Kad će Britanija osloboditi Gibraltar?

Marin55

Domaćin
Banovan
Poruka
3.091
Pozdrav,

Gledao sam preko atlasa stanje na Gibraltaru i uvidjeo da Velika Britanija drzi pod svojim posjedom Gibraltar i na strani Maroka Almerinu kapiju.Kad ce Velika Britanija da oslobodi te teritorije i ustupi im vlasnicima koji su bili jer to je totalna kontrola sredozemlja i kontrola dviju zemalja Spanije i Maroka.

Izvinite ako ova tema bas nije intersantna za vas ali se nadam da ce biti interesantna za nekoga barem.
 
Kad se odrzao taj referendum za Gibralatar?Mislim da ce uskoro doci vrijeme da se Gibralatar preda maticnim drzavama Spaniji i Maroku i da se odrzi jedna konferencija povodom zlocina Spanske inkvizicije nad muslimanima 1492 godine i da se nikada ne ponovi i da dvije drzave Spanija i Maroko nikada ne zarate.Sta drugo da se kaze nego to da stanje nije dobro kada su tu prisutni Britanci i predstavljaju razdvojni elemenat Maroka i Spanije a ujedno je i kontrolor sredozemnog moreuza.

Zna li neko otkada je Gibraltar u Britanskom posjedu i kako je to ispalo?
 
Pozdrav,

Gledao sam preko atlasa stanje na Gibraltaru i uvidjeo da Velika Britanija drzi pod svojim posjedom Gibraltar i na strani Maroka Almerinu kapiju.Kad ce Velika Britanija da oslobodi te teritorije i ustupi im vlasnicima koji su bili jer to je totalna kontrola sredozemlja i kontrola dviju zemalja Spanije i Maroka.

Izvinite ako ova tema bas nije intersantna za vas ali se nadam da ce biti interesantna za nekoga barem.

Онда кад и Турска ослободи Цариград.
 
Cekajte! Ne mozete se sluzitit tim izgovorom jer Carigrad je bio uvijek Turski grad i on je osvojen daleke 1450 otprilike i legitimitete Turske vlasti nad Istanbulom je neprikosnoven.Istanbul nije strateska tacka za Tursku nego jedan od historijskih gradova i najveci grad u drzavi.

Britanija protso ne moze drzati vise Gibralatar i time uzurpirati zemljiste Spaniji i Maroku tako da ce mozda prve nesuglasice izici oko tog pitanja zasto su Britanci prisutni na Gibraltarskom moreuzu i u kom cilju?
 
Pozdrav,

Gledao sam preko atlasa stanje na Gibraltaru i uvidjeo da Velika Britanija drzi pod svojim posjedom Gibraltar i na strani Maroka Almerinu kapiju.Kad ce Velika Britanija da oslobodi te teritorije i ustupi im vlasnicima koji su bili jer to je totalna kontrola sredozemlja i kontrola dviju zemalja Spanije i Maroka.

Izvinite ako ova tema bas nije intersantna za vas ali se nadam da ce biti interesantna za nekoga barem.

e da je samo gibraltar
 
Pozdrav,

Gledao sam preko atlasa stanje na Gibraltaru i uvidjeo da Velika Britanija drzi pod svojim posjedom Gibraltar i na strani Maroka Almerinu kapiju.Kad ce Velika Britanija da oslobodi te teritorije i ustupi im vlasnicima koji su bili jer to je totalna kontrola sredozemlja i kontrola dviju zemalja Spanije i Maroka.

Izvinite ako ova tema bas nije intersantna za vas ali se nadam da ce biti interesantna za nekoga barem.

:hahaha::hahaha: evo odmah,ako ne odmah malo kasnije...:hahaha::hahaha:
 
znaci od nas zavisi.
nikako od cede i tadica.

e tu se slazemo.

inace, da ti kazem, pickice nam vode drzavu i diktiraju zivot, cak i nama u izbeglistvu koji hocemo kuci.

kuka i motika.
mada, ima se svasta po kucama danas

Bogami moj prijatelj u Teslicu je prosao dve krave za mitraljez i nije lud da ga vise ne upotrebljava :mrgreen:

Sad jos fali da i mi iz Srbije poprodajemo krave i da krenemo u konacno proterivajne Turaka sa Balkana.

A Prasak i Dobrica nisu ne salomivi potrebana je samo volja

A i to da vi uzmete dvojna drzavljanstva pa da glasate za vojvodu :roll:
 
Od 1730 Gibralatar je Britanska kolonija i te iste godine je overeno njihovo nad moreuzom a zauzet je od Britanaca 1704 godine.Imam jedan atlas gdje na isti nacin Britanci drze jedan dio Marokanske teritorije.Da li je kod vas isto?Kod mene je atlas izdanje iz 2008 godine i taj Marokanski dio koju Britanci drze se zove Almerijska Kapija.
 
Pardon taj dio Marokanski se zove Alminina kapija.Tako je zaokruzeno na atlasu mada ove ostale mape ne pokazuju teritorijlani integritet Britanije nad Spanijom i Marokom.

Ovako atlas skoro znam napamet ...
Pa ako te to bas zanima i u jugo-zapadnom delu Afrike imas neka ostrva koja drze Britanci ...
A i u Piratskom zalivu je situacija ista ...
Ako nadjes javi mi ....
 

Back
Top