Jel sramota da muškarac ostane kući da čuva decu a žena da ide da radi?

Metronomy

Buduća legenda
Poruka
33.683
Prvo ameri da rese problem sto im deca rade....neki samo gledaju srednju klasu, a sto uvoze decu za jeftin rad i kao donore organa kada vise ne mogu da rade, kao da ne postoji.
Zene su uvek radile, sto bi to bio problem, osim, ako ne znaju da kazu ne....tacnije to je uvek bio problem, dok se neko nije setio da donese zakon po kome muz ne sme da pita zenu gde je bila.( obrnuto ne vazi)...verovatno neka "napredna" tranziciona ..drugarica. takoreci kanadska seljanka iz male mostanice..

a bre Milun

Elita
Poruka
24.461
Čitam u Americi ima preko milion i po muškaraca koji ostaju kod kuće da čuvaju decu dok žene idu da rade.
Kako bi to prošlo kod nas?
znamo iz kog tabora dolaze ove nakarade. Ako mogu da se muskarci kresu u dupe medjusobno, sto da ne mogu i da brinu o deci.
Otac nikada ne moze da zameni majku detetu, a za dete je potrebna ta neraskidiva veza sa majkom. Naravno, svetski vladari pokusavaju unistiti svaku veza majke i deteta, coveka i zene, brata i sestre..........da ih izoluju i onako usamljenje stave pod svoju apsolutnu kontrolu.
A nama, narodu, takav uzas predstavljaju kao emancipaciju, demokratiju, slobodu................
Hvala Bogu da je kraj takve sotonske destrukcije covecanstva na vidiku.

a bre Milun

Elita
Poruka
24.461
Pa prolazi… nije bas da musksrac nista ne radi ali obrce neki novac i u proseku tako zaradi vise nego njegova zena koja radi recimo u drzavnoj sluzbi. Pritom taj muskarac brine i o deci..
tacno, stres i naporan posao van kuce nije za zensku lepotu i senzualnu dusu. Mozda , ako je radno mesto zene kreativno a donosi lepu zaradu.............ali takva radna mesta se mere u mikronima.
Sa druge strane, rad sa detetom nije lak ali majci pruza zadovoljstvo a za decju psihu je daleko povoljnije da je majka uz njega nego otac.

fauler

Veoma poznat
Poruka
13.286
Obrnuto situacija je postojala stotinama godina, i nikom nije bilo blesavo. Ne razumem.
Daleko je prirodnije da žena čuva decu ako već rađa blesavo mi je da muškarac samo čuva decu a da ništa ne privređuje za tu zajednicu,što se tiče ravnopravnosti to se pre svega odnosi na žene koje recimo ne žele da rađaju nego jure karijeru ili šta god naravno da imaju pravo na takav izbor niko ne može da im kaže rađaj decu mrš u kuhinju i sl.

a bre Milun

Elita
Poruka
24.461
Ne znam, ja sam drugačije odgojena. Meni se ovo ne sviđa nikako, majka je majka a valjda otac treba da bude upravo to. Rizikujem da me linčuju ali brate koji će mi k muškarac i muž ako ne može da izdržava porodicu koju je stvorio? Još suknju da mu obučem i da idemo na kafu sa drugaricama.
upravo to. Priroda je sama odredila aktivnosti coveka i zene i njihova tela i psihu prilagodila tim aktivnostima.
Zamisli, zena radi u rudniku, upravlja kranom, broker na berzi...........il coveka koji radi ko babica, ginekolog.........od ovog zadnjeg se jezim. Kako moze muskarac da poznaje zensko telo i psihu bolje od same zene? Osim ako nije perverznjak pa postao ginekolog da bi se nagledao pi.cki.

a bre Milun

Elita
Poruka
24.461
Daleko je prirodnije da žena čuva decu ako već rađa blesavo mi je da muškarac samo čuva decu a da ništa ne privređuje za tu zajednicu,što se tiče ravnopravnosti to se pre svega odnosi na žene koje recimo ne žele da rađaju nego jure karijeru ili šta god naravno da imaju pravo na takav izbor niko ne može da im kaže rađaj decu mrš u kuhinju i sl.
yebiga, ovde sve govorimo o nekakvom prisiljavanju, moranju. Ako veza-brak super funkcionise , sve se to uredi prirodnim putem sa razumevanjem. Majka radja dete i zna da ce morati da posveti i vreme i snagu oko tog deteta, a otac je svestan da tom detetu i majci treba da obezbedi sto bolje egzistencijalne uslove. I jedno i drugo taj svoj deo posla u porodici treba da rade sa ljubavlju i radoscu.
Sve ostalo je amerikanizacija i satanizacija drustva i porodice.

