Jemen: Sedmoro mrtvih u sukobima u Adenu, Saleh gubi podršku

Mingo

Poznat
Banovan
Poruka
8.115
Jemen: Sedmoro mrtvih u sukobima u Adenu, Saleh gubi podršku
Blic - Pre 47 minuta
SANA - Sedmoro demonstranata ubijeno je danas tokom protesta u gradu Aden na jugu Jemena, a oko 50 njih je povređeno, saopštili su zdravstveni zvaničnici.

Ukupno 24 ljudi ubijeno je od 17. februara u demonstracijama protiv režima Ali Abdulaha Saleha, koji je na vlasti u Jemenu 32 godine, preneo je Rojters.

Pritisak na predsednika Saleha danas je dodatno pojačan, pošto su mu lideri dve najuticajnije plemenske organizacije okrenuli leđa i priključili se antirežimskom pokretu, javila je agencija Frans pres.

"Podneo sam ostavku u Opštem narodnom kongresu u znak protesta zbog represije nad mirnim demonstrantima u Sani, Taezu i Adenu", kazao je šeik Husein bin Abdulah el-Ahmar, lider plemenske konfederacije Hašid.

Tanjug
 
800pxyementopography.png


myemen.gif


Mapa Jemena

Mislim da je doslo vrijeme da se desi revolucija i u Jemenu jednom historijskom mjestu Kraljice Sabe i mislim da Jemenci cekaju da se zavrsi Libijski problerm i da se svrgne Gadhafi pa da oni pocnu zahtjevati ostrije smjenu Ali Abdulah Saleha.Jemen je jedna lijepa drzava i ja bih zivio u njoj i volio bih da se ozenim u toj drzavi jer to je jedna lijepa drzava puna historije a svi su muslimani naseljeni tako da se mozes lijepo napricati sa muslimanima u kahvedzinici.Mislim da Jemen ima lijepe Dzamije i da su gradovi veoma lijepi puni historije tako da Jemen zasluzuje da ima jednu slobodnu i demokratsku drzavu sa islamskom bazom.Mislim da jemen zasluzuje da ima islamsku drzavu i da Jemen treba biti slobodan od diktature.Mnogo je lijepo posjetiti glavni grad Sanu a zatim Aden koji je na obali mora i sve je to muslimansko i sve to treba pripasti islamskoj drzavi Jemenu.
 
Jemen : Sedam žrtava sukoba u Adenu
Međunarodni Radio Srbija - Pre 50 minuta
U sukobima policije i antivladinih demonstranata u Adenu, gradu na jugu Jemena, danas je poginulo sedam civila, a najmanje 50 njih je povređeno - javljaju agencije, pozivajući se na jemenske zdravstvene zvaničnike. Ukupno 24 osobe su stradale od kako su 17. februara počele masovne demonstracije protiv režima predsednika Alija Abdulaha Saleha, koji je u Jemenu na vlasti već 32 godine. Agencija Frans Pres navodi da je pritisak na Saleha danas dodatno pojačan, s obzirom da mu podršku uskratili lideri dve najuticajnije plemenske organizacije i priključili se antirežimskom pokretu.
 
Mislim da je Jemen jedna lijepa drzava koja se treba posjetiti i koja mora da pokaze svijetu sta ona ima od svojih chari.Ona ima puno Dzamija i ima Islam koji je karkteristican za Jemence koji su dobri vjernici i koji klanjaju i vole Islam jer njima je Mekka blizu i mogu svake godine otici da je posjete.Tako lijepa drzava kao sto je Jemen zasluzuje da ima slobodnu drzavu i slobodnu demokraciju koja ce vladati Jemenom i koja ce od Jemena napraviti islamskom drzavom.Jemen je stoga jedna lijepa drzava koja treba da se podrzi i koja treba da se pomogne jer narod Jemena zeli da se smijeni njihov dugogodisnji predsjednik i da Jemen konacno bude slobodan.
 
