KOLEGA IVAN
Poznat
- Poruka
- 8.216
http://ec.europa.eu/enlargement/press_corner/whatsnew/index_en.htm
Na ovom linku se vidi da EU tretira Kosovo kao nezavisnu državu potencijalnog kandidata za EU bez obzira na to što piše da je Kosovo pod protektoratom UN.
Dalje:
BRISEL - Evropska komisija objavila je najnoviju procenu ekonomskog oporavka na zapadnom Balkanu u kojoj se kao jedan od najvećih problema navodi nezaposlenost, a rekorder u region je Bosna i Hercegovina sa 42,7 odsto nezaposlenih radno sposobnih građana.
Stopa nezaposlenosti u Srbiji dostigla je 20 odsto, Hrvatskoj 11,8 odsto i u ojetnom je padu u odnosu na raniji period, dok je Makedonija u prošloj godini imala 32,1 odsto nezaposlenih, Albanija 13,7, Crna Gora 12,1 odsto.
Rekorder po stopi inflacije u 2010. godini bila je Srbija, gde je rast cena dostigao 10,3 odsto, dok je u Crnoj Gori iznosila svega 0,5 odsto, Hrvatskoj jedan odsto, Makedoniji 1,6, BiH 2,1, Albaniji 3,6 i na Kosovu 3,5 odsto.
EK ističe se da do ponovnog porasta inflacije na zapadnom Balkanu došlo zbog poskupljenja hrane i sirovina, posebno nafte na svetskom tržištu.
Ekonomski oporavak na zapadnom Balkanu u prošloj godini bio je neujednačen, jer je u Srbiji rast BDP-a dostigao skromnih 1,8 odsto, a u Hrvatskoj je došlo do pada BDP-a od 1,2 odsto.
Crna Gora je zabelježila rast BDP-a za 1,1 odsto, BiH 0,9, Makedoniji 0,7, a Kosovo za 4,6 odsto, dok je Albanija prevazišla krizu bez recesije i dostigla rast BDP-a od dodatnih 5,7 odsto u poslednjem tromesečju 2010, a u celoj godini od 4,1 odsto".
EK navodi da je do rasta ekonomije i BDP-a u regionu došlo prvenstveno zahvaljujući rastu izvoza, što je dovelo i do smanjenja spoljnotrgovinskog deficita.
http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/247101/EK-Nezaposlenost-u-Srbiji-dostigla-20-odsto
Ovde se jasno vidi da EK kao izvršni organ EU u svojim istraživanjima tretira Kosovo kao nezavisnu državu a ne kao deo Srbije. Sve je jasno!
Na ovom linku se vidi da EU tretira Kosovo kao nezavisnu državu potencijalnog kandidata za EU bez obzira na to što piše da je Kosovo pod protektoratom UN.
Dalje:
BRISEL - Evropska komisija objavila je najnoviju procenu ekonomskog oporavka na zapadnom Balkanu u kojoj se kao jedan od najvećih problema navodi nezaposlenost, a rekorder u region je Bosna i Hercegovina sa 42,7 odsto nezaposlenih radno sposobnih građana.
Stopa nezaposlenosti u Srbiji dostigla je 20 odsto, Hrvatskoj 11,8 odsto i u ojetnom je padu u odnosu na raniji period, dok je Makedonija u prošloj godini imala 32,1 odsto nezaposlenih, Albanija 13,7, Crna Gora 12,1 odsto.
Rekorder po stopi inflacije u 2010. godini bila je Srbija, gde je rast cena dostigao 10,3 odsto, dok je u Crnoj Gori iznosila svega 0,5 odsto, Hrvatskoj jedan odsto, Makedoniji 1,6, BiH 2,1, Albaniji 3,6 i na Kosovu 3,5 odsto.
EK ističe se da do ponovnog porasta inflacije na zapadnom Balkanu došlo zbog poskupljenja hrane i sirovina, posebno nafte na svetskom tržištu.
Ekonomski oporavak na zapadnom Balkanu u prošloj godini bio je neujednačen, jer je u Srbiji rast BDP-a dostigao skromnih 1,8 odsto, a u Hrvatskoj je došlo do pada BDP-a od 1,2 odsto.
Crna Gora je zabelježila rast BDP-a za 1,1 odsto, BiH 0,9, Makedoniji 0,7, a Kosovo za 4,6 odsto, dok je Albanija prevazišla krizu bez recesije i dostigla rast BDP-a od dodatnih 5,7 odsto u poslednjem tromesečju 2010, a u celoj godini od 4,1 odsto".
EK navodi da je do rasta ekonomije i BDP-a u regionu došlo prvenstveno zahvaljujući rastu izvoza, što je dovelo i do smanjenja spoljnotrgovinskog deficita.
http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/247101/EK-Nezaposlenost-u-Srbiji-dostigla-20-odsto
Ovde se jasno vidi da EK kao izvršni organ EU u svojim istraživanjima tretira Kosovo kao nezavisnu državu a ne kao deo Srbije. Sve je jasno!




