Јошка Броз: Стојим мирно и на „Спрем’те се, спрем’те четници“

gost 186118

Veoma poznat
Poruka
10.118
БЕ­О­ГРАД – Ни­сам ре­као да су пар­ти­за­ни уби­ли ма­ло чет­ни­ка, ко­ли­ко је тре­ба­ло. Мо­ја из­ја­ва је ис­трг­ну­та из кон­тек­ста, од­но­сно, пу­штен је са­мо је­дан део. Ре­као сам: „Ма­ло је оних ко­ји су по­би­је­ни, ко­ји су окр­ва­ви­ли ру­ке“. Да­ле­ко од то­га да у мо­јој из­ја­ви има еле­ме­на­та го­во­ра мр­жње, твр­ди Јо­шка Броз, пред­сед­ник Ко­му­ни­стич­ке пар­ти­је, об­ја­шња­ва­ју­ћи шта се тач­но де­си­ло на сни­ма­њу те­ле­ви­зиј­ске еми­си­је то­ком ко­је је увре­дио свог са­го­вор­ни­ка Алек­сан­дра Ју­го­ви­ћа, пот­пред­сед­ни­ка Срп­ског по­кре­та об­но­ве.

– Из­ја­ва се од­но­си­ла на оне сна­ге у Дру­гом свет­ском ра­ту ко­је су се ста­ви­ле под ди­рект­ну ко­ман­ду на­ци­стич­ких и фа­ши­стич­ких си­ла, и оне ко­је су вр­ши­ле те­шке зло­чи­не над соп­стве­ним на­ро­дом.

Али, ре­а­го­ва­ла су и но­вин­ска удру­же­ња, УНС и НУНС.

– То је за­то што ни­су упо­зна­ти са ком­плет­ном еми­си­јом, већ са­мо са ре­че­ни­цом из­ву­че­ном из кон­тек­ста, она­ко ка­ко је еми­то­ва­на. Искре­но жа­лим за свим не­ви­ним жр­тва­ма би­ло ког ра­та и би­ло ког си­сте­ма. Гра­ђа­ни има­ју ле­ги­тим­но пра­во да, ако је зло­чи­на било, бу­ду оба­ве­ште­ни, а по­чи­ни­о­ци тих зло­чи­на ка­жње­ни.

Ми­сли­те ли да не­ко по­ку­ша­ва на­мер­но да вам на­ме­сти афе­ру?

– Ме­ди­ји се ста­вља­ју у слу­жбу по­ли­тич­ких стра­на­ка. На­во­де да ми ни­смо ре­ги­стро­ва­на по­ли­тич­ка пар­ти­ја, да ја ста­њу­јем у оте­тој ку­ћи на Де­ди­њу, што ни­је исти­на, јер ја жи­вим у ста­ну на Вра­ча­ру. Све су то по­ли­тич­ке игре ко­је иду из ви­ших кру­го­ва. Власт се бо­ји нас као пар­ти­је, а ово је тек по­че­так оно­га шта ће да нам чи­не.

Опширније у штампаном издању…

http://www.pravda.rs/2011/04/10/joska-broz-stojim-mirno-i-na-sprem-te-se-sprem-te-cetnici/
 
БЕ­О­ГРАД – Ни­сам ре­као да су пар­ти­за­ни уби­ли ма­ло чет­ни­ка, ко­ли­ко је тре­ба­ло. Мо­ја из­ја­ва је ис­трг­ну­та из кон­тек­ста, од­но­сно, пу­штен је са­мо је­дан део. Ре­као сам: „Ма­ло је оних ко­ји су по­би­је­ни, ко­ји су окр­ва­ви­ли ру­ке“. Да­ле­ко од то­га да у мо­јој из­ја­ви има еле­ме­на­та го­во­ра мр­жње, твр­ди Јо­шка Броз, пред­сед­ник Ко­му­ни­стич­ке пар­ти­је, об­ја­шња­ва­ју­ћи шта се тач­но де­си­ло на сни­ма­њу те­ле­ви­зиј­ске еми­си­је то­ком ко­је је увре­дио свог са­го­вор­ни­ка Алек­сан­дра Ју­го­ви­ћа, пот­пред­сед­ни­ка Срп­ског по­кре­та об­но­ве.

– Из­ја­ва се од­но­си­ла на оне сна­ге у Дру­гом свет­ском ра­ту ко­је су се ста­ви­ле под ди­рект­ну ко­ман­ду на­ци­стич­ких и фа­ши­стич­ких си­ла, и оне ко­је су вр­ши­ле те­шке зло­чи­не над соп­стве­ним на­ро­дом.

