Још једно успешно завртање "тестиса" влади и Борису од стране "партнера" из ЕУ!!!

Постоји ли пример да је било која светска влада показала веће бескичмењаштво од наше?

  • Не постоји сличан пример у светској историји

  • шта зна Борис (спаси Србију и...)шта је то кичма

  • Да, само не знам где

  • Влада србије је састављена од ралних лигања, мекушаца и чланковитих глиста

  • Шта је ту чудно, па зар неко од кнедле звана Мирко може очекивати став

  • Не знам


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

vracaracc

Buduća legenda
Poruka
38.315
Beograd -- Srbija ipak šalje predstavnika na dodelu Nobelove nagrade za mir. Premijer, posle konsultacija, odlučio da Srbiju u Oslu predstavlja ombudsman Saša Janković.

Janković kaže za B92 da se obratio šefu diplomatije sa zahtevom da, kao nezavisan organ koji se bavi zaštitom prava građana, u ime Srbije ode na ceremoniju u Oslo.

U kabinetu premijera premijera Mirka Cvetkovića naveli su da se odlukom da ombudsman predstavlja Srbiju "izašlo u susret očekivanju velikog dela političke i najšire javnosti Srbije".

Posle višednevnih negodovanja javnosti, uručenju Nobelove nagrade za mir kineskom disidentu Liju Sjaobou u Oslu prisustvovaće i predstavnik Srbije.

Zaštitnik građana Saša Janković za B92 kaže da se, kada je shvatio da Vlada Srbije neće imati predstavnika na dodeli, obratio šefu srpske diplomatije Vuku Jeremiću sa zahtevom da on, kao nezavisan organ koji se bavi zaštitom prava građana, u ime Srbije ode na ceremoniju u Oslo.

"Ja niti tražim, niti dobijam nalog od Vlade, tako da mi nije bila potrebna nikakva dozvola, niti bilo šta slično. Ali, s obzirom da do Osla treba stići, to je nemoguće bilo izvesti. Večeras (četvrtak uveče) mi je stavljena na raspolaganje usluga Vlade u smislu prevoza i takođe, zamoljen sam da - kada već idem tamo – prenesem i lične čestitke od predsednika naše Vlade dobitniku Nobelove nagrade”, rekao je Janković.

Izaslanik premijera "kad već ide u Oslo"

Iz kabineta predsednika Vlade Srbije u četvrtak kasno uveče stigla je informacija da će Saša Janković na dodeli Nobelove nagrade za mir biti izaslanik premijera Mirka Cvetkovića.

B92 je zamolila ombudsmana da pojasni tu svoju poziciju.

“Pre svega, ja sam tamo kao zaštitnik građana Republike Srbije, dakle nezavisni državni organ koji je odlučio da prisustvuje takvoj ceremoniji”, naveo je Janković.

“Dakle, ni na koji način Vlada zaista ne može uticati na moje odluke. Upravo je obrnuto”, kaže on.

“Ali, kažem, predsednik Vlade me je zamolio, s obzirom da već idem, da nastupim i kao njegov lični izaslanik u tom smislu što ću čestitati dobitniku Nobelove nagrade”, objasnio je Janković.

Janković kaže i da je ovo pokazatelj da sa ljudskim pravima u svetu danas ne bi trebalo i ne može biti kompromisa i da to pitanje ne sme da ima bilo kakve veze sa politikom.

Odluka uprkos stavu ministra Jeremića

Podsetimo, šef diplomatije Vuk Jeremić izjavio je samo nekoliko sati pre nego što je stigla vest da na dodelu ide republički ombudsman da ne vidi način kako bi mogla biti revidirana odluka o tome da Srbija ne prisustvuje dodeli Nobelove nagrade za mir.

Jeremić je rekao da su "sve odluke donete u skladu sa zakonom i predviđenom procedurom nakon dužeg razmišljanja".

