K O N C E R T G O D I N E ! ! !

. . .

Poznat
Poruka
8.586
Ali ne ove.
Nekad smo pocetkom decembra mogli da gledamo plakate po NS-u, a i drugim gradovima u nasoj zemlji, na kojima je pisalo NS Koncert Godine. U proteklih 10 godina bilo je svakakvih grupa. . . Rock-a i Punk-a po najvise, ponekad metala. . . Mogli smo jednom u godinu dana na jednom mestu da odgledamo sve velike bendove. . . Ritam Nereda, Love Hunters, Partibrejkersi, Rambo Amadeus, Eyesburn, Darkwood Dub, Atheist Rap, Sunshine, Block Out, Orthodox Celts, Goblini, Van Gogh. . . Dvehiljadite cak nam je i tadasnji guverner svirao. . . Bila je to jedna predivna manifestacija. . . Svake godine su bili sve veci i veci bendovi. . . Te iste su nam dosli i KUD Idijoti. . . Bilo je predivno. . . Koncert je trajao tri dana. . . Tad su rekli na TV-u da ce KG prerasti u tradiciju i sve. . . Samo godinu dana kasnije, 2001., vec nije bilo sigurno da ce ga biti. . . Obrazlozenje jasno, pare otisle na exit. . . Ali i tad je bio. Jedan dan. Jedan ali vredan. Dogodine, za 10. godina bio je ali dva dana i bendovi sto su bili na njemu bili su veliki ali su tom spisku falila mnoga imena. . . Ove godine nazalost nema nijednog imena. Ja se iskreno nadam da gresim i da cu se ujutro probuditi i da cu videti plakat na kome pise NS KONCERT GODINE 2003 ali od suvise razlicitih, a i jakih, izvora sam saznao da se to nece desiti. . . To bi mi bila najdraza greska u zivotu. . .
Sada vise ne znam ni na koga da budem besan. Da li da budem besan na gradske celnike koji su sve pare dali na skrnavi exit (jedan od razloga zasto cu dogodine sve exit-ove plakate koje budem video izderati) ili da budem besan na ljubitelje rock muzike koji sada sede i nerazmisljaju o koncertu na koji su proteklih 10. godina redovno isli. Svi se pravimo vazni kao rokeri smo i sl. a sada jedno pitanje za sve rock-ere gde ste bili prethodnih godina? Kad je dos dosao na vlast mora se priznati da je u tim prvim mesecima, da ne kazem do izbora 24. XII 2000., rock je bas bio popularan i sve, a vec nekoliko meseci kasnije nista. . . Svi smo govorili kako je bivsi rezim bio protiv rock-a i sve. Mozda i jeste ali netreba zaboraviti da je za vreme tog rezima nastao KG i da je za vreme njega dostigao i svoj vrhunac i sve. Odmah po padu tog rezima pao je i KG, i ne samo on mnogi ne vide da i Zajecarka Gitarijada, koja ima mnogu duzu tradiciju od KG-a, lagano pada. Jedva i ona da se odrzala u prethodnih par godina. Ko je kriv za to? Ja mislim da smo krivi mi sami, rockeri. Jeste da tu ima i drugih uticaja ali mi samo po najvise. Skupo nam je da damo 10-20 DM za tako neki koncert ili gitarijadu, a kad dodje exit ili eho festival bez problema vadimo i po 40-50 pa i vise DM-a. Takodje bez problema vadimo evre za koncerte u Budimpesti i okolisu, a za ono sto nam je tu ispred vrata ili 80 i malo vise KM skupo nam. KG nazalost vise nema. . . A nema ga upravo zbog nas jer se prethodne dve godine nismo potrudili da dodjemo na njega. . . Sada vise nema. . . Ostaje nam da dajemo pare kojekakvim exit-ima i eho-vima da bi nasim bendovima dali pristojne bine, ozvucenje i sve, a sve to se do samo prosle godine nalazilo na spensku i bilo je bar duplo jeftinije ali nas je mrzelo i bilo nam je skupo da idemo na njega. . . Tako da ljudi srecno nam bilo u 2004 i ocekujmo da tad izgubimo i ostatak velikih rock koncerata koje smo imali u prethodnim godinama. Ocekujmo da na skrnavim exit-ima i eho-vima ima sve manje i manje rock-a jer ko ce da svira ispred prazne bine, a fanove mrzi da doju i da gledaju koncert. . . Pukli smo ga nacisto. . .
 
