Jerarhija SPCcuvari pravoslavlja ili izdajnici

todoro:
Slusaj prijatelju ti si zalutao.Hristos je vaskrsao i pobedio greh djavola odnosno satanu i smrt.JA sam Hristov sluga a ti brate neznas sta pises,mani se satane postani istiniti pravoslavni hriscanin.Satana je pobedjen.[/u][/i][/b]

ako je pobedio, cemu tvoja potreba da na to apelujes i pozivas na pravoslavno hriscanstvo?
zar ne bi trebalo da si miran i spokojan?
da si pravoslavni hriscanin, da si srcem to sto govoris, pustio bi i druge da to u sebi spoznaju, a ne bi nagovarao i ubedjivao, sram te bilo, hriscanine, to se zove vrbovanje.. sluga treba da sluzi, ne da vrbuje!
dajes sebi za pravo da se mesas u ono sto je hristov posao, goreces u paklu
vidimo se tamo
 
Samo odgovar tebi na neumesni komentar koji glasi kako glasi .Ja verujem u ono sto pisem.A ja radim posao koji je Hristos Bog rekao da se radi tj.rekao je:'Idite dakle i naucite narode krsteci ih u ime Oca i Sina i Svetoga Duha.Uceci ih da sve drze sto sam vam zapovedio;i evo ja sam sa vama u sve dane do svrsetka veka,Amin.(Jevandjelje po mateju glava 28,stih19.i20ti).A ti prihvati ili nemoj prihvatiti,tvoja stvar.
 
todoro:
leviatan:
bog danas nije ovde
Jer ti nisi Boziji .ti se javljas jer si svestan ciji si.Pokaj se .
E moj Todore,ja se zaljubih u Hrista sa vijerom da je On ljubav,milosrđe,oprost,da je ON onaj koji nam je dao naj veći ideal čovječanstva SLOBODU.
ON koji je tako divan i brižan OTAC i SIN stvarno nema potrebu da ga neko brani silom i osudom,
shvati prijatelju ON je BOG ljubavi ,LJubiti NJega a prezirat one male grešne je ravno farizejstvu.
pročitaj malo himnu ljubavi I KORIČANIMA,13. zatim PO:RIMLJANIMA 14.
izmađu ostalog čitaj lagano sve poslanice i vidjet da naš Bog od nas ne traži britak jezik nego čisto,pokorno i vijerno srce koje griješi ali se i uzda sinovski u milosrđe OČEVO.
puno pozdrava
 
А ти да си мало пажљивије читала, пронашла би ово:

(Јуда 1)
21 I sami sebe držite u ljubavi Božijoj, čekajući milosti Gospoda našega Isusa Hrista za život vječni.
22 I tako razlikujući jedne milujte.
23 A jedne strahom izbavljajte i iz ognja vadite; a karajte sa strahom, mrzeći i na haljinu opoganjenu od tijela.

Или ово:

(Ефе 5)
10 Istražujte što je Bogu ugodno.
11 I ne pristajte na bezrodna djela tame, nego još karajte.
12 Jer je sramno i govoriti šta oni tajno čine.
13 A sve za što se kara, vidjelo objavljuje; jer sve što se objavljuje, vidjelo je;

Пажљивије читати, даклем. :roll:
 
MaranAta:
А ти да си мало пажљивије читала, пронашла би ово:

(Јуда 1)
21 I sami sebe držite u ljubavi Božijoj, čekajući milosti Gospoda našega Isusa Hrista za život vječni.
22 I tako razlikujući jedne milujte.
23 A jedne strahom izbavljajte i iz ognja vadite; a karajte sa strahom, mrzeći i na haljinu opoganjenu od tijela.

Или ово:

(Ефе 5)
10 Istražujte što je Bogu ugodno.
11 I ne pristajte na bezrodna djela tame, nego još karajte.
12 Jer je sramno i govoriti šta oni tajno čine.
13 A sve za što se kara, vidjelo objavljuje; jer sve što se objavljuje, vidjelo je;

Пажљивије читати, даклем. :roll:
stvarno poštujem tvoju naobrazbu,ali sve je to stvar ličnog izbora moguć po Gospodu našem.Ai ja jednostavno preferiram dijelove gdje Duh Sveti nam priča živom riječju o bratskoj ljubavi,oprostu,za to mise sviđa pos.Rimljanima
12,14Blagosiljajte one koji vas progone,blagosiljajte,a ne proklinjite!.......
Ne smatrajte sami sebe mudrima.
NIkome ne vračajte zlo za zlo!Činite dobra djela pred svim ljudima,koliko je do vas budite u miru sa svima! Ne osvećujte se,ljubljeni,već to prepustite srđbi Božijoj,jer stoji pisano:Osveta je moja.
20.ako je tvoj neprijatelj gladan,nahrani ga....
21.ne dopusti da te svlada zlo,več zlo svladaj dobrom!
14glava. Slabog u vjeri primajte u svoje društvo bez osuđivanja različitih mišljenja......nastavak obavezno pročitaj.

Još jedna bitna stvar;iz biblije i sektaši vade citate ,a znamo da su na krivom putu zato vjerujem da je jedini pravi put put ljubavi prema BOgu srce ponizno i čisto jer ga sam Hrist tad vodi.
 
roberta:
Ai ja jednostavno preferiram dijelove...

А ја навише волим Библију у целини, јер читајући и верујући само у "омиљене делове" је управо оно што секташи раде - формирају некакву своју малу и патетичну веру која нема благе везе са Божјим Откривењем, а пошто свако воли нешто друго, тако и сектица има мали милион и све проповедају нешто друго. :wink:
 
MaranAta:
roberta:
Ai ja jednostavno preferiram dijelove...

А ја навише волим Библију у целини, јер читајући и верујући само у "омиљене делове" је управо оно што секташи раде - формирају некакву своју малу и патетичну веру која нема благе везе са Божјим Откривењем, а пошто свако воли нешто друго, тако и сектица има мали милион и све проповедају нешто друго. :wink:
mA ŠTA TI VRIJEDI SVO ZNANJE OVOG SVIJETA OKO LJUBAVI I OPROSTA ZA BLIŽNJEGA NEMAŠ.
FARIZEJ SI MUDRI I JALOVI :cry:
 
roberta:
MaranAta:
roberta:
Ai ja jednostavno preferiram dijelove...

А ја навише волим Библију у целини, јер читајући и верујући само у "омиљене делове" је управо оно што секташи раде - формирају некакву своју малу и патетичну веру која нема благе везе са Божјим Откривењем, а пошто свако воли нешто друго, тако и сектица има мали милион и све проповедају нешто друго. :wink:
mA ŠTA TI VRIJEDI SVO ZNANJE OVOG SVIJETA OKO LJUBAVI I OPROSTA ZA BLIŽNJEGA NEMAŠ.
FARIZEJ SI MUDRI I JALOVI :cry:

Да, то је типична реакција повређеног егоизма и сујете која нема ништа заједничко са Хришћанством. Прави верник ће да препозна и да буде спреман да прихвати и покаје се за своје грешке.

ПС: Хвала на комплиментима. Тако су шкргутали зубима и на Њега док им је говорио истину. :wink:
 

Back
Top