Quantcast

Jugoslavija: Rat koji se mogao izbeci

Orion ST

Elita
Banovan
Poruka
15.156
pa mi smo stvorili Jugoslaviju jos 1918.godine kad je slavna srpska vojska na celu sa Zivojinom Misicem oslobodila pola balkana,vi hrvati u muslimani ste bili na porazenoj strani,a mi vas oslobodili na kraju prvog svestko rata.i onda hrvati(uz pomoc muslimana) kao zahvalnost 1941.naprave najveci genocid na ovim nasim prostorima,ustaske fabrike smrti su progutale stotine i stotine hiljada nevinih ljudi uglavnom Srba...da se ja pitam na granice federacije sa Republikom Srpskom bi izgradio novi kineski zid i opasao bodljikavom zicom da nikad vise nista sa vama nemamo
Alo mitomane, Hrvati nisu nakon WWI bili na poraženoj strani. Sjećaš li se predsjednika SAD-a Wilsona i njegovih 14 točaka? E pa jedna od točaka glasi da se dozvoli sloboda narodima Austro-Ugarske Monarhije. Što se tiče '41., yebi ga, bilo pa prošlo. Nije bilo prvi put da se takvo što dogodi na zlosretnom Balkanu. Bitno je da se takvi zločini više ne ponove.

Orion ST

Elita
Banovan
Poruka
15.156
Kakva "konstruktivna" diskusija na temu: Rat koji se mogao izbeći.

Kako mi se čini, deo učesnika u raspravi bi sutra ponovo rat, ali da neko drugi gine umesto njih.

Kako vam ne dosadi?
Je, tema je smislena jednako kao plakanje nakon razbijanja boce s prošekom. Jugoslavije nema već preko 20 godina. Koga briga je li se rat mogao izbjeći ili ne? Svi znamo da ga je bilo.

Orion ST

Elita
Banovan
Poruka
15.156
Pogledao sam danas cijeli dokumentarac...
Dalje imate izjave americkih obavjestajaca koji sami priznaju da je sva prica o srpskim zlocinima propaganda, i da su se stvarni zlocini odigravali sa hrvatske, bosnjacke i albanske strane.
....
Preporucio bi svima koje zanima istina ovaj dokumentarac koji je bas zbog ucesca ovoliko stranih sluzbenika i duznosnika jednostavno nemoguce nazvati srpskom propagandom.
....
Zastrasujuce je sto su mediji u stnaju uciniti, Srbi su na to bili potpuno nepripremljeni, i iako potpuno u pravu, na kraju su ispali glavni krivci...
Ne znam ja što si ti komšija gledao, ali znam da si rođen nakon rata ili si bio jako mali kad je rat već završio. Kako ste sijali rat, tako ste požnjeli i sve posljedice koje su vas snađle. Drugi put budite pametniji pa umjesto snova o hegemoniji na Balkanu i uništavanju tuđeg, prvo popričajte o miru i suradnji. Silu ste htjeli, sila vas je pomela. Žao mi je nevinih na svim stranama, ali nadam se da ste nakon ovih nesretnih ratova ipak nešto naučili i da se drugog puta nećete olako qurčiti oružjem i epskim desetercima. ;)

Orion ST

Elita
Banovan
Poruka
15.156
Ti se šališ ili?
Pusti komšiju da iznosi svoje mišljenje. Ima pravo na to, jer demokracija ne pita koliko je tko pametan. Svak ima pravo na mišljenje, čak i onaj koji uzim atuđe, jer nije u stanju stvoriti vlastito. :mrgreen:

- - - - - - - - - -

Pogledaj film, pricaju Lord Owen, generali Mackenzie i Michael Rose, Lord Carington i ostali. Ili hoces reci da su istinu govorili Tudjman i Alija? :lol:
Lako je fabricirati dokumentarac i izrezati dijelove iz konteksta. Ajmo se kladit da je dokumentarac snimljen novcem neke prosrpske lobističke agencije. :lol: Učite i vi o važnosti "medijskog rata", ali koje desetljeće prekasno. :hahaha:

Poslednja izmena:

KESH

Buduća legenda
Poruka
31.862
Ne znam ja što si ti komšija gledao, ali znam da si rođen nakon rata ili si bio jako mali kad je rat već završio. Kako ste sijali rat, tako ste požnjeli i sve posljedice koje su vas snađle. Drugi put budite pametniji pa umjesto snova o hegemoniji na Balkanu i uništavanju tuđeg, prvo popričajte o miru i suradnji. Silu ste htjeli, sila vas je pomela. Žao mi je nevinih na svim stranama, ali nadam se da ste nakon ovih nesretnih ratova ipak nešto naučili i da se drugog puta nećete olako qurčiti oružjem i epskim desetercima. ;)
Povijesnicar akademik se javio, taj hadezeovski zargon pali jos samo u stozeru kradezea

:mazi:

BH. Srbin

Domaćin
Poruka
4.051
Lako je fabricirati dokumentarac i izrazati dijelove iz konteksta. Ajmo se kladit da je dokumentarac snimljen novcem neke prosrpske lobističke agencije. :lol: Učite i vi o važnosti "medijskog rata", ali koje desetljeće preksno. :hahaha:
Pa naravno. Pogledaj samo likove koji učestvuju. Iznesu neku rečenicu, a nigdje ni izvora ni dokaza.

