Jugoslav Petrusic :)

Bari'91

Poznat
Poruka
7.855
Jel iko zna gde ovaj covek? Je li ziv???
Ono imo je pricu "znam dje djavo spava"....A ove godine se toliko toga izdesvalo njega nigdje???
Oce doci sledece kad se sve smiri pa "da nam objasni"....Mozda je "na terenu" :)
Zna li iko?
 
Ja koliko se secam rekao je nesto jos ranije da se povlaci iz medija , da je rekao sta je imao i da nema vise potrebe da se potuca po medijima.

Inace ja mislim da je on meni neki dalji rod , jer ja sam Petrusic po majci , inace svi Petrusici vuku poreklo iz Crne Gore iz okoline Niksica (jedno relativno malo pleme u CG) i svi su kapiram u nekom rodu, pa tako da verovatno mi dodje neki dalji rod po maminoj liniji , ali nismo se nikad videli ni upoznali , nit bili u bilo kakvom kontaktu ni ja ni bilo ko iz moje familije.
 
Ja koliko se secam rekao je nesto jos ranije da se povlaci iz medija , da je rekao sta je imao i da nema vise potrebe da se potuca po medijima.

Inace ja mislim da je on meni neki dalji rod , jer ja sam Petrusic po majci , inace svi Petrusici vuku poreklo iz Crne Gore iz okoline Niksica (jedno relativno malo pleme u CG) i svi su kapiram u nekom rodu, pa tako da verovatno mi dodje neki dalji rod po maminoj liniji , ali nismo se nikad videli ni upoznali , nit bili u bilo kakvom kontaktu ni ja ni bilo ko iz moje familije.
Има их Хрвата у околини Јајца. Упознао сам неке.
 
Pa moguce da danas ima i Petrusica Hrvata (kao sto ima i Hrvata ne znam Petrovica, Jovanovica, Martinovica, Mitrovica, Babica, itd) ali zna se odakle svi Petrusici vuku poreklo , originalno svi Petrusici vuku poreklo iz okoline Niksica i kao pleme poticu od sireg bratstva Ivanovica i slave Djurdjevdan.
Sad moguce da danas Petrusica ima i u Hrvatskoj, Bosni ili vec gde (da su svojevremeno izbegli iz tih krajeva CG, pogotovo za vreme Turaka), inace pricala mi je jedna rodjaka da se valjda svakog leta tamo u okolini Niksica organizuje Petrusicijada koja okuplja sve Petrusice sirom sveta, pa ima i Petrsica crnaca i Indijanaca. :)
Zapravo jedan nas dalji rodjak koji zivi negde preko (nisam siguran gde mislim SAD ili Kanada) ozenio crnkinju i sa njom ima decicu koja naravno nose njegovo prezime i normalno covek dosao sa zenom i decom, takodje jedan ozenio Indijanku pa ima malu devojcicu sa njom i ta devojcica onako sa dugim pletenicama , onako kao Indijanka izgleda, tako da ima Petrusica svuda ali zna se ko su i odakle vuku poreklo.
 
Zanimljivo da su takvi strucnjaci strucnjaci i za tajna drustva i tajne sluzbe i za politiku i za kriminal i za epidemije posebno vakcine,cipove... Sve oni znaju a niko ih ne pita sta imaju od skole i gde su radili
 

Back
Top