Junacenje vs "prezivljavanje"

Dobro si i rekao,ali ne sasvim...Stočna,ali one najgore stoke:ZVERSKE!!! Jer čovek jeste (zasad) ZVER i to najopasnija na planeti i
čak i ovoj ukupnoj filozofiji (a religijama pogotovu)NIJE VEROVATI jer su namenjene KLANJU ,SEČI,UBIJANJU ISAUZBIJANJU drugih živih bića!!!
I ti bi da budeš junak rame uz rame s nekim Leonidom... Meni to zvuči ka neka romantka ša li...
Eno one budale u Norvreškoj -pobio nih 80 i koliko...Mislio biti sudija,a i sam ne zna drukčije nego zverski jer je ZVER!
Ako nađeš 1000 ljudi na planeti koji se odrekli zverske svoje prirode-ti si odličan istraživač...Ama ,nije to tebi bistro...

ima sve to neke veze i sa inteligencijom i nagonima. a ljudima je urodjeno da prezive. sto se tice junastva zavisi kakvo je. i u pozadini junastva postoji dokazivanje sebe pred drugima, potreba za divljenjem i samopotvrdjivanjem. mislim da su ipak mnogo redja instiktivna junastva.

Ovde je covjek obavezan da "diskutuje". Nije dovoljno reci da neces da se bavis lazima i insinuacijama. Povraca mi se.

Ako bih morao da biram izmedju zvijeri i stoke, odabrao bih zvijer. Pa i kraljevi su rado imali lava u svom grbu.

Ali nije mi stalo da se borim sa drznicima. Drznistvo naravno nije sankcionisano. To moderator naziva "egoista".

Poslednja izmena:
gdin coek i vrhunski intelektualac
samo mu dopizdilo vise
ma ne razumes ti to

Ti ono sto pises za druge izgleda da i sam upraznjavas, a to je manipulacija, kako moze covek koji ubije 80 i vise ljudi da bude shvacen nego kao ludak.

Razlika izmedju normalnog i ludog coveka nije u mislima, nego u delima.

Sta treba da se tu razume?

Pises bezveze vec.

Nemoj da ga pravdas.

Ti ono sto pises za druge izgleda da i sam upraznjavas, a to je manipulacija, kako moze covek koji ubije 80 i vise ljudi da bude shvacen nego kao ludak.

Razlika izmedju normalnog i ludog coveka nije u mislima, nego u delima.

Sta treba da se tu razume?

Pises bezveze vec.

Nemoj da ga pravdas.

koga manipulisem?
znaci svako ko ne misli kao ti je manipulator :lol:
covek je natprosecno inteligentan i obrazovan sin ambasadora najbolje skole zavrsio
lud covek ne moze da napravi onoliko eksploziva i sa predumisljem priprema akciju 2 godine i hladnokrvno likvidira decu otprilike to ko ds da je organizovao letnju skolu demokratije na adi ciganliji
znaci covek nije nimalo lud i to sto je uradio nije ludilo vec surova likvidacija
epilog je jasan posle izjave stoltenberga izmedju redova da je to jevrejsko maslo
znaci norveska uvodi nove mere za vojsku i policiju tajne sluzbu ceslja do bola
i norveska ce postati jos sigurnoj zemlja posle ovoga
isto i slicno se desava u svedskoj i bila bi manipulacija kad bi reako da neko zeli rasulo na severu

koga manipulisem?
znaci svako ko ne misli kao ti je manipulator :lol:
covek je natprosecno inteligentan i obrazovan sin ambasadora najbolje skole zavrsio
lud covek ne moze da napravi onoliko eksploziva i sa predumisljem priprema akciju 2 godine i hladnokrvno likvidira decu otprilike to ko ds da je organizovao letnju skolu demokratije na adi ciganliji
znaci covek nije nimalo lud i to sto je uradio nije ludilo vec surova likvidacija
epilog je jasan posle izjave stoltenberga izmedju redova da je to jevrejsko maslo
znaci norveska uvodi nove mere za vojsku i policiju tajne sluzbu ceslja do bola
i norveska ce postati jos sigurnoj zemlja posle ovoga
isto i slicno se desava u svedskoj i bila bi manipulacija kad bi reako da neko zeli rasulo na severu

Pazi da je on ubio muslimane i tad bi bio lud, ali opet nekako bi mogao da se "vadi" na neuracunljivost iz patoloske mrznje, ali on je ubio SVOJE, sta u tome ima normalnog, molim te?

Drugo sam cin ubistva on je ubijao i one koji su legli da bi zavarali trag da su kao mrtvi, nemoj. I oni su mu smetali.

Relativno normalan covek bi bacio bombu na Vladu, neprijatelja, a ne na neduzne ljude. Psihopata.

Ne mozes to Marlone da opravdas,bolje se ne trudi. Nego ovo racunam u tvoju zelju za senzacionalizmom, inace bi zaista bio zreo za psihijatra.

