Jovanović: Ne postoje šanse da Vučić preokrene svoju kosovsku politiku

ziltoid

Iskusan
Banovan
Poruka
5.859

Jovanović: Ne postoje šanse da Vučić preokrene svoju kosovsku politiku


1669984624-Milos-Jovanovic-Foto-Filip-Kraincanic-nova-rs-1-scaled.jpeg


Predsednik Nove Demokratske stranke Srbije (Novi DSS) Miloš Jovanović ocenio je da ne postoje šanse da predsednik Srbije Aleksandar Vučić "preokrene" trenutnu politiku prema Kosovu i Metohiji.

Jovanović je za portal Kossev ocenio da trenutna Vučićeva politika „samo vodi priznanju“ Kosova od strane Srbije.

„Ako forma (sporazuma) bude malo blaža, mislim da će to otvoriti vrata Vučiću da potpiše. Ako bude striktno i teško za njega, onda će se malo dvoumiti, ali neće praviti preokret i reći ‘ovo ne može biti predmet dogovora“, naveo je Jovanović.

Ocenio je da „neće ostati ništa ni od Republike Srpske“ ukoliko vlasti Srbije nastave da vode trenutnu politiku prema Kosovu i Metohiji.

„U psihološkom, duhovnom smislu ćemo pasti toliko da je pitanje da li ćemo, i ako bude uopšte uslova, kada ćemo moći da povratimo neku vrstu ambicije. Gube se ratovi, teritorije, ali kada izgubite volju, ambiciju da kao narod nešto značite i menjate, onda ste došli do konca. Svaka borba je borba volje i samo volje“, dodao je predsednik Novog DSS. https://nova.rs/vesti/politika/jova...e-da-vucic-preokrene-svoju-kosovsku-politiku/




Sporazum između Beograda i Prištine sigurno će biti potpisan. To je dobro. Srbija očito ide ka Europi, a udaljava se od Rusije.
 

Jakšić: Evropski predlog o Kosovu najbolji predlog i za jednu i za drugu stranu


bosko-jaksic-foto-Medija-centar-Beograd-scaled-1-1024x680.jpg


Prihvatanje evropskog predloga donelo mir i stabilnost, što bi bio kapitalni dobitak i za Srbiju i za Kosovo, jer bi se oslobodili bukagija koje vuku već decenijama, izjavio je novinar Boško Jakšić.

Jakšić je u intervjuu za agenciju FoNet ocenio da je „ukrajinski rat postao katalizator ubrzanja potrebe za rešenjem kosovskog problema, jer kosovski problem preti da bude bezbednosni rizik Evrope, što Evropa u ovoj situaciji sebi neće da dozvoli“.

Vidimo da se rezervoar strpljenja smanjio, pa i rezervoar tolerancije, primetio je on i ocenio da to potpuno opravdava zašto se ovako oštro postavljaju uslovi.

“To je potvrda da vremena više nema, da je manevarski prostor jako sužen i da je prema obe strane stav da ovu ponudu mogu ili da uzmu ili da ostave, Ali, ako je odbiju, da posle ne optužuju Zapad, jer im je sve jasno predočeno šta će biti”, protumačio je Jakšić poruku zapadnih partnera.

Odluka zato nije ni u Vašingtonu ni u Briselu, već u Beogradu i Prištini, konstatovao je on i upozorio da bi bila „velika greška ako neko ovde pretpostavlja da i dalje može da kupuje vreme, kao što je Vučić kupovao vreme dok je bila Angela Merkel“.

Jakšić smatra da nije opravdan prigovor poslanika da se ne zna sadržina nemačko-francuskog predloga i podseća da se ne znaju detalji, ali da su kapitalne stvari poznate
.
Misli na predlog da Srbija dozvoli ulazak Kosova u Ujedinjene nacije, da nema obavezu međusobnog priznavanja, a da Kosovo ispuni obavezu iz Briselskog sporazuma o formiranju Zajednice srpskih opština.

Nije obavezno da javnost u sve bude upućena, objasnio je on i naglasio da ne deli populističku tezu da narod kreira našu politiku prema Kosovu.

Ne kreira. Mi imamo javno mnjenje, ali teško da i ono donosi odluke. Druga je stvar što smo u poziciji da o svemu odlučuje jedan čovek i da je veliko pitanje da li imate poverenja da će taj čovek doneti prave odluke ili neće, rekao je Jakšić.
 