Miller

Legenda
Poruka
55.770
Čitam u Americi ima preko milion i po muškaraca koji ostaju kod kuće da čuvaju decu dok žene idu da rade.
nije sramota.sramota je kad krades

Nije sramota..Ali kako bi prošlo ovde , u Srbistanu ..?
Verovatno ne dobro i pohvalno..
Srbija je zaostala drzava

Elle

Poznat
Moderator
Poruka
9.060
upravo to. Priroda je sama odredila aktivnosti coveka i zene i njihova tela i psihu prilagodila tim aktivnostima.
Zamisli, zena radi u rudniku, upravlja kranom, broker na berzi...........il coveka koji radi ko babica, ginekolog.........od ovog zadnjeg se jezim. Kako moze muskarac da poznaje zensko telo i psihu bolje od same zene? Osim ako nije perverznjak pa postao ginekolog da bi se nagledao pi.cki.
Tako što se... školovao minimum jednu deceniju za to?

milance19

Hot, blue and righteous
Moderator
Poruka
16.291
Mislim da je pravilno picâká
Ali šta god
Interesantno je da si pomenuo dogovor između supružnika i onda odmah odredio ko šta "treba" da radi
A kamo onda dogovor ?
I kamo onda snalaženje da radi Ko šta može ako je situacija takva?

a bre Milun

Elita
Poruka
24.461
Mislim da je pravilno picâká
Ali šta god
Interesantno je da si pomenuo dogovor između supružnika i onda odmah odredio ko šta "treba" da radi
A kamo onda dogovor ?
I kamo onda snalaženje da radi Ko šta može ako je situacija takva?
u detalje ne zalazimo. Generalno , muskarac je muskarac sa svim pratecim specificnostima a zena je zena UPRAVO ONAKO KAKO SE TO, HVALA JOS UVEK BOGU, VIDI.
"vidimo" zenu sa detetom kod decjeg lekara, vidimo zenu kako hrani bebu, kako pravi rucak, kako se doteruje za vecernji izlazak............a vidimo i muskarca kako se vraca sa posla umoran, kako menja gumu na autu, kako se dogovara sa komsijom oko zajednicke ograde, pravi ljuljasku za svoje dete...............

Dali "vidimo" nesto sto nije logicno? Ne. Sve je jos uvek kod vecine OK.
Pokusaj da izmesas aktivnosti pa mi kazi sta vidis.

milance19

Hot, blue and righteous
Moderator
Poruka
16.291
u detalje ne zalazimo. Generalno , muskarac je muskarac sa svim pratecim specificnostima a zena je zena UPRAVO ONAKO KAKO SE TO, HVALA JOS UVEK BOGU, VIDI.
"vidimo" zenu sa detetom kod decjeg lekara, vidimo zenu kako hrani bebu, kako pravi rucak, kako se doteruje za vecernji izlazak............a vidimo i muskarca kako se vraca sa posla umoran, kako menja gumu na autu, kako se dogovara sa komsijom oko zajednicke ograde, pravi ljuljasku za svoje dete...............

Dali "vidimo" nesto sto nije logicno? Ne. Sve je jos uvek kod vecine OK.
Pokusaj da izmesas aktivnosti pa mi kazi sta vidis.
Sticajem okolnosti ja sam svoju ćerku u 80% slučajeva vodio kod lekara, zubara, na balet, učio je da vozi bajs, vodio u muzičku, u vrtić, kod logopeda.... a zašto?
Pre svega zato što radno vreme njene mame nije omogućavalo da ona to radi

a bre Milun

Elita
Poruka
24.461
Sticajem okolnosti ja sam svoju ćerku u 80% slučajeva vodio kod lekara, zubara, na balet, učio je da vozi bajs, vodio u muzičku, u vrtić, kod logopeda.... a zašto?
Pre svega zato što radno vreme njene mame nije omogućavalo da ona to radi
pa sam si rekao "sticajem okolnosti".
Tako bih i ja radio "sticajem okolnosti".

86bogomoljka

Buduća legenda
Poruka
47.871
Није срамота, наопако. Зашто је срамота бити са својим дететом.
Али ми је природније да жена остаје. Без обзира на примања. Има нешто и прече од тих примања :) Ко може да бира.
Ко не може, самохрани родитељи, без обзира на пол, морају и једно и друго.

jolemisa

Elita
Poruka
20.268
Ako su sposobne i imaju bolje placen posao,zasto bi bila sramota.Pogotovo,ako nema ko da im cuva decu dok oboje rade,ili ne mogu da placaju nekoga.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.