Pazi da je on ubio muslimane i tad bi bio lud, ali opet nekako bi mogao da se "vadi" na neuracunljivost iz patoloske mrznje, ali on je ubio SVOJE, sta u tome ima normalnog, molim te?

Drugo sam cin ubistva on je ubijao i one koji su legli da bi zavarali trag da su kao mrtvi, nemoj. I oni su mu smetali.

Relativno normalan covek bi bacio bombu na Vladu, neprijatelja, a ne na neduzne ljude. Psihopata.

Ne mozes to Marlone da opravdas,bolje se ne trudi. Nego ovo racunam u tvoju zelju za senzacionalizmom, inace bi zaista bio zreo za psihijatra.

drago mi das ti pametnija no norveski pshijatri koji kazu da covek nije nimalo lud i da su zapanjeni njegovom inteligencijom kao i da moze da mu se sudi a da je lud ne bi iso na sudjenje vec bio bi u ludari
tolko o tvojoj kompetentnosti ko sagovornika kao i onog ribolovca
a to sta je uradio... pa treba da ga roknu porodice nastradale dece...najpostenije
al nije lud...nimalo... i imao dva saucesnika znaci zavera a ako je zavera a onda je jos manje lud
ko kad su djiku roknuli a svabe poslale eksperte i imamo njihovu rec da nije zavera i teoriju o fantasticnom metku ko sa kenedijem

drago mi das ti pametnija no norveski pshijatri koji kazu da covek nije nimalo lud i da su zapanjeni njegovom inteligencijom kao i da moze da mu se sudi a da je lud ne bi iso na sudjenje vec bio bi u ludari
tolko o tvojoj kompetentnosti ko sagovornika kao i onog ribolovca
a to sta je uradio... pa treba da ga roknu porodice nastradale dece...najpostenije
al nije lud...nimalo... i imao dva saucesnika znaci zavera a ako je zavera a onda je jos manje lud
ko kad su djiku roknuli a svabe poslale eksperte i imamo njihovu rec da nije zavera i teoriju o fantasticnom metku ko sa kenedijem

Ne mozes da poredis Djindjicevo ubistvo sa ovim.

Mogao je da ubije primera radi, predsednika Vlade i da ostavi poruku zasto je to uradio i da zapreti da ce i svaki naredni put to uraditi ne ispuni li se to i to.

Poslednja izmena od moderatora:
picolo read my lips
lekari specijalisti rekli nije lud
vise si ti luda nego bering bervik

Lekari rekli, ali pitanje je kakvi su ti lekari i s kojim ciljem su rekli, sve i da nije lud, nema opravdanja za ubistvo dece, to nije hrabrost.

Bezi, nisi sagovornik.

Uostalom zar ti nimalo nije cudno ponasanje ljudi na ostrvu?Nikog da se udruzi protiv njega sat i po. Dalje ne bih da ne ulazim u to. Kakvi su to ljudi, samim tim i lekari...

Mogao je da ubije primera radi, predsednika Vlade i da ostavi poruku zasto je to uradio i da zapreti da ce i svaki naredni put to uraditi ne ispuni li se to i to.

opet dopisujes a da se ne vidi dodato :lol:
on nije ucenjivac, on ne trazi pare, on nije krimilac
on je idealista poljuljanog ubedjenja u ono u sta je verovao
smatra sebe za mesiju sto nije uopste ludilo jer sve sto je u manifestu napisao sve se polako ostvaruje
znaci on zna zasto nesto radi ne da bi imao korist vec da bi opomenuo
samo sto je ta opomena sokantna jer su ljudski zivoti u pitanju
i nastravicnije zivoti dece
ali svet je oguglao na srednje zalosne opomene za svaku sledecu opomenu ona mora da bude sve veca i jaca
zato su ameru srusili tornjeve i zato ce sledeca opomena biti mala atomska negde u nekoj zabiti americkoj il cak samom jerusalimu
koju ce naravno da izvede iran ili neki fanatik-ludak :lol:

Lekari rekli, ali pitanje je kakvi su ti lekari i s kojim ciljem su rekli, sve i da nije lud, nema opravdanja za ubistvo dece, to nije hrabrost.

Bezi, nisi sagovornik.

