Još 2 dokaza da EU tretira Kosovo kao nezavisnu državu

KOLEGA IVAN

Poznat
Poruka
8.216
http://ec.europa.eu/enlargement/press_corner/whatsnew/index_en.htm

Na ovom linku se vidi da EU tretira Kosovo kao nezavisnu državu potencijalnog kandidata za EU bez obzira na to što piše da je Kosovo pod protektoratom UN.

Dalje:

BRISEL - Evropska komisija objavila je najnoviju procenu ekonomskog oporavka na zapadnom Balkanu u kojoj se kao jedan od najvećih problema navodi nezaposlenost, a rekorder u region je Bosna i Hercegovina sa 42,7 odsto nezaposlenih radno sposobnih građana.

Stopa nezaposlenosti u Srbiji dostigla je 20 odsto, Hrvatskoj 11,8 odsto i u ojetnom je padu u odnosu na raniji period, dok je Makedonija u prošloj godini imala 32,1 odsto nezaposlenih, Albanija 13,7, Crna Gora 12,1 odsto.





Rekorder po stopi inflacije u 2010. godini bila je Srbija, gde je rast cena dostigao 10,3 odsto, dok je u Crnoj Gori iznosila svega 0,5 odsto, Hrvatskoj jedan odsto, Makedoniji 1,6, BiH 2,1, Albaniji 3,6 i na Kosovu 3,5 odsto.


EK ističe se da do ponovnog porasta inflacije na zapadnom Balkanu došlo zbog poskupljenja hrane i sirovina, posebno nafte na svetskom tržištu.


Ekonomski oporavak na zapadnom Balkanu u prošloj godini bio je neujednačen, jer je u Srbiji rast BDP-a dostigao skromnih 1,8 odsto, a u Hrvatskoj je došlo do pada BDP-a od 1,2 odsto.


Crna Gora je zabelježila rast BDP-a za 1,1 odsto, BiH 0,9, Makedoniji 0,7, a Kosovo za 4,6 odsto, dok je Albanija prevazišla krizu bez recesije i dostigla rast BDP-a od dodatnih 5,7 odsto u poslednjem tromesečju 2010, a u celoj godini od 4,1 odsto".


EK navodi da je do rasta ekonomije i BDP-a u regionu došlo prvenstveno zahvaljujući rastu izvoza, što je dovelo i do smanjenja spoljnotrgovinskog deficita.

http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/247101/EK-Nezaposlenost-u-Srbiji-dostigla-20-odsto

Ovde se jasno vidi da EK kao izvršni organ EU u svojim istraživanjima tretira Kosovo kao nezavisnu državu a ne kao deo Srbije. Sve je jasno!
 
http://ec.europa.eu/enlargement/press_corner/whatsnew/index_en.htm

Na ovom linku se vidi da EU tretira Kosovo kao nezavisnu državu potencijalnog kandidata za EU bez obzira na to što piše da je Kosovo pod protektoratom UN.

Dalje:

BRISEL - Evropska komisija objavila je najnoviju procenu ekonomskog oporavka na zapadnom Balkanu u kojoj se kao jedan od najvećih problema navodi nezaposlenost, a rekorder u region je Bosna i Hercegovina sa 42,7 odsto nezaposlenih radno sposobnih građana.

Stopa nezaposlenosti u Srbiji dostigla je 20 odsto, Hrvatskoj 11,8 odsto i u ojetnom je padu u odnosu na raniji period, dok je Makedonija u prošloj godini imala 32,1 odsto nezaposlenih, Albanija 13,7, Crna Gora 12,1 odsto.





Rekorder po stopi inflacije u 2010. godini bila je Srbija, gde je rast cena dostigao 10,3 odsto, dok je u Crnoj Gori iznosila svega 0,5 odsto, Hrvatskoj jedan odsto, Makedoniji 1,6, BiH 2,1, Albaniji 3,6 i na Kosovu 3,5 odsto.


