Jezičko silovanje ili kako Beograd pomaže rasrbljavanju

Prvo: Ja ne mogu da budem glupa jer sam radila test inteligencije i pokazala odlicne rezultate :mrgreen: 🤩

Drugo: Ne mogu da budem neobrazovana jer sam obrazovana.

Trece: Mozda ti nemas intelektualni kapacitet da razumes sustinu teme.
То што имаш интелект не значи да имаш памет. То што имаш памет не значи да имаш мудрост. Можда имаш само добру нумеричку интелигенцију. Емотивна интелигенција се не може измерити на било каквом тесту које човек прописује већ само живот.
 
То што имаш интелект не значи да имаш памет. То што имаш памет не значи да имаш мудрост. Можда имаш само добру нумеричку интелигенцију. Емотивна интелигенција се не може измерити на било каквом тесту које човек прописује већ само живот.

Emocionalna inteligencija ne postoji, to je newagerski nebulozis. No, tko u to vjeruje, evo...

 
Da ja vama napisem recnik sadasnji Srpski...

Da li je to istina = Ser.es
volim te = jedi go.vna
Nije tacno = pushi ******
Ne mogu da stignem = ma ko ti je.be mater
zaebo si me = glup si
ponizio si me = kreten
Da li je to Mia Subotic = dodji mi na kres u subotu

Pa ti sad napisi djulice uveoke sa novim srpskim jezikom........probaj...
 
sejo-kalac-e1343660779158.jpg


FOTO NJUZ: SKANDALOZNO! Kurir pogrešio padež, umesto “Seja” napisao “Seje”

https://www.njuz.net/foto-njuz-skandalozno-kurir-pogresio-padez-umesto-seja-napisao-seje/


Ovde je opisana sva suština - namenskoj publici je dovoljno ono oko dužine
A to što se u Bosni kaže Sejo to nikom ništa, bitno da Beograd rasrbljuje
 
Јаоооооооооојјјјјјјјјј......... хајде да пробам да ти одговорим:
СУШТИНА ТЕМЕ И ЉУДИ КОЈИ СУ ДАНАС ИОЛЕ ОБРАЗОВАНИ (а ти то за себе тврдиш) ЈЕСТЕ ДА ПОКУШАМО ДА САЧУВАМО И УНАПРЕДИМО НАШ СРПСКИ ЈЕЗИК, НАШ ПРАВОПИС, АКЦЕНТОЛОГИЈУ/ЛИНГВИСТИКУ.......... све остало је провинцијална свињарија.......
п.с.
О твом "капацитету" не бих да коментаришем........ испашћу увредљив........

De Mito, navedi nešto o rječniku, pravopisu....koji su to ljudi koji se tim bave, što kažu, da vidimo čija majka crnu vunu prede...:kafa:
 
А да ли сте ви уопште свесни КОЛИКО СТРАНИХ ИЗРАЗА И РЕЧИ ЈЕДНОСТАВНО "ЛЕПИМО" НА СРПСКИ ЈЕЗИК ЗАХВАЉУЈУЋИ ИНТЕРНЕТУ, МОБИЛНИМ ТЕЛЕФОНИМА, итд. да ли знате ШТА РАДИМО СА СВОЈИМ ЈЕЗИКОМ ???

Debilan i uvredljiv naslov teme je poslužio da se na istu zalepe ovi iz frljpadež krajeva ko muve na lepak.
Pravilniji naslov bi glasio: Android tehnologija će vremenom smanjiti broj svetskih jezika
Medjutim kod takvog naslova samo par pismenijih bi onjuškalo o čemu je reč a ovi frljmeudupesapadežom ne bi ni hteli da vide
28 santina
 
Poslednja izmena:
sejo-kalac-e1343660779158.jpg


FOTO NJUZ: SKANDALOZNO! Kurir pogrešio padež, umesto “Seja” napisao “Seje”

https://www.njuz.net/foto-njuz-skandalozno-kurir-pogresio-padez-umesto-seja-napisao-seje/


Ovde je opisana sva suština - namenskoj publici je dovoljno ono oko dužine
A to što se u Bosni kaže Sejo to nikom ništa, bitno da Beograd rasrbljuje
Nije to ništa...:kafa:

https://www.express.co.uk/news/worl...is-half-metre-Roberto-Cabrera-disabled-pillow

https://www.mirror.co.uk/news/world-news/man-worlds-longest-penis-now-11730050

dic.png
 
De Mito, navedi nešto o rječniku, pravopisu....koji su to ljudi koji se tim bave, što kažu, da vidimo čija majka crnu vunu prede...:kafa:
Када су у питању медији ТО БИ БИЛА ТОНА МАТЕРИЈАЛА И ПРИМЕРА - ПА НЕ БИХ ДА ИХ ПОСТАВЉАМ А ПОГОТОВО НЕ БИХ СКАНДАЛОЗНЕ ПРОПУСТЕ И ПРАВОПИСАНЕ И ОСТАЛЕ ГРЕШКЕ........
Све мање имамо стручних људи на пословима МЕДИЈА - а то је веома важно за народ, за децу, за младе....... да не би били будући примитивци и простаци........
 