Jovanović: Ne postoje šanse da Vučić preokrene svoju kosovsku politiku


1669984624-Milos-Jovanovic-Foto-Filip-Kraincanic-nova-rs-1-scaled.jpeg


Predsednik Nove Demokratske stranke Srbije (Novi DSS) Miloš Jovanović ocenio je da ne postoje šanse da predsednik Srbije Aleksandar Vučić "preokrene" trenutnu politiku prema Kosovu i Metohiji.

Jovanović je za portal Kossev ocenio da trenutna Vučićeva politika „samo vodi priznanju“ Kosova od strane Srbije.

„Ako forma (sporazuma) bude malo blaža, mislim da će to otvoriti vrata Vučiću da potpiše. Ako bude striktno i teško za njega, onda će se malo dvoumiti, ali neće praviti preokret i reći ‘ovo ne može biti predmet dogovora“, naveo je Jovanović.

Ocenio je da „neće ostati ništa ni od Republike Srpske“ ukoliko vlasti Srbije nastave da vode trenutnu politiku prema Kosovu i Metohiji.

„U psihološkom, duhovnom smislu ćemo pasti toliko da je pitanje da li ćemo, i ako bude uopšte uslova, kada ćemo moći da povratimo neku vrstu ambicije. Gube se ratovi, teritorije, ali kada izgubite volju, ambiciju da kao narod nešto značite i menjate, onda ste došli do konca. Svaka borba je borba volje i samo volje“, dodao je predsednik Novog DSS. https://nova.rs/vesti/politika/jova...e-da-vucic-preokrene-svoju-kosovsku-politiku/




Sporazum između Beograda i Prištine sigurno će biti potpisan. To je dobro. Srbija očito ide ka Europi, a udaljava se od Rusije.
Милош Јовановић, млада нада српске политичке сцене који је годину дана након избора где је неочекивано добро прошао, искористио за политичку хибернацију. Није искористио моментум да повећа своју гласачку базу, да се профилише као мало озбиљнији политички фактор.

Последњи ексер у политичку ковчег закуцао му је Вучко, када је њега и овај други део десне опозиције као павијане насанкао да запене и крену у јуриш на говорницу током расправе у Скупштини о Косову и Метохији. Буквално им је данима најављивао и копао рупу пред њима и показао им је где ће да упадну. И на крају сви су упали у исту.

Са каквом лакоћом је успео да зада тежак ударац и Милошу и осталима када их је пустио да пене као бесни. Чак у тој расправи скоро уопште пажњу није посветио оној грађанској опозицији, Ђиласовцима, еко-џихадистима и сличнима. Стриктно је провоцирао овај десни део и само је дочекао тренутак када ће да прегоре. И није дуго чекао. Наравно после тога их урнише кроз медије, па пробуди своје спаваче у тим странкама да се јавно ограде испада и пређу (врате се) у његов табор.

Просто невероватно каква политичка ретардираност је виђена тог дана од стране Јовановића, који је био и главна мета и где се упецао на кеца, али и осталих.
 

Jakšić: Evropski predlog o Kosovu najbolji predlog i za jednu i za drugu stranu


bosko-jaksic-foto-Medija-centar-Beograd-scaled-1-1024x680.jpg


Prihvatanje evropskog predloga donelo mir i stabilnost, što bi bio kapitalni dobitak i za Srbiju i za Kosovo, jer bi se oslobodili bukagija koje vuku već decenijama, izjavio je novinar Boško Jakšić.

Jakšić je u intervjuu za agenciju FoNet ocenio da je „ukrajinski rat postao katalizator ubrzanja potrebe za rešenjem kosovskog problema, jer kosovski problem preti da bude bezbednosni rizik Evrope, što Evropa u ovoj situaciji sebi neće da dozvoli“.

Vidimo da se rezervoar strpljenja smanjio, pa i rezervoar tolerancije, primetio je on i ocenio da to potpuno opravdava zašto se ovako oštro postavljaju uslovi.

“To je potvrda da vremena više nema, da je manevarski prostor jako sužen i da je prema obe strane stav da ovu ponudu mogu ili da uzmu ili da ostave, Ali, ako je odbiju, da posle ne optužuju Zapad, jer im je sve jasno predočeno šta će biti”, protumačio je Jakšić poruku zapadnih partnera.

