jesu li šumadinci srbi ili česi??? braničevci zaseban slovenski narod?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
pravi srbi (bosnjaci, crnogorci i arnauti) su izgleda otpali od srpstva, a sumadinci (moravci-cesi) i branicevci su danas srbi.:D:D:D

primete se fizionomske razlike, sumadinci plavlji, slicniji cesima, a ovi iz nisa pirota vranja sandzaka crne gore bosne svi crnih gustih obrva crne kose i tamnih ociju

:hahaha:

Luđakinjo...:zcepanje:

Nisi ti skoro...Milovana... Izgleda....:cool:

ne bih rekla. sumadija je itekako bila naseljena, moravcima na primer. a i za ove nislije i juznjake se ne bih slozio, meni oni svi crni k'o bugari deluju :D

Svi crni ko Bugari?!!!
izgleda da nisi bas cesto boravila ovamo,bugari su narod tatarskog poreklo i nemaju ama bas nikakve srodnosti sa juznjacima,krvne,jedino donekle jezicke jer je njihov jezik verzija slovenskog a ne protobugarskog.Sem toga stanovnistvo juzne Srbije je vise mesavina slovenskog stanovnistva i starosedelackog Tribala i Tracana :rtfm:

možda je tema za istoriju

bacila sam malo oko na neke istorijske mape koje prikazuju doseljavanje slovenskih plemena na balkan. jasno se vide 4 glavna plemena: srbi, hrvati, braničevci i moravci

srbi su nastanjili teritoriju (upravo onu gde sada nisu vecina) = Bosnu, Metohiju, Sandžak i Crnu Goru...
hrvati su nastanjili teritorije izmedju reke cetine, planine gvozd, une i save
branicevci su nastanjili sadasnji okrug branicevo i delove juznog banata
moravci su nastanjili sumadiju, oblast velike morave, i imali su teritorijalni kontinuitet do sadasnje ceske regije moravske (a moravci je drugi naziv za cehe, tj bohemi i moravci cine cesku naciju)

verovatno se kroz istoriju desava da se mali narodi asimiluju u vece, pa tako slovenski narodi branicevci i (juzni) moravci u Srbe.

cudi me da prva srpska drzava (raska) i njene vazalne srpske drzave nikada se nisu imale u svom sastavu sadasnje regije branicevo i celog pomoravlja i sumadiju. samo je raska u jednom momentu imala jugozapadni deo sumadije.

pravi srbi (bosnjaci, crnogorci i arnauti) su izgleda otpali od srpstva, a sumadinci (moravci-cesi) i branicevci su danas srbi.:D:D:D

volela bih da mi neko strucniji objasni, ja sam ovo zakljucila gledajuci karte iz srpskog udzbenika istorije

aj neka mi neko pojasni ovo malo:D nista ne tvrdim, samo pretpostavljam

samo se ti u tvojoj maticnoj drzavi bavi ovakvim problemima !

možda je tema za istoriju

bacila sam malo oko na neke istorijske mape koje prikazuju doseljavanje slovenskih plemena na balkan. jasno se vide 4 glavna plemena: srbi, hrvati, braničevci i moravci

srbi su nastanjili teritoriju (upravo onu gde sada nisu vecina) = Bosnu, Metohiju, Sandžak i Crnu Goru...
hrvati su nastanjili teritorije izmedju reke cetine, planine gvozd, une i save
branicevci su nastanjili sadasnji okrug branicevo i delove juznog banata
moravci su nastanjili sumadiju, oblast velike morave, i imali su teritorijalni kontinuitet do sadasnje ceske regije moravske (a moravci je drugi naziv za cehe, tj bohemi i moravci cine cesku naciju)

verovatno se kroz istoriju desava da se mali narodi asimiluju u vece, pa tako slovenski narodi branicevci i (juzni) moravci u Srbe.

cudi me da prva srpska drzava (raska) i njene vazalne srpske drzave nikada se nisu imale u svom sastavu sadasnje regije branicevo i celog pomoravlja i sumadiju. samo je raska u jednom momentu imala jugozapadni deo sumadije.