Када су у питању медији ТО БИ БИЛА ТОНА МАТЕРИЈАЛА И ПРИМЕРА - ПА НЕ БИХ ДА ИХ ПОСТАВЉАМ А ПОГОТОВО НЕ БИХ СКАНДАЛОЗНЕ ПРОПУСТЕ И ПРАВОПИСАНЕ И ОСТАЛЕ ГРЕШКЕ........
Све мање имамо стручних људи на пословима МЕДИЈА - а то је веома важно за народ, за децу, за младе....... да не би били будући примитивци и простаци........

Za platu od 250/280€ ne možemo zameriti narodu što je nezainteresovan kako se priča već kako preživeti
 
среда, 10. фебруар 2016.
БЕОГРАД - Познати књижевник Матија Бећковић у свом ауторском, аналитичком тексту, који је написао у свом препознатљивом стилу, описао је како би српски језик изгледао када би имао само две речи – јeботе и супер.
Matija%20Beckovic.jpg


"Предлажем да се цео језик сажме у две речи. Он је већ и сажет, и ви већ погађате да су то речи: јeботе и супер! Не знам треба ли да свој предлог образлажем. Докле ћемо каскати за животом? Предлажем нешто што је одавно наша стварност (и стрепим: да ли ће мој предлог бити усвојен!) Смешно је затварати очи пред реалношћу.
То, што ја предлажем, већина је већ усвојила, и мањини се предлаже да нам се придружи, како не бисмо кварили утисак. Ја не тражим да се то уведе, него да се призна и озакони кад је већ дошло спонтано. Ово је век брзине, који је штошта скратио и сажео. Како сам разумео, и сама атомска бомба је резултат огромних сажимања. Храна је одавно концентрисана, а да и не набрајам – шта се све обрело у пилулама?
Напредак науке створиће пилуле у којима ће се наћи најразличитија знања и осећања – биће довољно попити пилулу па постићи оно за шта су раније биле потребне деценије. Наравно, језик не може бити изолован од света и века. Није нормално да се све скраћује а да се језик шири и продужује. Појавом две свемоћне речи (****** и супер) показало се да постоје милијарде непотребних појмова.
Модеран човек не зна шта ће са тим баластом а мора да се изражава краће и брже. Показало се да се једном, од тих речи, може рећи више него ватрометима речи и говорничким тобоганима. Невероватна је способност речи “јeботе” и “супер”: могу бити употребљене безброј пута а да увек значе нешто друго. Набијене смислом који се не може потрошити, оне су се већ показале као успешна замена за све.
Просто је несхватљиво да се нико раније није сетио ова два појма, која су нам била на врху језика, нити запазио каква се моћ крије у ових десет слова! Били су потребни читави томови да се изрази оно што се може далеко успешније рећи са ****** и супер. Кад би неко био докон, па да размотава и разлаже ове две речи, видело би се да је у њима збијено све оно што је исписано на билионима страница.
Тако би обрнутим путем, поново нестало оно што као закопано благо чами мртво у магацинима и полицама библиотека. Али, чему тај обрнути процес? Да су те две речи раније уочене, не бисмо страћили толико времена и потрошили море мастила и папира. Још нисам приметио да постоји неко питање на које се не може одговорити са супер или ******. Нема тог доживљаја који се не може савршено изразити једном од ових речи, па чак и оне – по потреби – могу бити скраћене.
Довољно је рећи “у-је” или “суу”, па стећи углед не само зналца, него и славу говорника! Како је овим открићем постала смешна читава граматика и толике друге области које су израсле из језика! Како су осрамоћени и ухваћени на делу толики празнослови,
скрибомани, и гњаватори. Немогуће је једну од ове две речи употребити на погрешном месту. Нико их није изговорио а да је испао глуп, преопширан, или да се погрешно изразио! Како су постале сувишне толике катедре и професори матерњег језика! Какав су само посао били измислили – да рођеном народу предају рођени језик?!
Паметном човеку је одмах ту морало бити нешто сумњиво. Какав је то матерњи језик који се мора учити. И још имати комплекс да га не знаш, и да не умеш да говориш, иако ти је матерњи! Читави крајеви неће више погрешно говорити, јер је немогуће изговорити погрешно ****** или супер. Да не говоримо колико је њиховом појавом уштеђено. Толики говори, предавања, доказивања, постали су депласирани. Са ове две речи више смо постигли и рекли за кратко време него са свим речима откад смо проговорили до данас.
Њихову величину немогуће је изразити неким другим речима него опет њима: “супер” и “******”. Ако не верујете да се само с две речи могу заменити све остале покушајте, за почетак, да са супер и ****** гарнирате све што говорите. Те две речи саме раде, па ћете временом схватити да све оно друго и није било потребно. Нико вам неће рећи да брбљате, тртљате, балегарите, лупате, ако будете употребљавали само “супер” или “******”. Не каже наш народ случајно да ћете бити паметнији ако ћутите. То је резултат времена у којима се с много речи тако мало рекло. ****** и супер су нека врста зачина Ц.
Покушајте да их уденете у све што говорите, и тако ћете видети да се слажете са мном, иако вам се то сада чини претерано. С њима је свака ствар укуснија, а без њих бљутавија! Узмимо, рецимо, песму Бранка Радичевића ДЕВОЈКА НА СТУДЕНЦУ.
Прочитајте је са овим рефреном, и без њега, па одлучите која је боља.

