskoj je ukinut abortus. Žele ljudi da žive u skladu sa svojim (katoličkim) vrednostima.
a zasto su to katolicke vrednosti? ja nisam katolik.
imala si mogucnost pilule za dan posle, nisi je iskoristila, i potom, posle vise meseci bi htela da neko umesto tebe ubija plod kome kuca srce? objasni mi, kako to treba da bude ozakonjeno, ja ne shvatam, a zivim u americi [i nasi states su podeljeni]

da se ubija dete, fetus koje samo sto se nije rodilo? - eto ja sam glup, objasni mi, moje telo moj izbor - da budem ubica? kako to treba da bude ozakonjeno, ja ne shvatam.
 
kako ti vise ne dosadi da propagandises? a bar mislim da to ne radis za pare. gde je istina u tvojoj replici?
kakve veze demokatija ima sa motanjem glava, jer ja vidjma induse sa turbanima svaki dan na poslu? jel im neko brani da nose turbane?> ne - pa kakve veze to ima sa demokratijom? ner znam? jel svi indusi nose turbane? ne, samo neki
Te tvoje kolege dobrovoljno motaju glavu, a zene u iranu nemaju izbora da li ce pustiti kosu ili je motati.
 
Te tvoje kolege dobrovoljno motaju glavu, a zene u iranu nemaju izbora da li ce pustiti kosu ili je motati.
u redu, ali jel demokratija da silujes strane zemlje? sta cemo sada, da ih zato bombardujemo? si ti normalan bre? u americi trunu u zatvoru politicki zatvorenici, i sta cemo mi sada da ucimo irance demokratiji?
American Gulag
Visit AmericanGulag.org to learn how to help the prisoners of the protest on January 6th.
ili ti, pod vucicem, zasto guras nos u tudje dvoriste? jel to znaci da ti imas demokratiju u zemlji u kojoj zivis, pa ces drugima da je nameces? hrk, ...
 
a zasto su to katolicke vrednosti? ja nisam katolik.
imala si mogucnost pilule za dan posle, nisi je iskoristila, i potom, posle vise meseci bi htela da neko umesto tebe ubija plod kome kuca srce? objasni mi, kako to treba da bude ozakonjeno, ja ne shvatam, a zivim u americi [i nasi states su podeljeni]

da se ubija dete, fetus koje samo sto se nije rodilo? - eto ja sam glup, objasni mi, moje telo moj izbor - da budem ubica? kako to treba da bude ozakonjeno, ja ne shvatam.
Isto tako ne shvataju ni Iranci zašto bi njihove žene trebalo da idu nepokrivene.
 
Od svrgavanja Saha Pahlavija odnosi Amerike i Irana su konstantno zategnuti. Oni se do sada nisu normalizovali a da li vi smatrate da je to zbog Izraela ili zbog navodnog nedostatka demokracije? I pored svega toga, rat izmedju Amerike i Irana se nije desio ali sankcije su na snazi protiv Irana. Ratom u Ukrajini, Islamska Republika Iran je javno podrzala Rusiju i svrstala se u njen savez ali pored svega toga snaga Irana se povecala kao i iranski interes na Bliskom Istoku a narocito u Palestini. Govori se, da bi siitski misionari imali veceg uspjeha da nema politicke zategnutosti stanja izmedju Zapada i Irana.
Islamska Republika Iran smatra da ce se porazom Amerike u Ukrajini, ojacati i da ce Izrael kao drzava morati da se smiri kao i izraelska represija prema Palestincima a mozda porazom Amerike u Ukrajini dovesti u pitanje opstanak Izraela kao drzave, koja je okruzena islamskim zemljama koje nemaju simpatiju prema onome sto cini ta drzava Palestincima.
Kakvo je vase misljenje o tome i da li je moguce rjesenje pitanja americko-iranskih odnosa?
Kada Iranci zbace s vlasti ajatolaha, vrate sekularnu državu i dinastiju Pahlavi na prijestolje.
 
Isto tako ne shvataju ni Iranci zašto bi njihove žene trebalo da idu nepokrivene.
selo gori, a baba se ceslja - ja ne znam kako drugacije da ti odgovorim, ali ja ne mislim kao ti, da bi "trebalo da idu nepokrivene"

kao sto rekoh, ti si samo jedna od mnogih pozdravljenih sa pamecu, kao da pokrivalo ima veze sa demokratijom, a blage veze nema, niti tvoja borba da se ide otkriven - zbogom pameti
 
selo gori, a baba se ceslja - ja ne znam kako drugacije da ti odgovorim, ali ja ne mislim kao ti, da bi "trebalo da idu nepokrivene"

kao sto rekoh, ti si samo jedna od mnogih pozdravljenih sa pamecu, kao da pokrivalo ima veze sa demokratijom, a blage veze nema, niti tvoja borba da se ide otkriven - zbogom pameti
O čemu ti pričaš?!

Kakva moja borba da se ide otkriven?!

Ništa slično nisam nigde napisala. :lol:

 

Back
Top