Quantcast

Joška Broz: Razlika izmedju komunista i *********

Alekasandar3

Buduća legenda
Poruka
35.728
Ako pogledate trenutnu političku scenu u Srbiji, koje stranke vidite kao partnere?

- Nema ni jedne! Tako je u bivšim jugoslovenskim republikama. Jedni se predstavljaju kao “levi”, jedni kao “desni”. To su sve takozvane “komunjare” koji su nekada bili članovi Saveza komunista, a koji su sada samo promenili dres i opredeljuju se levo ili desno. Najgore je to što uzimaju sve loše iz onog vremena. Mi smo ti koji sve što je bilo loše hoćemo da izbacimo, a sve ono što je bilo dobro u ono vreme ili kasnije primenimo. Oni su sve jedno. Nema tu pozicije i opozicije. Dokaz je ponašanje u Skupštini.

Kome ćete biti opozicija?

- Ako želimo pošteno da radimo, moramo svima da budemo opozicija. Glasaćemo za ono što je pozitivno za naš narod, bez obzira ko je predložio. Mnogi kažu da je to sada veliki problem, jer onda padaju Vlade. Pa bolje je da četiri puta godišnje pada Vlada, nego da četiri godine trpimo jednu, sve dok nam ne padne mrak na oči.

Da li će komunistička ideja doprineti ili možda usporiti Srbiju na njenom putu ka EU?

- To nema apsolutno nikakve veze. Po poslednjim informacijama, mi ćemo 2020. ući u Evropsku uniju, što znači da nema interesa da uđemo u Evropsku uniju. Mi ćemo primenjivati sve ono što je od EU dobro, a ne ono čime nas uslovljava po svaku cenu. Do sada, ni jedno uslovljavanje koje je postavila EU, ne odgovara našem narodu. Sramota da je da državni vrh kaže da ne ide na dodelu Nobelove nagrade, a onda dobije čvrgu od tamo nekoga i odmah promeni mišljenje. Pa kakva je onda to država? Postavljaju nam pitanje, hoćemo li u NATO. Pa mi već i jesmo u NATO-u. Ne sme niti jedan avion da poleti bez njihove dozvole, a mogu da pređu preko naše teritorije kada god hoće. I na kraju, NATO oficiri su savetnici u Generalštabu vojske.

http://www.abrasmedia.info/index.ph...a-je-razlika-izmeu-komunista-i-*********.html

Alekasandar3

Buduća legenda
Poruka
35.728
Нисам ни комуниста, ни комуњара, ни титоиста али овај човјек дјелује интелигентно.
Pazi ovo razmišljanje:

Koliko pravih komunista ima u Srbiji i na teritoriji cele bivše Jugoslavije?

- Ima mnogo pravih. Što je bitno, ima puno onih poštenih koji nisu otišli u neku partiju u proteklom periodu. Ja ih delim na komuniste i komunjare. Komunjare su oni koji su bili na repu Saveza komunista, a danas se predstavljaju kao ovi ili oni, ili su ove, ili one boje. Pravi komunisti su uvek ostali pravi komunisti i ima ih dosta. Ćutali su sve vreme, jer su bili napadani od onih koji su se pravili da su pravi naslednici Saveza komunista i od onih koji su pljuvali komunizam. Mnogi su hteli da se to sve zaboravi. Jedni su ćutali, drugi su pljuvali.

gost 186118

Veoma poznat
Poruka
10.118
Pazi ovo razmišljanje:

Koliko pravih komunista ima u Srbiji i na teritoriji cele bivše Jugoslavije?

- Ima mnogo pravih. Što je bitno, ima puno onih poštenih koji nisu otišli u neku partiju u proteklom periodu. Ja ih delim na komuniste i komunjare. Komunjare su oni koji su bili na repu Saveza komunista, a danas se predstavljaju kao ovi ili oni, ili su ove, ili one boje. Pravi komunisti su uvek ostali pravi komunisti i ima ih dosta. Ćutali su sve vreme, jer su bili napadani od onih koji su se pravili da su pravi naslednici Saveza komunista i od onih koji su pljuvali komunizam. Mnogi su hteli da se to sve zaboravi. Jedni su ćutali, drugi su pljuvali.
Падају ми на памет двије личности које су биле у СК, а аданас се у својим партијама представљају као вајни антикомунисти али ако кренем о томе, саботираће ти и испамовати тему, тако да...

Alekasandar3

Buduća legenda
Poruka
35.728
Падају ми на памет двије личности које су биле у СК, а аданас се у својим партијама представљају као вајни антикомунисти али ако кренем о томе, саботираће ти и испамовати тему, тако да...
Naravno da će da skoče u odbranu "Lika i dela srBskih patriota".

U jednom intervjuu Joška je rekao da je jedan od njih dolazio kod njih u kuću i njegova majka im je pekla "četničku gibanicu"....
Gledao sam intervju na netu.. ne mogu da sad nadjem... vrlo interesantan intervju...

Милунка Савић

Buduća legenda
Poruka
36.021
Naravno da će da skoče u odbranu "Lika i dela srBskih patriota".

U jednom intervjuu Joška je rekao da je jedan od njih dolazio kod njih u kuću i njegova majka im je pekla "četničku gibanicu"....
Gledao sam intervju na netu.. ne mogu da sad nadjem... vrlo interesantan intervju...

Ево дела тога интервјуа...

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.