Jeziva tragedija na plaži

Lorelajn

Legenda
Supermoderator
Poruka
66.976
Moglo se desiti na bilo kojoj plaži.

Tregedija :(

Kako čuvate decu na plaži?

Na koji način ih najbolje zaštiti od bilo kakvih nesreća na moru?

TREBALO JE JA DA UMREM UMESTO NJE! Policajac čamcem UBIO DEVOJČICU (7) pred ocem! Jeziva tragedija na plaži u Albaniji!

3124847_376536737_ls.jpg

Jeziva nesreća dogodila se na plaži Potam u Albaniji, kada je čamac usmrtio sedmogodišnju devojčicu (7) dok se kupala sa ocem.


"Došao je velikom brzinom do mene i moje ćerke. Ja sam zaronio, a čamac je direktno udario u nju", rekao je Bledara Avdia, koji je sa svojom sedmogodišnjom ćerkom, Jonadom i suprugom u utorak došao na plažu Potam u Albaniji, a oko 14 sati sedogodila ova jeziva nesreća.

Čamcem je upravljao sada već bivši šef policije Elbasana Arjan Tase, a kada se vratio na kopno došlo je do tuče sa ocem nastradale devojčice. Užasnuti posmatrači snimili su trenutak kada se Tase (u ružičastim kupaćim gaćama) tuče sa Bledarom (u crnim kupaćim gaćama) i to dok građani pokušavaju da ih razdvoje.


Prepričavajući tragičan dan lokalnim medijima, nesrećni otac rekao je da se kupao sa ćerkom blizu obale, kada je video beli čamac koji ide sa dvoje ljudi ka njemu.

On se prisetio kako su žena i deca ušli u čamac, koji je potom krenuo kroz područje ograđeno za kupače prema njemu i njegovoj ćerki.


- Kretao se velikom brzinom ka nama. Zaronio sam pod vodu, a čamac je udario moju ćerku delom motora - kazao je on.


Bislim Ahmetajm, učitelj koji je tog dana takođe bio na plaži, napisao je na svom Fejsbuku kako mu je Bledar nakon nesreće prišao i rekao: "Trebalo je da umrem umesto nje."

Istražitelji kažu da je policajac vodio članove svoje porodice iz Porto Palerma u Potam, koji se nalazi na udaljenosti od oko pet milja, kada se nesreća dogodila. Propeleri su izazvali smrtonosne povrede na detetu , rekao je portparol policije.

Tase je osumnjičen za ubistvo iz nehata, a 15 osoba koje su bile zadužene za bezbednost plaže su otpušteni. Stotine sveća i cveća postavljeno je tamo gde je Džonada izgubila život, kao i ispred kabineta premijera.

Protesti su takođe izbili širom zemlje u besu zbog smrti, a na desetine demonstranata juče se sukobilo sa policijom u glavnom gradu Tirani.
 
Kako iz nehata ako je ušao u ograđeni prostor za kupače?
Ubistvo iz nehata je kada počinilac nije nameravao da ubije, kao u ovom slučaju.

U Americi postoji i varijanta (ne znam da li ima kod nas) - takozvano "konstruktivno ubistvo iz nehata" - kada se pri činjenju nekog prekršaja nenamerno dogodi i ubistvo, recimo prolaskom kroz crveno svetlo, ili kao u ovom slučaju - ulaskom u zonu zabrane plovidbe za čamce, i sl.

Kako god okreneš, ovo jeste ubistvo iz nehata.
 
Ubistvo iz nehata je kada počinilac nije nameravao da ubije, kao u ovom slučaju.

U Americi postoji i varijanta (ne znam da li ima kod nas) - takozvano "konstruktivno ubistvo iz nehata" - kada se pri činjenju nekog prekršaja nenamerno dogodi i ubistvo, recimo prolaskom kroz crveno svetlo, ili kao u ovom slučaju - ulaskom u zonu zabrane plovidbe za čamce, i sl.

Kako god okreneš, ovo jeste ubistvo iz nehata.
Nisam sigurna da si u pravu :)
 
Misliš da je policajac došao na plažu baš sa namerom da ubije devojčicu... ako se to dokaže, onda neće biti ubistvo iz nehata.

Mada meni to ne zvuči verovatno, pošto ih očigledno nije ni poznavao. Ne verujem da je mogao imati neki razlog da je ubije namerno, mada nikad se ne zna.
Ne mislim, ali ako uđeš u ograđeni, zaštićeni prostor-svjesno, ako voziš prebrzo onda si kriv više nego neko ko šta znam.....vozi privatni avion, uleti mu u motor aviona golub, sruši se, ubije ženu na njivi a on preživi :)
 
Kako čuvate decu na plaži?