EK ističe se da do ponovnog porasta inflacije na zapadnom Balkanu došlo zbog poskupljenja hrane i sirovina, posebno nafte na svetskom tržištu.


Ekonomski oporavak na zapadnom Balkanu u prošloj godini bio je neujednačen, jer je u Srbiji rast BDP-a dostigao skromnih 1,8 odsto, a u Hrvatskoj je došlo do pada BDP-a od 1,2 odsto.


Crna Gora je zabelježila rast BDP-a za 1,1 odsto, BiH 0,9, Makedoniji 0,7, a Kosovo za 4,6 odsto, dok je Albanija prevazišla krizu bez recesije i dostigla rast BDP-a od dodatnih 5,7 odsto u poslednjem tromesečju 2010, a u celoj godini od 4,1 odsto".


EK navodi da je do rasta ekonomije i BDP-a u regionu došlo prvenstveno zahvaljujući rastu izvoza, što je dovelo i do smanjenja spoljnotrgovinskog deficita.

http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/247101/EK-Nezaposlenost-u-Srbiji-dostigla-20-odsto

Ovde se jasno vidi da EK kao izvršni organ EU u svojim istraživanjima tretira Kosovo kao nezavisnu državu a ne kao deo Srbije. Sve je jasno!

'Nacisti iz EU-a dali šiptarima novu mafijašku državu': Skandal SDP-ove vijećnice prešao okvire Facebooka. http://www.nacional.hr/clanak/10045...dal-sdp-ove-vijecnice-presao-okvire-facebooka Ti si poput ove SDP-ovke koja ima paranoju :rtfm:
 
http://ec.europa.eu/enlargement/press_corner/whatsnew/index_en.htm

Na ovom linku se vidi da EU tretira Kosovo kao nezavisnu državu potencijalnog kandidata za EU bez obzira na to što piše da je Kosovo pod protektoratom UN.

Dalje:

BRISEL - Evropska komisija objavila je najnoviju procenu ekonomskog oporavka na zapadnom Balkanu u kojoj se kao jedan od najvećih problema navodi nezaposlenost, a rekorder u region je Bosna i Hercegovina sa 42,7 odsto nezaposlenih radno sposobnih građana.

Stopa nezaposlenosti u Srbiji dostigla je 20 odsto, Hrvatskoj 11,8 odsto i u ojetnom je padu u odnosu na raniji period, dok je Makedonija u prošloj godini imala 32,1 odsto nezaposlenih, Albanija 13,7, Crna Gora 12,1 odsto.





Rekorder po stopi inflacije u 2010. godini bila je Srbija, gde je rast cena dostigao 10,3 odsto, dok je u Crnoj Gori iznosila svega 0,5 odsto, Hrvatskoj jedan odsto, Makedoniji 1,6, BiH 2,1, Albaniji 3,6 i na Kosovu 3,5 odsto.


EK ističe se da do ponovnog porasta inflacije na zapadnom Balkanu došlo zbog poskupljenja hrane i sirovina, posebno nafte na svetskom tržištu.


Ekonomski oporavak na zapadnom Balkanu u prošloj godini bio je neujednačen, jer je u Srbiji rast BDP-a dostigao skromnih 1,8 odsto, a u Hrvatskoj je došlo do pada BDP-a od 1,2 odsto.


Crna Gora je zabelježila rast BDP-a za 1,1 odsto, BiH 0,9, Makedoniji 0,7, a Kosovo za 4,6 odsto, dok je Albanija prevazišla krizu bez recesije i dostigla rast BDP-a od dodatnih 5,7 odsto u poslednjem tromesečju 2010, a u celoj godini od 4,1 odsto".


EK navodi da je do rasta ekonomije i BDP-a u regionu došlo prvenstveno zahvaljujući rastu izvoza, što je dovelo i do smanjenja spoljnotrgovinskog deficita.

http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/247101/EK-Nezaposlenost-u-Srbiji-dostigla-20-odsto

Ovde se jasno vidi da EK kao izvršni organ EU u svojim istraživanjima tretira Kosovo kao nezavisnu državu a ne kao deo Srbije. Sve je jasno!