Odluka zato nije ni u Vašingtonu ni u Briselu, već u Beogradu i Prištini, konstatovao je on i upozorio da bi bila „velika greška ako neko ovde pretpostavlja da i dalje može da kupuje vreme, kao što je Vučić kupovao vreme dok je bila Angela Merkel“.

Jakšić smatra da nije opravdan prigovor poslanika da se ne zna sadržina nemačko-francuskog predloga i podseća da se ne znaju detalji, ali da su kapitalne stvari poznate
.
Misli na predlog da Srbija dozvoli ulazak Kosova u Ujedinjene nacije, da nema obavezu međusobnog priznavanja, a da Kosovo ispuni obavezu iz Briselskog sporazuma o formiranju Zajednice srpskih opština.

Nije obavezno da javnost u sve bude upućena, objasnio je on i naglasio da ne deli populističku tezu da narod kreira našu politiku prema Kosovu.

Ne kreira. Mi imamo javno mnjenje, ali teško da i ono donosi odluke. Druga je stvar što smo u poziciji da o svemu odlučuje jedan čovek i da je veliko pitanje da li imate poverenja da će taj čovek doneti prave odluke ili neće, rekao je Jakšić.
Комшо, питање за тебе, зашто не користиш више онај стари легендарни ник, него се кријеш иза овог? Шта те је натерало да ник "Комшија" окачиш о клин. Људи ће помислити да има више менталних болесника попут тебе. Мислим, навикли смо на Јами да дневно измени неколико никова, док је не ухвате и врате у лудару, али зашто ти то радиш?
 

Jakšić: Evropski predlog o Kosovu najbolji predlog i za jednu i za drugu stranu


bosko-jaksic-foto-Medija-centar-Beograd-scaled-1-1024x680.jpg


Prihvatanje evropskog predloga donelo mir i stabilnost, što bi bio kapitalni dobitak i za Srbiju i za Kosovo, jer bi se oslobodili bukagija koje vuku već decenijama, izjavio je novinar Boško Jakšić.

Jakšić je u intervjuu za agenciju FoNet ocenio da je „ukrajinski rat postao katalizator ubrzanja potrebe za rešenjem kosovskog problema, jer kosovski problem preti da bude bezbednosni rizik Evrope, što Evropa u ovoj situaciji sebi neće da dozvoli“.

Vidimo da se rezervoar strpljenja smanjio, pa i rezervoar tolerancije, primetio je on i ocenio da to potpuno opravdava zašto se ovako oštro postavljaju uslovi.

“To je potvrda da vremena više nema, da je manevarski prostor jako sužen i da je prema obe strane stav da ovu ponudu mogu ili da uzmu ili da ostave, Ali, ako je odbiju, da posle ne optužuju Zapad, jer im je sve jasno predočeno šta će biti”, protumačio je Jakšić poruku zapadnih partnera.

Odluka zato nije ni u Vašingtonu ni u Briselu, već u Beogradu i Prištini, konstatovao je on i upozorio da bi bila „velika greška ako neko ovde pretpostavlja da i dalje može da kupuje vreme, kao što je Vučić kupovao vreme dok je bila Angela Merkel“.

Jakšić smatra da nije opravdan prigovor poslanika da se ne zna sadržina nemačko-francuskog predloga i podseća da se ne znaju detalji, ali da su kapitalne stvari poznate
.
Misli na predlog da Srbija dozvoli ulazak Kosova u Ujedinjene nacije, da nema obavezu međusobnog priznavanja, a da Kosovo ispuni obavezu iz Briselskog sporazuma o formiranju Zajednice srpskih opština.

Nije obavezno da javnost u sve bude upućena, objasnio je on i naglasio da ne deli populističku tezu da narod kreira našu politiku prema Kosovu.

Ne kreira. Mi imamo javno mnjenje, ali teško da i ono donosi odluke. Druga je stvar što smo u poziciji da o svemu odlučuje jedan čovek i da je veliko pitanje da li imate poverenja da će taj čovek doneti prave odluke ili neće, rekao je Jakšić.
cim on podrzava predlog, jasno je koliko je dobar..
 
nije Vučićeva izdajnička politika od juče...cela ekonomska politika Vučića bila je smišljeno usmerena umesto na jačanje domaće privrede na stvaranje ekonomske zavisnosti od Zapada da bi u trenutku kad se postavi ultimatum oko Kosova bilo ekonomsko samoubistvo da ga odbijemo...10 godina je radio u tom pravcu i sad se pravi blesav...
da, to je to...
 
