Jugoslavija: Rat koji se mogao izbeci

Pa osim vas okorelih sovinista i nacionalista veliki broj Srba bez ustrucavanja upotrebava pojam Sandzak!!!!!!!!!!!!!

Да, употрбљава га Чеда и компанија...

"Санџак" не постоји. Ако хоћеш, оснуј га у Анадолији, Арабији, Персији и осталим балијским вукојебинама где тај термин припада, а не на српском тлу.

То подручје је Рашка и Стари Влах.
 
Да, употрбљава га Чеда и компанија...

"Санџак" не постоји. Ако хоћеш, оснуј га у Анадолији, Арабији, Персији и осталим балијским вукојебинама где тај термин припада, а не на српском тлу.

То подручје је Рашка и Стари Влах.
Ma postoji, idi u Pazar ,Sjenicu ili ne dao bog Tutin pa ces videti sve pise Sandzak ovo ,Sandzak ono , mozda bi trebao da im objasnis da to ne postoji da ne zive vise u zabludi :mrgreen:
 
Da,upotrebljavaju ga svi demokratski orijentisani,znaci samo radikali i SPS ne, a uostalom na TV-u,novinama, nisam primetio da neko kaze u podrucju "Starog Vlaha i Raske", vec u Sandzaku.

И шта ти ту планираш са тим "Санџаком"?

Срби већина у Прибоју, Пријепољу, Новој Вароши, те у Пљевљи, Бијелом Пољу, Беранама и Андријевици.
И замисли, у Новој Вароши Срби 91% и ти то убрајаш у некакав "Санџак"?! :lol:
 
Kaze se Raska, medju nama.

Mrzim copy/paste ali evo .........

Пре свега Рашка и Санџак нису синоними, дакле не означавају један исти регион, већ два географска региона, која се мање-више преклапају. Дакле, ако кажеш да нешто није у Рашкој, не значи да није и у Санџаку. Сличну карту Санџака можеш на пример наћи у књизи "Нестајање Срба" од др Томислава Богавца (Ниш, 1994), а карту историјског Новопазарског санџака имаш у Школском историјском атласу (Београд, 1970).

Даље, у српској литератури се све негде до 1990. године за ово географско подручје користио назив Санџак и односио се на целокупну територију приказану на мојој мапи. Око 1990. године је уведен нов појам - Рашка Област. Ја не знам тачно да ли су границе онога што се сматра делом Рашке Области истоветне границама Санџака (али знам које су границе Санџака). Постоји посебан чланак о Рашкој Области и мислим да ова два не би требало мешати.


Миодраг Милошевић, географ: "Стари Влах, његов део у Србији, простире се углавном између Дрине и Лима на западу и изворишних кракова Рашке и Студенице на истоку, у сливу Увца северно од Сјенице и у сливу Моравице. Рашка обухвата слив средњег Ибра и сливове његових левих притока Рашке и Студенице." Дакле, "претворено" у општине, то би било овако: Прибој, Нова Варош, Пријепоље, Чајетина, Ариље = Стари Влах. Сјеница, Бијело Поље, Беране, Андријевица, Рожаје, Плав, Нови Пазар, Тутин, Рашка = Рашка област. Пљевља = Херцеговина. То би било географски гледано. Историјски, све овдје поменуте општине изузев Чајетине и Ариља су биле дио Новопазарског санџака.
 
Ма овај Gazija само сере, осећам да је из Базније, ови овде муслимани се скоро и не разликују од нас. Знам доста њих неки чак кући чувају икону своје крсне славе која се преноси из генерације у генерацију. Не пада им на памет никакво стварање неке "џамахурије" :D у Србији.
 
Nisu,jer Prijepolje,Pljevlja nisu dio Raske ali jesu Sandzaka...........


Ja vas pozivam u moj grad,dodjite,i videcete nesto sto ce za vas biti sokantno,gotovo nemoguce,



SRBI I BOSNJACI SE NORMALNO DRUZE I ZIVE U MIRU,POSECUJU,SARADJUJU,ZAJEDNO VESELE,CESTITAJU JEDNI DRUGIMA BAJRAM I BOZIC!!!!!!



Zamislite to!!!


Kako mogu???


Sram nas bilo....
 
Nisu,jer Prijepolje,Pljevlja nisu dio Raske ali jesu Sandzaka...........


Ja vas pozivam u moj grad,dodjite,i videcete nesto sto ce za vas biti sokantno,gotovo nemoguce,



SRBI I BOSNJACI SE NORMALNO DRUZE I ZIVE U MIRU,POSECUJU,SARADJUJU,ZAJEDNO VESELE,CESTITAJU JEDNI DRUGIMA BAJRAM I BOZIC!!!!!!



Zamislite to!!!


Kako mogu???


Sram nas bilo....

E moj kolega. Zalud zboriš kad nemaš s kim. Ko god da si i gde god da si, ostani takav - normalan.

Pozz.:wink:
 
Pazi,uzvratio sam istom merom!

Ne znam zasto bih bio ljubazan prema vam kada niste takvi prema meni.

A 90% vas nema pojma o Sandzaku,ono sto zna to je nesto sto je procitao negde,sto je cuo od prijatelja njegovog oca,pa od njegovog druga iz detinjstva oca i tako to...

E upravo to,u tu nedodjiju,kako kazes,srpski politicari nas posmatraju kao kraj svijeta,sete nas se samo u vreme izbora,i zbog toga je narod u Sandzaku nezadovoljan !!!
 
Ма овај Gazija само сере, осећам да је из Базније, ови овде муслимани се скоро и не разликују од нас. Знам доста њих неки чак кући чувају икону своје крсне славе која се преноси из генерације у генерацију. Не пада им на памет никакво стварање неке "џамахурије" :D у Србији.

Ja sam cuo od uglednih muslimana iz Sarajeva tj. njihove gradjanske elite da su im muslimani od Sandzaka koji su se tamo naselili od rata gori i mrskiji od onih Mladicevih Srba koji su ih rokali 3 godine , sad hebem li ga dal je tako stvarno .
 

Back
Top