Jeremić: Narednih dana sledi serija udaraca duboke države na Narodnu stranku

Q. in perpetuum hibernum

Stara legenda
Poruka
88.070
0301foto-FoNet-Bozana-Pavlica-e1635359301200.jpg


Predsednik Narodne stranke Vuk Jeremić izjavio je danas da u narednim danima očekuje seriju udaraca „duboke države“ SNS-a na Narodnu stranku.

Jeremić je u Rači, gde je osnovan opštinski odbor Narodne stranke. istakao da „režim ne može da oprosti“ što je ta stranka razotkrila metode i imena agenata Bezbednosno-informativne agencije (BIA) koji su na beogradskom aerodromu prebili Konstantina Katića.

„Udariće nas i jer ne mogu da nam oproste dobar rezultat koji smo ostvarili na lokalnim izborima u Negotinu“, rekao je on, a saopštila je Narodna stranka.

Istakao je da je Narodna stranka „domaću i međunarodnu javnost obavestila da se agent BIA koji je tukao Katića zove Vladimir Macanović i da radi u petom, kontraobaveštajnom odeljenju Agencije“.

„Platiće zbog toga, to im garantujem. Režim nam, međutim, neće oprostiti Negotin i udarac na Udbu i uzvratiće udarac u narednim danima“, dodao je Jeremić.

Rekao je da su izbori u Negotinu, gde je ta stranka prema zvaničnim rezultatima samostalno osvojila 13 odsto glasova, pokazali da nisu tačna istraživanja javnog mnjenja po kojima su „opozicione stranke na cenzusu ili ispod cenzusa“.

„U Negotinu smo zvanično osvojili oko 13 odsto glasova, ali to je samo procenat glasova koji smo uspeli da odbranimo, dok smo zapravo dobili značajno više, oko 20 odsto“, rekao je on.

Naveo je i da je „samo nevažećih listića na kojima su ukradeni glasovi Narodne stranke naknadnim zaokruživanjem još jedne liste ili precrtavanjem bilo 3,5 odsto“, te ukazao, da je „to samo jedan od oblika krađe koja se dogodila“.

Jeremić je istakao da je Narodna stranka u Negotinu pokazala da nije ispod cenzusa, ali i da je „režim spreman na apsolutno sve da odbrani vlast“.

„Ako želimo da promenimo vlast, onda i mi moramo da budemo potpuno spremni da i fizički branimo izbornu volju građana. To je jedini put koji će doneti promene u Srbiji“, rekao je Jeremić.

Ocenio je da „režim SNS-a neće otići sa vlasti bez ulice“, te kako je ukazao „da bi ulica bila uspešna, na njoj se mora braniti izborna pobeda“.

Naveo je i da se samo dva puta u novijoj istoriji višestranačja u Srbiji vlast promenila na ulici, 1997, kada je branjena pobeda na lokalnim izborima, i 5. oktobra 2000, kada je branjena pobeda nad Slobodanom Miloševićem, dok se na ulicu „izlazilo više stotina puta zbog različitih razloga“.

„Uslov za pobedu na izborima je jedinstvo opozicije, a samo odbranom izborne pobede na ulici možemo da promenimo vlast“, rekao je Jeremić.

Istakao da će se raspoloženje građana „naglo promeniti nakon ujedinjenja opozicije, što će probuditi nadu“.

Prema njegovim rečima, jedinstveni možemo do pobede, a onda možemo i na ulicu da tu pobedu branimo.

„Pobeda je moguća ako budemo imali organizaciju, ’petlju’ i budemo sistematični. Narodna stranka će učiniti sve što je u njenoj moći da opozicija nastupi jedinstveno“, zaključio je Jeremić.

Za predsednika opštinskog odbora Narodne stranke Rača izabran je profesor elektrotehnike Jovan Golubović.

https://www.danas.rs/vesti/politika...ija-udaraca-duboke-drzave-na-narodnu-stranku/

-------------------------------------------------------------

Aka, kreću neredi u Stranci narodnoj.

popcorns-crackhead-eating.gif
 

Borivoje Borović napustio funkciju u Narodnoj stranci​

Borivoje-Borovic.jpg


Advokat Borivoje Borović, jedan od najpoznatijih beogradskih pravnika krivičara, odlučio je da se povuče sa mesta člana Predsedništva Narodne stranke.

„Borović je odlučio da se povuče sa funkcije u Narodnoj stranci i da se u potpunosti posveti svojoj advokatskoj karijeri, te će i u budućnosti nastaviti da se bori i zalaže za demokratiju, ljudska prava i slobode kroz svoju primarnu profesiju“, kazao je za Nova.rs izvor iz te stranke.

