Jel sramota da muškarac ostane kući da čuva decu a žena da ide da radi?

Ne znam, ja sam drugačije odgojena. Meni se ovo ne sviđa nikako, majka je majka a valjda otac treba da bude upravo to. Rizikujem da me linčuju ali brate koji će mi k muškarac i muž ako ne može da izdržava porodicu koju je stvorio? Još suknju da mu obučem i da idemo na kafu sa drugaricama.
Tja, zato sto nema njivu,nego radi negde (kod nekoga, ili je sam sebi gazda). Moze biti otpusten sa posla, ili moze bankrotirati, i po tvojoj logici , jos uvek je duzan da te izdrzava.Ne cini ti se da to zvuci parazitski?
Sa druge strane, brak je zajednica ravnopravnih partnera, i imperativ je "porodica"
 
Tja, zato sto nema njivu,nego radi negde (kod nekoga, ili je sam sebi gazda). Moze biti otpusten sa posla, ili moze bankrotirati, i po tvojoj logici , jos uvek je duzan da te izdrzava.Ne cini ti se da to zvuci parazitski?
Sa druge strane, brak je zajednica ravnopravnih partnera, i imperativ je "porodica"
Znala sam da će da se zakači neko za moj odgovor. Sad idu bezbrojni scenariji, šta ako dobije otkaz, šta ako se razboli, šta ako ostane bez noge....odgovorila sam na pitanje pod pretpostavkom da su oboje radno sposobni i imaju posao.
 
Znala sam da će da se zakači neko za moj odgovor. Sad idu bezbrojni scenariji, šta ako dobije otkaz, šta ako se razboli, šta ako ostane bez noge....odgovorila sam na pitanje pod pretpostavkom da su oboje radno sposobni i imaju posao.
Oboje sto radno sposobni, i imate posao.Imate slicnu strucnu spremu, ali tvoj poslodavac je benevolntniji, i tvoja plata je za 50% veca od njegove , i imas odlicne izglede za brzo napredovanje.Stambena situacija je, kako, tako resena, i odlucili ste da imate decu.Nakon prvog deteta i porodiljskog, dete odlazi u solidno obdaniste (koje ima cenu).Plata tvog supruga pokriva cenu obdanista, papirnate pelene, i decju hranu , dok tvoja plata odlazi na rezije, i ostale zivotne troskove.Neplanirano , ostajes u drugom stanju, i tu je drugo dete.Odlucila si da rodis drugo dete, i stavili ste na papir buduce troskove za dva obdanista, razlicite brojeve pelena, dodatnu decju hranu, garderobu...Nemate dobre bake na raspolaganju.Cena bebisitera prilicna.
Kakava ce tu pasti odluka? Da li ti , koja imas vecu platu, i bolje uvete na poslu, ostajes kod kuce, ili je financijski isplatljivije da on ostane kod kuce, i bavi se decom?
 
Žene nam sramotno razmišljaju.
Ali baš sramotno.
Znači hoćeš sva moguća prava,čak šta više hoćeš i veća prava od muškarca a nisi spremna i na podjednake obaveze.Nisi spremna da radiš i zarađuješ sredstva za život u koliko ti muž ostane kući sa vašim detetom. (!!??!!)
Pa WTF ?
Gde to na svetu ima??
Gde je tu bilo kakva logika??
Kakav je tu argument i opravdanje??
Muškarac si pa ti treba da radiš i izdržavaš mene i dete.
Po čemu?Jer je tako nekad bilo?
Pa jeste.Ali tvoja baba nije imala ista prava koja ti sad danas imaš.
Prava i obaveze uvek idu zajedno.
Na tom postulatu počiva ljudska civilizacija.
 
Hajde ovako, kada su oboje zaista "emancipovani", normalni ljudi, onda je za mene jedino važno da li su kao ljudi vredni, odgovorni.

Ako muškarac ostaje kući, a aljkav je i nesposoban, lenj, onda ne vredi što ostaje. Deca će biti zapuštena, kuća prljava, hrana neukusna. Ima dosta i takvih žena, domaćica je ali kuća prljava, deca raspuštena.... Hoću da kažem, nije poenta ko ostaje u smislu pola koliko da li je ta osoba sposobna za tu vrstu posla. A svako je mislim sposoban ako je i malo u vinklu, ako je osoba VREDNA, čista, uredna.

