ЈЕЗИВА ДРЖАВА

bobanjov

Iskusan
Poruka
6.181
ponedeljak, 08 novembar 2010 19:41

U Srbiji je sazreo model bez presedana u istoriji - anarhotiranija. To je nesposobnost ili nemoć države da stane na put stvarnim kršiteljima zakona (anarhija), uz istovremenu težnju države da svojim podanicima nameće i da rigorozno sprovodi represivne zakone i norme ponašanja (tiranija)

srdja811article.jpg


Postupci Tadićevog režima stavljaju građane Srbije pred dilemu: kako se odnositi prema svetovnoj vlasti koja otvoreno krši moralne norme na kojima je utemeljen pogled na život i svet ogromne većine građana? Ovo pitanje posebno je značajno za onih 95 posto Srba koji se - prema popisu iz 2002. - izjašnjavaju kao vernici.

U pravoslavnoj tradiciji postoji ideal simfonije duhovne i svetovne vlasti. Taj ideal, nesavršeno ostvaren u vreme Nemanjića, zasniva se na pretpostavci postojanja pogleda na život i svet nosilaca svetovne vlasti koji nije u raskoraku sa osnovnim vrednostima hrišćanskog učenja i tradicije. U savremenim okolnostima nužni je minimum da država prihvata eshatološku misiju i nadistorijsku suštinu Crkve, koja zauzvrat prihvata državu kao istorijsku ali i Božansku tvorevinu. U odnosu građana prema državi, taj osnovni minimum jeste da država ne zatire dobro i ne podržava zlo.

Niz događaja tokom proteklih godina, koji su dostigli vrhunac skaradnom paradom 10. oktobra, ukazuju da ni taj nužni minimum više ne postoji. Posle poluvekovnog košmara usledio je krakotrajni i varljivi predah. Sada se, nažalost, vraća vreme kada prestaje da bude moguć kompromis između ličnog integriteta čovekovog i zahteva države za krotkim povinovanjem normama koje su u raskoraku sa prirodnim pravom i božanskim učenjem. A da država upravo to zahteva, jasno je iz sladostrasno sadističke pretnje jednog od njenih funkcionera o „jezivoj reakciji" države na građansku neposlušnost.

VOLJA I NEVOLJA Gej parada i sve u vezi sa njom ukazuje da je u Srbiji sazreo novi društveno-politički model koji nema presedana u istoriji. S obzirom da ga je moguće jasno definisati, treba mu dati i pogodno ime: anarhotiranija. Osnovna odlika režima anarhotiranije jeste nesposobnost ili nemoć države da stane na put stvarnim kršiteljima zakona (anarhija), uz istovremenu težnju države da svojim podanicima nameće i da rigorozno sprovodi represivne zakone i norme ponašanja (tiranija).

Režim u Srbiji nevoljan je ili nemoćan da stane na put razularenim džihadistima koji kamenuju autobuse u Novom Pazaru, ratnim huškačima (muftija Muamer Zukorlić), korupcionašima („koferče"), prizivaocima dalje dezintegracije državne teritorije (Jožef Kasa), uzurpatorima privatnih poseda (ciganska divlja naselja), raspirivačima antisrpske i antipravoslavne nacionalne i verske netrpeljivosti (Sonja Biserko), otvorenim zagovornicima separatizma („64 županije"), da o lopovima raznih kalibara i stranačkih boja u državnim strukturama ne govorimo.

U isto vreme, režim u Srbiji brutalan je u obračunu sa građanima koji se drznu da izraze negodovanje zbog promovisanja sodomije, i koji ne prihvataju bizarne, nemoralne, pa i otvoreno psihopatološke „norme" koje režim nameće po nalogu svojih spoljnih mentora.

Za razliku od niza stranih ekspozitura koje podrivaju srpsku državu i naciju pod firmom nevladinog sektora i koje su apsolutno nedodirive, „Dveri", „Obraz" i „Pokret 1389" su sada na listi za odstrel. Nataša Kandić nekažnjeno šamara starca na ulici, ali Miša Vacić po kratkom postupku ide u zatvor zbog „kršenja zabrane okupljanja". Čeda Jovanović neometano troši milione nepoznatog porekla, ali se Raja Rodić nemilosrdno progoni. Kriminalci imaju kratke i duge cevi svih kalibara i marki, ali građanin besprekorne prošlosti teško da će dobiti oružani list.

