Јесу ли ОНИ већ убачени међу нас?

Poruka
20.154
Амерички обавештајци преузимају интернет?

Још почетком овог миленијума, америчке војно обавештајне и безбедносне службе су почеле са применом тајног програма психолошког „софтвер“ рата под називом „Операција Озбиљан Глас“- ООГ, у Ираку. Програм се састојао у убацивању војних обавештајаца са лажним идентитетом на екстремне муслиманске интернет сајтове. Њихов посао је био идентификација екстремиста, скупљање обавештајних података, америчка контра-пропаганда и евентуално саботирање тих сајтова.
hakeri.jpg


Амерички обавештајци сматрају тај програм делотворним, и успели су након успешне „презентације“ програма претпрошле године, пред војном комисијом при америчком Сенату од стране генерала Дејвида Петреуса, команданта CENTKOM-а (америчке војне команде за Блиски Исток и централну Азију), да прошире тај програм на цело подручје под контролом CENTKOM-а. Иницијално за овај програм су одвојена средства од 200 милиона долара, али се очекује да се тај програм прошири, не само финансијски, већ и територијално, евентуално чак и глобално. ...
....„у функцији свих активности асоцираних са саботирањем непријатељске пропаганде, укључујући активности на „вебу“ и пропагандну продукцију везану за „веб“.“

Овде мора да се напомене, да је тај програм од стране америчких законодоваца једино стриктно забрањен на територији САД, јер његове активности и садржај по америчком закону садржавају елементе кривичних дела (тако је бар засада). Али све то није сметало америчкој империјалистичкој сили, да оно што је незаконито и неморално у самој Америци, примењују у другим деловима света. Уосталом таква америчка пракса нам је свима добро позната.

Командни центар за те „психолошко-ратне“ операције је лоциран у ваздухопловној бази МекДил близу Тампе, у Флориди- главној америчкој Команди за Специјалне Операције. Ту ће иницијално радити око 50 оперативаца, од који ће сваки бити у стању да „одржава“ око 10 лажних идентитета на интернету у разним „чат-собама“.

.......

.. Што значи да у некој глобалној и „орвеловској“ фази овог програма, сви ми можемо да се нађемо на мети ових „интернет командоса“, а да тога нисмо ни свесни.

Већина нас је уосталом већ имала неког искуства са овом или оном врстом провокатора на фејсбуку или другим форумима, који се сакривају иза лажних идентитета, и углавном не иду даље од „уобичајених излива“ вулгарности. Бојим се да ће се та ситуација, у евентуалном сучељавању ставова са америчким обавештајцем, који може да се појави у нашој„чат соби“ обучен у рухо свештеника или „добронамерног“ патриоте, и који ће подржавати и охрабривати наше изливе анти-американизма- који су уосталом потпуно разумљиви након српског „11 септембра“, који нам је стигао 1999, у виду америчких ратних бомбардера- моћи да прерасте и у неке радикалније мере одмазде од стране највећег светског силеџије из Вашингтона. Да не говоримо о потенцијалног „језивој одмазди“ од стране српске „нато квази државе“, и вашингтонско-бриселских „папета“, који још увек њоме „владају“, и то, нажалост, у наше име…

Пише: Миодраг Новаковић
************************************************************************************


Мени се чини да сам овде имала више пута "сусрет" са овима из
текста, :zper:...а како и не би када је наша влада је променом Закона
о информисању и телекомуникацијама, легализовала "пресретање" телекомуникација,
укључујући и интернет:think:
 
Poslednja izmena:
Sve je moguce, ali koliko vidim to se odnosi na chat.

I kako to psiholoski deluju, sta rade? (Osim da iznerviraju coveka, po tvojoj proceni)

Где си то прочитала да се ово односи само на чат:roll:

Па, ето на пример, ОНИ спамују теме, оне које њима не одговарају:zcepanje:

Зар ниси овде "срела" макар један такав лик?

.
 
Где си то прочитала да се ово односи само на чат:roll:

Па, ето на пример, ОНИ спамују теме, оне које њима не одговарају:zcepanje:

Зар ниси овде "срела" макар један такав лик?

.

Srela sam, ali da li su to sve americki obavestajci? Necu da prelazim u paranoju.
 
На овом форуму има америчих људи... то су они хоће да нас убеда да су се од "демократских" промена до данас плате повећале 4000 пута па је данас просечна плата у Србији 2000 евра.... :p
Можда у САД...можда ... али у Србији...ништа од таквих плата нисмо видели...а богами и од демократије.... xD
 
Poslednja izmena:
a zar vi mislite da ikoga zabole sta se pise ovde? pola su bidalastine

ovo je namenjeno za arapske verske sajtove najverovatnije

a pravo spijuniranje se vrsi preko youtube i facebook,zato je i zabranjen recimo u kini,chat i forum nisu neki realan prikaz stanja nacije jer na forumu ima 10 ljudi, koji se smenjuju sa komentarima a vise se moze cuti ako se zapodene komunikacija sa rajom u vozu.......zato youtube i facebook odaju o vama mnogo toga pocev od toga sta lajkujete i koga edujete:) pa na dalje...gde ste bili,sa kim,i slicno

i revolucija u sev.africi je pocela spontano preko facebooka
 
Pola moderatora na PDF-u Politika radi za CIA-u,konacno jos neko to da shvati...