Mislim da je Jemen jedna lijepa drzava koja se treba posjetiti i koja mora da pokaze svijetu sta ona ima od svojih chari.Ona ima puno Dzamija i ima Islam koji je karkteristican za Jemence koji su dobri vjernici i koji klanjaju i vole Islam jer njima je Mekka blizu i mogu svake godine otici da je posjete.Tako lijepa drzava kao sto je Jemen zasluzuje da ima slobodnu drzavu i slobodnu demokraciju koja ce vladati Jemenom i koja ce od Jemena napraviti islamskom drzavom.Jemen je stoga jedna lijepa drzava koja treba da se podrzi i koja treba da se pomogne jer narod Jemena zeli da se smijeni njihov dugogodisnji predsjednik i da Jemen konacno bude slobodan.
ЕКСТРЕМИЗАМ.....:per: :per: :per:
 
Mislim da je Jemen jedna lijepa drzava koja se treba posjetiti i koja mora da pokaze svijetu sta ona ima od svojih chari.Ona ima puno Dzamija i ima Islam koji je karkteristican za Jemence koji su dobri vjernici i koji klanjaju i vole Islam jer njima je Mekka blizu i mogu svake godine otici da je posjete.Tako lijepa drzava kao sto je Jemen zasluzuje da ima slobodnu drzavu i slobodnu demokraciju koja ce vladati Jemenom i koja ce od Jemena napraviti islamskom drzavom.Jemen je stoga jedna lijepa drzava koja treba da se podrzi i koja treba da se pomogne jer narod Jemena zeli da se smijeni njihov dugogodisnji predsjednik i da Jemen konacno bude slobodan.

Ovi pojmovi su ti u očiglednoj koliziji:lol:
 
Ne naginjem radiklanom ucenju nego zelim mono sto zeli svaki musliman a to je Islamsku drzavu u svakoj drzavi gdje zive muslimani.Na primjer nista nje fali da se proglasi islamskom drzavom Jemen jer to bi znacilo jednu dobru stvar za sve gradhane Jemena i JUemen bi zivio na Islamski nacin i nista im ne bi falilo.Inace sto se tice zenidbe, volio bhih da se ozenim i da ozenim jednu Arapkinju koja bi mi rodila dobre muslimane.
 
Ne naginjem radiklanom ucenju nego zelim mono sto zeli svaki musliman a to je Islamsku drzavu u svakoj drzavi gdje zive muslimani.Na primjer nista nje fali da se proglasi islamskom drzavom Jemen jer to bi znacilo jednu dobru stvar za sve gradhane Jemena i JUemen bi zivio na Islamski nacin i nista im ne bi falilo.Inace sto se tice zenidbe, volio bhih da se ozenim i da ozenim jednu Arapkinju koja bi mi rodila dobre muslimane.

Који је ово већ циркус по реду - ви мујаге се палите на даљински... они ајатоласи и муфтије САМО КЛИКНУ и ви почнете да арлаучете...:lol:
 
Mislim da su muslimani sad svjesni da moraju promijeniti nesto u svojim drzavama i da drzavfe moraju izgledati po volji naroda.Mislim da se volja naroda m,ora postaovati a poslije pada Kalifata Islamskim drzavama je nametnuta vlast i sekularizam da je narod trpio i cekao na trenutak kad ce drzava biti po mjeri naroda.istina je da narod Jemena trazi drzavu po svojoj mjeri i zeoli islamsku drzavu koja ce biti uspostavljena po volji naroda i to je kako vi nazivate demokracija kada narod zeli nesto.narod u islamskim zemljama zeli Serijat i to se treba postivati.Jemen je jedna drzava koja je pogodna za Islamsku drzavu jer Jemen je blizu Saudijske Arabije i moze se uspostaviti Islamska drzava tako sto ce narod zeljeti promijene i vlast je duzna udovioljiti zelji naroda.
 
Ne naginjem radiklanom ucenju nego zelim mono sto zeli svaki musliman a to je Islamsku drzavu u svakoj drzavi gdje zive muslimani.Na primjer nista nje fali da se proglasi islamskom drzavom Jemen jer to bi znacilo jednu dobru stvar za sve gradhane Jemena i JUemen bi zivio na Islamski nacin i nista im ne bi falilo.Inace sto se tice zenidbe, volio bhih da se ozenim i da ozenim jednu Arapkinju koja bi mi rodila dobre muslimane.

Kako ti alzes upravo si dokazao onim sto sam bold=ovao. Zar nisi pre samo par dana bio ozenjen i upraznjavao sex sa svojom zenom u sobi koju delis sa brato?