Moj profesor sad već dugo u penziji, se uvek divio vrednim i sposobnim ženama, čak štaviše, to mu je ono bilo hot. Meni je to bilo zanimljivo jer se muški uglavnom pale na izgled plus ono nešto što često nije vrednoća. Razmišljajući o tome davno sam shvatila da je slično kod mene. Ne znam koliko da mi je neko privlačan ako vidim da je lenjština, to me baš onako oladi... To nema veze sa primanjima, volela sam ja tipa zarađuje 400 eura mesečno poštenim i vrednim radom, to je ok, Nego ono kada vidiš da nekoga nije briga, da sve zapušta oko sebe... Pretpostavljam da tako većina muškaraca gleda i na ženu. Šta joj vredi potpetica, lep izgled, zanosno dupe, ako joj je stan neuredan, prljav, ako lakira nokte umesto da pospremi kuhinju da bude čista.

Dakle, stvar je naravno dogovora, ko ima bolji posao u nekom momentu i meni je važno da zaista oboje damo što je do nas maksimalno da koju god podelu posla napravimo, da oboje to uradimo kako treba, vredno i pažljivo. Dođu naravno krize kod svakoga, periodi depresije, ne govorim o tome, ali generalno. Imati pored sebe sposobnu osobu koja je otvorena za razgovore, napredak, dogovor, je ono nužno za zajednički život. Važno je dakle KO je sa mnom, kakve ima osobine ličnosti. Za sve ostalo ćemo se dogovoriti.
 
To lozenje na ambicije u ovakvom svetu je nevidjena budalastina nevezano za pol
pa da se ložim na lenjost ili šta?
Nema svako iste ambicije. Neko ima ambicije da postane najbolja pevaljka u kafanama. Nisam pričala o tome. Više o vrednoći.
Osoba koja ima lenj duh ta ništa dobro neće obaviti pa ni sex. A ni kvalitetan razgovor. Takve osobe beže od bilo kakve prepreke, bilo kakve komplikacije u životu. Sposobne osobe se naprtiv suočavaju sa svime i možeš se osloniti na njih. Tako ja to gledam.
 
Ne znam kako gledaju mlade devojke i da li to uopšte ima veze sa godinama. Ali evo mog skorašnjeg iskustva. Naime, upoznala sam mladića skoro pa upola mlađeg od mene. Izašli da se upoznamo, šetnja, piće. Imala sam priznajem neke predrasude , jer mi se čini da su mlađe generacije raspuštene, bez poštovanja itd...

I onda se desilo da sam bila poprilično pozitivno iznenađena, što sam mu posle i napisala u poruci. Naime, dečko vrlo fin, potpuno sa nogama na zemlji, sportski tip, sluša dobru muziku, išao sad na neki koncert U Budimpešti, rok, ostao da vidi grad, završio ok fakultet, imao 10 iz predmeta kojim se ja bavim, i nije lako (poznajem tu profesorku), zaposlio se u struci. Politički skroz u vinklu, sve razume, kapira, nema sumanute ideje, što se nauke tiče, bolesti, vakcinacije, života, ma sve na svom mestu. I meni je to sasvim promenilo stav prema njemu. Ne znam kako je takav mladić sam več pola godine, i šta treba devojkama, ali čak i za ono što zovemo neobavezan sex takva osoba za koju vidiš da je sposobna, bez kompleksa, normalna, sa poštovanjem se odnosi prema svemu što govori, bila bi pun pogodak. Fali mu iz moje perspektive što je mnogo mlad hehe, ali sam mu rekla ako mu treba preporuka neka se jave meni :).