Narodna stranka se u saopštenju zahvalila Boroviću na dosadašnjem angažovanju u radu Predsedništva i pomoći koju je pružao u aktivnostima stranke.

„Drago nam je što sa gospodinom Borovićem delimo spremnost za nastavak borbe za slobodu, demokratiju i ljudska prava u Srbiji. Narodna stranka želi gospodinu Boroviću uspeh u daljoj advokatskoj karijeri“, navedeno je u saopštenju.

Na mestu člana Predsedništva Narodne stranke Borović je bio od formiranja, a iza sebe ima višedecenijsku uspešnu advokatsku karijeru.

Njegova kancelarija bila je angažovana na gotovo svim većim slučajevima u državi, a zastupao je i brojne javne i poznate ličnosti. Jedan od poslednjih slučajeva na kom je bio angažovan bio je onaj koji je vođen protiv bivšeg predsednika opštine Brus Milutina Jeličića Jutke. U tom postupku zastupao je oštećenu Mariju Lukić koja je uspela da dokaže da ju je Jutka godinama seksualno uznemiravao zbog čega je osuđen na zatvorsku kaznu.

https://rs.n1info.com/vesti/borivoje-borovic-napustio-funkciju-u-narodnoj-stranci/
 

Vladimir Kovačević napustio Narodnu stranku​

BEOGRAD -
Predsednik Odbora za privredu i preduzetništvo Narodne stranke Vladimir Kovačević napustio je tu stranku.

Kovačević je za Nova.rs rekao da je izašao iz stranke jer nije uspeo da nametne teme zbog kojih se angažovao u toj partiji, a to su privreda, finansija i ekonomija i poručio da će ostati dosledan "opozicionom radu koji veruje u jedinstvo opozicije".
 

Egzodus iz NS: „Suština problema je u Vuku Jeremiću, u sukobu je s Ponošem“​

1635409182-collage-1024x683.jpg


Obrazovaniji sam od Vuka. On je kopljasto obrazovan, u jednom smeru, a ja imam bedem obrazovanje koje je mnogo šire. Zašto bih onda ja na Vuka Jeremića gledao kao na budućnost Narodne stranke? Kao lidera ga više ne respektujem, moje performanse su bolje, kaže Vladimir Kovačević, bivši član Predsedništva Narodne stranke.

Nedavno je objavljena vest da je Kovačević napustio stranku, istog dana kad i advokat i član Predsedništva Borivoje Borović. Objašnjavajući razloge zbog kojih je napustio Narodnu stranku, Kovačević je za Danas rekao:

„Način na koji Narodna stranka percipira borbu za vlaste je preagresivna. Revanšizam, recimo, to je nešto iza čega ja nisam mogao da stanem“, rekao je Kovačević za Danas i dodao:

„Suština problema je u liderstvu, Vuku Jeremiću. Imate deo ljudi koji su poverenje dali Miroslavu Aleksiću, kao i one koji idu ka Zdravku Ponošu, koji je uživao najveće poverenje Vuka Jeremića. Ali, sukob između Ponoša i Jeremića oko kandidature za predsednika je istinit i ja nisam hteo da budem deo te podele. Došao sam u stranku da bude jača i da bude format koji pruža sifurnost, ali njih dvojica su dugo vremena bili kohezioni, ali u poslednje vreme su bili disonantni tonovi“.

U intervjuu za Blic, Kovačević je bio nešto precizniji.

„Potrebna su nova lica u politici. Kad nastupate iz minusa, a tu mislim na sve lidere koji su izašli iz Demokratske stranke, onda teško i do nule dođete. Teško je kad morate da objašnjavate hipoteku Vuka Jeremića, to je bila velika žrtva svih nas koji smo novi u politici“, rekao je Kovačević.

Na konstataciju novinara da je to znao i kad je ušao u stranku Kovačević kaže:

„Imao sam percepciju da je njegovo znanje o međunarodnim ekonomskim prilikama šire, da zna više od mene i da ćemo biti kompatibilni. Ispostavilo se da ono što ja znam, znam, a ono što on zna, u stvari ne zna. Obrazovaniji sam od Vuka. On je kopljasto obrazovan, u jednom smeru, a ja imam bedem obrazovanje koje je mnogo šire. Govorim više jezika, svojim novcem sam proputovao svet i zašto bih onda ja na Vuka Jeremića gledao kao na budućnost Narodne stranke. Kao lidera ga više ne respektujem, moje performanse su bolje. Postalo je neodrživo“, naveo je Kovačević.

On kaže i da će s Jeremićem ostati prijatelj, da nije bilo teških reči, ali i da lider Narodne stranke nije pokušao da g azadrži.

„Mislio sam da će se potruditi da me ubedi, da me zaustavi, ali je očigledno shvatio da su naši karakteri nepodudarni“, zaključuje Kovačević.

