jos jedan moj san,jako cudan

Poruka
3.733
evo,tek sam ustao,pa sam jos pod jakim utiscima.neznam gde mi je glava,kao da sam celu noc pijancio,a nisam.
elem,jos jedan moj cudan san,koji je takodje,trajao CELE NOCI,znaci ja neznam zasto mi se ovo dogadja,moram da se izjadam. :confused:
PART 1:
juce sam celu noc sanjao kako mi neke zmije gmizu po kuci i po sobama,svakog trenutka izleti neka odnekud i krecu se jako brzo.ali na kraju se ispostavilo da to nisu zmije,vec neki prerasli puzevi golaci.ali su svejedno bili jako grozni i ne dopustate da vam po kuci svuda gmizu,zar ne? nije da sam se ja njih plasio,nego zapravo se mnogo gadim tih gmizavih ljigavih stvorenja.ali to je nebitno,taj san je bio juce,ali ovaj od jutros me je skroz izdeprimirao,evo ga:
PART 2:
ima jedna curica,koju znam odavno,ali ona jako retko dolazi ovde kod nas,jer tu ima babu i dedu.ja sam prema njoj oduvek gajio simpatije,mada nikad nista,ono...:heart:
sad,ovog momenta,jako sam opsednut njome,jer sam te tek probudio.imam osecaj,kao da sam jako zaljubljen u nju,iako zapravo nisam.i jako bih hteo da je vidim,ODMA SAD,znate taj osecaj sigurno? ili barem samo mislim da nisam zacopan? osecanje nije nikad bilo tako jako,kao sad.
RADNJA SNA: "Saobracajna nesreca". (SAN JE TRAJAO 2 SATA),neznam da'l sam normalan vise. :dash:
ona je dosla tu,videli se mi,a ja valjda,kupio neki auto...i sad,tu,u susednom mestu,mi kao da se provozamo. sedne ona. ja nagarim do daske,ko bez mozga,sto uopste nije ni slicno mojoj licnosti u realnom zivotu. ovo ce mozda sad biti malo smesno,ali nisam znao gde je zapravo kocnica. auto leti,blizi se neka prepreka ili kraj puta,ne secam se sta je bilo tacno. ja na brzinu ispritiskam sve zive pedale pod nogama,racunajuci i pedalu gasa,auto jos vise ubrza,mi udarimo negde...
auto se slupa,i tu je kraj prvog dela sna. i onda,kao da je zaista proslo neko vreme,tako sam se osecao. :eek: ja se budim negde,ma valjda kod kuce,ja se budim skroz normalan. i kazu mi da sam imao saobracajku. a ja se kao secam svega,do onog trenutka,kad sam izgubio kontrolu nad vozilom.
saznam da je ona :heart: izletela kroz sofersajebnu i da je kod kuce,na kucnom lecenju. dodjem na mesto udesa,pogledam,vidim da je staklo sa suvozaceve strane razbijeno,onako,bas kao da je izletela kroz njega.a ja sam ostao u kolima,nekim cudom,nista mi nije bilo.
RAZRADA: i posto mi je ovo jedan od najduzih snova ikad,posle te scene,sve se vrti oko toga,kako ona lezi kod kuce u krevetu i svi ljudi dolaze i daruju joj poklone za brz oporavak. ono sto me buni,to je,sto je ta kuca gde ona lezi,zapravo kuca mog druga,ovdasnjeg,zivimo tu,u istom mestu. i to gore na spratu,gde inace trenutno,niko ne zivi. neznam da li to gde ona lezi da se opravlja ima ikakve veze,ali mozda sam jako ljubomoran na nekog. ali mozda je ta kuca mog druga,u snu, jednostavno predstavljena kao njena kuca.
i sad,mene svi teraju,kazu idi bre u posetu kod nje,svi su tamo,skupili se ljudi i porodica,odnesi joj nesto. a ja...ni da cujem.nemam hrabrosti,imam jak osecaj krivice. ja SEDIM ispred te kuce,CEO DAN,ali nemam hrabrosti da udjem unutra. a vidim odozdo tu sobu (veliki prozori) i neke ljude,koji su unutra. a imao sam zelju da udjem tamo,da je znazno zagrlim,da zaplacem i da joj kazem "oprosti...". :sad2:
ahh,ali ne. i na kraju,ona ode svojoj kuci (stan),i ja tek onda odem tamo i to posle prepirke sa mojima. odnesem neke pokloncice. medjutim,neki ljudi unutra me ne gotive ili mozda cak mrze,ne podnose. znaju da sam kriv. tek nekoliko njih,koji me znaju od ranije,oni su okej. kazu sedi,jedi,smiri se,kao kod kuce.
i ja krenem da jedem nesto tamo.malo glupo,a? ona sedi na krevetu i gleda me.
sa njom - nisam progovorio. ni reci. :confused: :heart:
komentarisite,sta je bila glavna pouka,jer sigurno ima nesto,poz.
 