Na koji način ih najbolje zaštiti od bilo kakvih nesreća na moru?
od ovog se ne mozes zastititi.

kad gliser uleti samo ti treba sreca i nista vise.

jedini nacin zastite je izbegavanje plaza na kojima nema obelezene linije sa bovama dokle plivaci mogu da idu i odakle se voze camci.

koliko sam citao..ovde nije bilo te linije.
 
Ne mislim, ali ako uđeš u ograđeni, zaštićeni prostor-svjesno, ako voziš prebrzo onda si kriv više nego neko ko šta znam.....vozi privatni avion, uleti mu u motor aviona golub, sruši se, ubije ženu na njivi a on preživi :)
Pa to je upravo ovo što sam gore napisao - konstruktivno ubistvo iz nehata. Mada je ovde pitanje i da li je to bilo - ako prostor za plivače nije bio jasno obeležen kao što tab kaže, onda je to obično ubisto iz nehata, i pandur će se izvući vrlo brzo. (a na kraju krajeva, kazna je i što će celog života znati da je ubio dete)
 
Pa to je upravo ovo što sam gore napisao - konstruktivno ubistvo iz nehata. Mada je ovde pitanje i da li je to bilo - ako prostor za plivače nije bio jasno obeležen kao što tab kaže, onda je to obično ubisto iz nehata, i pandur će se izvući vrlo brzo. (a na kraju krajeva, kazna je i što će celog života znati da je ubio dete)
Ma ne bih da se raspravljam, ali nije isto voziti brzo i divlje i voziti normalno a golub ili galeb ti ulete u motor :)
 
Nisam sigurna da si u pravu :)
Tocno je Kuvar napisao.

Svako kazneno djelo ide pod odredjenu kategoriju, pa nakon toga u toj kategoriji ide stupnjevanje, tj. procjenjuje se sta nekome ide u korist ili ne.
Ovo jeste ubojstvo iz nehaja, ali otegotna okolnost je sto je divljak glisirao u blizini obale.

Uzmi npr. ubojstvo.

  1. Ti i ja se zestoko posvadjamo, ja popizdim i tebi nenaoruzanoj izbusim glavu pistoljem - ubojstvo.
  2. Ti rodis i u roku 24 sata ubijes bebu - cedomorstvo. Blazi oblik ubojstva zbog toga sto si zbog utjecaja hormona bila manje ubrojiva.
  3. Ti i ja veceramo, ti odes spavati, a ja ti prerezem grkljan na spavanju - teski oblik ubojstva. Zlorabio sam tvoje povjerenje, zbog toga sto ti kao zena od muza nikada ne bi ocekivala da ce te ubiti na spavanju.

Drugim rijecima, ovog tipa da optuze za klasicni oblik ubojstva, optuznica bi pala kao kruska.
Nazalost, ali to je tako.
 
Tocno je Kuvar napisao.

Svako kazneno djelo ide pod odredjenu kategoriju, pa nakon toga u toj kategoriji ide stupnjevanje, tj. procjenjuje se sta nekome ide u korist ili ne.
Ovo jeste ubojstvo iz nehaja, ali otegotna okolnost je sto je divljak glisirao u blizini obale.

Uzmi npr. ubojstvo.

  1. Ti i ja se zestoko posvadjamo, ja popizdim i tebi nenaoruzanoj izbusim glavu pistoljem - ubojstvo.
  2. Ti rodis i u roku 24 sata ubijes bebu - cedomorstvo. Blazi oblik ubojstva zbog toga sto si zbog utjecaja hormona bila manje ubrojiva.
  3. Ti i ja veceramo, ti odes spavati, a ja ti prerezem grkljan na spavanju - teski oblik ubojstva. Zlorabio sam tvoje povjerenje, zbog toga sto ti kao zena od muza nikada ne bi ocekivala da ce te ubiti na spavanju.

Drugim rijecima, ovog tipa da optuze za klasicni oblik ubojstva, optuznica bi pala kao kruska.
Nazalost, ali to je tako.
Zaebavaš me sa ovom riječi OTEGOTNA? :per:

I ne vjerujem dok ne dobijem odgovor od stručne osobe, čekam odgovor :)
 
Ubistvo iz nemara i nehata nije isto....
Bar ja mislim da nije isto.....

Koja je razlika izmedju toga da je planirao i da nije planirao....?
To se zove ubistvo sa predumisljajem i bez predumisljaja....

