Jeste li ikad doživeli totalno pomračenje sunca ?

I pored toga što naslov moje teme glasi: Da li ste ikada videli, doživeli totalno pkmračenje sunca u Srbiji ?
Umesto odgovora, dobio sam gomilu konzumenata MARIHUANE, koji poput glumca u filmu gore kažu: da su ga videli, dok su sa drugom, drugaricom pušili marihuanu.
Baš malo pre čovek na dnevniku objašnjava pojavi pomračenja sunca ?
Kaže baš da je te 2000-te godine bilo 98 % pomračenje, ali se videlo kao i svakog dana, jer i ta 2 % svetlosti je dovoljno da se vidi po danu.
A ovde smo čuli MARIHUANISTE kako su videli totalno mrak kojeg nije bilo...šta reći, teško nama koji ne korisimo marihuanu.
 
I pored toga što naslov moje teme glasi: Da li ste ikada videli, doživeli totalno pkmračenje sunca u Srbiji ?
Umesto odgovora, dobio sam gomilu konzumenata MARIHUANE, koji poput glumca u filmu gore kažu: da su ga videli, dok su sa drugom, drugaricom pušili marihuanu.
Baš malo pre čovek na dnevniku objašnjava pojavi pomračenja sunca ?
Kaže baš da je te 2000-te godine bilo 98 % pomračenje, ali se videlo kao i svakog dana, jer i ta 2 % svetlosti je dovoljno da se vidi po danu.
A ovde smo čuli MARIHUANISTE kako su videli totalno mrak kojeg nije bilo...šta reći, teško nama koji ne korisimo marihuanu.

Ili si ti lud covece dobio si link o NASE gde pise da je bilo totalno pomracenje.

http://eclipse.gsfc.nasa.gov/SEmono/...9/TSE1999.html

A ovde napadas ljude koji probaju da se ti opametis.

Sram da te bude.
 
Ili si ti lud covece dobio si link o NASE gde pise da je bilo totalno pomracenje.

http://eclipse.gsfc.nasa.gov/SEmono/...9/TSE1999.html

A ovde napadas ljude koji probaju da se ti opametis.

Sram da te bude.

Ludače, neće meni Nasa da kaže kad je u Srbiji bio mrak ako ja imam oči.
U poslednjih 50 godina samo jednom je bilo totalno pomračenje u Srbiji te 1962 i nikada više.
Tada je bio mrak usred dana, a to se nije više desilo, sem kad pušite marihuanu.
Koja nasa koje trice jesi normalan. Ja govorim o Srbiji.
 
Ludače, neće meni Nasa da kaže kad je u Srbiji bio mrak ako ja imam oči.
U poslednjih 50 godina samo jednom je bilo totalno pomračenje u Srbiji te 1962 i nikada više.
Tada je bio mrak usred dana, a to se nije više desilo, sem kad pušite marihuanu.
Koja nasa koje trice jesi normalan. Ja govorim o Srbiji.

A ti sad pravis definicije o totalnom pomracenju.

Ajd molim te stobom niko normalan moze da razgovara.
 
Čitam danas vest: POMRAČENJE SUNCA DANAS !

Godinama u medijima gledam, čitam kako lažu ljude u vezi pomračenja sunca. Jedno totalno pomračenje sunca koje pamtim kao dete je bilo 1962. godine kada je usred podneva nastao totalni mrak. Sva ostala pomračenja su lažna, i nisu se ni dogodila.

Baš je interesantno što toliko lažu da svake godine sunce se pomračuje, kada se to ne dogadja uopšte ?
Ево ти од Косте легенде на сличну тему:

Помрачење Месеца. Да ли само њега?


Било, кажу, помрачење.

Објавиле све новине. Дана 20.12.2010, написали да ће бити `потпуно помрачење Месеца у ноћи између понедељка и уторка`. Добро.

Али новинари, те `универзалне незналице` (јел` могу мало да појачам исказ?- ти свеопшти идиоти...) - не рекоше кључна обавештења: где и кад? Где ће се и кад ће се феномен видети? Него од-прилике: у раним јутарњим сатима 21.12, бла-бла... - а видеће се из Европе, Исланда, Гренланда и Северне Америке. Тако.

Пробам да сазнам - ка`ће. Испостави се да спектакл почиње негде око пола-седам ујутро, `UT` (универзално време). Добро. Укачим да је ово `универзално` мање-више лондонско време (по Гриничу), што ће рећи да ће код нас већ да - сване?! Тако некако. А теоријски је немогуће да су на небу - у исто време - Сунце и Помрачени Месец! Пошто Сунце и Помрачени Месец морају бити на 180 степени `виз-а-ви`, оћу рећи једно супротив другога. Дакле, ништа. Помрачење почиње кад код нас свиће, те је глупо чекати, ништа се неће видети.

Али новинари, ти морони, игноранти, слаби ђаци што су бегали од математику (и остали предмети за који се тражи мозак) те по том кључу заглавили у новине - немајући, дакле, мозга (нота бене, понегде у свету се и од новинари захтева да имају зрно соли, овде - ич!) - пренели су са неког светског сајта информацију о помрачењу. У тој информацији је писало да ће се помрачење видети и `из Европе`. Које црне Европе - видело се, евентуално, из Ирске и са Исланда - али треба ипак имати мало мозга па `укачити` да се, на основу објављених података, посматрачи из Србије неће `овајдити`. Па је тако и требало написати. Биће, даклем, тотално помрачење које се, нажалост, из наших крајева неће моћи пратити.


И тако. Прође `еклипса`. У домаће новине - више ни реч. Ма колико невероватно, има места претпоставци да су домаћи новинари схватили колике су будале. Те спретно оћуташе. Помрачење које се није ни видело.

Поука: од свих кретена, најжешћи су новинари. И најопаснији. Припазите се!​
 

Back
Top