"Jer ko hoće svoju dušu da sačuva, izgubiće je"

znači radi se o čoveku koji na prvo mesto stavlja svoju slavu, sliku koji drugi imaju o njemu...već to je pogrešan stav daleko od Isusa kako ga ja shvatam...Pavle se tu hvali svojom sujetom...
ucitavas, pavle se snalazio na drugi nacin, a nije uzimao ni kada je mogao, da ga neko ne proziva kao mene koji trazim ovima da plate, mada ni ja nikom nista ne naplatih - jos uvek

1. Korincanima 9,14Tako i Gospod zapovjedi da oni koji jevanđelje propovijedaju od jevanđelja žive.
1. Korincanima 9,15A ja to nijedno ne učinih. I ne pišem ovo da tako bude za mene; jer bih voljeo umrijeti nego da ko slavu moju uništi.
znači radi se o čoveku koji na prvo mesto stavlja svoju slavu, sliku koji drugi imaju o njemu.
jel mene briga sta KO MISLI O MENI?
Pavle se tu hvali svojom sujetom...
JEL I JA?
pri tome on čini sve da pridobije što više vernika pretvarajući se da je ono što nije i time se hvali...znači stavio je zadobijanje vernika ispred iskrenosti...to nije čovek koji je poličenje vrlina, to je čovek za koga cilj opravdava sredstvo..
nije tacno; jel slagao nesto? jel sam ja slagao ako kazem amerima da sam isti amer, ili vama da sam isto srbin?... kada naidjem na naucnika da sam i sam naucnik, na ratara da i sam kopam bastu? ne slagah. e tako i pavle. cilj ne opravdava svako sredstvo, neka da, neka ne. ne treba da si iskljuciv apriori.

a zašto to čini? ne iz ljubavi nego zbog slave...ako mene pitaš Pavle je svoju platu dobio zemaljskom slavom..
pa zbog jevandjelja valjda, ne propovedamo mi valjda pavla i njegovu slavu, nego se trudimo da svako kroz jevandjelje zadobije svoju od Boga
tebi je ljubav neka misterija, sta li?
on nastavlja time da je cilj dobiti nagradu, neraspadljiv venac...ne to ne može biti cilj koji je Isus imao na umu kad je propovedao..Isusov cilj je verujem bio da svako ima ljubav prema svima a ne da se vernici takmiče u lažnoj ljubavi zarad nagrade...
da, ti definitrvno mistifikujes ljubav, nesto te buni kod ljubavi, samo to cuvas za sebe, a ja nemam pravo da ceprkam
samo da te ispravim: ljubav nije cilj, nego sredstvo

najbolje je za hrišćanina da zaboravi da raj i pakao postoje..samo tako može da ima autentičnu ljubav prema bližnjima
kazem imas problem oko ljubavi, i onda si iskljuciv, ili zbunjujes - ''autenticnu'' - eto ja za nju nisam ni cuo do sad, samo mi komplikujes, i sada me teras da kopam po recnicima, sta je genuinE
 
da ih voli zato što su svi jednakopravna deca Boga kog voli, Boga koji je život...to je onda pravi motiv za ljubav...
pa cak i da nismo jednakopravna deca, moj motiv bi bio da je ljubav vrednost koja nema cenu, a mrznja antivrednost
rekoh ti vec kljuc ljubavi koji sam dobio badava, poverenje, postovanje, razumevanje, prastanje, nema razloga da je mistifikujes, a mislim da to radis sta ce ti motiv, ne treba za ljubav motiv, razlog za najvecu vrednost koju non-stop pominjemo, a koja trebalo bi da objedinjuje nabrojane 4 ...ona je sredstvo, nacin
samo da te ispravim: ljubav nije cilj, nego sredstvo
ako kazes cilj, kome? tebi? znaci da jos uvek nisi na cilju
drugima? ko ce znati sve druge?
probaj da jacas 4 komponente ljubavi iz kljuca, uvek najslabiju kariku, to ti je moj savet, ja sam to dugo radio i sam, pa ti zato pametujem.
 
Poslednja izmena:
pa cak i da nismo jednakopravna deca, moj motiv bi bio da je ljubav vrednost koja nema cenu, a mrznja antivrednost
rekoh ti vec kljuc ljubavi koji sam dobio badava, poverenje, postovanje, razumevanje, prastanje, nema razloga da je mistifikujes, a mislim da to radis sta ce ti motiv,
možda i mistifikujem malo....lutam malo kao i skoro svi u vezi toga šta je to prava ljubav
.vidi teme
https://forum.krstarica.com/threads/voli-bliznjeg-svog-kao-samog-sebe.951705/
https://forum.krstarica.com/threads/ljubav-prema-bogu.952674/
ne treba za ljubav motiv, ona je sredstvo, nacin
ja mislim da je Isusova ideja bila da je ljubav cilj a ne sredstvo
ako kazes cilj, kome? tebi? znaci da jos uvek nisi na cilju
druguima? ko ce znati sve druge?
logično mi je da je cilj Bogu da se sva njegova deca međusobno vole, da žive u ljubavi, kao što ti kao roditelj želiš da ti se deca koju voliš i međusobno vole...i to treba da je i cilj svakoga od nas...jer tako tvorimo volju Boga koji nas sve neizmerno voli...
 