Кад сам синоћ овде била, Јeботе!
И водице заитила, Супер!
Дође момче црна ока, Јeботе!
На коњићу лака скока, Супер!
Поздрави ме, зборит оде: Јeботе!
“Дај ми, селе, мало воде!”
Супер јeботе!


Мој предлог ће, с временом, усвојити читав свет. Ја не разумем како би се, на неком другом језику, то исто могло друкчије рећи. Ко не разуме човека који каже супер и јeботе! Долази дан кад ће читави свет уклонити језичке баријере и споразумевати се само са супер и јeботе. То ће бити, јeботе, супер", завршио је Бећковић своје писмо.
 
Debilan i uvredljiv naslov teme je poslužio da se na istu zalepe ovi iz frljpadež krajeva ko muve na lepak.
Pravilniji naslov bi glasio: Android tehnologija će vremenom smanjiti broj svetskih jezika
Medjutim kod takvog naslova samo par pismenijih bi onjuškalo o čemu je reč a ovi frljmeudupesapadežom ne bi ni hteli da vide
28 santina
Naslov nije uvredljiv nego si se eto ti nasao pogodjenim i uvredjenim.

Ja sam ti vec objasnila da se ne odnosi na grad BG vec na nase institucije u BG. Dodajmo i Novi Sad, zapravo.

Ali ti opet insistiras i spinujes.


ZAPRAVO TI vredjas ljude iz krajeva u kojima se ne koriste svi padezi. Ja sam demokraticna , meni to ne smeta. Mnogo jezika i nema te nesrecne padeze.
Ako sebe smatras tim" pismenijim sto bi onjuskali" ,zaboravi na to da ne pocnem da ti navodim tvoje gramaticke greske.
 
Naslov nije uvredljiv nego si se eto ti nasao pogodjenim i uvredjenim.

Ja sam ti vec objasnila da se ne odnosi na grad BG vec na nase institucije u BG. Dodajmo i Novi Sad, zapravo.

Ali ti opet insistiras i spinujes.


ZAPRAVO TI vredjas ljude iz krajeva u kojima se ne koriste svi padezi. Ja sam demokraticna , meni to ne smeta. Mnogo jezika i nema te nesrecne padeze.
Ako sebe smatras tim" pismenijim sto bi onjuskali" ,zaboravi na to da ne pocnem da ti navodim tvoje gramaticke greske.
Nedostatak padeza danas pokazuje nesto drugo , zelju da se ostane neprilagodjen, autohton, sto istovremeno znaci nekolektivan, zadrt, praziluk u dupetu i glavi...ikebana prava...
Na zalost , to je bez smisla i razmatrati, kapacitet naroda da zadrzi nivo je mali, pa je dovoljno da dodje jedna ili dve sezone studenata i radnika , kelnera i cistacica iz unutrasnjosti i gotovo, ode i jezik i norme ponasanja i sistem vrednosti...
 

Back
Top