Kafana "KABINET" ponovo radi!

kiki kad prebacuješ sredstva za društvenu ishranu


Evo Moco, sredstva su tu, nadam se da je dosta za početak :D
KB43M46LbiYY.png
 
Предлажем да организујемо пар хранилишта за птице. На земунској и дорћолској обали долази публика па баца лабудовима шта стигне, којекакве пекарске производе и ко зна шта још. Прице једу, али то није баш најздравије за њих. Треба им дати зрнасте ствари.

Није потребно много организације, само да добро обележимо и обавестимо заинтересовану публику. Може храна да се дели бесплатно, није идеја да зарађујемо, не би ту неког профита ни било, али да помогнемо птицама, врло лепом украсу нашег града.
 
Предлажем да организујемо пар хранилишта за птице. На земунској и дорћолској обали долази публика па баца лабудовима шта стигне, којекакве пекарске производе и ко зна шта још. Прице једу, али то није баш најздравије за њих. Треба им дати зрнасте ствари.

Није потребно много организације, само да добро обележимо и обавестимо заинтересовану публику. Може храна да се дели бесплатно, није идеја да зарађујемо, не би ту неког профита ни било, али да помогнемо птицама, врло лепом украсу нашег града.

Zaboravio si moju obalu :malav:
I kod mene je isto, međutim nećeš verovati kako se ti labudovi ponašaju.
Ja idem i rano ujutru u cik zore na Huju kad je tamo samo par ribolovaca.
Oni priđu, ja im bacim kedere, neće da ih omirišu, a hleb jedu samo tako :rotf:
Da ne govorim o smokiju koji bacaju deca :lol:

ovo je pre neki dan kad sam bila

ovo je rano jutro pre 4 godine :D


Navukli su se na džank hranu :lol:
 
Ideja jeste lepa Platine, ali postoje ribolovačka udruženja koja zimi vode računa o njima.
To što jedu što im bace šetači je onako kao dezert :D
Одлично z:)

Пошто сам виђао само општу публику, па сам се забринуо z:)

Посетио сам Аду Хују пар пута, али нисам виђао птице. Мора да нисам био у право доба дана.
 
Одлично z:)

Пошто сам виђао само општу публику, па сам се забринуо z:)

Посетио сам Аду Хују пар пута, али нисам виђао птице. Мора да нисам био у право доба дана.

Kod nas ih nema mnogo kao u Zemunu, pa su onda veća atrakcija :D
 
И код мене на Дорћолу их баш има. Нисам бројао лабудове, али када се саберу и галебови буде их по стотину без проблема. И још голубови, очекивано.
 
И код мене на Дорћолу их баш има. Нисам бројао лабудове, али када се саберу и галебови буде их по стотину без проблема. И још голубови, очекивано.

Kod nas su ranije bila 2 para labudova pa kad krenu sa dečicom onako ponosni da plove - da se istopiš.
Inače, glavno stanište im je na Beloj steni, pa neki odšetaju malo dalje...
Kasnije je ostao samo jedan par koji redovno svaki dan dolazi, ujutru i popodne.

Ima ih i u Višnjici na par mesta...

A galebova ima mali milion, samo što oni rano ujutru kad krene da sviće svi odu na deponiju u Vinči a popodne se vraćaju.
Kad poleću i sleću bolje da nisi tamo svašta može da se desi :lol:
KAd su na Dunavu zauzmu bukvalno trećinu...
 

Back
Top