Na zadnjim izborima sam glasao za Milosa Jovanovica.
Vise necu.
Covjek postao poslanik i dobio priliku da se predstavi na svakoj sjednici i vodi bitku protiv Vucica i drugosrbijanaca.Iako sam cesto gledao prenos Skupstine ,naravno do sat vremena,njega sam prvi put vidio prije 3 dana.Mogao je da zamrzne rad na fakultetu i bavi se politikom.Prije 3 dana me bas razocarao kada je po mom misljenju Vucic obrisao pod sa njim a on se nije ni pokusao boriti i oduprijeti.Sretno profesore.
 
па пробуди своје спаваче у тим странкама да се јавно ограде испада и пређу (врате се) у његов табор.

Просто невероватно каква политичка ретардираност је виђена тог дана од стране Јовановића, који је био и главна мета и где се упецао на кеца
Lepo je što priznaješ da desničarsku opoziciju tvore SNS spavači.

Jedino ne volim da čujem takav ton izražavanja o doktorima nauka (Jovanović) od strane neobrazovanih (fobos, vučić).
 

Jovanović: Ne postoje šanse da Vučić preokrene svoju kosovsku politiku


1669984624-Milos-Jovanovic-Foto-Filip-Kraincanic-nova-rs-1-scaled.jpeg


Predsednik Nove Demokratske stranke Srbije (Novi DSS) Miloš Jovanović ocenio je da ne postoje šanse da predsednik Srbije Aleksandar Vučić "preokrene" trenutnu politiku prema Kosovu i Metohiji.

Jovanović je za portal Kossev ocenio da trenutna Vučićeva politika „samo vodi priznanju“ Kosova od strane Srbije.

„Ako forma (sporazuma) bude malo blaža, mislim da će to otvoriti vrata Vučiću da potpiše. Ako bude striktno i teško za njega, onda će se malo dvoumiti, ali neće praviti preokret i reći ‘ovo ne može biti predmet dogovora“, naveo je Jovanović.

Ocenio je da „neće ostati ništa ni od Republike Srpske“ ukoliko vlasti Srbije nastave da vode trenutnu politiku prema Kosovu i Metohiji.

„U psihološkom, duhovnom smislu ćemo pasti toliko da je pitanje da li ćemo, i ako bude uopšte uslova, kada ćemo moći da povratimo neku vrstu ambicije. Gube se ratovi, teritorije, ali kada izgubite volju, ambiciju da kao narod nešto značite i menjate, onda ste došli do konca. Svaka borba je borba volje i samo volje“, dodao je predsednik Novog DSS. https://nova.rs/vesti/politika/jova...e-da-vucic-preokrene-svoju-kosovsku-politiku/




Sporazum između Beograda i Prištine sigurno će biti potpisan. To je dobro. Srbija očito ide ka Europi, a udaljava se od Rusije.
samo neka Vuletova politika UVEK ide u taj pravac.................limes, tezi beskonacnom.
 
Lepo je što priznaješ da desničarsku opoziciju tvore SNS spavači.

Jedino ne volim da čujem takav ton izražavanja o doktorima nauka (Jovanović) od strane neobrazovanih (fobos, vučić).
Јами, опет ти. Није ми јасно како успеш да за неколико сати искуцаш неколико стотина ретардираних порука и заиста мислим да би модераторско-администраторски тим Крстарице требао да контактира Гиниса да те предложи за ултимативног трола. Да ли си нашла неки начин да ти дан не траје само 24 часа, већ нешто дуже, па да онда можеш да шамараш по тастатури и да испљунеш сваку изопачену мисао која ти испадне из лобање, или само живиш тако да ти је ово једино што те увесељава у твојој мизерији од живота, не знам, али чињеница је да овакав ниво интернет троловања није виђен.
 

Jovanović: Ne postoje šanse da Vučić preokrene svoju kosovsku politiku

Naravno, a upravo to je ono što ga boli.
Da je po njemu, Kosovo bi odavno bilo priznato, a on bi uzeo premiju od svojih gazdi.
Onda bi sa svojim francuskim pasošem i državljanstvom otišao u svoju pravu domovinu da gazdama liže bulju uživo.
Zasad mora preko telefona i interneta.
 

