Jeste li nekad bili pokradeni, opljačkani..?

Neno

Elita
Poruka
20.254
Koliko god da se čuvamo i pazimo, lopovi često nadju načina da nas ojade i opelješe. :roll: Često smo i sami krivci jer neke stvari nudimo malte,ne na izvolte.
Lopovi to rade vrlo vješto, svejedno da li je kradja na pijaci, u gradskom prevozu, supermarketima ili na ljetovanjima? Najgore je kad se desi proval u stan ili kuću i tom prilikom nestanu mnoge dragocjenosti.. ili vam obiju auto i odnesu radio i sve što nadju tom prilkom.
Dakle, jeste li nekad bili pokradeni i kako ste reagovali na to?
 
Pokrao me je parketar, pri kraju posla rekao je da lajsne nisu usle u vec dogovorenu cenu vec mora da se doplati, a jesu.
a sto je najgore cini mi se da i nije presao lakom tri puta nego jednom, u najboljem slucaju 2 puta iako sam kupio lak za 3 prelaska.
Lopov.

Sad je kasno, ali ako ikada budem ponovo hoblovao i lakirao parket, overavam ugovor kod notara :) i sedim na gajbi dok lakiraju i ne predju 3 puta.
najgori su ti na dogovor sto ne placaju porez, mozda uzmem i ozbiljnu firmu i onako me na kraju isto kostalo a lose uradjeno.
 
Pokrao me je parketar, pri kraju posla rekao je da lajsne nisu usle u vec dogovorenu cenu vec mora da se doplati, a jesu.
a sto je najgore cini mi se da i nije presao lakom tri puta nego jednom, u najboljem slucaju 2 puta iako sam kupio lak za 3 prelaska.
Lopov.

Sad je kasno, ali ako ikada budem ponovo hoblovao i lakirao parket, overavam ugovor kod notara :) i sedim na gajbi dok lakiraju i ne predju 3 puta.
najgori su ti na dogovor sto ne placaju porez, mozda uzmem i ozbiljnu firmu i onako me na kraju isto kostalo a lose uradjeno.
Joj ne raditi ni sa kim ko nema firmu.
 
Koliko god da se čuvamo i pazimo, lopovi često nadju načina da nas ojade i opelješe. :roll: Često smo i sami krivci jer neke stvari nudimo malte,ne na izvolte.
Lopovi to rade vrlo vješto, svejedno da li je kradja na pijaci, u gradskom prevozu, supermarketima ili na ljetovanjima? Najgore je kad se desi proval u stan ili kuću i tom prilikom nestanu mnoge dragocjenosti.. ili vam obiju auto i odnesu radio i sve što nadju tom prilkom.
Dakle, jeste li nekad bili pokradeni i kako ste reagovali na to?

Ko vam je kriv kad nemate psa koji zalaje kad neko pokusa da
silom otvori vrata.
 
Mene nisu pokrali, još uvek, ali sam jednom prisustvovao sceni (pre 20-ak godina) kada je lopov odžepario jednog momka u autobusu. Ovaj to primeti i krene da traži džeparošu da mu vrati novčanik. Kako su džeparoši uglavnom agresivni (kada ih primete samo to malo ljudi zna) krene da preti žrtvi i hoće da ga bije, međutim, nije lopov znao da na samo par sedišta ispred sede trojica žrtvinih drugara koji su to primetili i skoče da brane ovog nesrećnog momka. A ta trojica su kao od brega odvaljeni i tada se lopov skamenio i izvedu ga napolje, sada sva četvorica, i krenu da ga pretresaju i nađu novčanik. E onda su počeli da ga biju. Autobus stoji, zatvara vrata i polako kreće ali ubrzo staje. Vozač otvara vrata i počne da moli ove momke da ga više ne biju jer to batinanje je postalo jako gadno. Krenulo je i nekoliko putnika da negoduje jer lopov je pao na zemlju ali ovi biju kao nenormalni. Svi udaraju koliko god jako mogu i gde god stignu. Ja sam stajao pozadi, blizu vratima i sve sam video. Stali su posle 3-4 minuta i gledaju lopova kako leži sav krvav i ne pomera se. Vozač je krenuo i otišli smo. Pošto sam ja nekada živeo u tom naselju i dosta sam drugova imao onde čuo sam da je ovaj nesrećni lopov ubrzo i umro.
 
