Jos uvek mogu ti podvaliti, ljubav...

Sta je ovo, chajanka kod Fiboa?

@ tema: vec rekoh da mi se pesma ne svidja, i nisam zeleo da dovodim u kontekst ceo tekst, vec samo stih...
lepo ti je rek'o moonja
podvaliti je pesnicka sloboda u kontekstu pesme
da cineci izgubis sebe i svoje ja i mozda cak gazis po sebi zbog ljubavi prema nekom
desava se to
(sem forumasima)
sta ti je inace lepo u tom stihu samom po sebi? kako ga ti dozivljavas pa si se odusevio?
prirodno bi bilo da objasnis ako ne zelis da ti se tema svede na zgrazavanje, cajanku, ili pesmu...
 
Skvo, ne chitash temu od pocetka, napisao sam na prvoj strani svoje vidjenje.

Elem ako cemo vec da diskutujemo o kontekstu pesme, ja ne vidim gde je covek pogazio sebe, vec da jednostavno zna kako je moze uvek pridobiti i uvek zadrzati za sebe sluzeci se cak i lazima (lukavo i slatkorecivo) i da to uglavno radi iz straha iako nema razlog za postojanje istog. I nije mi nesto jak kontekst.

Stih je prelep jer svi mi podvaljujemo, i svesno i nesvesno. Apsolutna prava iskrenost kada su emocije prenaglasene nije realna. Vise volimo nego sto zaista volimo (kako god to zvucalo), vise se trudimo oko sitnica i ugadjanja voljenoj osobi. Vise pricamo i iskazujemo svoju ranjivost. Jednostavno smo drugaciji i drugacije se ponasamo nego sto bi se ponasali prema bilo kojoj osobi koja je u nasoj blizini koja mozda i vise zasluzuje nase vreme, emociju i paznju. Tu mi "podvaljujemo ljubav" , sebi i njoj.
 
Da, zato ne verujem onima koji glasno, drugima, govore o svojoj ljubavi. To mi uvek zvuči kao traženje nekakve potvrde, ubeđivanje samoga sebe, da je nešto takvo kakvo zapravo nije. Ljubav nije moguće sakriti, zato je, po meni, svako insistiranje na pokazivanju sumnjivo. Ili se oseti ili se ne oseti. Kada se pitamo da li je ima onda je nema. Kada osećamo potrebu da je pokazujemo onda je zapravo ni ne osećamo ili osećamo da nam nije uzvraćena.
 
lepo ti je rek'o moonja
podvaliti je pesnicka sloboda u kontekstu pesme
da cineci izgubis sebe i svoje ja i mozda cak gazis po sebi zbog ljubavi prema nekom
desava se to
(sem forumasima)
sta ti je inace lepo u tom stihu samom po sebi? kako ga ti dozivljavas pa si se odusevio?
prirodno bi bilo da objasnis ako ne zelis da ti se tema svede na zgrazavanje, cajanku, ili pesmu...

tako je
 
ne, nego citam temu od kraja
i novine isto tako
otkrivanje tople vode kako se vise trudimo oko voljene osobe neko oko drugih ljudi i definisanje toga kao "podvaljivanje ljubavi"
recenice poput
apsolutna prava iskrenost kada su emocije prenaglasene nije realna
ili vise volimo nego sto zaista volimo
ja stvarno ne razumem
ali nemoj ni da mi objasnjavas
ako menjas svoje lice da bi se nekome dopao strahujuci da te nece prihvatiti takvog kakav si, iz ocajnicke potrebe za ljubavlju (ili bilo cim drugim u ovom zivotu)
bojeci se i pretvarajuci se gusis sebe
ne razumes i dalje?
bojim se onda da se ti i ja nikada necemo razumeti
 
ne, nego citam temu od kraja
i novine isto tako
otkrivanje tople vode kako se vise trudimo oko voljene osobe neko oko drugih ljudi i definisanje toga kao "podvaljivanje ljubavi"
recenice poput
apsolutna prava iskrenost kada su emocije prenaglasene nije realna
ili vise volimo nego sto zaista volimo
ja stvarno ne razumem
ali nemoj ni da mi objasnjavas
ako menjas svoje lice da bi se nekome dopao strahujuci da te nece prihvatiti takvog kakav si, iz ocajnicke potrebe za ljubavlju (ili bilo cim drugim u ovom zivotu)
bojeci se i pretvarajuci se gusis sebe
ne razumes i dalje?
bojim se onda da se ti i ja nikada necemo razumeti

Meni ni nije cilj da se ti i ja razumemo...nemoj da se bojis
:lol: ...ustvari ni nemam cilj da neko razume, samo nek prokomentarise.... ali SQVO sta god ti mislila...razumela ili ne podvaljena ti je sigurno
 

Back
Top