Uostalom zar ti nimalo nije cudno ponasanje ljudi na ostrvu?Nikog da se udruzi protiv njega sat i po. Dalje ne bih da ne ulazim u to. Kakvi su to ljudi, samim tim i lekari...

eto
i kaze ja manipulisem :lol:
pricas napamet lekari su bolji nego srpski sigurno jer je norveska zelja sa narazvijenijim standardom
znaci dileje tamo bas nemaju pristupa tako lako ko kod nas 'de te "lece" bez diplome
ujutru idi u ambasadu norveske i oma podnesak kazi vi ste dileje i ti vasi lekari i potresces ih :rotf:

opet dopisujes a da se ne vidi dodato :lol:
on nije ucenjivac, on ne trazi pare, on nije krimilac
on je idealista poljuljanog ubedjenja u ono u sta je verovao
smatra sebe za mesiju sto nije uopste ludilo jer sve sto je u manifestu napisao sve se polako ostvaruje
znaci on zna zasto nesto radi ne da bi imao korist vec da bi opomenuo
samo sto je ta opomena sokantna jer su ljudski zivoti u pitanju
i nastravicnije zivoti dece
ali svet je oguglao na srednje zalosne opomene za svaku sledecu opomenu ona mora da bude sve veca i jaca

zato su ameru srusili tornjeve i zato ce sledeca opomena biti mala atomska negde u nekoj zabiti americkoj il cak samom jerusalimu
koju ce naravno da izvede iran ili neki fanatik-ludak :lol:

Tacno, ali i u opomeni moras da imas neki kodeks casti. Mpoze li normalan covek biti bez casti? Inace slazem se, ali nista nije promenila ta "opomena", ono sto je indikativno je sto su mu uopste dozvolili da obuce crvenu majicu u sudu (jer je tako hteo) dakle civilizacija je VEC propala i krajnje dekadentna da unistava samu sebe (dokaz i svega 20 god. zatvora) mi smo se odrzali zahvaljujuci Turcima i strahu koji su ulili u nas.pa i to smo vec zaboravili.

Ne mozes da dajes svako pravo ubici, osim ako tako malo cenis sebe ili zivot svoje dece, nacije.

eto
i kaze ja manipulisem :lol:
pricas napamet lekari su bolji nego srpski sigurno jer je norveska zelja sa narazvijenijim standardom
znaci dileje tamo bas nemaju pristupa tako lako ko kod nas 'de te "lece" bez diplome
ujutru idi u ambasadu norveske i oma podnesak kazi vi ste dileje i ti vasi lekari i potresces ih :rotf:

Da bre, skupljeni 's koca i konopca'od raznih nacija, bolje cuti.

Tacno, ali i u opomeni moras da imas neki kodeks casti. Mpoze li normalan covek biti bez casti? Inace slazem se, ali nista nije promenila ta "opomena", ono sto je indikativno je sto su mu uopste dozvolili da obuce crvenu majicu u sudu (jer je tako hteo) dakle civilizacija je VEC propala i krajnje dekadentna da unistava samu sebe (dokaz i svega 20 god. zatvora) mi smo se odrzali zahvaljujuci Turcima i strahu koji su ulili u nas.

Ne mozes da dajes svako pravo ubici, osim ako tako malo cenis sebe ili zivot svoje dece, nacije.

ko mu daje pravo?
samo kazem da nije lud ati zapenila jeste pa jeste :lol:
turci su uvek pa i danas imali i imaju jaku centralnu vlast i nisu opstajali zahvaljujuci strahu vec manipulisuci sa domacim kvislinzima ko sto danas imamo isti primer pred ocima.
kodeks vise nigde ne postoji
ni u kamori a ona je poslednja posustala i lisila ga se ubijajuci bebe kad nisu mogli da dodju do oca istih

ko mu daje pravo?
samo kazem da nije lud ati zapenila jeste pa jeste :lol:
turci su uvek pa i danas imali i imaju jaku centralnu vlast i nisu opstajali zahvaljujuci strahu vec manipulisuci sa domacim kvislinzima ko sto danas imamo isti primer pred ocima.
kodeks vise nigde ne postoji
ni u kamori a ona je poslednja posustala i lisila ga se ubijajuci bebe kad nisu mogli da dodju do oca istih

Utoliko jasnije da ili ovaj covek, ili i ovaj covek i svet nisu vise normalni.

I ne izvrci i ne razvodnjavaj.

Razmisli dobro o ovome, pa posle pisi ako uopste imas sta.

Dakle svesna sam da ubistva nisu dobra, revolucije nisu dobre, ali i to je nekad nuzno zarad visih ciljeva ili kako god. Medjutim, u svemu treba imati princip,jedan logican.

Edit:Herojstvo se upravo time i odlikuje a ne kao zivotinje.

Poslednja izmena:
Utoliko jasnije da ili ovaj covek, ili i ovaj covek i svet nisu vise normalni.

I ne izvrci i ne razvodnjavaj.

Razmisli dobro o ovome, pa posle pisi ako uopste imas sta.

sad sama sebi skaces u usta
ako kazes da svet nije normalan onda si ti luda a ne mi koji sebe smatramo normalnim :lol:
kodeksa nigde nema, casti nema, deca su zakonski zrela sa 14 a u nekim zapadnim zemljama granica je spustena na 10 godina
****** se vencavaju i usvajaju taku decu pedofili imaju stranke u parlamentu, zemlje se slozno bombarduju ako nece da daju ono sto im se trazi
u takvoj sredini bering bervik je gdin coek iskren u svojoj ideoloskoj cistoti ali si ti glupa to da razumes

Back