@stugots mal' jasnije sad? :mrgreen:
 

Borivoje Borović napustio funkciju u Narodnoj stranci​

Borivoje-Borovic.jpg


Advokat Borivoje Borović, jedan od najpoznatijih beogradskih pravnika krivičara, odlučio je da se povuče sa mesta člana Predsedništva Narodne stranke.

„Borović je odlučio da se povuče sa funkcije u Narodnoj stranci i da se u potpunosti posveti svojoj advokatskoj karijeri, te će i u budućnosti nastaviti da se bori i zalaže za demokratiju, ljudska prava i slobode kroz svoju primarnu profesiju“, kazao je za Nova.rs izvor iz te stranke.

Narodna stranka se u saopštenju zahvalila Boroviću na dosadašnjem angažovanju u radu Predsedništva i pomoći koju je pružao u aktivnostima stranke.

„Drago nam je što sa gospodinom Borovićem delimo spremnost za nastavak borbe za slobodu, demokratiju i ljudska prava u Srbiji. Narodna stranka želi gospodinu Boroviću uspeh u daljoj advokatskoj karijeri“, navedeno je u saopštenju.

Na mestu člana Predsedništva Narodne stranke Borović je bio od formiranja, a iza sebe ima višedecenijsku uspešnu advokatsku karijeru.

Njegova kancelarija bila je angažovana na gotovo svim većim slučajevima u državi, a zastupao je i brojne javne i poznate ličnosti. Jedan od poslednjih slučajeva na kom je bio angažovan bio je onaj koji je vođen protiv bivšeg predsednika opštine Brus Milutina Jeličića Jutke. U tom postupku zastupao je oštećenu Mariju Lukić koja je uspela da dokaže da ju je Jutka godinama seksualno uznemiravao zbog čega je osuđen na zatvorsku kaznu.

https://rs.n1info.com/vesti/borivoje-borovic-napustio-funkciju-u-narodnoj-stranci/
bas steta
reality tv crying GIF by VH1
 
Spavač aktiviran.

Ma mislim da je samo čoveku dosta i da je želeo malo da bude u centru pažnje, pa preko medija krenuo tako da govori, umesto da ćuti i zadrži sve privatno kao Borivoje.

Mislim, Borović se očigledno povlači iz politike, ali ako se Kovačević odluči da pređe u neku drugu stranku, onda će biti nešto jasniji ovaj njegov izlazak u javnost.
 
Ma mislim da je samo čoveku dosta i da je želeo malo da bude u centru pažnje, pa preko medija krenuo tako da govori, umesto da ćuti i zadrži sve privatno kao Borivoje.

Mislim, Borović se očigledno povlači iz politike, ali ako se Kovačević odluči da pređe u neku drugu stranku, onda će biti nešto jasniji ovaj njegov izlazak u javnost.
pa verovatno ga je bio i blam od Jeremicevog ponasnja
 
Ma mislim da je samo čoveku dosta i da je želeo malo da bude u centru pažnje, pa preko medija krenuo tako da govori, umesto da ćuti i zadrži sve privatno kao Borivoje.

Mislim, Borović se očigledno povlači iz politike, ali ako se Kovačević odluči da pređe u neku drugu stranku, onda će biti nešto jasniji ovaj njegov izlazak u javnost.

Ne znam unutar stranke koji je njegov doprinos, ali Borović svakako nije bio aktivan nešto u javnom životu van sudnice zastupajući ljude koje režim napada ili progoni, pretpostavljam da će to i nastaviti.

A za ovog Kovačevića ćemo videti gde će, ne pada sneg da pokrije breg...
 
pa verovatno ga je bio i blam od Jeremicevog ponasnja

Ne verujem.

Primarni je razlog Ponoševa odluka da se na sledećoj stranačkoj skupštini kandiduje za Jeremićevog protivkandidata za predsednika Narodne stranke, kao i kampanja za tu poziciju u kojoj je već duže vreme.

Jeremić je za sebe zamislio da će biti u politici aktivan i tu političku partiju voditi bar negde do oko 2027. godine, dok Ponoš smatra da se nema vremena tolio čekati da se povuče iz politike, već da je vreme već sad za penziju.

To ujedno znači da mora i da nastane podela tj. da pored izborne kampanje, spoljnje, protiv Vučića, moraju da se podele ko je za Jeremića, a ko za Ponoša.

S obzirom da govorimo o jednoj omanjoj političkoj stranci i da su trenutno prioriteti, posebno jer je izborna godina, promeniti vlast na lokalu u Beogradu, nije čudno da su se ljudi kao Borović i Kovačević našli u procepu, jerbo s jedne strane ne žele da se nađu na gubitničkoj strani, a sa druge, smatraju da uopšte nije vreme za ovakva pitanja. To je posebno jasno iz Kovačevićevog saopštenja; čovek očigleno više nije Jeremićev pristalica i verovatno bi i želeo da dođe do promene predsednika stranke, ali i da nije sad vreme za to gloženje (svi su još uvek pod iskustvom Nikole Jovanovića).
 