Lopovi nisu agresuvni, ali imaju zastitu.... but, meni su jednom u bulevaru razbili staklo zbog torbe u kojoj nije bilo nista vazno i nije mi do torbe, ali sam gledao preko puta kako mi razbija staklo i ostavim zenu i decu na trotoaru i pojurim lopova u tri koraka sam presao bulevar i lik me vidi i pocne da trci , negde usput je torbu bacio i pobegne preko 6 traka punih, dok sam se vracao dvoje mi cuvaju torbicu, zahvalim se i zahvalim se sto je pobegao.
Kod kola sa strane trotoara polako odlaze trojica namrgodjenih koji su gledali prolaznike i skretali paznju. Nista mi nisu rekli, ali ni ja njima, vec sam se ohladio. Najveci problem je sto je sutra trebalo da idem na sluzbeni put, a prozor mi ostaje otvoren.
Inace dzeparosi i ostala gamad me ne diraju, najlakse sam sebe odzeparim, pa nekad nadjem u nekom od dzepova pare.
 
Priča je stravična, nadam se da su odgovarali izvršioci.
Mozes da se nadas da je preziveo, a batine je zasluzio, narocito sto je ugrozio onoga koga je opljackao.
Inace, pravilo je da ako te neko ugrozi, narocito u kuci da se odbranis na svaki nacin, a posle se dogovara ko je kriv i koliko. Lopovi to valjda znaju, pa izbegavaju ljude koji bi bez problema pucali, ako ga zateknu na svom posedu. Posto se inace tipuje to se radi najcesce po fizickoj i psiholoskoj osnovi, cak i u autobusu.
 
mts me potkradao na Ugovornu obavezu
- poslali izmišljeni račun kao bajagi nemaju evifencijunu sistemu al ja da platim što njima sistem ne funkcioniše u roku od 7 dana a račun od pre 11 meseci

pośaljem im fotografiju overenog isečka plaćenog u pošti i primetim da je ponovljeni račun 30 dinara niži od originalnog ali mi nikad nisu odgovorili koja je od te dve cifre tačna

za svaki dan posle 20-og u mesecu računaju tzv. dnevnu kamatu koju upiśu na sledeći razun i to je ok, a onda vam pošalju razun sa šestomesečnim obračunom tih dana koje sam platio, takodje nisam dobio odgovor

konačno van ugovorne obaveze
ugovor nikad više
 
mts me potkradao na Ugovornu obavezu
- poslali izmišljeni račun kao bajagi nemaju evifencijunu sistemu al ja da platim što njima sistem ne funkcioniše u roku od 7 dana a račun od pre 11 meseci

pośaljem im fotografiju overenog isečka plaćenog u pošti i primetim da je ponovljeni račun 30 dinara niži od originalnog ali mi nikad nisu odgovorili koja je od te dve cifre tačna

za svaki dan posle 20-og u mesecu računaju tzv. dnevnu kamatu koju upiśu na sledeći razun i to je ok, a onda vam pošalju razun sa šestomesečnim obračunom tih dana koje sam platio, takodje nisam dobio odgovor

konačno van ugovorne obaveze
ugovor nikad više
Tako nesto slicno je meni prosli mesec uradio Telenor.
 
Mozes da se nadas da je preziveo, a batine je zasluzio, narocito sto je ugrozio onoga koga je opljackao.
Inace, pravilo je da ako te neko ugrozi, narocito u kuci da se odbranis na svaki nacin, a posle se dogovara ko je kriv i koliko. Lopovi to valjda znaju, pa izbegavaju ljude koji bi bez problema pucali, ako ga zateknu na svom posedu. Posto se inace tipuje to se radi najcesce po fizickoj i psiholoskoj osnovi, cak i u autobusu.
Evo sada, pre petnaest minuta, bio sam na gradilištu i moj majstor se penje na skelu, podigne mu se nogavica i vidim nešto čudno na nozi. Pitam ga šta ti je to. Reče to je nanogica (ili kako već to zovu). Rekao mi je da je uhvatio dvojicu lopova u kući u selu (naišao, nisu ga očekivali), zatekao ih i malo ih propustio kroz šake i dobio je da to nosi 6 meseci.
E .b.m ti pravdu i zakon.
 
Nisam, srećom, ali jeste neko meni blizak, i to od nekih jebenih cigana. Odvratno mi je to, kao što mi je odvratno kad krenu da prete ako im ne daš novac. Da se meni ne daj Bože desi, a nije, i da ga stignem i uhvatim, a znajući moje finansijsko stanje i njihovu opštu zaštitu od strane države, ne bih znao za granice. Mada možda bi i oni mene savladali, jer se kreću u čoporima, kao psi ili hijene.

Inače najviše mrzim kad me levate i zavlače po supermarketima i radnjama za pare. Ili naručim za nekog jebeni burek s mesom, a prodavac mi namerno da burek sa sirom jer ja ne vidim šta pakuje, i još naplati jogurt skuplje, tipa ako je 15 dinara on lupi 30. Išao sam da se svadjam zbog toga i dižem larmu, samo uzalud je to jer kako da dokažeš.

