Quantcast

Joel and Ethan Coen

Sotir zvani djubre

Elita
Moderator
Poruka
21.527
Nismo imali temu ni za bracu Koen, evo sad se i to promenilo.
Braca su nagradjena Oskarom za film No Country for Old Men, koji je stvarno odlican film..
Burn After Reading i A Serious Man sam zaboravio, ali ono sto mi je ostalo secam se da je ovaj prvi uglavnom preterivanje i kic..??

Ozbiljnog tipa se jedva i secam, The Big Lebowski nisam gledao ali hocu, kao i Fargo iz 1996. koji sam skinuo i videcu ga koliko veceras..
Serija koju su producirali je dobra, a od filma ocekujem i vise...

Sta vi mislite?
Sigurno nisam spomenuo sve njihove filmove jer su ljudi zaista uspesni i dosta su snimali..

Sledece godine izlazi Macbeth od starijeg Joela, pa gledace se...

Redmond

Poznat
Moderator
Poruka
9.299
Interesantno je da Braca Koen uglavnom ne insistiraju na atraktivnim glumcima i glumicama u svojim filmovima, cak i ako ubace nekog takvog poruzne ga nekakvom glupavom frizurom, brkovima, odecom...

Sotir zvani djubre

Elita
Moderator
Poruka
21.527
Interesantno je da Braca Koen uglavnom ne insistiraju na atraktivnim glumcima i glumicama u svojim filmovima, cak i ako ubace nekog takvog poruzne ga nekakvom glupavom frizurom, brkovima, odecom...
Hm... Pa u Spaliti posle citanja imas citav niz zvezda.. Npr. Malkovic, Bred, Kluni... U Nema zemlje za starce slicno, mada ne bas tolike face..
Ne znam za ovu Mc Dormanovu koliko je bila popularna pre Farga..?

Sotir zvani djubre

Elita
Moderator
Poruka
21.527
Moj komentar na film Fargo

Fargo (1996)

Dobar film, i to dosta dobar..
Samo ova glumica, sto je dobila Oskara, Frances McDormand hmm...
Nije bas da preglumljuje, al nesto mi mnogo afektira, pa ne moze film opusteno da se gleda..

Posto sam vec gledao seriju Fargo ovde me nista nije iznenadilo, sve se moglo predvideti do najsitnijih detalja...
Ali s obzirom da je serija novijeg datuma a film star skoro dve i po decenije, jeste bio nesto novo i u tom smislu je vredan...

Ocena 7.5/10
PS. Spazio sam ister eg, kad jedan od dvojice otmicara, onaj mali, smesni, zakopa pare u snegu, e pa taj kofer je nasao onaj Grk iz serije :D
Bice da je verovatno tu jos slicnih skrivalica, ali eto ja sam ovu primetio... :)

gost 243178

Veoma poznat
Poruka
12.092
Ja sam veliki ljubitelj, najdraži su mi stariji filmovi zaključno sa Fargom.

Blood Simple (1984) je odličan krimić, glavnu ulogu su poverili Frensis Mekdormand,
supruzi Džoela Koena.

Raising Arizona (1987), možda omiljena komedija svih vremena, evo smejem se dok ovo pišem :heart: Savršena uloga za blentavog Nikolasa Kejdža.

Millers Crosing (1990) je odličan, a ne znam zašto zapostavljen film :ok:

Hudsucker Proxy (1994) je neka njihova pošalica, ima atmosferu starih filmova sa Džimijem Stjuartom, ali njihov, duhovit i podrugljiv sadržaj. Odlični Tim Robins, Pol Njuman i Dženifer Džejson Li.

Poslednja izmena:

Sotir zvani djubre

Elita
Moderator
Poruka
21.527
Moji komentari za film The Big Lebowski

The Big Lebowski

Prica o tome kako u ratu stradaju najneviniji, koji ni nemaju pojma o cemu se radi...
Ali i o nervoznim i neprijatnim taksistima, pandurima, itd..

Ono sto mi se ne svidja je to da ako ostavimo na stranu taj kraj filma, i mala citanja izmedju redova, upakovan je kao parodija i non stop na granici kica i proseka...
Mislim ako je Dude wheres my car - promasaj, po cemu je ovo nesto kultniji film i za 5 klasa iznad...
Za razliku od tog s Kucerom i Skotom ovaj kao ima poentu, ali da se ne lazemo, u vecem delu filma ta parodija je sama sebi svrha...

Scena kad Volter porazbija Svabe je urnebesna i stvarno me nasmejala...

Ocena 6.5/10

Pogledajte prilog 769722
A jos su namerno stavili bas Nemce da docaraju metaforu rata, ko ne kapira da mu se nacrta

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.