JHVH - Jehova ( Jahve) - vlastito IME BOGA zapostavljeno?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
PAPIRUS NASH
2. ili 1. vek pre n. e.

Ulomak starog hebrejskog teksta u kojem se dvaput pojavljuje Božje ime

http://en.wikipedia.org/wiki/Nash_Papyrus

800px-2nd_century_Hebrew_decalogue.jpg
 
Boje ime je jedno jedino
JHVH - Jehova ( neki ga citaju kao Jahve )

i niko ga ne prekraja

Pogledajte prilog 663910
Замислимо на тренутак да овај твој ницк представља твоје право име и да га ја изговарам
Ултра-ханума :lol: , да ли би ти рекла да ти прекрајам име или не?
 
Boga mozemo oslovljavati sa vise imena. Isus Hrist, Jahve, Jehova, Adobai.. Ovo je vise tehnicko pitanje. Ja se molim Isusu Hristu.
Ne mozemo, jer je Bozje ime jedino JHVH Jehva. jednog jedinog istinitog Boga Tvortca svega sto postoji

Isus Hrist je ime Bozjeg Sina i naseg posrednika a molimo se iskljucivo Jehovi Bogu

a ostalo su titule koje znace Bog ili Gospod i nisu imena.

naravno vi mozete sta zelite i kako zelite da verujete
 
Ne mozemo, jer je Bozje ime jedino JHVH Jehva. jednog jedinog istinitog Boga Tvortca svega sto postoji

Isus Hrist je ime Bozjeg Sina i naseg posrednika a molimo se iskljucivo Jehovi Bogu

a ostalo su titule koje znace Bog ili Gospod i nisu imena.

naravno vi mozete sta zelite i kako zelite da verujete
Nismo se slozili tu zadnji put. Isus Hrist je Bog, Bog je trodimenzijonalno bice. Otac, Sin, Sveti duh, jednako Bog.
 
Nismo se slozili tu zadnji put. Isus Hrist je Bog, Bog je trodimenzijonalno bice. Otac, Sin, Sveti duh, jednako Bog.
Nismo.
Ja iznosim i zastupam Biblijsku istinu i prema Bibliji Bog je jedan jedini JHVH
a Isu Hrist je Bozji Sin
a sveti duh je sastavni deo Boga njegov duh.

A trojstvo je paganska dogma uspostavljena Nikejskim saborom 325 god
kada je Car Konstantim proglasio Isusa za Boga
i time je hriscanstvo odstupilo od izvornog
tako da to je lazno ucenje
nego ne bi o tome na ovoj temi
tema se bavi isklkucivo imenom Boga JHVH
 
Nismo.
Ja iznosim i zastupam Biblijsku istinu i prema Bibliji Bog je jedan jedini JHVH
a Isu Hrist je Bozji Sin
a sveti duh je sastavni deo Boga njegov duh.

A trojstvo je paganska dogma uspostavljena Nikejskim saborom 325 god
kada je Car Konstantim proglasio Isusa za Boga
i time je hriscanstvo odstupilo od izvornog
tako da to je lazno ucenje
nego ne bi o tome na ovoj temi
tema se bavi isklkucivo imenom Boga JHVH
Na pocetku Biblije u prevodu stoji doslovno U pocetku stvori Bogovi, znaci ne Bog nego Bogovi. To se odnosi na Tri lica Bozija, koja sam naveo. Moras nauciti koncept trojstva. Nije Bog kao ti i ja pa da ima jedno lice samo.
 
Na pocetku Biblije u prevodu stoji doslovno U pocetku stvori Bogovi, znaci ne Bog nego Bogovi. To se odnosi na Tri lica Bozija, koja sam naveo. Moras nauciti koncept trojstva. Nije Bog kao ti i ja pa da ima jedno lice samo.
U Bibliji pise u pocetku Bog stvori...
tako da u svim Biblijama sveta je tako prevedeno
a da znas hebrejski znao bi da Elohim znaci Bog
koncept trojstva nema sta da ucim jer ne ucim paganska ucenja
nego Biblijska Bozja.
i molila bih te da se drzis teme
 
U Bibliji pise u pocetku Bog stvori...
tako da u svim Biblijama sveta je tako prevedeno
a da znas hebrejski znao bi da Elohim znaci Bog
koncept trojstva nema sta da ucim jer ne ucim paganska ucenja
nego Biblijska Bozja.
i molila bih te da se drzis teme
Na hebrejskom pise U pocetku stvori Bogovi. Kada se prevede sa hebrejskog direkt tako ispada, a taj prevod sto ti citas je grcki koji nije bas skroz pouzdan. Mada ti veruj u sta hoces, samo sto si ti rekla da si pravoslavna a u pravoslavlju se ne oslovlja Bog kao Jahve.
 
Elohim znaci Bog
BOGOVI, mnozina, a jednina je ELOAH

The word elohim or 'elohiym (ʼĕlôhîym) is a grammatically plural noun for "gods" or "deities" or various other words in Biblical Hebrew.[5]

E, SAD DA NE BI BILI PROZIVANI ZA MNOGOBOSTVO JEVREJI MOGU DA TVRDE DA VERUJU U JEDNOG BOGA, ALI KAKO SAD DA MENJAJU GRAMATIKU, AKO JE PRAVILO -im ZA MNOZINU, to kaze u sledecm pasusu

In Hebrew, the ending -im normally indicates a masculine plural. However, when referring to the Jewish God, Elohim is usually understood to be grammatically singular (i.e. it governs a singular verb or adjective).[6][7] In Modern Hebrew, it is often referred to in the singular despite the -im ending that denotes plural masculine nouns in Hebrew.[8][9]

dakle, neko im se narugao da su mnogbosci, i oni su promenili/zrtvovali svoju gramatiku jer su mentoli i nisu tada znali sto mi danas znamo.
to silovanje gramatike zamenjivana lica, padeza itd, to ja imam sa jovanom prezviterom, a imao sam i sa arianom kod pitanja ko zrtuje i kome zrtvuje kada je to tvrdila za Oca da zrtvuje Sina. Ja rekoh OK, ali kome ga zrtvuJe, kome ga prinosi kao zrtvu?

pOSTOJE NEKA PRAVILA KOJA SE NE SMEJU IZOPACIVATI, JER ONDA DOLAZIMO DO KONTRADIKORNOSTI. ili ima ili nema pravila... ratovanja. ali ako nema, onda tesko vama, jer sledi dranje bez pardona
 
Poslednja izmena:
Taj YHWH je debelo zaboravio na nas.
Kuzim da smo idioti, kreteni, degenerici, ali da nas je bas toliko stavio na ignore?
Sta smo mi toliko zgrijesili?

Jasno je meni da je on Otac i jos svasta-nesto, ali zasto je toliko prema nama bas toliko okrutan?

O.K., sjebali smo, jasno mi je da smo kreteni, ali zasto nas bas tsko zestoko kaznjava?
Nije Bog digao ruke od nas Balkanaca, ali po meni ja mislim da su zapadnjaci i ostali zavrsili karijeru. Toliko su se razvalili da njima nema pomoci. Za nas ima jos nade, da se popravimo..
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top