NEZAPOSLENOST U HRVATSKOJ JE 16,1% to su poslednji podatci iz 2009-e i ne-znam otkud ti ti podatci a evo ti podataka Hrvatskog ureda za zaposljavanje(citaj stavku UNENPLOYMENT u desnom zaglavlju:

http://en.wikipedia.org/wiki/Economy_of_Croatia

a evo podataka iz 2010/2011-e:

http://www.moj-posao.net/jseeker_wiki.php?wikiName=StatistikaStopaNezaposlenosti

dakle i kod njih je KATASTROFA(19,8%) kao i kod nas..... samo sto imaju dosta razvijeniju industriju i blizi su EU.....
 
Poslednja izmena:
Није проблем да цели свет тако третира део окупиране територије Србије.
Проблем је што се дозвољава медијима у Србији да користе термине који дефинишу окупирани део територије Србије као независну државу.
 
Lepo je napisao Arcibald Rajs u "Cujte Srbi" (pisem smisao jer ne mogu da citiram): Sve sto je vredelo (ili bar velika vecina) poginulo vam je u ratovima.Zato su vam sada ostali "skolovani" mamini i tatini sinovi koji su za vreme ratova isli u Bec,London... kako bi se skolovali,jer ,kako su rekli,Srbiji ce posle rata biti potrebna "intelegencija" kako bi je svojom vladavinom izvukla iz krize.Tako su svi hrabri i odvazni poginuli,(ili ako nisu brzo su penzionisani i gurnuti u zapecak gde u pukom siromastvu cekaju kraj zivota) a kukavice dobile vlast i moc da odlucuju o sudbini Srbije.
Puno je vremena proslo a mi jos uvek "skolovane" mamine i tatine sinove drzimo na vlasti.Zato nam sve tako i ide.
 
A sta treba, da uhapsimo medije?:dontunderstand:

Glava dvadeset osma
KRIVIČNA DELA PROTIV USTAVNOG UREĐENJA I
BEZBEDNOSTI REPUBLIKE SRBIJE I SCG
Ugrožavanje nezavisnosti
Član 305
Ko na protivustavan način pokuša da dovede Srbiju ili SCG u položaj potčinjenosti ili
zavisnosti prema nekoj drugoj državi,
kazniće se zatvorom od tri do petnaest godina.
Priznavanje kapitulacije ili okupacije
Član 306
Građanin Srbije koji potpiše ili prizna kapitulaciju ili prihvati ili prizna okupaciju Srbije,
SCG ili pojedinog njenog dela,
kazniće se zatvorom najmanje deset godina.
Ugrožavanje teritorijalne celine
Član 307
(1) Ko silom ili na drugi protivustavan način pokuša da otcepi neki deo teritorije Srbije ili
SCG ili da deo te teritorije pripoji drugoj državi,
kazniće se zatvorom od tri do petnaest godina.
(2) Ko silom ili na drugi protivustavan način pokuša da izmeni granice između država
članica SCG,
kazniće se zatvorom od dve do dvanaest godina.
...

Мислим, ако ћемо селективно да поштујемо законе, мени се не допада члан 117. али то не значи да не морам да га поштујем....
 
Glava dvadeset osma
KRIVIČNA DELA PROTIV USTAVNOG UREĐENJA I
BEZBEDNOSTI REPUBLIKE SRBIJE I SCG
Ugrožavanje nezavisnosti
Član 305
Ko na protivustavan način pokuša da dovede Srbiju ili SCG u položaj potčinjenosti ili
zavisnosti prema nekoj drugoj državi,
kazniće se zatvorom od tri do petnaest godina.
Priznavanje kapitulacije ili okupacije
Član 306
Građanin Srbije koji potpiše ili prizna kapitulaciju ili prihvati ili prizna okupaciju Srbije,
SCG ili pojedinog njenog dela,
kazniće se zatvorom najmanje deset godina.
Ugrožavanje teritorijalne celine
Član 307
(1) Ko silom ili na drugi protivustavan način pokuša da otcepi neki deo teritorije Srbije ili
SCG ili da deo te teritorije pripoji drugoj državi,
kazniće se zatvorom od tri do petnaest godina.
(2) Ko silom ili na drugi protivustavan način pokuša da izmeni granice između država
članica SCG,
kazniće se zatvorom od dve do dvanaest godina.
...

