Još jedan stub kulture se ugasio

Soradze

Elita
Moderator
Poruka
21.624

Screenshot_18.png

Bez velike medijske pompe, kraj marta doneo je vest koja nas je duboko pogodila:

Muzička omladina Beograda više nije organizator Međunarodnog takmičenja mladih muzičara.

Odluka grada Beograda zatvorila je jedno poglavlje koje je trajalo više od pet decenija.

Iz Brisela se oglasila Međunarodna muzička omladina (JMI) i izrazila žaljenje. Podsetili su da
je od 1971. do januara 2026. godine Beograd bio domaćin takmičenja koje je nosilo ime
"Muzička omladina“ kao znak kvaliteta, priznato u svetu i podržano rezolucijama međunarodnih
skupština.

To je bilo jedino takmičenje u regionu koje je pripadalo
Svetskoj federaciji međunarodnih muzičkih takmičenja (WFIMC).

Njegov prestanak znači da smo izgubili vezu sa svetskom kulturnom scenom, da je ugašena
platforma koja je mladim umetnicima davala šansu da se predstave i da se Beograd vidi kao
deo međunarodne muzičke porodice...




JMI-citat-1024x525.png
 
Polako sve ce da se ukine i bemus i belef i bitef i fest i bp i bds itd itd
Sta ce nama beogradjanima kultura kad mozemo da imamo kladionice i marvu koja zivi po parkovima. I BW Bicemo beobrdjani j bice nam top
Eno ti kultura kod Zvezdara Teatra

Sto puta izlome stubićekoje postavi Beograd Put samo da bi parkirali džipive kod spomenika streljanim djacima da odu u Zvezdara Teatar ali na ćevape u restoran.

Tu kulturu čak ni ova vlast ne može da uništi.
Kultura pristigla od 90-ih iz raznih krajeva.
 
Eno ti kultura kod Zvezdara Teatra

Sto puta izlome stubićekoje postavi Beograd Put samo da bi parkirali džipive kod spomenika streljanim djacima da odu u Zvezdara Teatar ali na ćevape u restoran.

Tu kulturu čak ni ova vlast ne može da uništi.
Kultura pristigla od 90-ih iz raznih krajeva.
Za jos dve generacije ce se pripitomiti 🫠
 
Ovoj današnjoj vlasti nije potreban kulturan narod, posebno ne kulturna i obrazovna omladina
Kultura je zadnja rupa na svirali pa zato ne treba ništa da nas cudi
Otaje da se nadamo da ce brzo da odlepršaju sa vlasti pa da vratimo sve ono što su pogasili, ukinuli ili zatvorili.
 
Pa realno šta će narodu kultura kad ima pink i zadrugu. :roll:

Inače uspeli smo čak da ostanemo i bez Exita i Nišvila (što je bilo malo verovatno čak i u ratnim uslovima), znači nema većih grobara srpske kulture od naprednjaka.
Ispred pozorišta se opet prave redovi, kupuju se karte u jednom danu za ceo naredni mesec...
Glumci kupili čokoladne bananice i poslužili ljubitelje umetnosti koji čekaju ispred pozorišta za karte...
Pozorište je preživelo... Življe je nego ikada pre! :heart2:
 

Back
Top