A kada zelis mulslimansku drzavu u svkoj zemlji u kojoj zive muslimani to se znaci odnosi i na Srbiji. Voleo bi da pokusas nesto po tom pitanju :)
 
Ti zaboravljas da se muslimani mogu zeniti vise puta i zato ti kazem da se volim ozeniti Arapkinjom koja bi mi rodila djecu i oni bi bili crnomanjasti i ja bih volio njih.Inace Jemen je kao stvorena zemlja za mene jer ima lijepe predjele i lijepo je voljeti se sa tim narodom.Na primjer glavni gard Sana je najljepsi grad u Jemnu i taj grad se treba posjetiti i vidjeti i odmah uvidjeti da je to Islam i da je to Islamska drzava jer sam narod Jemena cini jednu muslimanksu atmosferu.Zato vam kazem da Jemenski narod mora smijeniti svoga predsjednika kako bi se svim gradjanima Jemena obezbijedila bolja buducnost a to je buducnost u islamskom Jemenu.Jemen nije mala drzava i ona je jedna velika drzava koja moze da ocara svakoga covjeka a pogotovu muslimana koji je zeljan Islama i islamskog zivota.
 
apyemenprotest48026feb1.jpg

Demonstracije protiv Ali Abdulaha Saleha u prestonici Jemena Sani

I plemenski lideri protiv Saleha

Dvojica veoma moćnih plemenskih lidera u Jemenu priključila su se pokretu za svrgavanje predsednika Ali Abdulaha Saleha, koji traje već više od nedeleju dana.
To je veliki udarac za predsednika Saleha, posebno zbog činjenice da je jedan od lidera iz Salehovog plemena - Hašid. Dvojica lidera su u današnjem saopštenju istakla i da napuštaju predsednikovu vladajuću stranku.

Ranije danas, saopšteno je da je četvoro ljudi podleglo ranama zadobijenim u jučerašnjim sukobima anti-vladinih demonstranata i bezbednosnih snaga na ulicama Sane. Procenjuje se da se u jemenskoj prestonici okupilo više desetina hiljada protivnika režima.

VOANews
 
Ti zaboravljas da se muslimani mogu zeniti vise puta i zato ti kazem da se volim ozeniti Arapkinjom koja bi mi rodila djecu i oni bi bili crnomanjasti i ja bih volio njih.Inace Jemen je kao stvorena zemlja za mene jer ima lijepe predjele i lijepo je voljeti se sa tim narodom.Na primjer glavni gard Sana je najljepsi grad u Jemnu i taj grad se treba posjetiti i vidjeti i odmah uvidjeti da je to Islam i da je to Islamska drzava jer sam narod Jemena cini jednu muslimanksu atmosferu.Zato vam kazem da Jemenski narod mora smijeniti svoga predsjednika kako bi se svim gradjanima Jemena obezbijedila bolja buducnost a to je buducnost u islamskom Jemenu.Jemen nije mala drzava i ona je jedna velika drzava koja moze da ocara svakoga covjeka a pogotovu muslimana koji je zeljan Islama i islamskog zivota.

Obrati paznju na ovo " voleo bi da se ozenim " trebao si da napises ponovo ozenim ili uzmem jos jednu zenu... Ovako upadas sto duplje u svoje lazi...
 
Nema potrijebe da kazem da se zelim zeniti ponovo jer ne rastavljam se od zene da bih se zenio ponovo nego kad imam vec jednu zenu onda je normalno reci da bih volio da se ozenim u Jemenu.Zelim ponovo da se ozenim se kaze samo kad se covjek razvede od prve zene i zeli ponovo da se ozeni.
Inace Jemen je sladak predio i on je lijep da se od ljepote ne mozes nagledati tako da Jemen daje jednu posebnu prijatnju aromu svakom muslimanu koji zeli otici tamo jer tamo su muslimani i da tamo se lijepo zivi.
 
Nema potrijebe da kazem da se zelim zeniti ponovo jer ne rastavljam se od zene da bih se zenio ponovo nego kad imam vec jednu zenu onda je normalno reci da bih volio da se ozenim u Jemenu.Zelim ponovo da se ozenim se kaze samo kad se covjek razvede od prve zene i zeli ponovo da se ozeni.
Inace Jemen je sladak predio i on je lijep da se od ljepote ne mozes nagledati tako da Jemen daje jednu posebnu prijatnju aromu svakom muslimanu koji zeli otici tamo jer tamo su muslimani i da tamo se lijepo zivi.

A sta se kaze kada imas vec jednu i hoces drugu zenu, tj dve ili vise? Hocu da se ozenim znaci da se nisi do sada zenio, ponovo znaci da si jednom vec bio ozenjen ili si ozenjen.
 

Back
Top