JHVH - Jehova ( Jahve) - vlastito IME BOGA zapostavljeno?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

aeternum

Elita
Banovan
Poruka
15.710
ARHEOLOSKI DOKAZI

PAPIRUS NASH
http://www.divine-name.info/archaeology/nash/nash.JPG

https://www.google.rs/search?q=PAPY...T9ygOXyYH4Bg&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1094&bih=836

nash.JPG

http://www.divine-name.info/archaeology/foead/Foead266b.JPG
FOEAD
Foead266b.JPG

DOKAZI BOZJEG IMENA

Poslednja izmena:

aeternum

Elita
Banovan
Poruka
15.710
Volis da verujes u lazi? ti si prvi koji pljuje po njima a sad im verujes lepo
pa jel verujes u crkvu ili ne?
Postao si njihov slepi sledbenik iako ne znas nista o veri
pravi hriscani su uvek bili progonjeni
tako da nista to nije cudno
tako i treba da budem, do Armagedona

Da li znas Bozje ime?
Sta mislis zasto na crkvama pise ime JHVH Jehova?

YHWH.svg png.png

800px-JEHOVAH_at_RomanCatholic_Church_Martinskirche_Olten.JPG

Sta mislis zasto neki ne koriste Bozje ime?

Poslednja izmena:

vcbccbc vcbcvb

Iskusan
Poruka
6.888
'oce da kaze da su oni JS , ;;JEHOVNI SVEDOCI'' zasluzni za JHVH aktuelizaciju, nema veze sto se ne cita jehova, vazno je da su oni to izneli u javnost, a tradicionalne crkve zajedno sa jevrejima svi djuture su KRILI bozjie ime... sve dok se nisu pojavili oni - skakavci.
Hriscanstvo na stranu, gurni u fusnote, vazno je da su oni skakavci zasluzni za popularizaciju termina/imena/4slova JHVH koja skrnave nepravilnim citanjem.

Poslednja izmena:

Сале

Legenda
Moderator
Poruka
62.936
'oce da kaze da su oni JS , ;;JEHOVNI SVEDOCI'' zasluzni za JHVH aktuelizaciju, nema veze sto se ne cita jehova, vazno je da su oni to izneli u javnost, a tradicionalne crkve zajedno sa jevrejima svi djuture su KRILI bozjie ime... sve dok se nisu pojavili oni - skakavci.
Hriscanstvo na stranu, gurni u fusnote, vazno je da su oni skakavci zasluzni za popularizaciju termina/imena/4slova JHVH koja skrnave nepravilnim citanjem.
Zaslužni su samo za žaljenje. Toliko da nemaju svoje mišljenje a i oni što imaju ne smeju da misle.

Poslednja izmena od moderatora:

vcbccbc vcbcvb

Iskusan
Poruka
6.888
Zaslužni su samo za žaljenje. Toliko da nemaju svoje mišljenje a i oni što imaju ne smeju da misle.
ja sam pokazao da sa njima ne diskutujem uopste, jer ne znaju ni piramidu u gizi da izmere sa obicnim metrom, tj. inch trakom kao rasel, astrologiju kradu od drugih, jupiter i uran u vodoliji, vec ih koristim za svrhu raskrinkavanja svih skakavaca-armagedonaca, bilo recju bilo papucom po tintari kada sam trebao skakvce za mamce za pecanje klenova, na skadarskom jezeru kao klinac - od tada nadjose se i neke druge ribe, a to je vec u domenu carstva nebeskog [Hristova parabola u jevandjelju kako se hvataju mrezom]

Poslednja izmena:

aeternum

Elita
Banovan
Poruka
15.710
Nash papyrus2.jpg

Nash Papyrus Recreation on real papyrus from Egypt in a black 5 by 7 inch frame. Prior to the discovery of the Dead Sea Scrolls, the Nash Papyrus was the oldest Hebrew text in existence. It contains the Decalogue or Ten Commandments as well as the Shema Yisrael Prayer. It is dated to the second century BC. It was found in Egypt in 1902. The Tetragrammaton YHWH (God's name) is visible twice on the last line.

Zdrav razum

Buduća legenda
Poruka
31.117
Aj brate ne pali je vise, vidis da voli da pise i hvali JS.
Ako sam ja pogresio pa osvezio temu ne moras ti da nastavljas agoniju :)

vcbccbc vcbcvb

Iskusan
Poruka
6.888
Aj brate ne pali je vise, vidis da voli da pise i hvali JS.
Ako sam ja pogresio pa osvezio temu ne moras ti da nastavljas agoniju :)
10 godina agonije i sad cemo da svalimo krivicu na tebe ili mene Adama? MOZE, zalozi je jos, kazu insekti su hrana buducnosti, pa da probamo te przene skakavce koji su hteli da muce sve ljude kao skorpije. Jel se secas sta je jeo Jovan Krstitelj osim meda? Hrskavi, bas su ukusni, ako ih posolis lepo, kao girice..

Poslednja izmena:

Сале

Legenda
Moderator
Poruka
62.936
ja sam pokazao da sa njima ne diskutujem uopste, jer ne znaju ni piramidu u gizi da izmere sa obicnim metrom, tj. inch trakom kao rasel, astrologiju kradu od drugih, jupiter i uran u vodoliji, vec ih koristim za svrhu raskrinkavanja svih skakavaca-armagedonaca, bilo recju bilo papucom po tintari kada sam trebao skakvce za mamce za pecanje klenova, na skadarskom jezeru kao klinac - od tada nadjose se i neke druge ribe, a to je vec u domenu carstva nebeskog [Hristova parabola u jevandjelju kako se hvataju mrezom]
Tebi bilo bolje da odeš u neku njihovu dvoranu kraljeva pa ih tamo raskrinkavaj, ovde nema potrebe. Ovde su raskrinkani zahvaljujući ariani :D

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.