Ма јок, бре..... то су најобичније шушумиге које функционишу на телефонски позив "газде" или смс поруку од неког задуженог морона... а то се одсликава у упорним уклањањима стварних политичких тема, а сада су упорно почели и да постављају неке ретардиране теме у нади да ће тако моћи и мислима људи да руководе... глупандери...
 
На овом форуму има америчих људи... то су они хоће да нас убеда да су се од "демократских" промена до данас плате повећале 4000 пута па је данас просечна плата у Србији 2000 евра.... :p
Можда у САД...можда ... али у Србији...ништа од таквих плата нисмо видели...а богами и од демократије.... xD

Ma šuti tamo! Nemoj da ljudima otimati kruh iz usta!:lol:
 
Амерички обавештајци преузимају интернет?

Још почетком овог миленијума, америчке војно обавештајне и безбедносне службе су почеле са применом тајног програма психолошког „софтвер“ рата под називом „Операција Озбиљан Глас“- ООГ, у Ираку. Програм се састојао у убацивању војних обавештајаца са лажним идентитетом на екстремне муслиманске интернет сајтове. Њихов посао је био идентификација екстремиста, скупљање обавештајних података, америчка контра-пропаганда и евентуално саботирање тих сајтова.
hakeri.jpg


Амерички обавештајци сматрају тај програм делотворним, и успели су након успешне „презентације“ програма претпрошле године, пред војном комисијом при америчком Сенату од стране генерала Дејвида Петреуса, команданта CENTKOM-а (америчке војне команде за Блиски Исток и централну Азију), да прошире тај програм на цело подручје под контролом CENTKOM-а. Иницијално за овај програм су одвојена средства од 200 милиона долара, али се очекује да се тај програм прошири, не само финансијски, већ и територијално, евентуално чак и глобално. ...
....„у функцији свих активности асоцираних са саботирањем непријатељске пропаганде, укључујући активности на „вебу“ и пропагандну продукцију везану за „веб“.“

Овде мора да се напомене, да је тај програм од стране америчких законодоваца једино стриктно забрањен на територији САД, јер његове активности и садржај по америчком закону садржавају елементе кривичних дела (тако је бар засада). Али све то није сметало америчкој империјалистичкој сили, да оно што је незаконито и неморално у самој Америци, примењују у другим деловима света. Уосталом таква америчка пракса нам је свима добро позната.

Командни центар за те „психолошко-ратне“ операције је лоциран у ваздухопловној бази МекДил близу Тампе, у Флориди- главној америчкој Команди за Специјалне Операције. Ту ће иницијално радити око 50 оперативаца, од који ће сваки бити у стању да „одржава“ око 10 лажних идентитета на интернету у разним „чат-собама“.

.......

.. Што значи да у некој глобалној и „орвеловској“ фази овог програма, сви ми можемо да се нађемо на мети ових „интернет командоса“, а да тога нисмо ни свесни.

Већина нас је уосталом већ имала неког искуства са овом или оном врстом провокатора на фејсбуку или другим форумима, који се сакривају иза лажних идентитета, и углавном не иду даље од „уобичајених излива“ вулгарности. Бојим се да ће се та ситуација, у евентуалном сучељавању ставова са америчким обавештајцем, који може да се појави у нашој„чат соби“ обучен у рухо свештеника или „добронамерног“ патриоте, и који ће подржавати и охрабривати наше изливе анти-американизма- који су уосталом потпуно разумљиви након српског „11 септембра“, који нам је стигао 1999, у виду америчких ратних бомбардера- моћи да прерасте и у неке радикалније мере одмазде од стране највећег светског силеџије из Вашингтона. Да не говоримо о потенцијалног „језивој одмазди“ од стране српске „нато квази државе“, и вашингтонско-бриселских „папета“, који још увек њоме „владају“, и то, нажалост, у наше име…

Пише: Миодраг Новаковић
************************************************************************************


Мени се чини да сам овде имала више пута "сусрет" са овима из
текста, :zper:...а како и не би када је наша влада је променом Закона
о информисању и телекомуникацијама, легализовала "пресретање" телекомуникација,
укључујући и интернет:think:

па они су, судећи по писанију неких, одавно присутни на форуму крстарице
проблем је што су то обични пијуни, њихова реч не вреди пишива боба, углавном лупају глупости а неки чак ни не крију то.
упућенији људи тврде да су, што се српских форума тиче, углавом регрутовани људи са простора бивше сфрј, кромањонци и мујаге, да провоцирају и пишу глупости по српским форумима. најсумњивији су неонацисти и комунисти, амери не контају да је нацизам неспојив са србима а и да комунизам није остао у лепом сећању већине срба. ако успеју да упецају неког на те приче - онда обавезно следи етикетирање целе нације називањем погрдним именима типа нацоши комуњаре и сл. свака сличност са причама дела тзв нво је случајна :mrgreen:
 
Poslednja izmena:

Интересантно да Ција има те људе који контролишу све. То је у контрадикцији са оним што сте писали да је Русија сада једина суперсила света.

Зар није Запад пропао, и срушила им се привреда? Сећате се "Пада Вол Стрит Зида" (Зид Стрита), и сличних ваших булажњења.

Како то да Нато Зликовци и даље бомбардују слободарске нације, а Ција вршља по сајтовима?

Изгледа да треба ревидирати ону причу о Успону Русије, и слому Фашисте Солане.

Уместо тога - истина је да је Солана јачи него икад

Solana-Putin-xhudo.jpg
 

Back
Top