Predsednik Srbije Boris Tadić nije želeo da se izjašnjava o odluci Jeremićevog ministarstva, navodeći da ju je ministar doneo u skladu sa svojim nadležnostima, a da Vlada o tome nije raspravljala.

Od kada je Nobelov komitet saopštio da je Srbija među zemljama koje će bojkotovati dodelu nagrade, oglasile su se pojedine političke partije i nevladine organizacije koje su smatrale da je odluka Ministarstva spoljnih poslova pogrešna.

S druge strane, kineski ambasador u Beogradu je saopštio da Peking visoko ceni odluku Srbije.
 
...........а колико јуче, мирко нам је објашњавао да је то део наше стратегије!

Нестварно је то какви нам љигавци воде земљу.......

А од Бориса очекујем да се извине ЕУ што су морали да троше новац на телефонски позив у коме су га "љубазно" замолили да Србија преиначи своју одлуку.
 
Treba samo da isutira malog Pozderca iz MIP i vise se nece ovakve gluposti desavati .

Чек, чек.........па преЦедник владе Деда Мраз цветковић је јуче изјавио да је то осмишљен, стратешки потез?
Да ли и њега треба ишутирати?
 
Чек, чек.........па преЦедник владе Деда Мраз цветковић је јуче изјавио да је то осмишљен, стратешки потез?
Да ли и њега треба ишутирати?

Takticki potez. I sve to je objasnio na engleskom, oksfordskom - podrazumeva se. :zcepanje:

Koje marionete na celu drzave, Boze sacuvaj. :eek:
 
Чек, чек.........па преЦедник владе Деда Мраз цветковић је јуче изјавио да је то осмишљен, стратешки потез?
Да ли и њега треба ишутирати?

On je nebitan , samim tim sto nema politicke ambicije i sto se nista ne pita nije ni blizu stetan ko Jeremic koji je za sebe umislio da je do jaja bitan .
 
On je nebitan , samim tim sto nema politicke ambicije i sto se nista ne pita nije ni blizu stetan ko Jeremic koji je za sebe umislio da je do jaja bitan .

чекај, како преЦедник владе да буде небитан????????????

Па зар није он тај који води ову државу и који је за све одговоран?
 
pa red bi bio da zuba posle ove sramote koju je napravio sam podnese ostavku...

извини што понављам свој коментар, можда ћеш ти успети да одговориш

Чек, чек.........па преЦедник владе Деда Мраз цветковић је јуче изјавио да је то осмишљен, стратешки потез?
Да ли и њега треба ишутирати?


то је био потез целе владе иза кога је стао и преЦедник владе.
 
Da Jeremic je bas ovako opasan mudonja, uliva strah u kosti svojom pojavom . :mrgreen:

ma nije ni on neki al kad se uporedi sa ostatkom sisica i bezmudih devojcica iz Demokratske Stranke onda bas ispadne frajer :mrgreen:

to pokazuje samo koliki i kakvi beskicmenjaci su svi ostali u DS-u
 
извини што понављам свој коментар, можда ћеш ти успети да одговориш

Чек, чек.........па преЦедник владе Деда Мраз цветковић је јуче изјавио да је то осмишљен, стратешки потез?
Да ли и њега треба ишутирати?


то је био потез целе владе иза кога је стао и преЦедник владе.

upravo tako to je bio potez cele vlade a ne samo jeremica.

vlada prvi put odlucila nesto a da ne pita tadica. al to nije naravno dugo trajalo :mrgreen:

posro ih je tadic sve redom i ponizio :)

tako im i treba kad nemaju muda da mu se suprostave.
 
...........а колико јуче, мирко нам је објашњавао да је то део наше стратегије!

Нестварно је то какви нам љигавци воде земљу.......

А од Бориса очекујем да се извине ЕУ што су морали да троше новац на телефонски позив у коме су га "љубазно" замолили да Србија преиначи своју одлуку.

Мислим да се дипломате уз каву исмејавају нашој влади...
 

Back
Top