Jeste li praktična ili rasipna žena?

Cru*

Veoma poznat
Poruka
10.057
Meni je sve na šta treba potrošiti vrijeme a ima da se kupi rasipanje. Zašto da meljem šećer, plazmu i takve slične stvari kad to mogu da kupim potpuno isto i za to vrijeme mljevenja mogu pitu da razvučem. Da meljem stari hljeb u prezle ne pada mi na pamet. Ono što je nekad bilo praktično za žene koje nisu radile sad je totalna glupost i gubljenje vremena.
Naravno.
Meni mama melje hleb u prezle...ima ceo dan na raspolaganju. Ja sameljem secer u mlinu za kafu samo ako me mrzi da idem u prodavnicu da kupim mleveni (a zaboravim jer ga koristim jednom godisnje).
Ali nije poenta u tome.
Poenta je da se treba baviti takvim stvarima u glavi.
Pored svog posla, jurcanja kuci, kuvanja, spremanja, male dece, problema, skole, domacih zadataka...treba svaka zena da natempira mozak da se bavi i prvo seckanjem, pa susenjem, pa mlevenjem hleba u prezle (a gde je tu pranje sudova i secka?). Budalastina ... i nije vredno truda. I to vazi za sve ostale slicne "prakticne" zajebancije.
Zatvori oci i zmuri da odmoris mozak za to vreme.

Poruka
16.426
Opet si zahebo nešto ? 😸
Nisam, nego se raspitujem generalno.

ooooo.gif

**Freya**

Veoma poznat
Poruka
13.386
Naravno.
Meni mama melje hleb u prezle...ima ceo dan na raspolaganju. Ja sameljem secer u mlinu za kafu samo ako me mrzi da idem u prodavnicu da kupim mleveni (a zaboravim jer ga koristim jednom godisnje).
Ali nije poenta u tome.
Poenta je da se treba baviti takvim stvarima u glavi.
Pored svog posla, jurcanja kuci, kuvanja, spremanja, male dece, problema, skole, domacih zadataka...treba svaka zena da natempira mozak da se bavi i prvo seckanjem, pa susenjem, pa mlevenjem hleba u prezle (a gde je tu pranje sudova i secka?). Budalastina ... i nije vredno truda. I to vazi za sve ostale slicne "prakticne" zajebancije.
Zatvori oci i zmuri da odmoris mozak za to vreme.

Ma naravno da zavisi od faze u zivotu.
Meni jako smeta drustvo polupoznatih mama jer se obavezno pokrene tema "supermame" koja namece drugima svoju viziju doma i porodice.
Krenu saveti kako se prave igracke, kako se hrani dete, kako kaki dete, sta je njoj rasipanje, sta deci treba, kako ona nikada ne bi (pa tri tacke)...pa njuskanje po tudjem zivotu i na kraju obavezan zakljucak da neko gresi.
Stvarno me nerviraju. Radije bih sedela sa muskarcima i pricala o automobilima.

I po pravilu to dolazi od ljudi koji najvise pomoci imaju. Naravno da mogu da prave igracke ako jedna baka donira novac a zivi u stanu druge bake. Mama koja zivi od svoje plate i placa ratu kredita za stan nema ni vremena a ni snage da tera mak na konac. Zena gleda da pregura dan i odspava nekoliko sati.
Podrzavam da sebi olaksa zivot i da se rastereti sto vise moze jer je potpuno nebitno da li je detetu kupila novo ili prepravila staro, prala bure za kupus ili kupila ribanac. Nebitno. To je koliko sutra istorija nikome vazna.
Ni jedno od ta dva je ne cini boljom majkom ili umesnijom sa parama.
Novac treba pre svega da nam zastiti zdravlje i donese neku sigurnost od zivotnih problema.
Ako ima vremena da melje keks i ako sama zeli da melje keks, neka melje.
U suprotnom ima na rafu unapred samleven.
A ponekad ce mozda zeleti da melje a ponekad nece, sasvim je okej i ne biti posebno dosledan povodom nebitnih stvari.

Previse krajnosti danas. Narocito na socijalnim mrezama.
I previse analiza drugih ljudi. Obicno nepoznatih. I obicno ta analiza ide nama u korist jer mi meljemo, farbamo, pecemo, peremo...

I previse bajki o doslednosti. Nema previse doslednog coveka. Zivot je mozaik raznih faza. Ukus sazreva, okolnosti se menjaju, mi se menjamo.
Mozda bih i ja u nekom momentu podelila online emociju sa muzem povodom popravke tostera. Otkud znam...

koto

Buduća legenda
Poruka
42.322
nemam pojma, mislim da sam oboje. ovako ko antun ono sto mi se djasvi, platim koliko kosta..a npr u zivotu nisam uzela zenu da mi spremi stan ili pegla, a to je sad ono kao skroz uobicajeno..do nedavno sam sama krecila, sad ne mogu jer sam shebala ledja..
imala sam bas teskih perioda u zivotu kad stvarno nismo imali love, pa me to s jedne strane naucilo da uvek gledam cene i razmisljam o njima, a s druge strane imam taj poriv da kad mi se oce nesto da kupim, ja kupim ma koliko nepotrebno bilo..to je nekako lek za glavu, da ne mislim o siromastvu.

Manastirka

Elita
Poruka
23.686
Ja sam realna žena,...mogu debelo platiti samo za ono šta znam i sigurna sam da otprilike toliko i vredi.Ako nisam, povedem nekog sa sobom ko se razume. Ne volim nikakve marketinške trikove, navlakuše i "bezobrazluke".
Smatram da nije rasipništvo, ako napr. pola plate dam za kupaći kostim, za koji znam da ga mogu nositi do penzije jer se neće deformisati. 😁
S druge strane,...ako kupim jeftino, znam da sam uglavnom samo "bacila" pare.
P.S. Kad muškarac postavi ovakvu temu, to mi više liči na one koje zanima, da li si više tip žene domaćice koji redovno puni frižider i redovno plaća računa ili žena koja kupi nešto jednom u 100 godina , ali debelo plati.Ja sam ovo drugo,..."racionalno praktična"! :hehe:
Zato nikada, ali nikada,...neću sesti u snobovski restoran, gde porcija kraba košta par stotina evra, pa sve i da su sa druge planete! Ješću uvek tamo, gde jedu široke narodne mase.

Poslednja izmena:
Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.