Још мало па нестало

Platin

Buduća legenda
Moderator
Poruka
45.879
Свима је познато да се по Београду много тога прави, зида, преуређује... Старе куће, приземне, нестају, иако међу њима буде лепих примерака, и уступају место зградама или тржним центрима. Између осталих, нестају и старе фабрике, оно што није пострадало током ратова докусурују инвеститори.
Најновији пример - "Давид Пајић". Верујем да ће се барем неко сетити те старе фирме, која је била у некадашњој Ђуре Ђаковића улици а сада ваљда у Елефтероса Венизелоса. За неких можда месец дана почистише практично све. Не знам шта ће ту да буде, али плац је доброг обима, већи од многих других ствари у околини.

Не инсистирам да стара и пропала фирма мора да постоји, али се питам шта се добија, ка чему то идемо, ако све старо буде замењено новим.
Треба решити саобраћај и разне друге инфраструктурне "ситнице".
Најлакше је само зидати. Тако је одувек било, па се временом ипак дошло до планирања, уређивања...
 
Свима је познато да се по Београду много тога прави, зида, преуређује... Старе куће, приземне, нестају, иако међу њима буде лепих примерака, и уступају место зградама или тржним центрима. Између осталих, нестају и старе фабрике, оно што није пострадало током ратова докусурују инвеститори.
Најновији пример - "Давид Пајић". Верујем да ће се барем неко сетити те старе фирме, која је била у некадашњој Ђуре Ђаковића улици а сада ваљда у Елефтероса Венизелоса. За неких можда месец дана почистише практично све. Не знам шта ће ту да буде, али плац је доброг обима, већи од многих других ствари у околини.

Не инсистирам да стара и пропала фирма мора да постоји, али се питам шта се добија, ка чему то идемо, ако све старо буде замењено новим.
Треба решити саобраћај и разне друге инфраструктурне "ситнице".
Најлакше је само зидати. Тако је одувек било, па се временом ипак дошло до планирања, уређивања...
peru se pare od petooktobarskog akumuliranog kapitala
Ajd da nestane stara kuća dve pa djene djene nego nestaju čitave ulice.
Samo su na Krstarici " pobednici tranzicije".
Propale su i strane firme kojima ste prodavali "gubitaše" (namerno sjebavali) i još niko da visi zbog toga?
I kako da neko koga DS najuri iz fabrike preprodane na muljaĉinu sebi održava kuću?
Pomiri se sa sudbinom i proda plac "Investitoru" koji od juče u APR-u a pri stranci.
Samo nek se zida, Dubai da nam pozavidi
 
Oko kuce jednog lika su sve srusili i od normalne ulice i kraja napravise ruglo,on je morao da proda kucu i ustupi je graditeljima,ja bih to tuzio sve i porusio
Мој кум је на Карабурми, има кућу. У малој је улици... Да би од скоро ту биле две зграде од по 6-7 спратова. Мислим да за 10 година сигурно неће више бити на истој адреси. Вероватно и мање.
 
Свима је познато да се по Београду много тога прави, зида, преуређује... Старе куће, приземне, нестају, иако међу њима буде лепих примерака, и уступају место зградама или тржним центрима. Између осталих, нестају и старе фабрике, оно што није пострадало током ратова докусурују инвеститори.
Најновији пример - "Давид Пајић". Верујем да ће се барем неко сетити те старе фирме, која је била у некадашњој Ђуре Ђаковића улици а сада ваљда у Елефтероса Венизелоса. За неких можда месец дана почистише практично све. Не знам шта ће ту да буде, али плац је доброг обима, већи од многих других ствари у околини.

Не инсистирам да стара и пропала фирма мора да постоји, али се питам шта се добија, ка чему то идемо, ако све старо буде замењено новим.
Треба решити саобраћај и разне друге инфраструктурне "ситнице".
Најлакше је само зидати. Тако је одувек било, па се временом ипак дошло до планирања, уређивања...
e gosn platan i ja sam se šokirala prošle nedelje kad sam videla onu rupetinu na mestu Dake.
mnogo toga ruše. po meni trebali bi da postavljaju table na kojima koja se fabrika ili institucija tu nalazila. ne znam da li si video ali ogradili su prostor oko stare centrale. pisala sam još letos da su počeli da seku stabla unaokolo. sad više ne može da se priđe.
 
e gosn platan i ja sam se šokirala prošle nedelje kad sam videla onu rupetinu na mestu Dake.
mnogo toga ruše. po meni trebali bi da postavljaju table na kojima koja se fabrika ili institucija tu nalazila. ne znam da li si video ali ogradili su prostor oko stare centrale. pisala sam još letos da su počeli da seku stabla unaokolo. sad više ne može da se priđe.
Стара централа... при марини "Дорћол" ? Нисам ту прошао ко зна колико. Има годину дана сигурно.
 
Стара централа... при марини "Дорћол" ? Нисам ту прошао ко зна колико. Има годину дана сигурно.
prođi dok je ima. :)
a kako ti nisi bio tamo dugo gosn platine? ne znam zašto sam bila ubeđena da je dorČol "tvoj kraj" i padao si mi na um ponekad kad sam dole :D
videh danas da su počeli po malo da seku rastinje oko nekadašnjeg pamučnog kombinata u 29.novembra.
sve idu tako "na tenane". sećam se da su oko centrale počeli da "seckaju" drveće još prošle godine. milsim da sam čak pisala o tome na negativi.
ono što me danas kad sam videla zabrinulo je što svi tramvaji idu preko mosta na adi. neće valjda savski most da sruše na kvarnjaka?
 
prođi dok je ima. :)
a kako ti nisi bio tamo dugo gosn platine? ne znam zašto sam bila ubeđena da je dorČol "tvoj kraj" i padao si mi na um ponekad kad sam dole :D
videh danas da su počeli po malo da seku rastinje oko nekadašnjeg pamučnog kombinata u 29.novembra.
sve idu tako "na tenane". sećam se da su oko centrale počeli da "seckaju" drveće još prošle godine. milsim da sam čak pisala o tome na negativi.
ono što me danas kad sam videla zabrinulo je što svi tramvaji idu preko mosta na adi. neće valjda savski most da sruše na kvarnjaka?
Јесте мој крај :mrgreen:
Али ја сам пре пруге.

Нисам прешао преко пруге... заиста има већ дуго, прилично сам сигуран да барем од лета нисам био на Дунаву. Све шта ми треба је по граду, па се тако и крећем.
Сама марина је "ушушкана" са разним грађевинама са свих страна па је није лако ни видети, само са обале је добар поглед. Такође нисам приметио никакве камионе да пролазе кроз подвожњак, да превозе, одвозе, довозе било шта.

Поред Мониног хотела, тржног центра у непосредној близини, још два места која се зидају (највећа удаљеност четири наведена места је неких 100-150 метара ваздушном линијом), и још два плаца наслоњена на Цара Душана... Марина је мало испала из средишта пажње.

Пробаћу да одем у понедељак, док још буде топло. Ако постигнем, биће и пар фотографија овде на теми.
 
Још увек коров уместо нечег новог, код марине Дорћол...

20200206_132405.jpg


20200206_132409.jpg
 
zanima me ko je štekao vojni hotel dole na dorćolu?
Војни хотел ради... војска! Нисам тако добро успео да сликам, али разазнаје се на обавештењу да радове изводи Војна грађевинска дирекција, од септембра до 1.фебруара... не сећам се на коју годину су мисили јер зграда без иједног прозора свакако није ни близу краја радова.
 

Back
Top