Јесте ли очекивали овакве резултате Избора, и јесте ли задовољни?

Poruka
15.029
Ocekivao jesam, ali moglo je i bolje, puno bolje.
Nazalost, glasacko tijelo nije do kraja prepoznalo kvalitete SNS-a i gospodina predsjednika Aleksandra Vucica.
Uz malo vise truda, moglo se dogurati do dvotrecinske vecine, ali i ovako je dobro.
Meni je srce ipak na mjestu, zato sto je Srbija koliko-toliko u sigurnim rukama.

dixieland

Domaćin
Poruka
3.230
Moje mišljenje je da se opozicija uplašila vodjenjem zemlje u ovim vremenima, i da im je kampanja bila previše mlaka .Najveći problem za vlast je po sinošnjem tumačenju javnog obraćanja glavnog ulazak streptomicina za sns u skupštinu tj patriotskog bloka i Marinike. .A za sns , to je realno oko 40 % , sve je preko ko zna kako , s tim da su se zaklonili iza ličnosti AV inače bi tek prešli cenzus kako rade.

Обилић

Iskusan
Poruka
6.422
...
Nazalost, glasacko tijelo nije do kraja prepoznalo kvalitete SNS-a i gospodina predsjednika Aleksandra Vucica.
Uz malo vise truda, moglo se dogurati do dvotrecinske vecine, ali i ovako je dobro.
...

Да је Вучић хтео двотрећинску већину
не би расписивао изборе,
већ би уживао у комотној већини коју има још са претходних Избора.

Ја то овако схватам:
воли он власт, потребна му је већина,
али му је потребна и контролна опозиција,
јер је очигледно да се они око њега (тзв "власт") квари.

Једноставно потребна су дежурна звоцала која ће ићи за министрима
и критиковати их, не дати им да се уљуљкају и успавају,
па и за самим Вучићем кога заиста треба исмевати
јер су му наступи заиста наивни и будаласти понекад.

Срећом дела и идеје су му како треба. :ok:

Poruka
15.029
Да је Вучић хтео двотрећинску већину
не би расписивао изборе,
већ би уживао у комотној већини коју има још са претходних Избора.

Ја то овако схватам:
воли он власт, потребна му је већина,
али му је потребна и контролна опозиција,
јер је очигледно да се они око њега (тзв "власт") квари.

Једноставно потребна су дежурна звоцала која ће ићи за министрима
и критиковати их, не дати им да се уљуљкају и успавају,
па и за самим Вучићем кога заиста треба исмевати
јер су му наступи заиста наивни и будаласти понекад.

Срећом дела и идеје су му како треба. :ok:

dixieland

Domaćin
Poruka
3.230
Mislim da se sva opozicija , sps za premijera , i jos neko iz vlasti može da se strpa u jedan koš barem na godinu dve godine , jer kriza ide svima pa i nama ,neutralnost je obavezna , nikakve sankcije Rusiji , AP Kosovo je 1244 ne odustajati , itd, i naprave vladu čisto radi promene ovih suludih izbornih zakona pogotovo na lokalnom nivou da je sve jedna izborna jedinica , vratiti izbor za predsednike opština većinskim sistemom glasanja svih gradjana, vratiti isto tako da se u svakoj opštini bore većinskim sistemom za mesto poslanika , takodje zbog regulisanja biračkog spiska kao i oslobadjanja rtsa.
Suludo je da nema svaka opština svog poslanika i svaka mesna zajednica odnosno deo lokalne zajednice svog predstavnika .Drugi dom da se bira proporcionalno jedno do 100 kandidata , jeste malo opteređujuće ali je mnogo kvalitetnije.
Neće opoziciji biti takozvane druge šanse za 4 godine , to da se nadaju da neće biti predsednik , pa kandidovaće se kao Dačić za premijera .
Jedini problem je kao što rekoh kriza , jer bi onda sns optužio tu novu koaliciju da je kao nešto lošije radila a što naravno nije u moći da se utiče.

Poslednja izmena:

fortes

Buduća legenda
Moderator
Poruka
41.578
Mislio sam da će SNS da uzme 47-50% dobili 43%
Mislio sam da će SPS da bude oko 7-8%,potajno se nadao 5% a dobili su 11,5% :(
Očekivao sam UOS iznad 15% tačnije oko 18% a dobili su 13,5%

To su mi iznenađenja ovo prvo prijatno,druga dva neprijatna.

Za NADA i Moramo sam očekivao ono što su dobili manje više

Sve ostalo je tu negde, mada su meni svi oni desničari,suverenisti i sl jedno te isto pa mi je bilo svejedno šta će uraditi logično je bilo da će neko ispušiti iz te priče. A nije ni bitno toliko mada bi naravno više voleo da je ludi radule prošao barem je iskrena opozicija nego DB zavetnica. Ali to je desničarska stvar...ne mešam se :lol:

Za predsedničke sam znao da će AV u prvom krugu mislio sam da će imati neki procenat manje doduše.
Za Beograd sam se nadao egalu i tako je i bilo, naravno da bih više voleo da je opozicija uzela ali dobro je da smo ih doveli na mandat bukvalno s obzirom na rezulatate iz 2016-te.

