jesam li ispravno postupio?

User Friendly

Buduća legenda
Poruka
25.007
Elem danas sam imao konflikt na faksu. Ima par ljudi sto uce samnom sto su sada na faksu,a ucili su samnom i u srednjoj. E sad su oni mene danas podebavali sa pricom koja nije istina koja potice iz srednje,a moze da mi naskodi ozbiljno i da me diskredituje. Jos uvek nisu je prosirili i na druge,a ja sam logicno naljutio jako i na jednog lika sa kojim sam malo blizi. Sa tim blizim likom sam imao sada diskusiju i lik me piao kao koji se ljutis? Ja sam rekao u fazonu znaci sve bi uradio sta ti treba i sve mogu da istrpim,ali hocu da mi pokazes barem malo postovanja,toliko sam zasluzio da ne ucestvujes u sirenju glasina. Na to sam dobio odg ok. Sedece sto sam rekal jes da ako mozes toliko da mi ucinis sutra cemo se praviti da nista nije bilo,a ako ne mozes onda ne pricamo. Dobio sam odg u fazonu ono,**** mi se. E sad onog sto raspiruje ukoliko bude zinuo razbicu mu pichku to je sigurno,a sa tim necu progovoriti vise rec nijednu nikad. Mnogo ocekujem od ovog novog pocetka i sanse tako da necu da dozvolim da mi je iko unisti pogotovu necu da se stidim na mestu i pred ljudima sa kojima sam vecinu vremena. E sad ako je ovom svejedno moja ideja je da sutra ako pridje da se pozdravi javim,a ako ne, boli me **** prolazim kao da se ne poznajemo. problem je samo sto je tom liku ponos veci od bilo mont everesta,tako da ne znam sta da radim? Da li da ga teram da se izvini ili da prihvatim da je takav ili da zajebem i pravim se da ga ne poznajem zauvek?
 
hm, znaš kako, moraš biti racionalan

ako ta priča zaista može da te diskredituje, gledaj da ne preduzimaš nagle poteze... msm, čak i da ih razbiješ - glasina ostaje, bar za neko vreme.

u principu, ne smeš da pokažeš da si uznemiren (a jesi) i uplašen (a jesi). to je onaj čuveni princip koji ja ponavljam - da prijatelji ne postoje, ni pod tačkom razno.

u suštini, gledaj da nekako nagovoriš te likove da ne šire glasinu - ali takodje gledaj da to uradiš na način koji neće pokazati tvoje slabosti, sumnje i strah.

inače, čudno mi je ovakvo rezonovanje s tvoje strane - jer si do juče pričao kako te boli ****** za sve na svetu, kako si ravnodušan prema svemu, kako ništa nema smisla, pa te za sve briga etc. etc.

i da - najgore što možeš reći jednoj osobi jeste "sve bih uradio za tebe - sve što ti treba, i sve mogu da istrpim, ali hoću da mi pokažeš malo poštovanja"

time si sebe skoro pa zacementirao, j.b.g.
 
Mnogo se cimas , daj im do znanja da te boli qurac za njihove traceve i glasine i reci do znanja da su iskopleksirane debilcine i lajave babe , ako nije nesto otbiljno sto bi moglo ugroziti tvoj status na fakultetu , naravno mislim ozbiljno ugroziti pred profesorima , upravom faksa iili ne daj Boze organima reda , a za sta ce misliti ostali studenti treba da te savrseno boli qurac , ionako si tamo da bi stekao taj yebeni papir ,a ne da se socijalizujes , a nekim nepoznatim likovima sa kojima si se tu slucajno nasao bez tvoje volje i za koje ce te boleti qurac kad zavrsis faks . Naravno ako stvarno pricaju ozbiljno nesto sto nije istina ili jeste , a rekao si im da ne pricaju sve jedno , oteraj ih u pizdu materinu svakako ,al se nemoj nerivati oko toga jer ce im to biti samo jos veca hrana ,a nema ni razloga .
 