LIBERALNI TOTALITARIZAM Režim u Srbiji normalizuje kriminal i kriminalizuje normalnost. Anarhotiranija na delu. Srpski narod izložen je kako teroru anarhije (na čijem su udaru, na primer, preostali Srbi u Novom Pazaru ili stanari zgrada u blizini ciganskih divljih naselja), tako i teroru režimske tiranije. Kao što je moj pokojni kolega Sam Fransis ukazao pre jedne decenije, na sličan način većinsko stanovništvo zapadnih zemalja na udaru je kako anarhije kriminalne podklase koju čine pripadnici „zaštićenih manjina", tako i tiranije države koja nameće kodekse govora i ponašanja, sračunate da razbiju koheziju zajednica zasnovanih na tradiciji, kulturi i kolektivnom sećanju.

Ideološka motivacija nosilaca anarhotiranije nije u afirmaciji raznolikosti niti zaštiti ljudskih prava ugnjetenih žrtava diskriminacije. Njihov cilj je prevaspitavanje Srbije, shodno ideološkim normama postmodernog, posthrišćanskog, posthumanog Zapada. Skaradni 10. oktobar podseća nas da totalitarizam liberalne demokratije savremenog Zapada nije suštinski drukčiji od totalitarizma boljševičkog tipa.

Pre tačno godinu dana upozorio sam sa ovih stranica „Geopolitike" da i na Zapadu i u Srbiji taj plišani totalitarizam na nišanu ima hrišćane, koji stoga treba da budu spremni na mučeništvo u sudaru sa državom koja sledi zlo, štiti zlo i zagovara zlo. Danas to upozorenje nažalost deluje još aktuelnije nego onda, jer su diktati svetovne države u Srbiji sada sasvim ogoljeno u suprotnosti sa višim zakonima.

Nije moguće izbeći ovu dilemu tvrdnjom da duša pripada Crkvi, a telo državi, jer je takva podela moguća samo u apstraktnom smislu. U stvarnosti, duša i telo su nerazdvojni u ovome svetu. Stoga ako povinovanje pravnim normama države preti spasenju i iziskuje apostaziju ili činjenje greha pred Bogom i ljudima, pravoslavni hrišćanin je dužan da ispoveda veru zarad Božje istine i spasenja svoje besmrtne duše. On mora da se suprotstavi kršenju Božje volje od strane države ili društva, naravno unutar zakonskih normi, ako to može, ali i putem građanske neposlušnosti, ako to mora.

Lojalnost državi i povinovanje njenim zakonima nije i ne sme da bude apsolutno. Ne ogrešiti dušu uvek mora da bude na prvom mestu. Ako vlast primorava svoje podanike na pad prihvatanjem ili činjenjem grešnih dela, dobro je i legitimno otkazati poslušnost državi. Treba slediti primer ispovednika i mučenika... I iskusiti svu najavljenu jezivost te i takve države.

Parada srama u Srbiji nikada više ne sme da se održi, makar i po cenu te „jezive reakcije". A jezivije teško da može biti nego što je.

SRĐA TRIFKOVIĆ

Izvor
 
Добра су била и и два коментара на текст.
Владимира Челекетића предпостављам да си већ читао
373.jpg


"Хвала Богу да коначно неко напише и јавно каже оно што одавно „вришти“ из свакога ко бар мало хоће да гледа и мисли. Није само Србија! То је пројекат тоталне деструкције целе једне цивилизације и њених аутентичних народа. Ти народи сада имају врло једноставан избор. Или ће се супротставити или ће нестати. Банди се мора стати у крај, не само у Србији. У свакој Европској земљи. Владајућа класа Европе више нема никакав легитимитет. Она је континент вратила у „природно стање“. Наше право на опстанак постаје „старије“ од наше обавезе да поштујемо њену легитимност у име очувања цивилизације јер у тој цивилизацији ми више не постојимо."​

А овог другог што се подписао као Марат не знам
"Управо тако.
Србија је језиви експеримент како би требао да изгледа НСП, али ово је hard core.
Али на нашу срећу данас је формирана комунална полиција која ће заједно са другим деловима полиције ( ПЕТ полицијом илити полицијом за кућне љубимце, полицијом као бодигард заштићеним сведоцима, бившим и будућим и онима који се тако осећају и полицијом за борбу против хулигана и фашиста тј против Срба) успети некако да све доведе у ред.
Велики Брат поставља све теже задатке и ако се стадо брзо не пробуди, стићи ће рецимо и онај задатак који захтева 10 милиона српских ушију, што написа једном господин Цвијановић.
А тада.."​
 
Како режим „подстиче“ предузетништво и наталитет?