Jovanović: Ne postoje šanse da Vučić preokrene svoju kosovsku politiku


1669984624-Milos-Jovanovic-Foto-Filip-Kraincanic-nova-rs-1-scaled.jpeg


Predsednik Nove Demokratske stranke Srbije (Novi DSS) Miloš Jovanović ocenio je da ne postoje šanse da predsednik Srbije Aleksandar Vučić "preokrene" trenutnu politiku prema Kosovu i Metohiji.

Jovanović je za portal Kossev ocenio da trenutna Vučićeva politika „samo vodi priznanju“ Kosova od strane Srbije.

„Ako forma (sporazuma) bude malo blaža, mislim da će to otvoriti vrata Vučiću da potpiše. Ako bude striktno i teško za njega, onda će se malo dvoumiti, ali neće praviti preokret i reći ‘ovo ne može biti predmet dogovora“, naveo je Jovanović.

Ocenio je da „neće ostati ništa ni od Republike Srpske“ ukoliko vlasti Srbije nastave da vode trenutnu politiku prema Kosovu i Metohiji.

„U psihološkom, duhovnom smislu ćemo pasti toliko da je pitanje da li ćemo, i ako bude uopšte uslova, kada ćemo moći da povratimo neku vrstu ambicije. Gube se ratovi, teritorije, ali kada izgubite volju, ambiciju da kao narod nešto značite i menjate, onda ste došli do konca. Svaka borba je borba volje i samo volje“, dodao je predsednik Novog DSS. https://nova.rs/vesti/politika/jova...e-da-vucic-preokrene-svoju-kosovsku-politiku/




Sporazum između Beograda i Prištine sigurno će biti potpisan. To je dobro. Srbija očito ide ka Europi, a udaljava se od Rusije.
tacno tako

prodace sve ovi izdajnici
 
iskren da budem, boli me k*rac za Kosovo, mogu da ga eksplicitno priznaju sutra vec, prosto mi se *ebe za "svetu srpsku zemlju"!
siguran sam da i veliki % gradjana Srbije isto tako misli, samo to nece/ ne sme to da prizna!
Veliki procenat gradjana smatra KiM neotudjivim delom Srbije a samo mali procenat vas beskicmenjaka galamite ovde na forumu. Nesto kao Nenad Canak
 
Veliki procenat gradjana smatra KiM neotudjivim delom Srbije a samo mali procenat vas beskicmenjaka galamite ovde na forumu. Nesto kao Nenad Canak
ne smatra, poput mene **** se vecini gradjana za Kosovo.
eto videces kad ga Vucic bude uskoro priznao koliko ce ljudi izaci na ulice da protestvuje... par hiljada kao nekih desnicara i za par dana ce da se sve zaboravi, a Kosovo u UN-u!
 
ne smatra, poput mene **** se vecini gradjana za Kosovo.
eto videces kad ga Vucic bude uskoro priznao koliko ce ljudi izaci na ulice da protestvuje... par hiljada kao nekih desnicara i za par dana ce da se sve zaboravi, a Kosovo u UN-u!
Nece na protestima nego na referendumu ali pod uslovom da se odrzi posteno i da ne kradu.
Ja ne verujem da ce Vucic da potpise ovako nesto jer se plasi kao i svaka piz.da besa naroda, ionako je dobar deo ogorcen na njega.
 
eto videces kad ga Vucic bude uskoro priznao koliko ce ljudi izaci na ulice da protestvuje...
Ne protestvuje se, nego se protestuje, nepismeni.

par hiljada kao nekih desnicara i za par dana ce da se sve zaboravi, a Kosovo u UN-u!
Oće, al u qurcu.
To kad bi se pitali takvi smrdosrbijanci kao ti.
Ali ti si zbrisao preko, sad lomiš tamo kičmu po građevinama, a ovde mrsiš mooda o politici.
U koju se razumeš kao Marica u kriv džojstik...
 
iskren da budem, boli me k*rac za Kosovo, mogu da ga eksplicitno priznaju sutra vec, prosto mi se *ebe za "svetu srpsku zemlju"!
siguran sam da i veliki % gradjana Srbije isto tako misli, samo to nece/ ne sme to da prizna!
Slobodno nastavi dalje da izražavaš svoje misli , Šta me boli qurac za Sandžak, , šta me boli kita za Toplički kraj, šta me boli kita za Republiku Srpsku ...", nastavi samo nastavi.
 

Back
Top