Jes da si vernik ali sta ako ti zena sama uskoci u krevet?

robivek

Veoma poznat
Poruka
11.625
images


Evo nesto "vatreno"za jutarnju teolosku "gimnastiku".
Sam naslov teme je kontraverzan jer sadrzi opciju koja se stavlja pod znak pitanje kao mogucnost za vernike, kategoriju ljudi koji bi po pravilu trebali imati veoma jasne pozicije i u startu sve to pausalno odbaciti...
E sad dali vecinu nas ovde koji se deklarisemo vernicima imamo dovoljno podataka da bi mogli odbraniti te nase pozicije kad nam, u tom kontekstu,postave neko veoma logicno pitanje a jos vise ukoliko se kojim slucajem, i sami nadjemo u neku takvu situaciju...?
Hajde ako smo u braku to je vec jasno ali sta ako nismo i eto nas kako stojimo siroko otvorenih ociju kad nam neka zaista lepa i mlada zena odjednom prosto skoci u krevet ?
Sta cemo tad,dali cemo semo se prepustiti slucaju i nagonima ili cemo nekako situaciju drzati pod kontrolom dok ne uradimo neke provere i koje ?
Da ne bi previse lutali u teoloskom smislu,evo jednog izvestaja koji nam daje jednu upravu takvu scenu koja prosto "vristi"od erotskiog potencijalai:


Ruta 3,7-13:
"...A Voz jedavši i pivši i proveselivši se otide te leže kod stoga; a ona dođe polako, podiže pokrivač s nogu njegovijeh i leže.
A kad bi oko ponoći trže se čovjek i obrnu se, a gle, žena ležaše kod nogu njegovijeh.
I on joj reče: ko si? Odgovori: ja sam Ruta sluškinja tvoja; raširi krilo svoje na sluškinju svoju, jer si mi osvetnik.
A on reče: Gospod da te blagoslovi, kćeri moja; ova potonja milost koju mi pokazuješ veća je od prve, što nijesi tražila mladića, ni siromašna ni bogata. .
Zato sada, kćeri moja, ne boj se; što god rečeš učiniću ti; jer zna cijelo mjesto naroda mojega da si poštena žena.
Jest istina, ja sam ti osvetnik; ali ima jošte bliži od mene.
Prenoći ovdje; pa sjutra ako te htjedbude uzeti, dobro, neka uzme; ako li ne htjedbude uzeti, ja ću te uzeti, tako živ bio Gospod! Spavaj do jutra..."


Pitanje je na prvi pogled veoma lako jer se radi o drasticno razlicitim vremenskim prilikama ali Vas pozivam da se fokusiramo na detalje - zasto je ovako tekao sam dogadjaj,koji su bili pravi razlozi zbog kojih je ta noc u tom krevetu gde su se strasti mogle zaista rasplamtiti - za Voza i Rutu i dalje ostala mirna i tiha noc samo za spavanje...!?
Koje su poruke iz proslosti i ono najbitnije - dali mozemo izvuci neke pouke za sve nas danas a narocito za nas koji se deklarisemo da smo vernici !???
 
Poslednja izmena od moderatora:
rekao bih da je starac...
Pa i ne samo ti nego bi to isto mogli reci puno njih i mozda ne bi drasticno pogresili da je to bio zaista odrastao covek ali dali je to zaista bio pravi razlog ?
Izvestaj nam kaze da on nije samo okrenuo ledja doticnoj zeni nego je munjevito brzo,verc narednog dana, preduzeo sve mere kako bi sto pre zavrsio ono sto je "propustio tu noc u krevetu"i ovo definitivno iskljucuje mogucnost koju si naveo.
 
Poslednja izmena:
Pa i ne samo ti nego bi to isto mogli reci puno njih i mozda ne bi drasticno pogresili da je to bio zaista odrastao covek ali dali je to zaista bio pravi razlog ?
Izvestaj nam kaze da on nije samo okrenuo ledja doticnoj zeni nego je munjevito brzo,verc narednog dana, preduzeo sve mere kako bi sto pre zavrsio ono sto je "propustio tu noc u krevetu"i ovo definitivno iskljucuje mogucnost koju si naveo.
Možda nije oprao zube. :kafa:
 
Pa i ne samo ti nego bi to isto mogli reci puno njih i mozda ne bi drasticno pogresili da je to bio zaista odrastao covek ali dali je to zaista bio pravi razlog ?
Izvestaj nam kaze da on nije samo okrenuo ledja doticnoj zeni nego je munjevito brzo,verc narednog dana, preduzeo sve mere kako bi sto pre zavrsio ono sto je "propustio tu noc u krevetu"i ovo definitivno iskljucuje mogucnost koju si naveo.
Rekao bih da je samo prica. Ne mozes iz toga donositi zakljucke.
 
Što je babi milo to joj se i snilo. :kafa:

Lepe, mlade i zgodne žene vam toliko često uskaču same u krevet, da je ovo
tema koja se hitno mora raspraviti. :rotf: Mislim, ako vam se to ikada i desi,
u šta čisto sumnjam, samo recite ''O, hvala ti Bože''.
Hmmm,ne vidim da je to isto rekao i Voz stoga sam i postavio par pitanja...

...mozda ne bas svaki dan i to bas ujutrom ali se vakve situacije definitivno desavaju stoga nije na odmetu imati zdravu argumentaciju !