Небојша Бакерец
уторак, 09. новембар 2010.

Марионетска влада нашег малог америчког протектората је вероватно, крајем 2008. године, донела Уредбу којом се налаже женама, предузетницама, да током трудничког боловања одјаве радње или фирме. Сама уредба није изазвала никакво интересовање тада када је донета, нити када је ступила на снагу, па је остала потпуно непозната широј јавности. Што је најгоре, изгледа да је Уредба прослеђена локалним пореским и другим органима са великим закашњењем, негде средином 2010. године. То је и нормално за режим чији су поглед, мисли и речи упрти у фатаморгану светле ЕУ будућности двадесет првог века, а дела на нивоу јакобинске револуције осамнаестог и индустријализације деветнаестог века. Нормално је у земљи у којој железница иде спорије него у деветнаестом веку и уредбе путују у складу с тим.

Неко би рекао, па шта? Ништа. Међутим ових дана су почеле да се назиру последице таквог накарадног поступања. Пореске управе и социјално, широм Србије траже од предузетних жена, породиља, које изгледа (овај израз употребљавам јер није могуће добити одговор на то на основу чега то чине) нису одјавиле своје радње или фирме, како налаже фантомска уредба, за коју до скоро нису знали ни локални органи, дакле, траже од предузетница а породиља, да врате сву накнаду зараде коју су примиле током породиљског одсуства јер нису одјавиле фирме или радње, те су тиме уздрмале финансијски систем режимске партократије. Није него. Те самозапослене жене приликом одласка на породиљско одсуство и одсуство ради неге детета остварују право на накнаду зараде исто као и жене запослене код послодавца на неодређено време. Стога је ирелевантно да ли су одјавиле радњу или фирму. Ту радњу или фирму могу да препусте на вођење неком другом лицу, што се најчешће и догађало. Сама фантомска уредба је због тога потпуно бесмислена и бирократска. Те жене су, сходно Закону о раду, пријавиле породиљско одсуство, и примале, најчешће, накнаду зараде у износу од 65%, изузев у Београду где је то читавих 100%. И тада када су пријавиле породиљско одсуство и када су примиле решења о накнади зараде, нико им није рекао ништа, тј. да (опет користим погодбен израз) „вероватно“ морају прво да одјаве радње или фирме, да би имале право на накнаду. Очигледно ни онај ко је то морао да им каже, на локалном нивоу, није то знао, јер није ни имао спорну Уредбу. Сада када пореске управе траже новац, не дају одговор на основу чега то чине, већ оштећене могу да поднесу жалбу, али ће све време тећи камата на дуговање.

Сасвим је јасно да се бахато крше одредбе Закона о раду и Закона о финансијској подршци породици са децом. Сасвим је јасно да то чине Пореска управа, као део Министарства финансија и Министарство рада и социјалне политике. Да ли треба да вас подсетим да су, осим Расима Љајића који је председник СДП, кадрови који воде ову област (Диана Драгутиновић, министарка, Миодраг Ђидић, државни секретар задужен за ову област, Драгутин Радосављевић, директор Пореске управе, Љиљана Лучић, државни секретар у области социјалне политике и Снежана Лакићевић Стојачић, државни секретар у области рада), готово сви из ДС, где су годинама у врху странке и као такви обављали многе друге високе функције. То су људи који затиру и предузетништво и наталитет.

Процена је да у Србији има око 54.000 предузетница. Многе тек треба да постану мајке а да остану радне и предузетне. Ако се питају режим и Демократска странка те две ствари се искључују. Режим дозвољава женама да буду мајке али не и предузетнице. Или да буду предузетне, али не и мајке. Какав сјајан избор. На крају ће бити исто као и са слоганом режима „И Европа и Косово“, који је једно време гласио „Или Европа или Косово“ да би на крају постао „Ни Европа ни Косово“. Тако ће и садашњи став режима „Или мајка или предузетница“ на крају постати став „Ни мајка ни предузетница“. Хиљаде жена су жртве ове фантомске уредбе и потражују им се износи од 100.000 до 350.000 хиљада динара, а вероватно и више, јер се нови случајеви тек јављају. Ове жене су жртве најгрубље дискриминације. Уместо да брину о својој новорођеној деци, ових дана хиљаде њих је принуђено да губи време, енергију и новац, обигравајући шалтере режимске бирократије, тражећи одговоре и тумачења, која не добијају. Уместо да им помогне држава се иживљава над њима. Овим поводом огласила се и Унија послодаваца Србије апелујући на Министарство финансија и Министарство рада и социјалне политике, да реше настали проблем који су очигледно изазвали.

