Jokić: Voleo bih da me moja deca pamte kao oca, ne kao košarkaša

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
333.680
166014_tan2023-04-2601491299-0_s.jpg

Srpski košarkaš Nikola Jokić izjavio je danas da bi voleo da ga nakon završetka karijere njegova deca pamte kao oca, a ne kao košarkaša.
"Ne volim ovaj život. Mi smo samo košarkaši i dobri smo samo u onome što radimo. Ali, mediji su oko nas i plaćeni smo zbog svega toga, ali biti poznat - neko voli, neko ne voli. Ja kada završim karijeru, voleo bih da me niko ne zna. Voleo bih da me moja deca pamte kao oca, ne kao košarkaša. To je moj cilj", izjavio je Jokić gostujući u podkastu Majkla Portera Džuniora.

Dodaje da trema u košarci uvek postoji i da je osoba izabrala loš sport ako je ne oseća.
"Mislim da je to normalno i moraš da imaš to. Najvažnije da se pripremiš za taj momenat. Okej, misliš u glavi, ovaj igrač, publika, igraš u gostima. Pravio sam scenarije u glavi šta može da bude u toj hali, sa tim igračem, već sam to proživeo u glavi. Ponekad je drugačije, ali to te pripremi za sve što može da se dogodi. Od početka, pritisak i strah... Ma i sada imam strah i pritisak pred svaku utakmicu, da će me protivnički igrač pobediti", rekao je Jokić.

link

Veliki čovek, veliki sportista, specijalna osoba. Čovek koji je dokazao da se inteligencijom može pobediti atletska sprema. Čovek koji je s timom koji nikad u celoj svojoj istoriji igrao NBA finale - to osvojio iz prvog puta (učešća u finalu). Košarkaš koji sve u timu oko sebe čini boljim. Nesebičan, nije mu najbitniji lični učinak. Dobroćudni div.

Kao i uvek, ljude koji su drugačiji, koji se izdvajaju po nečemu neobičnom - uglavnom mediokriteti, mrze ili ne vole.

79.gif

Nesumnjivo jedan od najboljih kosarkasa svih vremena; ovako na izgled ga ne simpatisem, cudna neka energija, ali jos mi vise idu na K ovi koji mu zameraju njegov politicki izbor.

Da li SNS radi dobro; NE.
Da li je Djilasova bagra bolja; NE.
Da li svako ima pravo na svoje misljenje i izbor; DA.

Sta koji K vi komentarisete za koga on glasa i koga podrzava; da niste slepci i imate 1% onog sto je Jokic stvorio i vas bi boleo i moj i vas K ko kako glasa.

Ko god pokusa nasilno i revolucijom da rusi vlast, treba ga dobro ispendrecit i baciti u rudnik 10 godina.

Normalno je da sportisti uvazavaju predsednika svoje zemlje.

Poslednja izmena:
Normalno je da pošten i pametan čovek uvažava i poštuje čoveka koji zaslužuje poštovanje svojim delima, a budale, kriminalce i ološ nazove baš tim imenima.
To sto se tebi ne svidja koga je vecina izabrala je jedno; a Jokica i bilo kojeg sportistu zaboli K kome se sta ne svidja; njegovo je da pokaze postovanje predsedniku drzave kojeg je vecina naroda izabrala i koji predstavlja tu drzavu bas kao i ti sportisti.

Nije igrao za Srbiju

Bije on, kao i Nole, mnogo bitniju bitku za Srbiju !

Kao prvo diže nam ponos u nebesa, malo li je ? Gledam njegove mečeve, brojim trpl dablove, jak sam ko zemlja posle toga !

Neprijatelje srpske kljuje po živcima i to sve samo igrom, ne da im da se razmahnu zlom.

A i naša reprezentativna košarka je već mnogo puta bila pobednička, nije to nama nešto interesantno.

Back