I sad, kažite da bi sa takvom osobom bilo teško dogovoriti se ko ostaje kući ko ne? Pa to se sve rešava za čas. Ja sad ovde nikoga ne idealizujem, već hoću da kažem da je osnovna stvar naći nekog sa kim se stvari lako rešavaju, pa će i oko ovog pitanja biti besmisleno raspredati.
 
pa da se ložim na lenjost ili šta?
Nema svako iste ambicije. Neko ima ambicije da postane najbolja pevaljka u kafanama. Nisam pričala o tome. Više o vrednoći.
Osoba koja ima lenj duh ta ništa dobro neće obaviti pa ni sex. A ni kvalitetan razgovor. Takve osobe beže od bilo kakve prepreke, bilo kakve komplikacije u životu. Sposobne osobe se naprtiv suočavaju sa svime i možeš se osloniti na njih. Tako ja to gledam.
Vidi ako ti planinaris ceo dan ili ja vozim bajs 150km ja tu ne vidim lenjost,na tudjoj grbaci nisam i hvala bogu uglavnom sam radio u zivotu ono sto volim i bio svoj gazda, a to mi daje luxuz da za tudj pojam ne radim nista jer je za njih samo staz i penzija ambicija,za njih je uspeh placen privatni fax i prolaz sa poklonjenim 6icama, iako sam ih mogao kupiti koliko god nisam taj tip ambicija kapiras,koji treba u tudjim ocima da se kao bori,ne ja se izlezavam i zaradim njihove 3 plate i vise posteno i onda opet kazu moras da se zaposlis,xaxa koji mozak
 
Vidi ako ti planinaris ceo dan ili ja vozim bajs 150km ja tu ne vidim lenjost,na tudjoj grbaci nisam i hvala bogu uglavnom sam radio u zivotu ono sto volim i bio svoj gazda, a to mi daje luxuz da za tudj pojam ne radim nista jer je za njih samo staz i penzija ambicija,za njih je uspeh placen privatni fax i prolaz sa poklonjenim 6icama, iako sam ih mogao kupiti koliko god nisam taj tip ambicija kapiras,koji treba u tudjim ocima da se kao bori,ne ja se izlezavam i zaradim njihove 3 plate i vise posteno i onda opet kazu moras da se zaposlis,xaxa koji mozak
pa ok, ne znam što se pogađaš ovim, uopšte ne msilim na tebe i bilo koga konkretnog kad sam ovo pisala.
 
Žene nam sramotno razmišljaju.
Ali baš sramotno.
Znači hoćeš sva moguća prava,čak šta više hoćeš i veća prava od muškarca a nisi spremna i na podjednake obaveze.Nisi spremna da radiš i zarađuješ sredstva za život u koliko ti muž ostane kući sa vašim detetom. (!!??!!)
Pa , nije tako ..
Evo , ja prva ne razmišljam tako .
Meni je u redu da muž ostane kući sa detetom (decom ) i da vodi računa o kući .
Neka žena radi ..Nikada nisam delila poslove , a ni obaveze na muško -ženske ..
Ali sam napomenula da bi u ovoj našoj sredini verovatno tako nešto bilo osuđivano ..
 
Žene nam sramotno razmišljaju.
Ali baš sramotno.
Znači hoćeš sva moguća prava,čak šta više hoćeš i veća prava od muškarca a nisi spremna i na podjednake obaveze.Nisi spremna da radiš i zarađuješ sredstva za život u koliko ti muž ostane kući sa vašim detetom. (!!??!!)
Pa WTF ?
Gde to na svetu ima??
Gde je tu bilo kakva logika??
Kakav je tu argument i opravdanje??
Muškarac si pa ti treba da radiš i izdržavaš mene i dete.
Po čemu?Jer je tako nekad bilo?
Pa jeste.Ali tvoja baba nije imala ista prava koja ti sad danas imaš.
Prava i obaveze uvek idu zajedno.
Na tom postulatu počiva ljudska civilizacija.
Sve to ima svoju logiku koja se zove "baka mi je pricala" pa iz ugla nekih zena zaposleni muskarci nista ne rade dok se one kuci muce sa decom, odatle i pocinje uzdizanje "domacih poslova" koji normalni ljudi odrade za dva sata (drugacije i ne moze jer deca u odredjenom dobu traze 100% paznje) pa onda, nezadovoljstvo izborom ( koji je ona zamislila) i tako je mali perica zamislio "slobodu" i prema njoj i ravnopravnost....a kada dodje u istu situaciju opet misli isto, kako se ona muci na poslu, a on "samo cuva decu". Sreca je sto je mnogo vise normalnih zena....
 

Back
Top