Poslednja izmena:
Ovo sa ljigama,puzevima golacima je tvoja podsvest,znaci da si emocionalno puko.Neke probleme imas,pokusavas da odrzis neku sliku o sebi,svojoj familiji,ali si svestan da to nije tako i da svi znaju da to nije tako ali se svi prave da je sve ok.
A ovo sa curom,jbga podsvesno ti se svidja,i morala je nekako da ti ispliva makar u snovima.Ovo u kuci druga je slucajnost,mozda si ko klinac ulazio u tu praznu sobu,a posle te nije tamo vodio,tebi bilo cudno sto je ta soba prazna,to ti se urezalo i evo sada posle toliko godina ti se ispunilo da je ta soba opet iskoriscena...
Prvi deo sna je ozbiljniji...

Ja sam se jednom davio,zapalo mi neko cudo u dusnik,i izvuko sam se,bilo je bas grozno.I dan danas posle koliko godina, kad mi je nos zapusen ili slicno pa disem na usta ili legnem da gledam u plafon,usta otvorena,grlo se osusi i sanjam kako jedem npr. bananu pa ceo komad banane mi upada u dusnik,pa npr. opravljam neki elektricni uredjaj,feder puca i odbacuje neki komad,a meni otvorena usta u dusnik, ili ovo poslednje kupio one cokoladne kuglice,ko cokoladni smoki,samo sto ovo bas ima oblik loptice i to mi zapada.I onda usred noci skocim ko sumanut,ne mogu da progutam jer mi usta suva,mislim cak i da ne mogu da disem,i onda otrcim da popijem vode i sredim se....
 
coveku NIKO NIKAD ne moze protumaciti san kao on sam sebi.
shematsko posmatranje sna kao i svega drugog u zivotu zna biti los odabir, cak i simbolike po frojdu ili jungu, treba uzeti s`distancom u odnosu na sebe.
u najvece dubine sopstvene intime covek mora iskljucivo sam, pa , kako mu bude:))))
 
a jel moze ovo sa puzevima da znaci nesto kao: na prvi pogled sam mislio da su zmije,jer su jako dugacke i gmizu,a onda se ispostavilo da su zapravo puzevi. jel moze to rastumaciti,kao ja se necega bojim,plasim,mnogo se brinem za nesto,a to ustvari uopste nije tako ozbiljno,kao sto izgleda na prvi pogled,nego sam ja to samo preozbiljno shvatio?
ali drugi san me vise interesuje.
 
Poslednja izmena:
takva betonaza ume coveka da otupi da ista prepozna ostavljajuci ga zagledanog u registar znacenja pojmova iz snova
Nekome san mnogo znaci,pa trazi njegovo znacenje,nekome se ispostavi da je bas tako predvidio buduce radnje i dogadjaje,a nekome ne,na primer,ispadanje zuba-smrt-,ako sanjas nekoga ili sebe da je stradao ili si stradao,kao i povredjen-produzavas mu zivot-itd.To se obicno cuje od starih zena,pa valjda i iz sanovnika,pa kako god ga tumacis.U prvom zmije,dusmani,ljutnja,u puzeve,nisu opasni,lako se odbraniti,u drugom,znam obicno pitaju,"vidis li krv ili ne" itd,pa onda znacenje toga,od nekoga cujes ili procitas,mada svaki put te utjese,ako si ruzno sanjao,-Bog je istina,a san lazan-itd,itd
 
ceo danasnji dan mi je bio smoran,jadan nikakav...i pomalo besno-tuznjikav. nadam se da ove gluposti sa raznim curama,puzevima golacima i kojekakvim glupostima,nece vise da se ponavljaju dok spavam,ili barem ne cesto...i nije mi jasno sto sam nju sanjao,kad o njoj ne razmisljam,mozda je se setim pet puta u mesec dana,ali samo se setim,pa zaboraivm odma,ne razmisljam na tu temu...
poceo sam da sanjam sve to,pocevsi od 3 sati,pa sve ujutru do 8 valjda,dok sam se probudio,neznam ni sam...i to bre nekako,budim se na nekoliko sekundi,pa odmah zaspem i opet to isto u glavi se nastavlja...pa se onda opet probudim,isto tako na kratko,pa se opet nastavi ovo gde je stalo...cudo jedno,da poludis.nisam mogao to da izbacim iz glave,razmisljao sam da ustanem iz kreveta,da se malo saberem.
 
ceo danasnji dan mi je bio smoran,jadan nikakav...i pomalo besno-tuznjikav. nadam se da ove gluposti sa raznim curama,puzevima golacima i kojekakvim glupostima,nece vise da se ponavljaju dok spavam,ili barem ne cesto...i nije mi jasno sto sam nju sanjao,kad o njoj ne razmisljam,mozda je se setim pet puta u mesec dana,ali samo se setim,pa zaboraivm odma,ne razmisljam na tu temu...
poceo sam da sanjam sve to,pocevsi od 3 sati,pa sve ujutru do 8 valjda,dok sam se probudio,neznam ni sam...i to bre nekako,budim se na nekoliko sekundi,pa odmah zaspem i opet to isto u glavi se nastavlja...pa se onda opet probudim,isto tako na kratko,pa se opet nastavi ovo gde je stalo...cudo jedno,da poludis.nisam mogao to da izbacim iz glave,razmisljao sam da ustanem iz kreveta,da se malo saberem.
Ma kontaktiraj tu devojku i popricajte malo,to ti je moj savet
 

Back
Top