Jugoslo(a)venima su drugi krivi

Poruka
21.478
Bez obzira na to da li je reč o Srbiji, Hrvatskoj ili BiH, argumenti su isti: ratove iz 90-ih mnogi vide kao oslobodilačke, a ne kao ratove u kojima su počinjeni zločini. Većina je protiv izručenja sopstvenih generala.

Čak im se i dive, glorifikuju ih i smatraju herojima koji su branili interese sopstvene nacije. Proces suočavanja s prošlošću obavlja se uglavnom zbog pritiska spolja. Odvija se sporo. Uvek su krivi drugi, svako se smatra žrtvom. I to 20 godina posle raspada Jugoslavije.


http://www.dw-world.de/dw/article/0,,15113441,00.html

Da, i posle 20 g. krvave parade ludila jos nema istinskih politicara koji su u stanju da izvedu sopstvene narode iz zacaranog kruga !
 

Back
Top