a zašto to čini? ne iz ljubavi nego zbog slave...ako mene pitaš Pavle je svoju platu dobio zemaljskom slavom..
Korincanima 9,23A ovo činim za jevanđelje, da bih imao dijel u njemu.
gresis debelo, pa nije mogao da osniva hriscanske enklave kao anonimus, internet crkve mozda?
ja isto, pa ako bih mogao anonimno najbolje bi mi bilo
gresis debelo sto se tice pavla
sujetan pred kim? pa pogledaj kako je sve bilo dobro za njegovo vreme, a posle sta sve ne pokvarise?
 
gresis debelo, pa nije mogao da osniva hriscanske enklave kao anonimus, internet crkve mozda?
ja isto, pa ako bih mogao anonimno najbolje bi mi bilo
gresis debelo sto se tice pavla
sujetan pred kim? pa pogledaj kako je sve bilo dobro za njegovo vreme, a posle sta sve ne pokvarise?
moguće da grešim u vezi Pavla..ja o njemu imam predstavu da je negde pokvario čistinu Isusovog učenja da bi od njega napravio religiju...a religija mi se ne sviđa jer proizvodi vernike koji ne vide ljubav kao cilj nego kao sredstvo da se dobije raj (koristoljublje i sujeta kao motivacija) a izbegne pakao (strah kao motivacija)
 
ja mislim da je Isusova ideja bila da je ljubav cilj a ne sredstvo
pa kada da stignemo do tog cilja, na kukovo leto? cilj znaci kraj, bar u mom recniku
logično mi je da je cilj Bogu da se sva njegova deca međusobno vole, da žive u ljubavi,
ja koliko znam cilj je da zivimo u Hristu, u Istini itd
ali uzmi tvoju logiku kada kazes autentičnu ljubav
znaci da ima i neautenticne, pa neautenticne istine, pa neautentcnog Hrista, gde nas sve to vodi?

nikada se nece svi voleti, to je tvoja neka bajkovitost... pa ne bi imali IZABRANE, ne bi imali one kojima ce reci :idite od mene nikada vas nisam znao, itd
 
pa kada da stignemo do tog cilja, na kukovo leto? cilj znaci kraj, bar u mom recniku

ja koliko znam cilj je da zivimo u Hristu, u Istini itd
ali uzmi tvoju logiku kada kazes autentičnu ljubav
znaci da ima i neautenticne, pa neautenticne istine, pa neautentcnog Hrista, gde nas sve to vodi?

nikada se nece svi voleti, to je tvoja neka bajkovitost... pa ne bi imali IZABRANE, ne bi imali one kojima ce reci :idite od mene nikada vas nisam znao, itd
neautentična je ljubav kad je iz pogrešnog motiva...kad nije prava..kad nema suštine ljubavi nego samo forma koja postoji da bi se postigao neki drugi cilj...a ulazak u carstvo je nagrada za one koji imaju autentičnu ljubav...carstvo vidim kao stanje svesti...za života i posle njega..ne mislim da postoje raj i pakao..nego se čovek rađa sve dok ne bude spreman za carstvo...
za uputstvo za ulazak u carstvo vidi prvi post na temi https://forum.krstarica.com/threads/gnosticka-jevandjelja.954504/
 
neautentična je ljubav kad je iz pogrešnog motiva...kad nije prava..kad nema suštine ljubavi nego samo forma koja postoji da bi se postigao neki drugi cilj...a ulazak u carstvo je nagrada za one koji imaju autentičnu ljubav...carstvo vidim kao stanje svesti...za života i posle njega..ne mislim da postoje raj i pakao..nego se čovek rađa sve dok ne bude spreman za carstvo...
za uputstvo za ulazak u carstvo vidi prvi post na temi https://forum.krstarica.com/threads/gnosticka-jevandjelja.954504/
onda nastavi sa lutanjem, ja sam gnosticka [plagiranja i falsifikovanja uklj i tzv tomino] izanalizirao davno, pa ako je to tvoj odgovr meni koji ti kazem da citas jevandjelja 4, onda doslo vreme da se rastajemo
 
onda nastavi sa lutanjem, ja sam gnosticka [plagiranja i falsifikovanja uklj i tzv tomino] izanalizirao davno, pa ako je to tvoj odgovr meni koji ti kazem da citas jevandjelja 4, onda doslo vreme da se rastajemo
u zadnjih par dana sam se malo bavio gnostičkim spisima..i uglavnom deluju bezveze (nema svetlosti ljubavi u njima,a ima previše filozofiranja i praznog naklapanja) sa izuzetkom ovog Tomasovog jevanđelja, koje citiram na temi o gnostičkim jevanđeljima, a koje je po meni trebalo da bude uvršteno u Bibliju i koje mi daje bolji uvid u Isusovo učenje od Biblijskih jevanđelja......
 
ne znam ono što sam komentarisao na temi gnostička jevanđelja mi deluje kao original...i bolje zapisano od onoga u Bibliji...ima taj stil i duh koji odgovara mojoj predstavi o Isusu koji otkriva istine kroz zagonetke
zayebavas me? ovo su seksualne aluzije, ne zauebavaj me, uozbilji se, tomino jevandjelje je teska seksualna perverzija.