Pa ako se glasine nisu procule ono budite normalni. Ako je vec rekao nekom ja bih mu pocepao picku(da mi neko iz odeljenja nesto tako uradi, jer sam svestan da su mi u odeljenju sve ***** i da niko ne sme da me takne a kamoli da dobijem batine od nekog). Ali prvo ih zamoli da tu glasinu ne sire naravno. Lepo pridji i zamoli, objasni im kako bi te to unistilo itd itd.
 
brate, ispaliga nečim što on ne bi voleo da znaju drugi
msm ovog sto siri mogu da sjebem recima,mogu i u tuci da ga dobijem jer sam veci i krupniji + element iznenadjenja + brzina. Mada sa druge strane imam vece posledice i pred zakonom i na faksu snosicu posledice + sve ce zanimati oko cega smo se potukli. :think:

hm, znaš kako, moraš biti racionalan

ako ta priča zaista može da te diskredituje, gledaj da ne preduzimaš nagle poteze... msm, čak i da ih razbiješ - glasina ostaje, bar za neko vreme.

u principu, ne smeš da pokažeš da si uznemiren (a jesi) i uplašen (a jesi). to je onaj čuveni princip koji ja ponavljam - da prijatelji ne postoje, ni pod tačkom razno.

u suštini, gledaj da nekako nagovoriš te likove da ne šire glasinu - ali takodje gledaj da to uradiš na način koji neće pokazati tvoje slabosti, sumnje i strah.

inače, čudno mi je ovakvo rezonovanje s tvoje strane - jer si do juče pričao kako te boli ****** za sve na svetu, kako si ravnodušan prema svemu, kako ništa nema smisla, pa te za sve briga etc. etc.

i da - najgore što možeš reći jednoj osobi jeste "sve bih uradio za tebe - sve što ti treba, i sve mogu da istrpim, ali hoću da mi pokažeš malo poštovanja"

time si sebe skoro pa zacementirao, j.b.g.
Vec sam se sjebo kad sam se naljutio,ali vec tada je pocelo da se otima sve kontroli. Pa to je vise neprijatelj kojeg drzim sebi blizu,nego prijatelj i znam vec za to.
Eh ovog neprijatelja mogu da izjebem tako sto cu da otoplim odnose. ovog sto siri mogu da.... hm sta god uradim pogresno je.
Mozda da pricam sa njim ako i sutra nastavi licno,a ako ne upali onda moram zastrasivanje i to u ceiri oka.
Pa do danas je sve bilo ok,onda je sve pocelo da se raspadan ponovo.
Jednostavno nista ne moze da ti dozvoli da zivis kao no lifer kojem se nista u zivotu ne dogadja,uvek nesto mora da *****,da se posere po tebi.
Ako postoji najmanja sansa da nesto krene po zlu,krenuce.
Dobro nije bas bilo tako

ljutim se samo iz jednog razloga zato sto me ne postujes kao coveka. Ne trazim da mi ucinis nista,ne trazim ni da mi budes zahvalan ni zbog cega,sve sto ti smeta mozes mi reci licno,ne ljutim se na vecinu stvari,ali postoji neki minimum preko kojeg ne mogu i necu da predjem. trazim mrvu postovanja,a toliko verujem da mogu da dobijem od bilo koga,ali niko do sada to nije pokazao da ima. Ne zelim da budem ponizavan i da se neceg stidim,pogotovu neceg sto nije istina i pogotovu ne na mestu gde cu provoditi vecinu vremena. Necu da me prate glasine. Ok je sala,ali neke stvari prevazilaze sve mere.
Ja verujem da sam upravu i da ne trazim mnogo.
 
Sve zavisi od glasine, o cemu se radi? Reci nama, sta te boli racku za nas... :mrgreen:

E sad, ako je glasina koliko toliko ok, mislim da bi najbolje bilo da je ti prvi ispricas...tada mozes ispasti i kul, a ako je oni prosire, onda si se sjebo...

I jos nesto, ti likovi sto planiraju siriti glasinu, oni se druze i sa tvojim drustvom sa faksa?
I zavisi kakvim te smatraju, opasnim, smesnim, jadnim i sl...?

Ako te smatraju opasnim onda im razbi pi.cku i verovatno nece smeti zucnuti, ako te smatraju jadnim onda budi jos jadniji i mozda se smiluju pa te ne odrukaju... :rotf:
Ustvari ne, tuca nista ne resava, kad tad ce im puci film i reci ce jednoj osobi, ta ce reci drugoj i gotov si.