volela bih da mi neko strucniji objasni, ja sam ovo zakljucila gledajuci karte iz srpskog udzbenika istorije

aj neka mi neko pojasni ovo malo:D nista ne tvrdim, samo pretpostavljam

Ne postoji veca glupost od toga da je Raska prva srpska drzava,ne znam odakle ide ta skola.Ne trba nikakve istorije za to,to je samo po sebi toliko glupo....
Inace danasnji Sumadinci su vecinom poreklom iz Hercegovine,Crne Gore,Raske,Podrinja...oni stari Sumadinci su vecinom presli preko Save i Dunava....

P.S. ne znam sto se bunis, kad sve nacionalne istorije od hrvatske do grcke i bugarske priznaju upravo uvu granicu izmedju srba i hrvata...

nevjerojatno, da je DAI pisan sto godina ranije bila bi drugačija granica između Hrvata i Srba, da je pisan sto godina kasnije, isto drugačija...

Ovo su državne granice, ne etničke.

Meni je etnos bitniji od državnih granica, štoviše, **** mi se za državne granice.

nevjerojatno, da je DAI pisan sto godina ranije bila bi drugačija granica između Hrvata i Srba, da je pisan sto godina kasnije, isto drugačija...

Meni je etnos bitniji od državnih granica, štoviše, **** mi se za državne granice.

i meni jer ce biti jos vise srpskih teretorija. Ne bas na racun hrvata nego na racun Bugara.

Gde si ovu naučnu fantaziju pročitao pa si izneo kao neku istorijsku činjenicu?
Daj kaži pa da pročitamo i mi.

Faršeroti su jedan deo Cincara koji živi u Albaniji, to je narod romanskog porekla i nisu Albanci.
Ungurjani jesu Vlasi koji su rumunskog porekla i doselili su se u istočnu Srbiju uglavnom iz Banata a manji deo vodi poreklo i iz Transilvanije.

Nema niko poreklo iz Azije i ne postoji među Faršerotima i Ungurjanima neka veza sa Albancima.

Neki moji pajtosi istraživali i obrađivali, poprilično kvalifikovani za ovakve opservacije.

Tema i nije za istoriju, nego za kliniku...Treba je obrisati kao los pokušaj provokacije zlonamernih susjeda.
A moderatorica je očigledno na godišnjem odmoru kad ne primećuje da su vrata ludare ostala nezaključana.

No,zbog Homoljca i još nekih normalnih likova da kažem:

Braničevo se protezalo duž Dunava sve do reke Jadre u današnjoj Bulgariji,jedno 700 km od današnjeg Braničeva ((Požarevca i okoliša- ovo zbog Isidore prilagodjavam rečnik)..

To su nam oteli /Srbima su oteli, da budem precizna) malo pre Berlinskog kongresa, uz enormno veliko zalaganje Rusa ..
Karta koja mi je pri ruci gde se vidi Braničevo (a ima i boljih izdanja iste karte, preglednijih)
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/17/Velika_Srbija_Milosh.JPG

Srednjevekovna Raška nije bila oko Novog Pazara, nego istočnije od Serdike..
Termin RAŠKA, od Rasa i Rasi je naziv ogromne porovincije koju su grci nazivali Trascijom/Trakijom..
Rašani je sinonim za "Tračane"..dakle Raška je obihvatala megalomanski veliko Braničevo..mnogo srpske zemlje..najkraće rečeno od sliva tri Morave (Terra Moravia u starim rukopisima, originalnim, naravno, a ne falcificiranim od raznih Njofra) pa do Crnog mora i Beograda na Bosforu.

Poslednja izmena:

Međutim, tzv. "etnosa" tada uopšte ni nema, tako da ne sme biti bitniji, već nepostojeći, već isključivo državne granice kao faktor (na osnovu čega se razvilo i npr. hrvatsko državno pravo).

P.S. Moj jedini komentar na ovoj temi, jer je očigledno tema otvorena za idiote (pročitati prvu stranicu).

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back