Како цео проблем изгледа, најбоље се види на примеру Маје Љубеновић, власнице приватног предузећа које се бави рециклажом пластике и трговином у Пироту. Добила је решење од социјалног којим јој се налаже да врати 130.000 динара накнаде зараде коју је примила током породиљског. У супротном њој, као и осталима, прете да ће им бити одузет ПИБ, број специфичан за сваку фирму, без кога је немогуће пословати. Другим речима угасиће јој предузеће. Она каже да не може да врати новац јер је то превелика сума за њену малу фирму.“Где год да одем, на која год врата закуцам, сви ми кажу да сам у праву, али слежу раменима“, каже Маја. „Да сам знала у какве ћу проблеме упасти, фирму бих одјавила, отишла бих на тржиште рада и сада не бих имала главобоље“, каже огорчена млада мајка и додаје да се уз овакве проблеме сигурно неће поправити наталитет у Србији.

Трудноћа се у Србији третира исто као и прехлада, односно неки други разлог за боловање. Труднице су често дискриминисане, од уступања места у аутобусу, чекања у редовима, па до дискриминације на послу. Преко 65% трудница у радном односу скрива трудноћу од послодаваца, у неком тренутку. Приликом запошљавања честа су дискриминаторска питања која се тичу трудноће. Примања трудница и породиља су осакаћена, док незапослене труднице и породиље немају никакву помоћ државе.

У Србији се систематски подстиче „бела куга“. Подстичу се абортуси, менталитет потрошачког друштва, нарцисоидност, егоизам, себичност и настраности. Уништавају се традиција, породичне вредности, дестимулишу се трудноћа, рађање, материнство, родитељство, растачу се темељи породице и друштва.

trudnica-teks.jpg


Србија, светски шампион у дужини гледања телевизије, на путу је да постане и светски првак у негативном прираштају (већ смо европски прваци). У Србији се роди за трећину мање деце у односу на број умрлих. Рађа се 30.000 беба мање него што је потребно за просту репродукцију становништва. Званичне процене говоре о 200.000 абортуса годишње (стварно много више). Предвиђа се да ће Србија за 40 година имати 6 милиона становника, тј. као 1950. године. Ако се тако настави 2100. године имаћемо 3 милиона становника а Косово и Метохија око 4,5 милиона. А ако се настави овим темпом – средином миленијума ћемо изумрети.

Да ли памтите када су овај режим, запад и невладине организације дале такву огромну подршку и промоцију предузетним женама, односно трудницама, породиљама и мајкама, какву су дали пре десетог, и десетог октобра, ове године хомосексуалцима? Никада! Никада ни неће. Овде се промовишу и славе лажне вредности, вредности хомосексуалаца. Хомосексуалце режим промовише као борце за људска права, док труднице, породиље и мајке остају без елементарних права. Дакле, хомосексуалци постају хероји, а жене, садашње и будуће мајке, само „социјални терет“.
 

Nije moguće izbeći ovu dilemu tvrdnjom da duša pripada Crkvi, a telo državi, jer je takva podela moguća samo u apstraktnom smislu. U stvarnosti, duša i telo su nerazdvojni u ovome svetu. Stoga ako povinovanje pravnim normama države preti spasenju i iziskuje apostaziju ili činjenje greha pred Bogom i ljudima, pravoslavni hrišćanin je dužan da ispoveda veru zarad Božje istine i spasenja svoje besmrtne duše. On mora da se suprotstavi kršenju Božje volje od strane države ili društva, naravno unutar zakonskih normi, ako to može, ali i putem građanske neposlušnosti, ako to mora.

Lojalnost državi i povinovanje njenim zakonima nije i ne sme da bude apsolutno. Ne ogrešiti dušu uvek mora da bude na prvom mestu. Ako vlast primorava svoje podanike na pad prihvatanjem ili činjenjem grešnih dela, dobro je i legitimno otkazati poslušnost državi. Treba slediti primer ispovednika i mučenika... I iskusiti svu najavljenu jezivost te i takve države.

