Jel pravite pauzu po svaku cenu?

Kod nas , na autoputu Bg - Niš , prvi put sam mislila da je slučajnost i nije mi bilo svejedno , posle toga sam se ponašala kao da se ništa ne dešava , a da je moglo da se stane ******** bi mu sve po redu. Ne znam da li oni vide ko vozi kada ih obilazi , uredno dam znak za preticanje unapred , što i inače radim bilo gde
 
Ne kažem da ti ne verujem , čak i da si vozio 200 ,mnogo je to na našem autoputu . Udarićeš u ciglu npr ili će ti istrčati neka životinja ili naiđeš na 2 šlepera koji se obilaze pola sata i šta si uradio pri toj brzini ? Čuvaj se
Nije do puta nego do vozila i vozaca, ali najvise do guma...moze da se vozi do 210 tih 180 km, preko toga moze povremeno da se predje, ali stalno da se vozi 250 ne moze...Ali to je sasvim brzo tih 200 i uklapa se u racun da za 180 kilometara treba manje od sat vremen.
 
Dok su mi bile originalne gume nemacke vozio sam tim putem 180 i povremeno 210 i preko, medjutim, za takvu voznju potrebne su gume sa oznakom H ne starije od godinu dana, tako da se ne isplati za pola sata voznje placati 20-30 % skuplje gume...a sto je niza klasa vozila vise se oseca brzina, sto je normalno. Za takve adrenalinske voznje smisljen je i abarth, dok se recimo kod mene ni 180 ne primecuje da je neka brzina...zato ljudi koji voze nizu klasu, kda sednu u nesto jace lako izlete ili pogrese, jer nemaju osecaj brzine.
 
Dok su mi bile originalne gume nemacke vozio sam tim putem 180 i povremeno 210 i preko, medjutim, za takvu voznju potrebne su gume sa oznakom H ne starije od godinu dana, tako da se ne isplati za pola sata voznje placati 20-30 % skuplje gume...a sto je niza klasa vozila vise se oseca brzina, sto je normalno. Za takve adrenalinske voznje smisljen je i abarth, dok se recimo kod mene ni 180 ne primecuje da je neka brzina...zato ljudi koji voze nizu klasu, kda sednu u nesto jace lako izlete ili pogrese, jer nemaju osecaj brzine.
E mozda zato sam ja probao tada sa mecka krstaricom...da se otarasim subjektivnog merenja po zvuku ili osecaju upravljivosti automobila...a i da vidim moze li i sta moze..
To nije bio moj auto , nemam ja para za novu mecku staru mesec dana jos krstaricu, sta god da je vlasniku to znacilo.
Ali da mozes na praznom autoputu da se ne ustrucavas da nagazis na 280, to mozes...ni blizu osecaja kad jugo dodje na 110 na autoputu...120 je vec strah...
Zato sada nema nikad potrebe da pipkam da li je auto upravljiv i na vise od 130...pa da kao natezem stvar...
Sto bi rekli neki muskarci , imao curu , imao seks, dosta je...

Kad sam ucio voznju sam jednom uleteo sa preko 65 u ukljucenje na autoput kod interkontinentala (ostra krivina).....tad sam video strah u ocima instruktora...posteno se uplasio...a nije bilo drugih automobila, znaci pocetnicka greska..bez posledica..
 
Pojma nemam koja je brzina bila, ali je sat tako pokazao....
Ne znam, sta god rekli prihvaticu, i da je laz i da nema sanse...
Sve ja to znam...
Ja sam se javio u Nis kad sam izasao kod plavog mosta....i kaze mi buraz, sta je , tek sad kreces, jer sam izasao iz stana pre manje od 1h, pa mislio da sam nekog sreo , a rekao sam da cu se javiti kad stignem..

Tako da ostalo je to koliko je proteklo vremena, a i moje prihvatanje svake primedbe jer ni sam ne verujem...
A vozeno je preko 250 jako cesto i vise...

Nerado pomenem to ovako , bas zato sto je neverovatno , sto bih sebe ismejavao...Ali nekad , na 10 godina to pomenem..
Jednom probao , video , dosta je....a nije bilo bas opasnih situacija, budalu pocetnika hoce sreca, valjda to...i bilo leto , toplo i popodne...

A javio sam se sa plavog mosta, jer posle ide BG i saobracaj u gradu, a bas sam hteo da se javim kako sam brzo stigao..
Sta ti to treba da juris ,nisu ovo trke ovo je saobracaj ,zivoti drugih ljudi su tu!?
 
Gledam film , a znam da su ceste nesrece gde nenaspavan vozac utrne sa reakcijom...

Ja imam tvrdo ponasanje u vezi toga, da pravim pauzu od 2h ako vidim da me hvata dremka...
Bezobrazno prema saputnicima ako ih ima, a totalno me zabole cak i ako je 40km do odredista...
Ali to je vec iskustvo nekog ko je vise puta sacuvao svoj zivot zbog paznje prema sitnicama..
Tako da me uopste nije sramota da odhebem svaki prigovor rodbine i suvozaca.
Ne znam razlog hvatanja teskog dremeza, nekad je to totalno bez razloga, kao ona bolest, ali ako se desi , zna se pravilo...

Da li reagujete odgovorno i plasljivo ili srpski i koprivnjace teoretski , nece se nista desiti?
U principu, najcesce volim da voznju uradim u komadu. Ali ako ne postoje rokovi, vremenska ogranicenja, stanem gde mi se nesto dopadne. Ili ako osetim umor i dekoncetraciju. Taman za cigaret pauzu. Ponekad i kafu.
 

Back
Top