Jelo sa ukusom detinjstva...

Red

ishchashena
Banovan
Poruka
66.910
Koje jelo vas svaki put iznova podseti na detinjstvo?
Mene mekike, ali okrugle, pa valjane u kristal šećer. Ili iste takve, ali punjene džemom od šljiva i tako pržene.

38022-tanke-i-hrskave-mekike_zoom.jpg

Pilav-puno prinča sa raznim povrćem, pilećim mesom i, naravno, Vegetom.
Skoro sam videla na TV-u da je prema nekim divnim domaćicama, pilav ustvari nekakva čorba sa pirinčem.
Bila sam šokirana i zbunjena-moja majka je spremala pilav u pravougaonom đuvečaru, u rerni.
Alternativa je piletina sa krompirićima-ali onako, u saftu, da može da se umače hleb u onaj saft oko pileta. To olako spremam danas i sama, ali onaj pilav ne baš dobro.

Kačamak koji ne jedem. Podseća me na moju nanu. Oni su to u slasti jeli sa čvarcima ili kakogod dok sam se ja mrštila :lol: , ali sneg..planina i svi okupljeni :heart:
- kantica eurokrema , brat i ja: potraga za kanticom, odvaljivanje od eurokrema i brisanje tragova zločina.:lol:
-pita zeljanica koju je pravila baka :heart:
- sve moguće i nemoguće što je pravila mama, uvek je pravila jela u vatrostalnoj posudi kao start , i omiljeni začin joj je bio muskatni orah.:heart:
- najlepše je pržio krompir tata, pa sveuvezitoga : heart:

Kačamak koji ne jedem. Podseća me na moju nanu. Oni su to u slasti jeli sa čvarcima ili kakogod dok sam se ja mrštila :lol: , ali sneg..planina i svi okupljeni :heart:
- kantica eurokrema , brat i ja: potraga za kanticom, odvaljivanje od eurokrema i brisanje tragova zločina.:lol:
-pita zeljanica koju je pravila baka :heart:
- sve moguće i nemoguće što je pravila mama, uvek je pravila jela u vatrostalnoj posudi kao start , i omiljeni začin joj je bio muskatni orah.:heart:
- najlepše je pržio krompir tata, pa sveuvezitoga : heart:
Ne jedeš kačamak?!

Kriminal.

Iz one najvece krize devedesetih, secam se da smo cesto jeli corbu koju smo zvali zaprzena corba.Ono, kasika masti, malo brasna i aleve proprzis i nalijes vodu...To se brzo napravi, a onda se u to udrobi stariji hleb... Naravno mast na parceru hleba sa alevom paprikom...Mekike sa svim sastojcima, a bilo je i kada su bile bez kvasca vec sa malo sode bikarbone...
Sto se tice boljeg perioda ja kuvanu hranu nisam voleo pa su mi uvek bili najbolji pileci bataci iz rerne sa krompirom, pire sa sniclom i tome slicno...

Nego, jel neko jeo one kolače što su se pravili tako što se na mašinu za mlevenje mesa, stave oni plehčići za oblik, pa izlaze recimo kao oni čupavi valjci?
Naravno. Posto sam provalio da moj klinac voli sve te starinske kolace tipa bakin kolac, krofne, orasnice, setim se ja tog kolaca, nadjem recept(inace se pravi sa malo svinjske masti), a masinu i ono za oblike uzmem od mojih sa sela i tako pocnem da ih pravim redovno...Svidjaju mu se, a mene je potsetilo na ona vremena..

Izvinjavam se kome sam obrisala poruke, vratila sam sve, slučajno je bilo, telefon mi pobrljaveo. :rumenko:

Nego, jel neko jeo one kolače što su se pravili tako što se na mašinu za mlevenje mesa, stave oni plehčići za oblik, pa izlaze recimo kao oni čupavi valjci?
domaci keks na mašinu svi smo ga voleli
sa mekikama i tašcima ste me ti i fortes baš vratili u detinjstvo
volela sam spanac koji je moja baka spremala..nikada mi nije kao njen

Back