Svako ovakvo nešto može da snimi. :kafa:

KESH

Buduća legenda
Poruka
31.862
Lako je fabricirati dokumentarac i izrazati dijelove iz konteksta. Ajmo se kladit da je dokumentarac snimljen novcem neke prosrpske lobističke agencije. :lol: Učite i vi o važnosti "medijskog rata", ali koje desetljeće preksno. :hahaha:
I izjave kadaskog i britanskog generala u BiH 1992 - 1995 na terenu su placene parama srpskih lobista? :lol:

Istina nije na hrvatskoj strani, kaj da se radi ali tako je ..

Orion ST

Elita
Banovan
Poruka
15.156
Povijesnicar akademik se javio, taj hadezeovski zargon pali jos samo u stozeru kradezea

:mazi:
Što je Srbendo? Vraćaš se na mjesto zločina pa gledaš kako su tvoji razorili cijeli prostor bivše Jugoslavije? Gotovo da nema naroda kojeg nisu napali, pokušali podjarmiti i proširiti teritorije na tuđe zemlje.

- - - - - - - - - -

Pa naravno. Pogledaj samo likove koji učestvuju. Iznesu neku rečenicu, a nigdje ni izvora ni dokaza.

Svako ovakvo nešto može da snimi. :kafa:
Naš :navodnik: Hrvat :navodnik: se pali na dokumentarce. :hahaha:

tigar003

Domaćin
Banovan
Poruka
3.543
Pogledaj film, pricaju Lord Owen, generali Mackenzie i Michael Rose, Lord Carington i ostali. Ili hoces reci da su istinu govorili Tudjman i Alija? :lol:
Jel to onaj Mackenzie kojeg su optužili kako je primao neke novce od neke srpsko-američke lobističke grupe za neko svjedočenje?

http://tech.mit.edu/V113/N29/serbs.29w.html

Evo tu ima nešto o tome.

I koji je 2008. izjavio podovom proglašenja nezavisnosti Kosova kako je samo pitanje trenutka kada će i Republika Srpska, s kojom je dobro upoznat, proglasiti nezavisnost? Eto, 2013. je i još uvijek ništa.

Što se tiče ovih ostalih, čini mi se kako su se jednostavno previše družili sa Srbima za vrijeme rata i tako izgubili doticaj s realnošću. :whistling:

Poslednja izmena:

KESH

Buduća legenda
Poruka
31.862
Jel to onaj Mackenzie kojeg su optužili kako je primao neke novce od neke srpsko-američke lobističke grupe za neko svjedočenje?

http://tech.mit.edu/V113/N29/serbs.29w.html

Evo tu ima nešto o tome.

I koji je 2008. izjavio podovom proglašenja nezavisnosti Kosova kako je samo pitanje trenutka kada će i Republika Srpska, s kojom je dobro upoznat, proglasiti nezavisnost? Eto, 2013. je i još uvijek ništa.

Što se tiče ovih ostalih, čini mi se kako su se jednostavno previše družili sa Srbima za vrijeme rata i tako izgubili doticaj s realnošću. :whistling:
:lol:

Cemu ti jeftini izgovori i izmisljotine? Proslo je dovoljno vremena i svi znaju da nitko nece odgovarati za pocinjene zlocine i nepravde, zakon jaceg, onaj tko ima Ameriku i Njemacku iza ledja nece odgovarati ni pred jednim sudom ma sta napravio. Haag je to u nasem slucaju samo potvrdio, prema tome nema potrebe za glumom kad i sami najbolje znamo sto smo cinili i kakvim podlostima smo se sluzili. Ne moraju srpski lobisti placati strance da bi ovi rekli istinu, nitko je ne zna bolje od nas samih. ;)

KESH

Buduća legenda
Poruka
31.862
Što je Srbendo? Vraćaš se na mjesto zločina pa gledaš kako su tvoji razorili cijeli prostor bivše Jugoslavije? Gotovo da nema naroda kojeg nisu napali, pokušali podjarmiti i proširiti teritorije na tuđe zemlje.
Srbi napali? Koga, nas Hrvate na Pakrackoj poljani ili bosnjacke svatove u Sarajevu? Srpska kriminalna obitelj Jasari napadala albanske policajce na Kosovu? :lol:

E moj "povijesnicar", imas ti jos puno za uciti dok ne dodjes do onog "P" od "povijesnicara" ;)

gost 287336

Iskusan
Banovan
Poruka
6.075
Naravno, kad su nas vodili svakakvi, onda svi biraju one druge da ih podrze. Da je neko normalan ovo vodio podrzali bi nas, kao sto su i u 1. i 2. svetsakom ratu. Treba da se zapitamo ko nas je posvadjao s ranijim prijateljima. To je samo nas problem.
tito? :lol: makar sa francuzima jeste. a i sa rusima donekle.
pazi, u politici nemas prijatelje, tu imas samo interes. ako dve drzave imaju neki zajednicki interes, mi to onda nazivamo tradicionalnim prijateljstvom dva naroda. ma vazi :lol:
jugoslavija je morala da se raspadne, jer nije bila prirodna, nije ni sada i nece nikada ni biti. amerikanci na celu sa reganom su imali interes da uniste jugu, tako sto ce pojacati nacionalizam u hrvatskoj do tacke pucanja. tako smo imali ekspanziju ustaskih simbola, provokacija, svega do eskalacije sukoba koji je prerastao u gradjanski rat. iz tog rata i ostalih, izasli smo kako tako, zahvaljujuci losoj politici...
ono sto je najbitnije jeste da neke stvari nikada ne zaboravimo i okrenemo se ka jacanju nase drzave.