Мислим, ако ћемо селективно да поштујемо законе, мени се не допада члан 117. али то не значи да не морам да га поштујем....

Ma jes', to se bas tumaci da treba da se hapsi svako ko kaze da je Kosovo nezavisno:roll:
 
A sto su bolju sudbinu zasluzili glavati Tijanic ili Matic ... Sve to treba stanlom ...

Није то ствар овог или оног...сви редом користе термине који су противуставни.
За Србију не постоје : "држава Косово", "премијер Косова", "председник Косова" и сл.
Него, кажу да "тиха вода брег рони" тако да се то примењује и код нас. Наравно, у нормалној држави, овакве ствари не би смеле да се дешавају.
Ако не верујете, пробајте на националним вестима у УСА да изговорите "председник државе Тексас"....
 
Став Европске Уније по питању јужне српске покрајине је јасан али није јасан став актуелне Владе и појединих партија које се представљају као демократске а теже да нас уведу у Унију која негира постојање државе Србије.
 
Glava dvadeset osma
KRIVIČNA DELA PROTIV USTAVNOG UREĐENJA I
BEZBEDNOSTI REPUBLIKE SRBIJE I SCG
Ugrožavanje nezavisnosti
Član 305
Ko na protivustavan način pokuša da dovede Srbiju ili SCG u položaj potčinjenosti ili
zavisnosti prema nekoj drugoj državi,
kazniće se zatvorom od tri do petnaest godina.
Priznavanje kapitulacije ili okupacije
Član 306
Građanin Srbije koji potpiše ili prizna kapitulaciju ili prihvati ili prizna okupaciju Srbije,
SCG ili pojedinog njenog dela,
kazniće se zatvorom najmanje deset godina.
Ugrožavanje teritorijalne celine
Član 307
(1) Ko silom ili na drugi protivustavan način pokuša da otcepi neki deo teritorije Srbije ili
SCG ili da deo te teritorije pripoji drugoj državi,
kazniće se zatvorom od tri do petnaest godina.
(2) Ko silom ili na drugi protivustavan način pokuša da izmeni granice između država
članica SCG,
kazniće se zatvorom od dve do dvanaest godina.
...

Мислим, ако ћемо селективно да поштујемо законе, мени се не допада члан 117. али то не значи да не морам да га поштујем....

Tacno tako ...
 
Ma jes', to se bas tumaci da treba da se hapsi svako ko kaze da je Kosovo nezavisno:roll:

Управо тако, свако тумачи како хоће а не како пише...значи, нема закона, нема права, нема државе.
Једноставно.
Зато, немојте се чудити или љутити на некога ко такође одабере које законе ће да поштује а које не па вам учини нешто нажао. То је он само тако тумачио да сме....
 
Није то ствар овог или оног...сви редом користе термине који су противуставни.
За Србију не постоје : "држава Косово", "премијер Косова", "председник Косова" и сл.
Него, кажу да "тиха вода брег рони" тако да се то примењује и код нас. Наравно, у нормалној држави, овакве ствари не би смеле да се дешавају.
Ако не верујете, пробајте на националним вестима у УСА да изговорите "председник државе Тексас"....


A guverner drzave Teksas?:think:
 
Управо тако, свако тумачи како хоће а не како пише...значи, нема закона, нема права, нема државе.
Једноставно.
Зато, немојте се чудити или љутити на некога ко такође одабере које законе ће да поштује а које не па вам учини нешто нажао. То је он само тако тумачио да сме....


To ne moze da se tumaci tako. U stvari moze, ako imas totalitarnu drzavu koja zabranjuje slobodu govora.
 

Back
Top