E, da, lepo smo ti prosli put rekli, ybt, te feget price "sve bi uradio sta ti treba i sve mogu da istrpim,ali hocu da mi pokazes barem malo postovanja,toliko sam zasluzio da ne ucestvujes u sirenju glasina.:rumenko: " svakako nisu dobre...bolje da si mu rekao "Nemoj da ispadnes sisa i da pricas to ostalima" ili nesto na tu foru, da se on oseti krivim, ali ne na onaj feget nacin koji se koristio u 17 veku...p.n.e...:lol:

Ma ustvari nemam pojma, ja kad neko kaze nesto lose o meni, samo ignorisem to, ne dajem tome nikakav znacaj, onda ljudi vide da mi nista ne znaci to i prestanu sa tom pricom...ili krenem u protiv napad i ispricam duplo gore price o njima...zato ja uvek vodim onu politiku "Nikome ne pricaj bitne stvari o sebi, a uvek deluj kao osoba koja dobro cuva tajne" ako oni mene syebu ja njih syebem jos zesce...

...ja mislim da si lose postupio... :confused:
 
a jeste, da ih otera u ****** i nazove ih lajavim babama, pa da razglase to sranje

msm daj...
Pa zavisi sta je u pitanju , ako nije nista toliko strasno da moze da mu utice na studije ili moze da mu stvori probleme sa zakonom , onda nek iz odyebe i iznapusava opusteno , pa nek laju posle ko ih yebe ... ako je nesto gore sto sam naveo , onda nek pokusa neki kompromis .
 
ljutim se samo iz jednog razloga zato sto me ne postujes kao coveka. Ne trazim da mi ucinis nista,ne trazim ni da mi budes zahvalan ni zbog cega,sve sto ti smeta mozes mi reci licno,ne ljutim se na vecinu stvari,ali postoji neki minimum preko kojeg ne mogu i necu da predjem. trazim mrvu postovanja,a toliko verujem da mogu da dobijem od bilo koga,ali niko do sada to nije pokazao da ima. Ne zelim da budem ponizavan i da se neceg stidim,pogotovu neceg sto nije istina i pogotovu ne na mestu gde cu provoditi vecinu vremena. Necu da me prate glasine. Ok je sala,ali neke stvari prevazilaze sve mere.
Ja verujem da sam upravu i da ne trazim mnogo.

ovo ako si mu rekao, još gore, bez uvrede

msm, nemoj sad da me smaraš s pričom kako nije tako - jer ovo što si napisao deluje kao jedna veelika ponizna molba

ej čoveče, jesi ti svestan da si nekome rekao ovo:

trazim mrvu postovanja,a toliko verujem da mogu da dobijem od bilo koga,ali niko do sada to nije pokazao da ima. Ne zelim da budem ponizavan i da se neceg stidim

ovo, takodje:

Ja verujem da sam upravu i da ne trazim mnogo.

nikad se nikome, a naročito nekome ko je maliciozan - ovako nemoj obraćati

i nikad se ne govori - "ja verujem da sam u pravu" i "ja ne tražim mnogo"

ali nikad

ne, vidiš, moraš da se postaviš kao da si uvek u pravu, previše podanički si postupio - znaju da te drže u šaci

ne razgovara se tako ni sa kim, osim sa nadredjenima i istinskim autoritetima

ljude moraš tretirati kao inferiornu stoku, čak i kad znaju nešto što ti može naškoditi... a ne "ćiju ćiju mjau oću mrvu poštovanja, toliko tražim, ne tražim mnogo, a verujem da sam u pravu, msm možda nisam ali verujem da jesam"

bandi - kako glasina koja potiče iz srednje škole može da mu utiče na novo podneblje? ne zezaj
 
bandi - kako glasina koja potiče iz srednje škole može da mu utiče na novo podneblje? ne zezaj
Pa nisam video da je iz srednje , ako jeste ne moze nikako sto je jos bolje , mislim ko da je bitno sta ce pricati i misliti o tebi neki likovi na fuckin faksu koje pre toga nisi ni znao , nisi to upisao zbog njih , vec da bi dobio taj papir i mozda nesto naucio uz put . Bar ja tako posmatram stvari im mog ugla i ljudi oko mene koji su uglavnom skoro svi pozavrsavali fakseve ,mozda neko drugacije sve to gleda ***** li ga , al je svako bolje sto manje se cimati zbog gluposti .
 
Pa ako se glasine nisu procule ono budite normalni. Ako je vec rekao nekom ja bih mu pocepao picku(da mi neko iz odeljenja nesto tako uradi, jer sam svestan da su mi u odeljenju sve ***** i da niko ne sme da me takne a kamoli da dobijem batine od nekog). Ali prvo ih zamoli da tu glasinu ne sire naravno. Lepo pridji i zamoli, objasni im kako bi te to unistilo itd itd.

