Jel umete da zamenite osigurač?

Da , vecina danas ima te automatske ali kada riknu sto je moguce , znas li i takav da zamenis :per:
završio sam ETF i to smer za elektroniku a u životu nisam ni lemio ni menjao osigurače ni išta sa strujom radio praktično sem debilnih vežbi na fakultetu...niti znam da to radim...toliko o našem školstvu...jedan profa nas je na početku lepo upozorio da je to u stvari elektro teorijski fakultet...da nisam na fakultetu nešto malo naučio o programiranju pitanje da li bi imao imalo radnog staža
 
odlicno
aj nas sve nauci


hocemo
Ok, pa se pravite važni pred drugima :P
Dakle, kad "crkne" sijalica (starinska, ne led, ne halogena) uvrnete je u neku lampu koju možete uzeti u ruke. Uvrnete, uključite i lagano treskate lampu.
Kad se prekinuta nit pri tom treskanju dodirne u strujnom kolu, ona se i spoji i sijalica opet svijetli.
Nema na čemu :D
 
Ok, pa se pravite važni pred drugima :P
Dakle, kad "crkne" sijalica (starinska, ne led, ne halogena) uvrnete je u neku lampu koju možete uzeti u ruke. Uvrnete, uključite i lagano treskate lampu.
Kad se prekinuta nit pri tom treskanju dodirne u strujnom kolu, ona se i spoji i sijalica opet svijetli.
Nema na čemu :D
ahahaha
svijetli jedno sekund 😆
 
završio sam ETF i to smer za elektroniku a u životu nisam ni lemio ni menjao osigurače ni išta sa strujom radio praktično sem debilnih vežbi na fakultetu...niti znam da to radim...toliko o našem školstvu...jedan profa nas je na početku lepo upozorio da je to u stvari elektro teorijski fakultet...da nisam na fakultetu nešto malo naučio o programiranju pitanje da li bi imao imalo radnog staža
Tako je u Srbiji , samo teorija a nikakva praxa.
Jedan klasican elektricar zna mnogo vise kroz praxu od nekog inzinjera , ali nije tako kod svih ... mora da se konstantno vezba , uci i na terenu generalno radi da bi ostao u toj prici.
Vidjao sam i automehanicare koji su se uhvatili da rade struju i to rade kao da su bre od malena u tome.
 

Back
Top