Nema se sta vise dodati :ok:
 
Nema se sta vise dodati :ok:

Дужни смо да се повинујемо признатој земаљској власти све дотле док она не захтева од нас оно што Бог забрањује, и док не забрањује оно што Бог заповеда. /Дела Ап. 5, 29/
+Св. Филарет Московски+


+++

У апостасију екуменизма потонула СПЦ и њени шефови у мантијама, итекако доприносе расулу у земљи.

Сви они директно или индирекно позивају на послушност бирократији која пљачака и терорише под именом ''држава'', плус што су им пуна јеретичка уста ''евроунијатства'' оличеног у ономе кога су признали за свог поглавара 2007. у Равени - бедника Латинског ПАПУ!

Дакле, одвојте се од оних који бране безакоње, позивајући се на свој ''чин''.

''Не признајем за епископа и не убрајам у јереје Христове онога ко је оскврњеним рукама, на разорење вере, узведен у тај чин. То је моја одлука!"
+Св. Василије Велики+
 
Дужни смо да се повинујемо признатој земаљској власти све дотле док она не захтева од нас оно што Бог забрањује, и док не забрањује оно што Бог заповеда. /Дела Ап. 5, 29/
+Св. Филарет Московски+


+++

У апостасију екуменизма потонула СПЦ и њени шефови у мантијама, итекако доприносе расулу у земљи.

Сви они директно или индирекно позивају на послушност бирократији која пљачака и терорише под именом ''држава'', плус што су им пуна јеретичка уста ''евроунијатства'' оличеног у ономе кога су признали за свог поглавара 2007. у Равени - бедника Латинског ПАПУ!

Дакле, одвојте се од оних који бране безакоње, позивајући се на свој ''чин''.

''Не признајем за епископа и не убрајам у јереје Христове онога ко је оскврњеним рукама, на разорење вере, узведен у тај чин. То је моја одлука!"
+Св. Василије Велики+
:ok:

Добар текст.Надам се да још неће почети отворени прогон ИПХришћана од стране државе..:think:
 
:ok:

Добар текст.Надам се да још неће почети отворени прогон ИПХришћана од стране државе..:think:

Прво да нас сатанизују горе него јеховине сведоке и муслимане, па тек онда иде прогон и смрт. Корак по корак ради масонерија.

До тада буди спокојан, за сада нас дозирају цензуром и етикетама.
 
Добра су била и и два коментара на текст.
Владимира Челекетића предпостављам да си већ читао
373.jpg


"Хвала Богу да коначно неко напише и јавно каже оно што одавно „вришти“ из свакога ко бар мало хоће да гледа и мисли. Није само Србија! То је пројекат тоталне деструкције целе једне цивилизације и њених аутентичних народа. Ти народи сада имају врло једноставан избор. Или ће се супротставити или ће нестати. Банди се мора стати у крај, не само у Србији. У свакој Европској земљи. Владајућа класа Европе више нема никакав легитимитет. Она је континент вратила у „природно стање“. Наше право на опстанак постаје „старије“ од наше обавезе да поштујемо њену легитимност у име очувања цивилизације јер у тој цивилизацији ми више не постојимо."​

А овог другог што се подписао као Марат не знам
"Управо тако.
Србија је језиви експеримент како би требао да изгледа НСП, али ово је hard core.
Али на нашу срећу данас је формирана комунална полиција која ће заједно са другим деловима полиције ( ПЕТ полицијом илити полицијом за кућне љубимце, полицијом као бодигард заштићеним сведоцима, бившим и будућим и онима који се тако осећају и полицијом за борбу против хулигана и фашиста тј против Срба) успети некако да све доведе у ред.
Велики Брат поставља све теже задатке и ако се стадо брзо не пробуди, стићи ће рецимо и онај задатак који захтева 10 милиона српских ушију, што написа једном господин Цвијановић.
А тада.."​

Одличан текст...

Има ли линк за мало дубље сагледавање?
 
Прво да нас сатанизују горе него јеховине сведоке и муслимане, па тек онда иде прогон и смрт. Корак по корак ради масонерија.

До тада буди спокојан, за сада нас дозирају цензуром и етикетама.

И врте Тасину књигу по ''православним'' сајтовима и преко својих добровољаца који ''мисле да Богу службу врше''.
 
Одличан текст...

Има ли линк за мало дубље сагледавање?
Хмм, ... ево сад баш гледам ... убацио је колега Бобањов линк у уводни пост ал факат не ради.
Ево онда овако http://standard.rs/vesti/36-politika/5860-sra-trifkovi-jeziva-drava-.html
па ту испод имаш Владимиров и други коментар који сам цитирао.