Koja budala ocekuje da udje u zonu kupaca camcem u brzini i da ne napravi stetu ?
Dakle ili mu se sudi kao osobi sa smanjenom uracunjljivosti ili mu se sudi kao normalnoj osobi
Ako je normalna osoba a nije Srbin, onda postoji samo opcija da je Albanac, inace bi bio smatran zrelom odraslom osobom sto ce reci da je aktivnost uletanja camcem u brzini na punu plazu ubistvo bez predumisljaja...., ubistvo iz nemara , a takodje i ubistvo iz nehata...

Ako mu se sudi kao osobi koja nije uracunljiva, tj maloumna, onda otpada da je mogao da shvati opasnost svojih namera, pa otpada da je ubistvo bez predumisljaja i ostaje ubistvo iz nehata, jer je bio nesvestan da ista moze da se desi nekom, razmisljao samo o zvuku motora npr....ocd od zvuka motora...
Tada se mora gledati da li je uopste bilo nemara, posto nemar zbog smanjene svesti iako postoji , ne moze se utuziti....jace je smanjena neuracunljivost...

Dakle prvo mu se mora raditi test uracunljivosti , da nije Srbin, Albanac ili malouman, a onda mu se moze dokazati ubistvo bez predumisljaja ali i iz nemara i iz nehata....a ugasio ga je ako se dokaze da je bio iznerviran slucajno ili besan, jer mu onda skoro po liniji sledi da je bes projektovao znajuci da ce nekog da prestrasi, povredi ili ubije, samo mu nije bitno kog.......

Zar je bitno patoloskom narcisu da zna koga ce ugroziti ili unistiti svojom dominacijom..on je taj , jak, prvi..

Ekvivalentno ovom, zaletanje motorom u gomilu pesaka na trotoaru se ne smatra ubistvom iz nehata, ako postoji namera da se bas tu udje sa motorom, nego je ili teroristicki akt, ili ubistvo bez predumisljaja i sve ovo ostalo ubistvo iz nehata i nemara..
Jok nego ce izjednaciti ubistvo nekog kome pukne guma pa se prevrne i onog ko svesno ide i vozi ka pesacima na trotoar sa punom brzinom motora...
Samo moderni igraci video igrica to mogu da izjednace po tezini....jer im je svejedno zbog igranja igrice , bodovanje tako stvori sistem vrednosti kod igraca.
 
Meni bi on morao da dokazuje da je izgubio kontrolu nad gliserom da bi se nasao tamo gde se nasao da bi bilo iz nehata, a nemar mu stoji kako god da okrene...
A ovo bi mu bilo ubistvo bez predumisljaja, tj second degree murder...
A terorizam mu ne bih pripisao, osim ako se dokaze da je na toj plazi vise stranaca i da postoji mogucnost nacionalne netrpeljivosti....

A malo mi teze ide demagogija da mu je zao , kad vidim putanju glisera.....tako da ocekujem da se porodica devojcice olesi od 25k evra, i sredi krmka jednom elitistickom sahranom.....
 
Pazi spasioci na plazi dobili otkaz....smesno mi je to....
To mu lici kao u Srbiji , porucnici ili koji su vec cinovi u policiji , neke lokalne stanice dobili otkaze sto je stefanovic ili ceo vrh policije surovao sa Veljom nevoljom i doturao im informacije ili telefonom naredjivao sta da se mimo protokola i zakona sluzbe pusti , oslobodi od oduzimanja i slicnog..

Ovaj je sef policije, a oni spasioci i kao oni su nesto krivi.....
Pre bih poslao na robiju sve zamenike policije ako se pokaze da je ovakvih uletanja bilo i pre.....posto su oni tu mogli a nisu reagovali....svi bi zavrsili van sluzbe bez mogucnosti za penziju....ebes ti sistem koji nagradi bahatog tako sto ga posalje u penziju sa 29 godina..
 
Imam 0 agresije u sebi no da mi je jedino dete (zbog drugog bi se suzdrzala da ne odem u zatvor) ja bih ovog lika sama likvidirala.
Ne znam sta je po zakonu ali ovo je direktno i namerno ugrozavanje tudjih zivota..
Ne podnosim te bahate, egomanijake nikako.

Cisto sumnjam da ce dugo biti u zatvoru.

Svakako ono sto mene vise zanima kako u ovim ludim vremenima divljaka sacuvati dete.

Pazljivo birati plaze. Mozda i postoje posebno naznacene one neke pogodnije za malu decu.
Tipa plitke 100m ili sta ja znam.

Zabrana bilo kakvih plovnih objekata, vodenih sportova, velikih talasa...

Ne znam sta bi jos eventualno pomoglo... :confused:
 

Back
Top