Juče sam skoro zgazio Glovo dostavljača

mario80

Buduća legenda
Poruka
39.868
Juče stojim na semaforu, žuto pa zeleno, nikada ne jurnem odmah zbog ovih što svesno proleću na crveno po gradovima. Da krenem i izleti mi glovo dostava biciklista na pešački. Ja zakočim i na sirenu on samo odmahne rukom i prođe. Dakle da sam krenuo na žuto ili zeleno zgazio bih ga. Uska mala ulica u strogom centru sa malim trotoarom da se ne vidi kako dolazi iz sporedne ulice. Drugi glovo dostavljač je uredno stao i čekao na pešačkom zajedno sa gomilom pešaka.

Noću su neosvetljeni idu levo desno, po trotoarima iskaču na kolovoz. Barem da imaju one led signalizacije nemaju ni to.

Kako stojite sa ovim ludacima u saobraćaju?

Poruka
9.425
Juče stojim na semaforu, žuto pa zeleno, nikada ne jurnem odmah zbog ovih što svesno proleću na crveno po gradovima. Da krenem i izleti mi glovo dostava biciklista na pešački. Ja zakočim i na sirenu on samo odmahne rukom i prođe. Dakle da sam krenuo na žuto ili zeleno zgazio bih ga. Uska mala ulica u strogom centru sa malim trotoarom da se ne vidi kako dolazi iz sporedne ulice. Drugi glovo dostavljač je uredno stao i čekao na pešačkom zajedno sa gomilom pešaka.

Noću su neosvetljeni idu levo desno, po trotoarima iskaču na kolovoz. Barem da imaju one led signalizacije nemaju ni to.

Što uopće radiš u tim malim uličicama s autom u centru? Parkiraš negdje i ideš pješke ili javnom prijevozom. Ali ne, ti moraš svuda ići autom, teško ti je par koraka napraviti.

Poslednja izmena od moderatora:

Владан

Buduća legenda
Poruka
33.077

Пре неку вече на главној раскрсници , ноћ,слабо осветљено..мама са двоје мале деце неосветљена вози се ел.тротинетом.. Брига њу што неко из гужве може да их сруши аутом.

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
45.418
Sve je kako treba.
Ne gazis, stanes, ocekujes.
Osecaj pravde ili pravicnosti treba da nestane iz misli ljudi....To je neki ostatak logike i gradjanskog razmisljanja, a to nije dobro...niti se zeli.

Dakle strogo postovanje zakona ma koliko uvrnut bio , ne ulazenje u logiku ili obrazlozenje nelogickih zakona i strogo postovanje zena i ostalih osoba sa posebnim zahtevima i potrebama.

Zgoljavko

Zainteresovan član
Poruka
160
Ehe ljudi moji. da sam imao kameru u autu i izbacim na YT. Pre neki dan,pre podne oko 10-10.30min idemo iz Zeleznika, Vododvodskom.I na jednom delu ispred nas vidimo jedan iz suprotnog smera hoce da skrene na svoje levo. Jedna ulicica nama sa desne strane. Ali vozaca nema. :eek: Jedva nesto kao izviri iznad donje ivice soferke. Zastanemo, iako imamo prvenstvo. Kad'najednom ugledasmo saku kako izviruje u znak zahvale. Krenuo da skrece i onda se ukaza cela slika. Covek, cica neki, letva, ali letva pijan, ne moze se drzati uspravno u sedistu. Navalio se, bolje receno legao, na menjac. Sediste ga ne drzi.

A ovi motociklisti, bicikliste, raznosaci ... to je pa tek prica. Pre neki dan se jedan muvao skuterom. Vise ni sam nije znao gde ce i koga ce odakle zaobici. Hteo ili ne, morao je stati na semaforu, Ali ni tu mu nesto nije dalo mira pa bi da se i tu izmedju dvojice prvih da se provuce. Izlazi covek iz kombija iza prvog na semaforu. Prilazi mu i bez reci, tako mu je razvukao samarku, da umalo kaciga sto nije odletela. Okrenuo mu je pa skoro za 90 stepeni.
A onda trubljenje u znak odobravanja, dok onaj na motorcicu, ne zna sta ga snaslo. Ovi sviraju, kaciga okrenuta ... Ma haoas.:)

pikax

Veoma poznat
Moderator
Poruka
12.416
Moraš kao vozač da razmišljaš i u svoje i u tuđe ime. Hiljadu puta neosvetljini biciklisti , pa i automobili.
Poslednja situacija : na autoputu se zaustavim negde kod Jagodine i krenem da se uključujem nazad na autoput ,ubrzavam , ali je vozač audija eto odlučio da ide u zabranjenom smeru ka meni .Neverovatno. Pritom parkirani šleperi sa strane i uočila sam ga na par metara od mene , smotao je iza krivine levo.
Sva sreća pa smo se ukopali u mestu , i on i ja , a da nisam brzo reagovala , šta mi vredi što je to njegova krivica ako mi polupa auto i upropasti putovanje?

Monimoon

Početnik
Poruka
12

Joooj

Bit ce bolje ?

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.