Inace,i pored formulacije naslova i datog primera,napominjem da je ova unisex tema,dakle to isto se desava i zenama samo je mala razlika da smo mi muskarci nekako ozloglaseni da "lakse padamo"...
 
Hmmm,ne vidim da je to isto rekao i Voz stoga sam i postavio par pitanja...

...mozda ne bas svaki dan i to bas ujutrom ali se vakve situacije definitivno desavaju stoga nije na odmetu imati zdravu argumentaciju !

Inace,i pored formulacije naslova i datog primera,napominjem da je ova unisex tema,dakle to isto se desava i zenama samo je mala razlika da smo mi muskarci nekako ozloglaseni da "lakse padamo"...
Ma kome se bre to dešava? Likovima iz priča i filmova?

I opet, Biblija daje savet za najmanje verovatne situacije koje ti se u životu
mogu desiti, a za neke svakodnevne i važnije ni slova nema. Pitaj Boga
o čemu ta priča zapravo govori.
 
Rekao bih da je samo prica. Ne mozes iz toga donositi zakljucke.
Pa nije to prica nego Biblijski izvestaj sa realnim dogadjajima...utoliko vise sto je u Bibliji zapisano da upravo ta veza ima neku dodirnu tacku sa centralnog lika u Svetom Pismu o kojim bi hriscani trebali biti i te kako informisani...ali da ne uskacem pre vremena,da idemo redom.
 
Hmmm,ne vidim da je to isto rekao i Voz stoga sam i postavio par pitanja...

...mozda ne bas svaki dan i to bas ujutrom ali se vakve situacije definitivno desavaju stoga nije na odmetu imati zdravu argumentaciju !

Inace,i pored formulacije naslova i datog primera,napominjem da je ova unisex tema,dakle to isto se desava i zenama samo je mala razlika da smo mi muskarci nekako ozloglaseni da "lakse padamo"...
Nego, sve se premisljam, zeleo bi da ti tako neka mlada i lepa upadne u krevet? Ko ne bi...
 
Pa nije to prica nego Biblijski izvestaj sa realnim dogadjajima...utoliko vise sto je u Bibliji zapisano da upravo ta veza ima neku dodirnu tacku sa centralnog lika u Svetom Pismu o kojim bi hriscani trebali biti i te kako informisani...ali da ne uskacem pre vremena,da idemo redom.
Cuj, u tome je razlika. Ne verujem da je Biblija biko kakav izvestaj realnih dogadjaja.
 
Nego, sve se premisljam, zeleo bi da ti tako neka mlada i lepa upadne u krevet? Ko ne bi...
...i zamisli da ti se desila prilika a ti nam kazes da si hrtiscanin - i sta cemo sad,gledati kako urgentno grabis priliku sa obe ruke ili ces mozda ipak bar malo promisiti i u vezi cega...!?
...gde si stavio kondoma koji ti hitno treba ili ces ipak promisliti nesto iz oblasti teologije ( ne bih da budem nepristojan i pominjem tvoju "svetu veru"u koju se kunes)... :kafa:
 
...i zamisli da ti se desila prilika a ti nam kazes da si hrtiscanin - i sta cemo sad,gledati kako urgentno grabis priliku sa obe ruke ili ces mozda ipak bar malo promisiti i u vezi cega...!?
...gde si stavio kondoma koji ti hitno treba ili ces ipak promisliti nesto iz oblasti teologije ( ne bih da budem nepristojan i pominjem tvoju "svetu veru"u koju se kunes)... :kafa:
Možda je ona ponela kondom?
 
Ma da, bas tako. Mozda ako si pozneti glumac ili pevac, u zlatnim godinama... Ko Son Koneri ili Dragan Nikolic...
Dakle samo su oni bili ekskluzivnog sarma i potencijala da privlace paznju zenama dok su svi ostali prakticki neupotrebljivi za zensku mashtu...!?
...imam neki utrisak da se zene ne bi previse slozile s tobom ali hajde da vidimo reakcije...
 
Poslednja izmena:
Ajde, iskonstruisi mi realnu situaciju, u kojoj bi nekom zenska uskocila u krevet, u bukvalnom smislu...
A ti bi to doslovno,da ti se usunja u stan,ukoka tvoju zenu,izbaci je kroz prozora i t.d....
...izvini ali ovo nije krimi zanr nego blaga erotika sa teoloskim potencijalom,kupio si kartu za drugog filma koji se prozektira u susednoj sali... :)
Inace danas je valjda vise nego jasno koje su to situacije kad ti se zena/muskarac prosto servira "na tacnu"a tvoje je samo da konsumiras...ili da mozda ipak malo promislis,kao sto namece i ova tema !
 
A ti bi to doslovno,da ti se usunja u stan,ukoka tvoju zenu,izbaci je kroz prozora i t.d....
...izvini ali ovo nije krimi zanr nego blaga erotika sa teoloskim potencijalom,kupio si kartu za drugog filma koji se prozektira u susednoj sali... :)
Inace danas je valjda vise nego jasno koje su to situacije kad ti se zena/muskarac prosto servira "na tacnu"a tvoje je samo da konsumiras...ili da mozda ipak malo promislis,kao sto namece i ova tema !
Dakle, ne možeš ni da zamisliš. Ovde nisam tema.
 

Back
Top