22 Yeshua saw some infants being nursed at the breast. He said to his disciples: These nursing infants are like those who enter the Kingdom. The disciples asked him: “Then shall we become as infants to enter into the Kingdom?”
 
zayebavas me? ovo su seksualne aluzije, ne zauebavaj me.

22 Yeshua saw some infants being nursed at the breast. He said to his disciples: These nursing infants are like those who enter the Kingdom. The disciples asked him: “Then shall we become as infants to enter into the Kingdom?”
pročitaj ceo moj prvi post da vidiš kako sam shvatio to i objašnjenje dato iza toga..
 
kako tumačite
Jovan 12,25Koji ljubi dušu svoju izgubiće je, a ko mrzi na dušu svoju na ovom svijetu, sačuvaće je za život vječni.
i
Matej 16,25Jer ko hoće svoju dušu da sačuva, izgubiće je; a ako ko izgubi dušu svoju mene radi, naći će je.

nije li žeđ za večnim životom pokušaj da se sačuva duša svoja zato što je ljubiš? Da li je pogrešno voleti svoju dušu? Da li je pogrešno biti opsednut večnim životom? Da li onaj ko čini dobro da bi otišao u raj zapravo neće biti primljen u raj? Šta znači izgubiti dušu Isusa radi?
Znaci da necemo kompromitovati veru da bi smo zastitili sadasnji zivot.
 
kako tumačite
Jovan 12,25Koji ljubi dušu svoju izgubiće je, a ko mrzi na dušu svoju na ovom svijetu, sačuvaće je za život vječni.
i
Matej 16,25Jer ko hoće svoju dušu da sačuva, izgubiće je; a ako ko izgubi dušu svoju mene radi, naći će je.

nije li žeđ za večnim životom pokušaj da se sačuva duša svoja zato što je ljubiš? Da li je pogrešno voleti svoju dušu? Da li je pogrešno biti opsednut večnim životom? Da li onaj ko čini dobro da bi otišao u raj zapravo neće biti primljen u raj? Šta znači izgubiti dušu Isusa radi?
Šta znači izgubiti dušu Hrista radi?
Ti znaš da ja govorim da je duša kolektivna svest svih naših ćelija, i da priroda u nama stremi ka tome da se proširi seme na što više mesta, zato u igri šepurenja pred drugim polom mi trčimo za vrednostima ovoga sveta, skupa kola, skup telefo, kokakola droga alkohol, cigare, Sve da se pokažemo vrednijima u očima drugih ljudi i da bismo u igri šepurenja zauzeli bolje mesto, Titule, znanje, imanje sve je to u igri šepurenja, i za svim tim žudi naša duša, I kad vidimo da nećemo lako doći do svega toga naša duša nas kroz intelekt nagovara i da ukrademo, i da slažemo, da ubijemo na kraju. MI SMO U DUŠI ZLI. I ko ljubi svoju dušu i ugađa joj u njenim željama neprijatelj Božiji postaje. Za to je Hristos rekao da ko izgubi svoju dušu naći će je, A evo i Kako se gubi duša
 
Šta znači izgubiti dušu Hrista radi?
Ti znaš da ja govorim da je duša kolektivna svest svih naših ćelija, i da priroda u nama stremi ka tome da se proširi seme na što više mesta, zato u igri šepurenja pred drugim polom mi trčimo za vrednostima ovoga sveta, skupa kola, skup telefo, kokakola droga alkohol, cigare, Sve da se pokažemo vrednijima u očima drugih ljudi i da bismo u igri šepurenja zauzeli bolje mesto, Titule, znanje, imanje sve je to u igri šepurenja, i za svim tim žudi naša duša, I kad vidimo da nećemo lako doći do svega toga naša duša nas kroz intelekt nagovara i da ukrademo, i da slažemo, da ubijemo na kraju. MI SMO U DUŠI ZLI. I ko ljubi svoju dušu i ugađa joj u njenim željama neprijatelj Božiji postaje. Za to je Hristos rekao da ko izgubi svoju dušu naći će je, A evo i Kako se gubi duša
ja baš mislim da su duše čista ljubav...delići Boga...ali um i telo umeju da budu sebićni i da vide samo svoj interes...kad se neko prozli njegova duša se distancira od njega pa zato kažemo da je takav čovek bezdušan ili ko bez duše...kad bi uvek delovali iz duše naša i Božija volja bi bile isto...ali mi se zbog viška sujete i manjka ljubavi udaljujemo od svoje duše koja je naša prava suština...
 

Back
Top