. . .:
.
Mogli smo jednom u godinu dana na jednom mestu da odgledamo sve velike bendove. . . Ritam Nereda, Love Hunters, Partibrejkersi, Rambo Amadeus, Eyesburn, Darkwood Dub, Atheist Rap, Sunshine, Block Out, Orthodox Celts, Goblini, Van Gogh. . . .



SVE V E L I K E BENDOVE?OVO SU ZA TEBE VELIKI BENDOVI?ČOVEČE,JESI LI TI IKAD BIO,RECIMO,NA "MONSTERS OF ROCK"-BUDIMPEŠTA(1991)KAD SU BILI AC/DC,METALLICA,MOTLEY CRUE I QUEENSRYCHE,PA 1997 MEGADETH,1992 JUDAS PRIEST ITD ILI BTW 1986-BGD: IRON MAIDEN.TO SU V E L I K I BENDOVI A OVIM NAŠIM SVAKA ČAST ALI NISU NI PRINEŠENI SVETSKIM BENDOVIMA!
OVE GORE NABROJANE SAM LIČNO GLEDAO I...NO COMMENT.
 
overkill:
. . .:
.
Mogli smo jednom u godinu dana na jednom mestu da odgledamo sve velike bendove. . . Ritam Nereda, Love Hunters, Partibrejkersi, Rambo Amadeus, Eyesburn, Darkwood Dub, Atheist Rap, Sunshine, Block Out, Orthodox Celts, Goblini, Van Gogh. . . .

to jesu bili veliki bendovi za nase uslove...svi su imali neku svoju pricu, neki svoj fazon koji su gurali...Rok je tih devedesetih bio na marginama medija, ali je scena bila sjajna..mozda bas zato sto su ljudi znali da ne mogu da zarade od toga pa nisu pokusavali da se dodvore svima...
Sto se tice muzike, zalim za tim devedesetim :cry:
 
Pre svega iako ne slusam nesto posebno domacu muziku mislim da mi imamo mnogo kvalitetnih bendova koji bi mogli da se porede sa svetskim zvezdama kada bi imali uslove za to. Samo zato sto nesto dolazi iz Amerike i Engleske ne mora da znaci da je neznam kako kvalitetno.A koncert godine je super dogadjaj i nadam se da ce se odrzati
 
wild_child:
Nazalost nece ga biti........a kako je krenulo Exit ce se prebaciti u Bg pa cemo ostati i bez njega........
Ja nisam ni jednom bio na Exitu,jer me ne privlaci.Sve moje zelje u vezi koncerata su ispunjene dolaskom Metallice,a posto Stulic nece dodji nikad ,znaci ...ciao tutti...Ali ako vi,novosadjani,dozvolite da se Exit prebaci u BG teba onda svi kompletno da izvrsite samoubistvo ili da se preorjentisete na teroristicke akcije onoga ko hoce da prebaci Exit.Sutra ce neko da dodje i da vam kaze: napustite kucu jer ona treba da se prebaci u BG.Tamo gde je nesto osmisljeno i rodjeno treba i da ostane.BG su okupirali seljaci i stoka koja nema ideju nego samo krade tudje ideje,pod izgovorom "BG je svet" BG kao i cela Srbija je obucan kuratz,to ljudi shavte kad neko vreme provedu van i vide nesto od sveta.Neki ne ukapiraju nikad.
Koncert godinae u NS isto je bio jako lepa manifestacija.Stvarno sve sto je vredelo u Srbiji moglo se videti na tom koncertu.Mogla bi se organizovati neka mini turneja, oko novo godine,svih tih benodava u nekih 10-ak vecih gradova po Srbiji.Garantujem da bi svuda bilo preko 5 000 ljudi,ako ne i koja hiljada vise.
 
U NS-u vec ima EXIT, najveci muzicki festival na Balkanu,glupo je ulagati u jos jedan...

Ovde se ne radi o sugavom exitu ovde se radi o necemu sto je postojalo duze od exita i znatno pre njega! I necemu cega da nije bilo sigurno ne bi bilo ni exita. KG za vreme svog postojanja izveo monoge kasnije velike bendove iz tih 90-tih. Malim bendovima je davao priliku da sviraju na postenoj bini sa postenim ozvucenjem i pred puno vecom publikom nego sto su oni tada mogli da privuku. I za vreme tog KG ljudi su dolazili sa svih krajeva Srbije (a kasniej i sire) da bi culi i videli sve sto je bili znajcajno za tu godinu od domacih bendova. I NS-u treba KG jer to je bio simbol NS-a!
 