Nisam ni zadovoljan ni nezadovoljan. Dobro je da se opozicija vratila i stvari su jasnije. imaće sada pristup medijima i neka izaberu kvalitetne ljude pa da vidimo za 4 godine. Drugačiji će biti politički život svakako nego ono jednoumlje.

Обилић

Iskusan
Poruka
6.422
..., s tim da su se zaklonili iza ličnosti AV inače bi tek prešli cenzus kako rade.

Знаш кога сам ја (нажалост тек сад) провалио као тешког гребатора ?
Дачића и СПС !

Аларм ми се упалио кад га чух да на предизборном митингу изјављује :
"Не кажем, лепо је бити председник владе !"

Кад си ти чуо да се неки бивши президент хвали својим местом ?
То не постоји !

Председник владе је први радник државе,
неко ко пре свега има велику одговорност
и од кога се тражи заиста велики рад и труд.

Погледајмо ко су Дачић и социјалисти !
Кад је Ивица био председник владе, Вучић је био подпредседник, све радио и трсио се !

То је партија која због историје има своје неко сигурно гласачко тело,
таман толико да коме год треба помоћ у парламенту они могу да му обезбеде већину.

И тако од 2000. од како су сишли са власти !!!

Уствари одласком Милошевића само су изгубили одговорност,
али су фотеље и слатке стране власти остале !!!

Зато код њих нема таласања,
не раде ништа, "ал' имају проценат" !

Ко енглеска краљица, јееее ... :super:

Poslednja izmena:

Обилић

Iskusan
Poruka
6.422
...,neutralnost je obavezna , nikakve sankcije Rusiji , AP Kosovo je 1244 ne odustajati , itd,

Ма о томе нема говора, то се зна !

i naprave vladu čisto radi promene ovih suludih izbornih zakona pogotovo na lokalnom nivou da je sve jedna izborna jedinica , vratiti izbor za predsednike opština većinskim sistemom glasanja svih gradjana, vratiti isto tako da se u svakoj opštini bore većinskim sistemom za mesto poslanika , takodje zbog regulisanja biračkog spiska kao i oslobadjanja rtsa.
Suludo je da nema svaka opština svog poslanika i svaka mesna zajednica odnosno deo lokalne zajednice svog predstavnika .Drugi dom da se bira proporcionalno jedno do 100 kandidata , jeste malo opteređujuće ali je mnogo kvalitetnije.
...

Право да ти кажем у то се баш не разумем,
требало би неко детаљно да ми објасни какви све системи постоје
и шта је боље, а шта горе

и најважније да ли то важи и за наш народ !
Не значи да би неки систем који у Норвешкој ради овде пријао !

Обилић

Iskusan
Poruka
6.422
...
Za Beograd sam se nadao egalu i tako je i bilo, naravno da bih više voleo da je opozicija uzela ali dobro je da smo ih doveli na mandat bukvalno s obzirom na rezulatate iz 2016-te.

Nisam ni zadovoljan ni nezadovoljan. Dobro je da se opozicija vratila i stvari su jasnije. imaće sada pristup medijima i neka izaberu kvalitetne ljude pa da vidimo za 4 godine. Drugačiji će biti politički život svakako nego ono jednoumlje.

Резултати Избора говоре о народној вољи.
Оно што је битно је да сви који су прешли цензус
озбиљно схвате своју дужност у партиципирању управљања државом.

Резултати говоре ко је тата а ко мама у држави.
И једно и друго су битни !!!

То је важно да схвате,
а не да мама хоће да буде тата - то је болест !

markons82

Elita
Poruka
18.847
Meni nije jasna matematika, 6.5miliona sa pravom glasa, Srbija navodno ima 6.9miliona ( racunajuci nekiliko storina hiljada mrtvih ), stvarna racunica da nas ima ispod 6.5m, od toga sumnjam da pravo glasa ima vise 4/5 to je oko 5.2miliona, Cak i da uzmemo brojku od 6.9 dobijemo 4.8miliona i da uracunamo dijasporu nema sanse da dodjemo do brojke od 6.5miliona koji imaju pravo glasa, da je tako treba sa dijasporom da nas bude ( prijavljenih ) 8.2miliona

Обилић

Iskusan
Poruka
6.422
A naši nekolko miliona iz inostranstva da se vrate ovde da žive jer po njihovim glasovima ovde teče med i mleko.

Можда они са стране нешто боље виде ?

Мени рођаци из иностранства кажу:
"Е, немој се заебавате, добар вам је овај Вучић, трчи, ради ... цене га у иностранству !"

Platin

Buduća legenda
Moderator
Poruka
42.393
Очекивао сам нешто више гласова опозиционим председничким кандидатима, а изостанак другог круга ме није изненадио.
За скупштину... Тако нешто сам и очекивао. Вођа је добио мало мање.
У Београду - ових 56:54 је одличан успех, очекивао сам да досадашња власт задржи 60:50.

Излазност је око целих 60%, није тако лоше мада бих ја радо видео 80%.

Da biste mogli da otvarate nove teme i trajno koristite svoje ime - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.