Ne znam unutar stranke koji je njegov doprinos, ali Borović svakako nije bio aktivan nešto u javnom životu van sudnice zastupajući ljude koje režim napada ili progoni, pretpostavljam da će to i nastaviti.

A za ovog Kovačevića ćemo videti gde će, ne pada sneg da pokrije breg...

Ma, opisao sam u pređašnjoj objavi ukratko šta je suština...a propo onoga što sam ti napisao da se kladimo da posle iduće godine Jeremić neće u značajnijem smislu opstati.

Očekuje se pobeda opozicije u Beogradu. Beogradski odbor vodi Zdravko Ponoš i teren priprema za Jeremićevu smenu. Posle izbora će to i učiniti, na krilima pobede opozicije.

Ako se desi da opozicija doživi debakl na izborima iduće godine, uključujući u Beogradu, onda će se opet ići tim putem da Jeremić preuzme na sebe odgovornost za neuspeh što za 5 godina nije uspeo nešto značajnije da ostvari i da podnese ostavku, a među potencijalnim kandidatima za novog predsednika NS-a favorit je Ponoš.

U tom svetlu treba razmatrati i raniji sukob, sa Nikolom Jovanovićem. Jovanović je mlad i na duže staze sebe je video i kao gradonačelnika BG i budućeg lidera Narodne stranke, jerbo su svi manje-više znali da Vuku polako ističe vreme, a u tom smislu je bio glavni konkurent Ponošu, koji je upravo tih ambicija. I zato se sve dogodilo onako, a on pregovarao o prelasku u SSP; tako kako jeste. Njegovim odlaskom osigurano je da Ponoš nasleđuje Jeremića.
 
Реално, сви данашњи лидери опозиције (или "опозиције") у Србији су или "истрошени" или кроз године толико дискредитовани (некад би својом кривицом дозлогрдили бирачима, некад би се погубили у приоритетима а некад би једноставно кренули "погрешним колосјеком") да Вучић тешко да може пожељети (за њега) бољу опозицију.
Да буде горе,и даље чврсто држе своје позиције, грчевито се боре за оних 0,5-2% подршке бирача колико могу, са изузеткомЂиласа, "дохватити", толико грчевито да ће немилице ударати "бојевом муницијом" (а вала могли су ту бојеву муницију и на Вучића трошити) по неком новом лидеру опозиције, некој новој фаци који би се можда могао наметнути бирачима, у таквој жабокречини сви се батргају како би некако опстали на политичкој сцени.
Све то је суморно, са перспективом да буде суморније.
 
Реално, сви данашњи лидери опозиције (или "опозиције") у Србији су или "истрошени" или кроз године толико дискредитовани (некад би својом кривицом дозлогрдили бирачима, некад би се погубили у приоритетима а некад би једноставно кренули "погрешним колосјеком") да Вучић тешко да може пожељети (за њега) бољу опозицију.
Да буде горе,и даље чврсто држе своје позиције, грчевито се боре за оних 0,5-2% подршке бирача колико могу, са изузеткомЂиласа, "дохватити", толико грчевито да ће немилице ударати "бојевом муницијом" (а вала могли су ту бојеву муницију и на Вучића трошити) по неком новом лидеру опозиције, некој новој фаци који би се можда могао наметнути бирачима, у таквој жабокречини сви се батргају како би некако опстали на политичкој сцени.
Све то је суморно, са перспективом да буде суморније.
Možda ste vi radikali samo uplašeni zbog činjenice da uskoro gubite vlast.
 
Ukoliko opozicija doživi poraz na aprilskim izborima, a Jeremić krene putem Miloša Jovanovića i uspe da zadrži svoju poziciju na čelu stranke, moraće se suočiti sa daljim osipanjem članova i pristalica, tj. disidenata. Pošto se Ponoš trudi da u gradsku skupštinu ugura sve svoje ljude, ukoliko bi u tom momentu napustio NS sa svojim krilom stranke, povukao bi za sobom i odbornički klub Narodne stranke u Skupštini Grada Beograda.

U toj situaciji NS postaje kombi-stranka i Šolakovi mediji neće uopšte više preterano obraćati pažnju na njih, a Jeremićeva najdalja instanca biće Srbin INFO, zato što će do tada zapasti i u finansijke probleme, pored već postojećih kadrovskih, a što je početak kraja svake stranke osim ako ne odluči neko da je kupi kao npr. Đilas DS preko Lutovca.
 

Back
Top