Ovde se ne radi o sugavom exitu ovde se radi o necemu sto je postojalo duze od exita i znatno pre njega! I necemu cega da nije bilo sigurno ne bi bilo ni exita. KG za vreme svog postojanja izveo monoge kasnije velike bendove iz tih 90-tih. Malim bendovima je davao priliku da sviraju na postenoj bini sa postenim ozvucenjem i pred puno vecom publikom nego sto su oni tada mogli da privuku. I za vreme tog KG ljudi su dolazili sa svih krajeva Srbije (a kasniej i sire) da bi culi i videli sve sto je bili znajcajno za tu godinu od domacih bendova. I NS-u treba KG jer to je bio simbol NS-a!

Gledaj u BG-u zivi 2 miliona ljudi,a u NS-u oko 370 000 hiljada.U Beogradu ne postoji skoro nikakav muzicki fest,mozda beer fest ali je bezvezan u pogledu na EXIT...Ljudi iz celog Balkana,Britanije dolaze na EXIT...
 
Gledaj u BG-u zivi 2 miliona ljudi,a u NS-u oko 370 000 hiljada.U Beogradu ne postoji skoro nikakav muzicki fest,mozda beer fest ali je bezvezan u pogledu na EXIT...Ljudi iz celog Balkana,Britanije dolaze na EXIT...
Gledaj od kako je umro KG umrla je skoro i cla scena. Za 10 godina postojanja KG je izveo skoro sve bendove 90-tih, a za 10 godina postojanja koji je bend izasao iz exita? Koji bend moze da se pohvali da je zanat ispekao na exitu? Exit je SVE unustio od domace muzike, sada na exit imas vise stranaca no domacih na KG su bili iskljucivo DOMACI bendovi (sa izuzetkom poslednjih par godina kada je dolso par bivsih domacih, KUD Idijoti i Let 3) i mogao si da cujes domacu kvalitetnu muziku, a ne neke gluposti koa sto mozes cuti na exitu kad se malete ne proda termin nekom bendu samo da bina ne zvriji prazna. Na KG jedna bina i svi gledaju tu jednu binu!
Sto se tice toga sto u bgd nema to je problem beogradjana a ne novosadjanja! Imaliste vi u bgd-u Betmena koji je isto tako prasio i pravio koncerte, a to sto je vas mrzelo da idete na te koncerte to je vec vas problem.
KG je godinama punio Veliku salu Spensa bez ikakvih problema i bio je bukvalno simbol NS-a, dogadjaj na koji su isli ljudi iz cele srbije a i svi novosadjani! A exit je danas dogadjaj koji novosadjanima donosi pare (svi koji mogu izdaju stan na nedelju dana za debele pare) i koji sem ekonomskog nema vise nikakav znacaj. I jedino sto je za 10 godina exit uspeo da postigne jer da dovede krs turista i da unisti celokupnu domacu scenu, dok je KG za 10 godina uspeo da pod MIlosevicem stvori SCENU i da izvede krs kvalitetnih bendova.
 
Gledaj od kako je umro KG umrla je skoro i cla scena. Za 10 godina postojanja KG je izveo skoro sve bendove 90-tih, a za 10 godina postojanja koji je bend izasao iz exita? Koji bend moze da se pohvali da je zanat ispekao na exitu? Exit je SVE unustio od domace muzike, sada na exit imas vise stranaca no domacih na KG su bili iskljucivo DOMACI bendovi (sa izuzetkom poslednjih par godina kada je dolso par bivsih domacih, KUD Idijoti i Let 3) i mogao si da cujes domacu kvalitetnu muziku, a ne neke gluposti koa sto mozes cuti na exitu kad se malete ne proda termin nekom bendu samo da bina ne zvriji prazna. Na KG jedna bina i svi gledaju tu jednu binu!
Sto se tice toga sto u bgd nema to je problem beogradjana a ne novosadjanja! Imaliste vi u bgd-u Betmena koji je isto tako prasio i pravio koncerte, a to sto je vas mrzelo da idete na te koncerte to je vec vas problem.
KG je godinama punio Veliku salu Spensa bez ikakvih problema i bio je bukvalno simbol NS-a, dogadjaj na koji su isli ljudi iz cele srbije a i svi novosadjani! A exit je danas dogadjaj koji novosadjanima donosi pare (svi koji mogu izdaju stan na nedelju dana za debele pare) i koji sem ekonomskog nema vise nikakav znacaj. I jedino sto je za 10 godina exit uspeo da postigne jer da dovede krs turista i da unisti celokupnu domacu scenu, dok je KG za 10 godina uspeo da pod MIlosevicem stvori SCENU i da izvede krs kvalitetnih bendova.

Alal ti vera!!!
 

Back
Top