- Poruka
- 21.624
Muzička omladina Beograda više nije organizator Međunarodnog takmičenja mladih muzičara.
Odluka grada Beograda zatvorila je jedno poglavlje koje je trajalo više od pet decenija.
Iz Brisela se oglasila Međunarodna muzička omladina (JMI) i izrazila žaljenje. Podsetili su da
je od 1971. do januara 2026. godine Beograd bio domaćin takmičenja koje je nosilo ime
"Muzička omladina“ kao znak kvaliteta, priznato u svetu i podržano rezolucijama međunarodnih
skupština.
To je bilo jedino takmičenje u regionu koje je pripadalo
Svetskoj federaciji međunarodnih muzičkih takmičenja (WFIMC).
Njegov prestanak znači da smo izgubili vezu sa svetskom kulturnom scenom, da je ugašena
platforma koja je mladim umetnicima davala šansu da se predstave i da se Beograd vidi kao
deo međunarodne muzičke porodice...
