gost 23146
Buduća legenda
- Poruka
- 46.396
ZAGREB - Predsednik Hrvatske Ivo Josipović ocenio je danas da se većina suočila s činjenicom da je bilo teških zločina sa hrvatske strane tokom poslednjeg rata, kao i u akciji "Oluja" 1995. godine, ali da jedan manji krug ljudi iz različitih razloga to ne može da prihvati.
"Jasno, kad gledamo kvantitativno, ne da se uporediti broj zločina koji je počinjen od strane agresora i onih koji su bili s naše strane, međutim, hrvatsko pravosuđe i to procesuira", rekao je Josipović za Medija servis.
On je dodao da se, prema onome što zna, trenutno u različitim fazama postupka nalazi 95 predmeta u kojima je isto toliko pripadnika hrvatske vojske i policije, dok je, s druge strane, otvoreno više od hiljadu predmeta protiv pripadnika protivničkih formacija.
Hrvatski predsednik je ocenio da je u procesuiranju ratnih zločina napravljen značajan napredak, podsetivši da se hrvatsko pravosuđe od početka bavilo zločinima, s tim da je do 2000. godine bilo i selektivno, budući da se gledalo samo na drugu stranu.
Josipović je ponovo izrazio uverenje da će bivši premijer Ivo Sanader u Hrvatskoj imati pravedno suđenje.
On je ocenio da se ništa dramatično neće dogoditi u slučaju da Sanader u izbornoj godini iz austrijskog pritvora, u kojem se nalazi već pet meseci, bude izručen Hrvatskoj.
Prema oceni Josipovića, na hrvatsku javnost će donekle uticati ako bivši premijer bude iznosio pojedinosti o politici i političarima.
http://www.blic.rs/Vesti/Politika/2...ihvata-da-je-i-hrvatska-strana-cinila-zlocine
Како лаже овај Јосиповић...ја до сад нисам чуо ниједног Хрвата да признаје злочине а још мање да помиње конкретне Хрвате који су их починили са именима,датумима и местима злочина.Гебелс им је тата.
"Jasno, kad gledamo kvantitativno, ne da se uporediti broj zločina koji je počinjen od strane agresora i onih koji su bili s naše strane, međutim, hrvatsko pravosuđe i to procesuira", rekao je Josipović za Medija servis.
On je dodao da se, prema onome što zna, trenutno u različitim fazama postupka nalazi 95 predmeta u kojima je isto toliko pripadnika hrvatske vojske i policije, dok je, s druge strane, otvoreno više od hiljadu predmeta protiv pripadnika protivničkih formacija.
Hrvatski predsednik je ocenio da je u procesuiranju ratnih zločina napravljen značajan napredak, podsetivši da se hrvatsko pravosuđe od početka bavilo zločinima, s tim da je do 2000. godine bilo i selektivno, budući da se gledalo samo na drugu stranu.
Josipović je ponovo izrazio uverenje da će bivši premijer Ivo Sanader u Hrvatskoj imati pravedno suđenje.
On je ocenio da se ništa dramatično neće dogoditi u slučaju da Sanader u izbornoj godini iz austrijskog pritvora, u kojem se nalazi već pet meseci, bude izručen Hrvatskoj.
Prema oceni Josipovića, na hrvatsku javnost će donekle uticati ako bivši premijer bude iznosio pojedinosti o politici i političarima.
http://www.blic.rs/Vesti/Politika/2...ihvata-da-je-i-hrvatska-strana-cinila-zlocine
Како лаже овај Јосиповић...ја до сад нисам чуо ниједног Хрвата да признаје злочине а још мање да помиње конкретне Хрвате који су их починили са именима,датумима и местима злочина.Гебелс им је тата.



jabuka ne pada daleko od drva
aj sad kod Pahomija na "razgovor"