Иначе, скренуо би ти пажњу на следећи текст са исте странице
http://standard.rs/-cvijanovi-vam-preporuuje/5864-okrugli-sto-strategija-opstanka-srbije.html
тачније речено на Владимиров коментар:

"Сваки нови коментар и свака нова вест само потврђују очајничку потребу Србије за формирањем једне нове политичке странке која ће бити суштински другачија од свега што данас постоји. Другачија и организационо и програмски.

Таква странка треба да објасни нацији оно што овде пише, дакле праву природу, не само режима у Србији, већ целог једног лихварског система, како то лепо рече г-дин Трифковић. Полазећи од тога, онда, таква странка треба да захтева суверену српску државу ван ЕУ и НАТО, државу која се неће „борити“ са организованим криминалом, него ће га уништити, брутално, немилосртдно и по закону и државу која неће прихватити дискриминацију и уништење културног и историјског наслеђа већине под изговором „заштите права мањина“, па ма колико се то наметало као „европска“ вредност. Другим речима, Србији је потребна странка која ће артикулисати интерес угрожене, потлачене, обесправљене и дискриминисане већине.

Да, таква странка ће бити дочекана на „нож“, биће проглашена „фашистичком“ или „нацистичком“, али таква странка просто мора да се „роди“, мора да почне да постоји и да мобилише јавност јер ова пошаст се неће зауставити сама од себе. Такве странке постоје у другим европским земљама и у последње време све више добијају на популарности. Европа више нема избора."​
 
Одличан текст...

Има ли линк за мало дубље сагледавање?


То су коментари на Срђин текст, сем што је Калуђер погрешно навео ник овог другог.Није мУрат , већ мАрат.;)

Тема; текст је одличан као што је већина у том часопису који редовно пратим, али је поражавајћа чињеница да смо још увек само у фази писања , читања и коментарисања добрих текстова.
 
То су коментари на Срђин текст, сем што је Калуђер погрешно навео ник овог другог.Није мУрат , већ мАрат.;)

Тема; текст је одличан као што је већина у том часопису који редовно пратим, али је поражавајћа чињеница да смо још увек само у фази писања , читања и коментарисања добрих текстова.

Извињавам се Калуђеру.Ја сам погрешно прочитала ник, али то је најмање важно.
 
Све океј

Тема; текст је одличан као што је већина у том часопису који редовно пратим, али је поражавајћа чињеница да смо још увек само у фази писања, читања и коментарисања добрих текстова.
Послаћу ти два линка па читај. Само поголемо је.
 
davno sam ja rekao da ova ideologija ne valja, ni za gradjane srbije, niza drzavu, ni za srbe uopste

ovi su dosli na americkom talasu unistavanja levih ideja, tzv komunizma, zanalo se jos devedesete sta je cilj amrea da ne ostane kamen na kamenu od prethodnog sistema. bili su u krivu i onda i danas

nama nama spasa bez sirokog fronta, da se razlicite ideje okupe samo sa jednim ciljem - dobrobit srbije, pa ko god bude `gazda`. svi javno kompromitovani i kontaminirani sadasnjom ideologijom nema sta vise da kazu i traze
 
davno sam ja rekao da ova ideologija ne valja, ni za gradjane srbije, niza drzavu, ni za srbe uopste

ovi su dosli na americkom talasu unistavanja levih ideja, tzv komunizma, zanalo se jos devedesete sta je cilj amrea da ne ostane kamen na kamenu od prethodnog sistema. bili su u krivu i onda i danas

nama nama spasa bez sirokog fronta, da se razlicite ideje okupe samo sa jednim ciljem - dobrobit srbije, pa ko god bude `gazda`. svi javno kompromitovani i kontaminirani sadasnjom ideologijom nema sta vise da kazu i traze

Нама нема спаса без повратка Богоугађању.Од Бога је свако добро.
 
naravno, ali budi posten pa priznaj da 90% cetnika i novih biznismena i nacionalista sa prevelikim krstom oko vrata, ne drze sa toga. ne treba biti naivan

crkva mora da je uz narod, uz vladu i ne mora

Они е да се не држе него и немају појма шта је православље односно прецизније Истинско православље.А она права црква СИПЦ јесте уз народ за разлику од ове званичне.
 

Back
Top