Još jedan uspeh Tadića, Deda Mraza i njihove Vlade: Srbi jedu najmanje mesa u Evropi!

Prekjuče sam kupo goveđu čajnu kobasicu Zlatiborac, a juče sam saznao da sam zapravu kupio robu uvezenu iz Agrentine...

Blago nama....

sta se zalis?

krivica za to je na Borisu Tadicu zlotvoru i unistitelju

Srpski stocni fond je desetkovan i u Srbiji nema dovoljno stoke za proizvodnju mesa tako da vlasnicima ovih mesnih industrija jedino ostaje da kupuju meso iz argentine i brazila ili da ugase proizvodnju.

С обзиром да једемо најмање меса у јЕвропи а највише смо болесни - шта нам то казује? Казује нам да изгледа да ови што проповедају "здраву храну" на бази зобања пахуљица и зрневља изгледа дебело лажу да би што више меса остало за јЕвропске гузице.

sta se zalis?

Srpski stocni fond je desetkovan i u Srbiji nema dovoljno stoke za proizvodnju mesa tako da vlasnicima ovih mesnih industrija jedino ostaje da kupuju meso iz argentine i brazila ili da ugase proizvodnju.

Има стоке.....али нема меса.....:hahaha::hahaha::hahaha:

Meni je ovo potpuo kontradiktorno, jer kako je moguce da ne jedemo meso ako smo medju prvima (mozda cak i prvi) po oboljenjima kardio-vaskularnog sistema u Evropi. Onda jedino tih "44" kila mesa ne znamo da spremimo na zdrav nacin, sto u meni poteze zanimljivu temu o tome koliko je srpsko KUVANJE zapravo zdravo!

Mi patimo od srcanih bolesti zato sto smo "srcan" narod, a ne zbog pravilne ili nepravilne ishrane.
Svakako da je i njen udeo vazan, ali ljudi oboljevaju od srca jer nam je mentalitet i podneblje takvo.;)

Meni je ovo potpuo kontradiktorno, jer kako je moguce da ne jedemo meso ako smo medju prvima (mozda cak i prvi) po oboljenjima kardio-vaskularnog sistema u Evropi. Onda jedino tih "44" kila mesa ne znamo da spremimo na zdrav nacin, sto u meni poteze zanimljivu temu o tome koliko je srpsko KUVANJE zapravo zdravo!

ocigledno da za oboljenje kardiovaskularnog sistema organa nije jedino bitno jedenje mesa vec unos masnoca u organizam.

Meso nije jedini faktor koji povećava opasnost od kardio-vaskularnih oboljenja i srčanog udara, ima tu još dosta faktora kao što su stres, fizička (ne)aktivnost itd. A i nije svako meso isto odnosno ne sadrži svako meso podjednak stepen masti i nisu sve masti i masne kiseline podjednako štetne po zdravlje. Ali suština ove teme je to da Srbi jedu najmanje mesa u Evropi ne zato da bi smanjili opasnost od srčanog udara nego zato što nemaju para da kupuju skupo meso koje je u zemlji Srbiji postalo luksuz.

sta se zalis?

Zahvaljujući baš Tadiću? Ili da zahvalimo svima, od Tita do Tadića?

Ko je to ostao da čuva stoku i da se bavi stočarstvom?

Zahvaljujući baš Tadiću? Ili da zahvalimo svima, od Tita do Tadića?

Ko je to ostao da čuva stoku i da se bavi stočarstvom?

pa ostao bi neko da ima racuna nego nema

evo jedan moj ujak, dalji rod je uzeo neke kredite da pokrene stocarsku proizvodnju , sa kravama, al je propao. I jos neki pored njega - zalozio zemlju. Zato se i vecina mesa uvozi danas.

Back