Mnogi prodavci su hulje, podmukli prevaranti, često iz nekih provincija poreklom. Misle da mogu svakog da zajebu, uvek se grebu za neki dinar. Ambicija i sitničarenje im je u krvi podmukloj. Imao sam ortaka iz provincije koji me stalno žickao za neke sitne pare, tipa uvek mu fali 30 ili 50 dinara da se sastavimo i kupimo nešto. Jajarska priča, ideš ulicom i shvatiš da te zakida, pravda se. A ima stančugu ovde.

Sve sam više u fazonu - ili potpuna anarhija i dozvolite svima da uzimaju šta hoće, pa ko pretekne, ili jebeni fašistički šerijat gde se za kradju seku ruke i noge. Ovo medju-sranje me ubija.
 
Evo sada, pre petnaest minuta, bio sam na gradilištu i moj majstor se penje na skelu, podigne mu se nogavica i vidim nešto čudno na nozi. Pitam ga šta ti je to. Reče to je nanogica (ili kako već to zovu). Rekao mi je da je uhvatio dvojicu lopova u kući u selu (naišao, nisu ga očekivali), zatekao ih i malo ih propustio kroz šake i dobio je da to nosi 6 meseci.
E .b.m ti pravdu i zakon.
aj se lazemo. ne dobija se zatvor za prebijanje ljudi po selu za lopovluk.:)
Da neces da kazes da su lopovi isli sebe da prijave jer su dobili batine? hahahahah
lazete bre kad zinete.....a seljak je glup pa prizna da ih je tukao ili jos bolje prijavio sebe....
Taj sto nosi nanogicu nije naivac, ali ti jesi....
 
Nisam, srećom, ali jeste neko meni blizak, i to od nekih jebenih cigana. Odvratno mi je to, kao što mi je odvratno kad krenu da prete ako im ne daš novac. Da se meni ne daj Bože desi, a nije, i da ga stignem i uhvatim, a znajući moje finansijsko stanje i njihovu opštu zaštitu od strane države, ne bih znao za granice. Mada možda bi i oni mene savladali, jer se kreću u čoporima, kao psi ili hijene.

Inače najviše mrzim kad me levate i zavlače po supermarketima i radnjama za pare. Ili naručim za nekog jebeni burek s mesom, a prodavac mi namerno da burek sa sirom jer ja ne vidim šta pakuje, i još naplati jogurt skuplje, tipa ako je 15 dinara on lupi 30. Išao sam da se svadjam zbog toga i dižem larmu, samo uzalud je to jer kako da dokažeš.

Mnogi prodavci su hulje, podmukli prevaranti, često iz nekih provincija poreklom. Misle da mogu svakog da zajebu, uvek se grebu za neki dinar. Ambicija i sitničarenje im je u krvi podmukloj. Imao sam ortaka iz provincije koji me stalno žickao za neke sitne pare, tipa uvek mu fali 30 ili 50 dinara da se sastavimo i kupimo nešto. Jajarska priča, ideš ulicom i shvatiš da te zakida, pravda se. A ima stančugu ovde.

Sve sam više u fazonu - ili potpuna anarhija i dozvolite svima da uzimaju šta hoće, pa ko pretekne, ili jebeni fašistički šerijat gde se za kradju seku ruke i noge. Ovo medju-sranje me ubija.
Čitao sam jednog američkog sociologa (ne mogu se imena setiti) pre dvadesetak godina u kome je on rekao da će se društvo uvek držati u tom stanju (on je opisao u dubokim g...nima koja neće preći nivo davljenja) jer je tada potrošnja građana najveća.
 
aj se lazemo. ne dobija se zatvor za prebijanje ljudi po selu za lopovluk.:)
Da neces da kazes da su lopovi isli sebe da prijave jer su dobili batine? hahahahah
lazete bre kad zinete.....a seljak je glup pa prizna da ih je tukao ili jos bolje prijavio sebe....
Taj sto nosi nanogicu nije naivac, ali ti jesi....
Mislim da ih je on mnogo propustio kroz šake. A "malo" je bila zajebancija. A probaj da odeš u neko manje mesto i miljenike lokalne vlasti ošamari. Videćeš kako ćeš se provesti.
 
Nisam licno bio opljackan,ali mog caleta je pokusao,neki dripac da odzepari,kada se vracao iz druge smene,u autobusu.Cale oseti njegovu ruku i uhvati ruku u dzepu,jednom rukom ga je drzao,a drugom udario lako pesnicom,da mu je slomio vilicu.Posto je stajao tip kod vrata,pao je niz one stepenike i slomio i nogu i ruku.otisao u bolnicu,prikupio papire i neko mu rekao da tuzi caleta.niko nije verovao da ce biti osudjen za nanosenje telesnih povreda,jer je imao i svedoke,koji su svedocili u caletovu korist.jedva se izvukao cale zatvora,ali je zato platio dobru odstetu tipu,a dzeparenja ko da nije ni bilo.To je bilo jos '70-ih.
 

Back
Top