kisela bombona
Elita
- Poruka
- 20.154
Амерички обавештајци преузимају интернет?
Још почетком овог миленијума, америчке војно обавештајне и безбедносне службе су почеле са применом тајног програма психолошког „софтвер“ рата под називом „Операција Озбиљан Глас“- ООГ, у Ираку. Програм се састојао у убацивању војних обавештајаца са лажним идентитетом на екстремне муслиманске интернет сајтове. Њихов посао је био идентификација екстремиста, скупљање обавештајних података, америчка контра-пропаганда и евентуално саботирање тих сајтова.
Амерички обавештајци сматрају тај програм делотворним, и успели су након успешне „презентације“ програма претпрошле године, пред војном комисијом при америчком Сенату од стране генерала Дејвида Петреуса, команданта CENTKOM-а (америчке војне команде за Блиски Исток и централну Азију), да прошире тај програм на цело подручје под контролом CENTKOM-а. Иницијално за овај програм су одвојена средства од 200 милиона долара, али се очекује да се тај програм прошири, не само финансијски, већ и територијално, евентуално чак и глобално. ...
....„у функцији свих активности асоцираних са саботирањем непријатељске пропаганде, укључујући активности на „вебу“ и пропагандну продукцију везану за „веб“.“
Овде мора да се напомене, да је тај програм од стране америчких законодоваца једино стриктно забрањен на територији САД, јер његове активности и садржај по америчком закону садржавају елементе кривичних дела (тако је бар засада). Али све то није сметало америчкој империјалистичкој сили, да оно што је незаконито и неморално у самој Америци, примењују у другим деловима света. Уосталом таква америчка пракса нам је свима добро позната.
Командни центар за те „психолошко-ратне“ операције је лоциран у ваздухопловној бази МекДил близу Тампе, у Флориди- главној америчкој Команди за Специјалне Операције. Ту ће иницијално радити око 50 оперативаца, од који ће сваки бити у стању да „одржава“ око 10 лажних идентитета на интернету у разним „чат-собама“.
.......
.. Што значи да у некој глобалној и „орвеловској“ фази овог програма, сви ми можемо да се нађемо на мети ових „интернет командоса“, а да тога нисмо ни свесни.
Већина нас је уосталом већ имала неког искуства са овом или оном врстом провокатора на фејсбуку или другим форумима, који се сакривају иза лажних идентитета, и углавном не иду даље од „уобичајених излива“ вулгарности. Бојим се да ће се та ситуација, у евентуалном сучељавању ставова са америчким обавештајцем, који може да се појави у нашој„чат соби“ обучен у рухо свештеника или „добронамерног“ патриоте, и који ће подржавати и охрабривати наше изливе анти-американизма- који су уосталом потпуно разумљиви након српског „11 септембра“, који нам је стигао 1999, у виду америчких ратних бомбардера- моћи да прерасте и у неке радикалније мере одмазде од стране највећег светског силеџије из Вашингтона. Да не говоримо о потенцијалног „језивој одмазди“ од стране српске „нато квази државе“, и вашингтонско-бриселских „папета“, који још увек њоме „владају“, и то, нажалост, у наше име…
Пише: Миодраг Новаковић
************************************************************************************
Мени се чини да сам овде имала више пута "сусрет" са овима из
текста,
...а како и не би када је наша влада је променом Закона
о информисању и телекомуникацијама, легализовала "пресретање" телекомуникација,
укључујући и интернет
Још почетком овог миленијума, америчке војно обавештајне и безбедносне службе су почеле са применом тајног програма психолошког „софтвер“ рата под називом „Операција Озбиљан Глас“- ООГ, у Ираку. Програм се састојао у убацивању војних обавештајаца са лажним идентитетом на екстремне муслиманске интернет сајтове. Њихов посао је био идентификација екстремиста, скупљање обавештајних података, америчка контра-пропаганда и евентуално саботирање тих сајтова.
Амерички обавештајци сматрају тај програм делотворним, и успели су након успешне „презентације“ програма претпрошле године, пред војном комисијом при америчком Сенату од стране генерала Дејвида Петреуса, команданта CENTKOM-а (америчке војне команде за Блиски Исток и централну Азију), да прошире тај програм на цело подручје под контролом CENTKOM-а. Иницијално за овај програм су одвојена средства од 200 милиона долара, али се очекује да се тај програм прошири, не само финансијски, већ и територијално, евентуално чак и глобално. ...
....„у функцији свих активности асоцираних са саботирањем непријатељске пропаганде, укључујући активности на „вебу“ и пропагандну продукцију везану за „веб“.“
Овде мора да се напомене, да је тај програм од стране америчких законодоваца једино стриктно забрањен на територији САД, јер његове активности и садржај по америчком закону садржавају елементе кривичних дела (тако је бар засада). Али све то није сметало америчкој империјалистичкој сили, да оно што је незаконито и неморално у самој Америци, примењују у другим деловима света. Уосталом таква америчка пракса нам је свима добро позната.
Командни центар за те „психолошко-ратне“ операције је лоциран у ваздухопловној бази МекДил близу Тампе, у Флориди- главној америчкој Команди за Специјалне Операције. Ту ће иницијално радити око 50 оперативаца, од који ће сваки бити у стању да „одржава“ око 10 лажних идентитета на интернету у разним „чат-собама“.
.......
.. Што значи да у некој глобалној и „орвеловској“ фази овог програма, сви ми можемо да се нађемо на мети ових „интернет командоса“, а да тога нисмо ни свесни.
Већина нас је уосталом већ имала неког искуства са овом или оном врстом провокатора на фејсбуку или другим форумима, који се сакривају иза лажних идентитета, и углавном не иду даље од „уобичајених излива“ вулгарности. Бојим се да ће се та ситуација, у евентуалном сучељавању ставова са америчким обавештајцем, који може да се појави у нашој„чат соби“ обучен у рухо свештеника или „добронамерног“ патриоте, и који ће подржавати и охрабривати наше изливе анти-американизма- који су уосталом потпуно разумљиви након српског „11 септембра“, који нам је стигао 1999, у виду америчких ратних бомбардера- моћи да прерасте и у неке радикалније мере одмазде од стране највећег светског силеџије из Вашингтона. Да не говоримо о потенцијалног „језивој одмазди“ од стране српске „нато квази државе“, и вашингтонско-бриселских „папета“, који још увек њоме „владају“, и то, нажалост, у наше име…
Пише: Миодраг Новаковић
************************************************************************************
Мени се чини да сам овде имала више пута "сусрет" са овима из
текста,
...а како и не би када је наша влада је променом Законао информисању и телекомуникацијама, легализовала "пресретање" телекомуникација,
укључујући и интернет

Poslednja izmena:





ja ih malopre video kod stajge 