Dokaz da si ti hator :rumenko: ...naziru ti se delovi licnosti :mrgreen:

Sto se tice same teme,najbolje je da se ne obazires.Priroda ljudi je da zaborave ako se nista ne desava.Ako to negiras iz sve snage,ili isprebijas ***** (istina,to bi i ja uradio) ,onda dolazi do kontra efekta :neutral:
 
znaci prica je do jaja perverzna.:rumenko: Nikako se ne isplati prvo je ispricati. Sva sreca poceo sam ranije da lobiram u drugom pravcu kako je jedan od likova smrad,uopste ti bas i nisu nesto rangirani. Mnogi ga ne vole zbog njegove uobrazenosti. Ako otvoreno krenem u neprijateljstvo mogu da izvedem i da se branim da je to zbog toga sto ne govorimo izmisljeno.
Msm ako ti neko pridje i postavi ti takvo provokativno pitanje sta drugo da uradis osim da mu ebes mater,ne vidim drugo resenje? Sniki niti delujem jadno,niti smesno,delujem ko neki cudak u psiholoskom smislu,fizicki mi nista ne fali. Msm ja sam uzasno zivcan covek treba mi dva dana da se oladim i dobro razmislim i nadjem resenje. Ovde nemam toliko vremena.
 
Glavni problem je sto ne znam kako sutra da se ponasam? Da li da ne govorim,da se pravim lud,da se bijem... ne znam sta sutra? Dobio sam odgovore koji su sredina,niti tamo,niti vamo!

Meni kad je ćale pričao pred prvi polazak u diskać:
"ako te neko zeza, ni slučajno tuča u disku. Sačekaj ga iza drveta 20ak m niže, iskoči mu, nek ti zapamti lice ako ti je prijatelj i onda ga iscepaj, više rečima nego udarcima." Primeni na fakultet, znači pozoveš ga u gajbu, popričate, ako neće izlomi ga, a ako oće da prestane, dobar si snjim. Činjenica je da više nikad neće biti kao pre. A i šta ako je perverzna? Pa ja sam jednu likušu za sisu uvatio, prvi put je u životu video :D
 
Meni kad je ćale pričao pred prvi polazak u diskać:
"ako te neko zeza, ni slučajno tuča u disku. Sačekaj ga iza drveta 20ak m niže, iskoči mu, nek ti zapamti lice ako ti je prijatelj i onda ga iscepaj, više rečima nego udarcima." Primeni na fakultet, znači pozoveš ga u gajbu, popričate, ako neće izlomi ga, a ako oće da prestane, dobar si snjim. Činjenica je da više nikad neće biti kao pre. A i šta ako je perverzna? Pa ja sam jednu likušu za sisu uvatio, prvi put je u životu video :D

čekaj, i to je za tebe perverzija?

c'mon :lol:
 
Pa zavisi sta je u pitanju , ako nije nista toliko strasno da moze da mu utice na studije ili moze da mu stvori probleme sa zakonom , onda nek iz odyebe i iznapusava opusteno , pa nek laju posle ko ih yebe ... ako je nesto gore sto sam naveo , onda nek pokusa neki kompromis .

brundo ima pravo. Fala na savetu! :ok: Msm sa profama i zakonom ne moze da mi napravi frku,a to je samo i bitno. Hvala i Navaru,ali bundi je bio brzi. :) Moze lok! :)
 
ne druze imao si pravo jesam li ja dosao u skolu da ucim ili da se socijalizujem sa nekim ljudima iz mesta koji su udaljeni i po 300km od mene i koji dodju iz koje kakvih selendri? realno treba da me boli **** za njima,a nasao sam i ono sto ce da mi to obezbedi! :D
 
Pa tako sam i ja studrao , kod nas na pravnom nisam ni isao na faks osim na ispite jer nismo ni morali , a imao sam svoje drzstvo iz srednje i iz kraja, pa nisam imao potrebu da kontaktiram sa drugim studentima .Osim sa onima koje sam znao od ranije iz skole ili grada , al samo ako smo se druzili i pre , za ostale me boleo qurac , a kasnije su ovi moji ili odustali , ili brze napredovali ,pa ni sa kim vise tamo nisam imao posla ... mislim nije lose ako i nadjes neku kul ekipu za druzenje , al ako su stvarno kul i ako su vredni paznje nece suditi o tebi na osnovu nekih traceva i ogovaranja .
 

Back
Top