Али, ре­а­го­ва­ла су и но­вин­ска удру­же­ња, УНС и НУНС.

– То је за­то што ни­су упо­зна­ти са ком­плет­ном еми­си­јом, већ са­мо са ре­че­ни­цом из­ву­че­ном из кон­тек­ста, она­ко ка­ко је еми­то­ва­на. Искре­но жа­лим за свим не­ви­ним жр­тва­ма би­ло ког ра­та и би­ло ког си­сте­ма. Гра­ђа­ни има­ју ле­ги­тим­но пра­во да, ако је зло­чи­на било, бу­ду оба­ве­ште­ни, а по­чи­ни­о­ци тих зло­чи­на ка­жње­ни.

Ми­сли­те ли да не­ко по­ку­ша­ва на­мер­но да вам на­ме­сти афе­ру?

– Ме­ди­ји се ста­вља­ју у слу­жбу по­ли­тич­ких стра­на­ка. На­во­де да ми ни­смо ре­ги­стро­ва­на по­ли­тич­ка пар­ти­ја, да ја ста­њу­јем у оте­тој ку­ћи на Де­ди­њу, што ни­је исти­на, јер ја жи­вим у ста­ну на Вра­ча­ру. Све су то по­ли­тич­ке игре ко­је иду из ви­ших кру­го­ва. Власт се бо­ји нас као пар­ти­је, а ово је тек по­че­так оно­га шта ће да нам чи­не.

Опширније у штампаном издању…

http://www.pravda.rs/2011/04/10/joska-broz-stojim-mirno-i-na-sprem-te-se-sprem-te-cetnici/

Objašnjenje naslova jeu delu teksta - koji nije citiran jer se ne nalazi u elektronskom izdanju nego u štampanom.
 
Човек би, ако ћемо реално, пре требало да иде у Русију, будући да је 3/4 Рус.

Ма нек иде у пм, заболе ме.
Доста више тих загорских комуњара што би да воде Србе, ни оног се још нисмо решили.
 
Ма нек иде у пм, заболе ме.
Доста више тих загорских комуњара што би да воде Србе, ни оног се још нисмо решили.
Види, ни ја не волим комуњаре и ја бих их се радо решио али да прво кренемо од оних опаснијих (СПС, ЛСВ, 2/3 ДС-а), а не од Јошке који је нит јео, нит лук мирисао.
 
Подријетло фиделе, подријетло.
Нек иде мало у загреб, град херој, да пропагира братство и комунизам , ено данас су били на улицама....

Danas je bila ustaska g.amad u Zagrebu, za tvoju informaciju.
A grad heroj je bio i ostao Beograd-ne znam odakle ti ovakve tvrdnje.
 
Ето мени смета.
Има хрватску па нек тамо дјела, доста су се кур*или по мом београду.
Другар, ни ја не волим Хрвате и неким мојим рођацима су причинили зло али овоме је само деда Хрват. И мајка и баба су му Православне Рускиње.
 
Другар, ни ја не волим Хрвате и неким мојим рођацима су причинили зло али овоме је само деда Хрват. И мајка и баба су му Православне Рускиње.

Православна Русија нема везе са комунизмом, другом љубитељем Ролсева и малодобница послатим са запада.
Да је ваљо инсталирали би га код себе.А овде је ратово брат са братом док су их остали клали и протеривали. Видљиво је и дан данас.
Тако нек се носи и нек шири идеје марха и лењина по западу и јединој унији, само даље од Србије....
 
Danas je bila ustaska g.amad u Zagrebu, za tvoju informaciju.
A grad heroj je bio i ostao Beograd-ne znam odakle ti ovakve tvrdnje.

Е фиделе фиделе, па највећи син и вероватно један од твојих хероја га је одликово, особно.

Поводом 30-огодишњице ослобођења града, 16. септембра 1975. године, председник СФРЈ Јосип Броз Тито одликовао је град Загреб Орденом народног хероја.
 
Православна Русија нема везе са комунизмом, другом љубитељем Ролсева и малодобница послатим са запада.
Да је ваљо инсталирали би га код себе.А овде је ратово брат са братом док су их остали клали и протеривали. Видљиво је и дан данас.
Тако нек се носи и нек шири идеје марха и лењина по западу и јединој унији, само даље од Србије....
Šta će na zapadu da širi te komunističke ideje kada se to najbolje prima u raznim Moldavijama Rusijama , Srbijama , severnim Korejama i sličnim dražesnim zemljama ,a na zapadu to nikad nije išlo .
 

Back
Top